» »

Mafia II

Mafia II

««
9 / 11
»»

proxy18 ::

imam en problem..... ko zaprem grem iz igre imam na zaslonu temno sliko. kaj naj naredim da bo normalna slika tud po temu k bom su vn iz igrce??

error7891 ::

Meni pomaga če stisnem ctrl+alt+del in potem esc da se vrnem nazaj na namizje.

Zgodovina sprememb…

proxy18 ::

hvala sm sprobou zj pa dela ... :D

DuleKrtola ::

V nastavitvah pod controls ne morem prit do nastavitev gamepada. A se ta opcija odpre kasnej, ali je to zaradi travniške verzije?

EDIT: Še en bug - vsakič ko grem vn iz špila imam zmanjšan brightness na desktopu, pomaga samo reboot

Zgodovina sprememb…

RazzorX ::

jumo, dva posta višje.

jizzer ::

Men pa gre na živce ko za sekundo FPSji padejo :@ ve kdo mogoče zakaj? Pa še nekaj razlike v FPSjih sploh ni med LOW < HIGH... vsaj pr men ne...

DaVidQ ::

Si igro ponovno zagnal ko si spremenil nastavitve? Koliker vem se nekatere nastavitve ne spremenijo, doklerje ne zaženeš znova.

jizzer ::

nisem...zaradi tega ker ne napišem da bi moral :)

Fendt ::

A ko obrneš igro lahko prostovolno igraš... tako npr. kot pri GTA-jih???

Pesimist ::

meni je prvi del najbolsi ww2. :P jaz bi htel celi spil taki lol.

DuleKrtola ::

Eh, tole špilam kake 3 urce in se mi kolca po enki. Po novem v gatah lahko nosiš pištolo, tomija, grease gun in rajflo, čudno da moraš mg42 nest v zaboju. Potem me je zmotil tisti fail z reloadanjem, mislim da se je nekdo že spotaknil čez to, da se metki magično prenesjo v drug saržer. Pa samo pohodiš orožje in kar pobere municijo. Pa ajde, sej tako je v vseh špilih, izjema je hitman in mafia, zato jim tega ne odpustim.
In ni mi jasno zakaj native dela samo x360 kontroler, je to kaka microsoftova zahteva, ker opažam to pri večini novejših špilov? Sicer sem našel en mod, ki ga emulira in prepozna katerikoli game controler kot xboxov, pa vidim potem v nastavitvah v špilu, da gasa in bremze ne moreš dat na analogen joystick, ampak je lahko samo na tipki - wtf? Edini + napram enki je uporaba kritja v combatu in nasprotniki malo lepše padajo po tleh ko pokasirajo metek.

Veron ::

max hitrost pri meni, avto pa tisti rdeč k je že v garaži (brez strehe in brez predelav)

mafia 2 statistika

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

PINki ::

Na pašnikih se že dobi Free-ride "mod" ali kakorkoli že.

zupanman ::

jizzer je izjavil:

Men pa gre na živce ko za sekundo FPSji padejo :@ ve kdo mogoče zakaj? Pa še nekaj razlike v FPSjih sploh ni med LOW < HIGH... vsaj pr men ne...


Enako se pr meni dogaja...
Imam 5870 HD lepo teče avg. 75fps samo vsake toliko cajta fpsji padejo na 25 in potem hitro spet 75. Opazil sem pa da se je vse bolj in huje ponavljalo ko si dlje v chapterjih. Na začetku kjer je zima je vse lepo delalo, nato je malo laggalo, proti koncu je pa precej že laggalo na cajte.

PINki ::

meni isto! Na koncu vedno bolj :S

jizzer ::

PINki je izjavil:

meni isto! Na koncu vedno bolj :S

zupanman je izjavil:

jizzer je izjavil:

Men pa gre na živce ko za sekundo FPSji padejo :@ ve kdo mogoče zakaj? Pa še nekaj razlike v FPSjih sploh ni med LOW < HIGH... vsaj pr men ne...


Enako se pr meni dogaja...
Imam 5870 HD lepo teče avg. 75fps samo vsake toliko cajta fpsji padejo na 25 in potem hitro spet 75. Opazil sem pa da se je vse bolj in huje ponavljalo ko si dlje v chapterjih. Na začetku kjer je zima je vse lepo delalo, nato je malo laggalo, proti koncu je pa precej že laggalo na cajte.


