» »

Ideja o vodno hlajenih RAMih.

Ideja o vodno hlajenih RAMih.

kuglvinkl ::

Kaj meniš Boing? Je izvedljivo? Tukaj.
Your focus determines your reallity

Boeing ::

seveda je izvedljivo... ampak sam način, kako so se tega lotli, je zanimiv...
LP Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

kuglvinkl ::

Jep, se strinjam. Da bi dal hladilno telo vmes...
Your focus determines your reallity

IR Babun ::

Mislm, da ne bi smel biti problem nardit.

NEKAJ PREDLOGOV:
Pritdil, bi lahko tako, da bi dva bloka z dvema vijakoma ob strani stisnil v sendvič z RAMom na sredini.
Cevi, bi morale biti PVC, ker sej jih lahko sname in preveže v hladilnik ali pa v drug blok (če imaš več ploščic).

Kanali bi morali biti običajni kačasti, plitvi, široki in gosto eden ob drugem ter izredno tenka guma za izolacijo.

Mislim, da bi bil z bakrom problem, ker je pretežak in bi lahko odlomil ploščico, zato bi bil bolj primeren aluminij, (mogoče pa bi lahko blok s vrvicami pritrdil na strop ohišja?)

Pri večih ploščicah rama, bi verjetno nastal problem, ker bi bila voda proti koncu že pretopla, saj je potrebno ohladiti veliko površino, zato bi verjetno vsak "sendvič" potreboval svoj dovod in odvod vode.
SCREW THE GOVERNMENT

kuglvinkl ::

Največja jeba, bi bila verjetno s pritrditvijo oz. fiksacijo RAMov in bloka. Namreč, RAMi še zdaleč niso tako čvrsto "v sedlu" kot je denimo CPU. Vse skupaj bi bilo potrebno nekako dodatno pričvrstiti na plato.
Your focus determines your reallity

IR Babun ::

Če bo vse posreči, jih bomo z Kayot-om in Dex-om naredil v 14 dneh, saj prej ni časa:( ,
pred pol ure so ob kavici ideje kar deževale, tko da je praktično potreben samo še načrt v AutoCAD-u in izdelava.:D
SCREW THE GOVERNMENT

IR Babun ::

A so rami pri vseh matičnih enako razporejeni, ker me zanima zaradi debeline blokov, jest sem meru na moji in med dvema ramoma je reža širine 5mm!!!
SCREW THE GOVERNMENT

kuglvinkl ::

Po moje je razdalja enaka. Bi bile težave npr. z nForci, ki imajo slote ločene (mislim, da so 2+1), takisto velja z za RIMMe. To niti ni taka težava:
1. Intel se bo verjetno odpovedal RIMMom (nekaterim se je že);
2. morda! bo nForce2 boljša od KT400.

To je kar se tiče platform.

Za SDR in DDR platforme so razdalje med RAM sloti standardne (tudi PCI sloti imajo enake dimenzije, so pa razdalje med njimi drugačne...).

Lahko izdaš skrivnost, kako kaniš vse skupaj fiksirati? ker močno dvomim, da so tisti zatiči, ki držijo RAM v slotih, sposobnih prenesti še kakšnih 200 g aluminija. Hej, imaš v glavi rešitev z bakrom??

Vsekakor imate šanso, da ste prvi!
Your focus determines your reallity

Boeing ::

tisti zatiči za rame zdržijo še vse kaj več kot pa samo dodatnih 200g... torej veselo na delo. :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

IR Babun ::

Moja plata(in RAM) tut zdrži še precej več k dodatnih 200g, se moram včasih skoraj kladu uporabt de jih not porinem, tok de se zmeraj kadar vtikjem RAMe, bojim da bom poču plato. Pa če bo iz aluminija pomoje še 200g ne bojo za ene tri ploščice težki bloki.

Pritrjevanje naj bo za enkrat še mal skrivnost>:D , pa blok je treba tapru nardit, da se poj sproba pritrjevanje in če je ziher.

Mene bolj skrbi nastavek za cevi, za katerega je potreben minimalni navoj 5mm, debelina bloka pa pride 6mm, sam upam de sem ta problem dons že rešu, k sem dobu eno idejo. :D
Dons al pa jutr bo Kayot že vse u AutoCADu narisal, na papirju pa so skice že končane.

Verjetno bo problem pri platah, ki imajo okol slotov za RAMe polhn velikih kondenzatorjev.

Če bomo kmalu imeli dostop do CNC mašine, bodo bloki zelo kmalu.:D

Bo pa poj problem pri testiranju, ker nima noben DDR rama;((
SCREW THE GOVERNMENT

royt ::

ti rajše naredi blok za rdram:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodni blok in CNC ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433043 (2290) TESKAn
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557940 (6393) WinsuckeR
»

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
898124 (5875) Vesoljc
»

Narisal sem si vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81023 (815) frenk
»

vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422203 (1463) OZZY

Več podobnih tem