Men pomaga da reštartam igro :)

Meizu ::

sebamatko je izjavil:

Evo danes sem še enkrat benchau, na isti konfiguraciji kot zgoraj (ati 4890 + dedicated PhysX GeForce 8600, I7 920 @ 3,72 GHz)



Danes zvečer bom probal še brez 8600.



Ravno zdaj sem benchal 1680x1050 HD5770 primarno, 9600GT physx in sem dobil 27fps avg.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

koliko ::

Najvišja hitrost 241 km/H ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

koliko ::

Drgače pa zame je Mafia 2 več kot izpolnila pričakovanja. Scenarij, liki , igralnost vse nad pričakovanji.
Mislim da npr. zvočni del (efekti, spremljava) se lahko edina kosa z starim dobrim RTCW.

Dečki morate zastopit, da 80-85% ocen špilov tako ali drugače izhaja iz ameriške industrije, ki narekuje trg.
Zame primerjava GTA / Mafia 2 ne zdrži vode. Gta je definitivno narejena za mlajšo (ameriško) mularijo ...

Mafia 2 je zame umetniško delo .. kapo dol !


LP

legice ::

no sej igre še nism končal,ampak lahko nekako okvirno komentiram in rečem, da je mi je prva mafija bila veliko boljša. zdej ni muzike taprave med ganjanjem/akcijo,nepotreben slow-mo,ni free roam,nošenje preveč orožja,to da ga ne izgubiš ob koncu misije,reloadanje,mesto mi ne deluje razgibano. plusi so pa seveda kako se zgodba odvija(čeprav nekje dolgovezijo),vzdušje,liki,odnosi med njimi,izgled. všeč mi je pa to,da so uporabili tudi muziko in prve in zvok iz okolja tudi(hoja po kovini npr.:))
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

RazzorX ::

Samo kritizirate igre zadnje čase.:) Meni se zdi igra res super, zgodba mi je všeč, igralnost, vse podrobnosti, grafika in še vse ostalo. Me je presenetila.

Good Guy ::

špil je zakon!

NejcSSD ::

zakon zdej je še free roam in kup novih avtov.

jizzer ::

Ravnokar preobrno...nič posebnega ;) Zgodba definitivno prekratka, lahko se kosa tudi z zelo kratkim MW 2...Konec je totalno bedn...Premalo misij, če se spomnite včasih ko si kaj naredo naprimer da si tam drogo prodajal se henryjem samo kaže filme tega pa ne igra dejansko človek ki sedi za compom...razočaranje žal :/

69charger ::

Problem je ker že od prve Mafije ni bilo nobenega podobnega špila in folk ni navajen na take vrste. Včasih je bil pa take vrste špil number 1.

NejcSSD ::

koliko je izjavil:

Najvišja hitrost 241 km/H ;)



tale roller nafriziran gre tut 270km/h pa več :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

legice ::

povezava ki je bila naredeja tukaj z prvo mafijo pa je genialna,ki pa lahko rečem,da mi je najbolj všeč bilo pri tej igri=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

T-h-o-r ::

pred prvim delom se to lahko skrije

škoda
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jizzer ::

A ve kdo če je kje bamnka v igrci da jo grem oropat :) Trgovine je finta ropat samo je 2 easy :/

jizzer ::

Pa zanima me s kerim avtom delate rekorde v hirosti jaz pridem do max 200km/h :S

AP28 ::

Ravno dobil špil za PS3. Na Mnenjalniku sm nekaj bral da je tok bedno in nevem kaj. Meni osebno sploh ni slabo po prvih 3 chapterjih sm kr zadovoljen. Bral sm da kao so policaji fuknjeni in da te lovijo edino če greš prehitro. Nevem kako je na PCjih ampak tukaj te lovijo že če se zabiješ v nasproti vozeč avto, greš skozi rdečo itd. itd.. Potem ful pritožb je blo glede streljanja, da kao če si v coverju noben ne juriša na tebe in da lahko greš na pico vmes, tega pri PS3 spet ni, usaj na hard težavnosti ne, tipi so takoj pri tebi, če ne migaš dovolj. Vozni model je superca. Zgodbe še ne morem ocenjevat ampak že začetek me je navdušil (malo drugačen kot ponavadi, zrihtan u soldata sred sicilije). Pretepanje je spektakularno in raznoliko. Potem slišal sm pritožbe na to da se nasprotnikov neda stealth ubit, pa da je samo en scenarij določen, spet big NOTTTT, že ko kradeš prvi avto se lahko odločiš za več izpeljank. Nevem no folk je tok šinfal da sm kmalu preklical prednaročilo ampak zdej mi absolutno ni žal. Pri PS3 verziji dobiš zravn še 20 dodatnih misij za z loadat (upišeš kodo v PS store in to je to), in 3 packe ki so na voljo tudi pr PCjih (Las Vegas...). In te primerjave so mi tud smešne z Mafio, smo v drugem času in tud pričakovanja so bila definitino nadrealistična. Meni se zdi da je izdelek absolutno primerljiv z enico pa čeprav sm šele u 3 chapterju mi je zadeva zelo zelo všeč.

Engineer_SLO ::

odličen špil, lepo narejen samo mogoče malo prekt+ratek, upam da dobimo tudi kakšno nadaljevanke...

iz epizode v epizodo se vse bolj zapletam vrhunec pa sigurno ko prideš na dvorišče iz enke, nato še glasba iz enke in likvidacija t... , izreden scenarij.

Sevesa to ni GTA, niti ni tako zamišljen, v svohi zvrsti ena boljših iger zadnjih let.
Jaz sem jo z užitkom preigral v enem tednu in upam na nadaljevanje, vsaj pet epizod še,ker konec ni pravi...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Meizu ::

Konec meni definitivno ni odgovarjal...

McGregorSL ::

+++++ Zgodba, vzdušje je super. Praktično kokr, da bi gledu film cel vikend. Super Playboy zbirka :D

----- Moti me pa(spet), da je spil narejen za konzole kar se močno občuti pri igranju. Zelo neoptimiziran in močno prekratek... vreden največ 15€ vse kar je več je nateg.

lp

matija14 ::

Neoptimiziran? 8-)

McGregorSL ::

matija14 je izjavil:

Neoptimiziran? 8-)


ma ja po 5 urah igranja se je začel zatikat na R5970... bi si človk mislu da se ne bi smel... pa na sploh ko mam vse vklopljen na full dobiš dostkrat občutek da se vse vleče... čist isto kot na vseh ostalih portih iz konzol. Konzolski porti za PC so sranje od špilov.

Steinkauz ::

Sklopi physx pa se ti ne bo nič zatikalo

McGregorSL ::

physx ni vklopljen... pa itak nima veze, ker sm ze obrnu na hard in pobral vse playboje čez vikend... in zbrisal špil.

matija14 ::

Ne vem kk ti je štekalo karkol. Na bratovi 9800GT je vedno lepo delalo, na moji HD5850 pa še 2x lepše, tako da je problem pri tebi. Igra je za "današnje razmere" PC iger zelo dobro optimizirana.

McGregorSL ::

valjda da je problem pri meni, če meni šteka... lol. Samo ostale igre delajo brezhibno na max. Sej verjetno je kaka opcija/fora/"točno pravi driverji" da dela 100% vse na MAX. nima veze.

The Player ::

isto se je pri meni dogajalo, da se je špil zatiku. Od začetka je čist lepo delu po kaki uri al pa dve igranja je začel zatikat. Najprej sem mislu, da je krivo segrevanje mašine, sedaj ko pa berem tu in na ostalih forumih pa lahko sklepam, da je res neki narobe s špilom.
Sam uporabljam ATI 4850 vse na max + Vsync na 1680x1050 resoluciji, physx je izklopljen, dobim pa ca. 30-40 FPS, mogoče kdaj tudi več odvisno od scene.

Men je špil všeč, ni pa neka revolucija, ki smo jo pričakovali, problem je tudi v tem, da 1-nice nisem igral, tako, da ga ne morem primerjat (mal sm vidu kako zgleda pr prjatlu to je pa tut vse). Pr špilu me je najbolj navdušla grafika, atmosfera in dialogi, zgodba tut ni slaba, mogoče bi lahk mela mal več zapletov.
Kar mi ni blo všeč je to, da je preveč brezglavega in nepotrebnega lutanja iz točke A do B in potem spet in spet, lahko bi blo tut mal več akcije, pa AI prometnih udeležencev je katastrofalna ;((

Grafika je za DX 9 zelo lepa, čudi me da ni 10. Me pa malo razočara dejstvo, da glede na to, da grafika spet ni vrhunska in, da še zmeraj uporablja star DX, da kjub temu, je povprečje FPS zelo premajhno (če primerjam Devil may cry 4 z DX 10 in vse na high imam ca 60-100 FPS
Čudi me tudi to, da prvi Trailer za Mafio 2 je imel veliko lepšo grafiko kot jo špil dejansko ima, kar me zelo čudi. V trailerju se vidi vse detajle v teksturi, premikanje tekočin pri pitju itd. tako, da ni logično zakaj je tok čudna grafika?!

Zgodovina sprememb…

matija14 ::

Probay V-sync izklopit, lahko da ti ta "bremza" v določenih trenutkih igro.

The Player ::

matija14 je izjavil:

Probay V-sync izklopit, lahko da ti ta "bremza" v določenih trenutkih igro.


Vsync imam namerno vklopljen, ker imam slab odzivni čas monitorja in se pol full vid ;)

drgač pa če izklopim pridobim samo 10 FPS, nič več. Hotel sem povedat to, da špili full niso več to kar so bli včas. Grafične ne mislm, menat vsako leto, pa kokr sm reku prej, zakaj pa devil may cry dela z več FPS pa ma DX10 k več požre ;)
pač ni dobra optimizacija, kot pri ostalih špilih (gothic 3, gta 4, crysis,...)

matija14 ::

Huh, kje si pa v dobri optimizaciji ti GTA IV najdu?!?! :D To je pa daleč najslabše optimizirana igra za PC!
Za mafio pa ne vidim slabosti, če na prestari 9800GT laufa nad 30FPS, potem že ni slabo optimizirana...

Bor H ::

Agreed, GTA 4 tako slabo laufa da glava peče, mogoče so kej popravl s patchi ampak ko je prišla vn je bila tako neigralna da joj, Mafija mi na isti mašini laufa precej bolje, s physx vklopljenim.

jizzer ::

HINT: DLC Jimmy's vandetta je vuni ;)

hojnikb ::

Bor H je izjavil:

Agreed, GTA 4 tako slabo laufa da glava peče, mogoče so kej popravl s patchi ampak ko je prišla vn je bila tako neigralna da joj, Mafija mi na isti mašini laufa precej bolje, s physx vklopljenim.

Takšni so pač porti iz konzol na PC. :'(
#brezpodpisa

The Player ::

matija14 je izjavil:

Huh, kje si pa v dobri optimizaciji ti GTA IV najdu?!?! :D To je pa daleč najslabše optimizirana igra za PC!
Za mafio pa ne vidim slabosti, če na prestari 9800GT laufa nad 30FPS, potem že ni slabo optimizirana...


narobe ste me razomel, pobje
špili k sm jih omenu so slabo optimizirani in ne dobr, je pršl mal do nesporazuma :D
ja sj men je čist ql 30-40 FPS sam, če maš več ni nikol slabo :D
sam še zmerm pogrešam cifro 60 FPS in več, ker rezultati pr Devil may cry 4 so fenomenalni, je pa res, da ni vse v grafiki, sam če je slika lepa, nč ne škodje :)

matija14 ::

Kk nimaš na HD5970 več kot 60FPS?! Če mam js na HD5850 nekaj nad 50FPS...

xyxyxyxy ::

GTA 4 je odličen primer izjemno slabo optimiziranega špila, najmočnejšim karticam se zatika na max detajlih, kaj šele kakšni starejši generaciji. Mafio sem lahko povsem brez težav preigral z 8800GTS in to na 1920x1200 in high detajlih. Grafika pa je, vsaj za moje oko, čudovita.

Žal mi je edino, da je ostalo res ogromno neizkoriščenega potenciala, toliko dela so vložili v sam dizajn mesta, nakar ni v njem NIČ za početi. Misije so bleda senca tistih iz enke, vse se odvija prehitro, tako da si likov niti zapomniš ne. Večino akcije spremljaš preko vmesnih filmčkov, ti pa počneš najbolj trivialne stvari, kot so npr. prodaja cigaret in čiščenje WCjev. Večinoma se samo voziš od točke do točke, kjer pogledaš nadaljno animacijo in tako naprej. Nobenih stranskih misij, povsem linearno, narejeno po istem kopitu. Zeh. :(

Glede na visoka pričakovanja, ki sem jih gojil do te igre, me je zelo razočarala ...

Je kdo preigral najnovejši DLC? Lol, bi lahko naredili še bolj dolgočasne misije?
««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mafia 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27846258 (13188) Izi
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772163435 (13701) Sssaga

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36380592 (74907) bluefish
»

4870X2 & 8600gts

Oddelek: Strojna oprema
416123 (5387) fr!Xy
»

Primarna grafična kartica Radeon 5850 + Nvidia 8800GT samo za PhysX, rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
609321 (8201) Meizu

Več podobnih tem