» »

Narisal sem si vodni blok

Narisal sem si vodni blok

iskra ::

Moj prvi post po nekaj letih ... pod novim nickom :D

Torej, ... razlog, da sem se javil je sledeči:

V bližnji prihodnosti bom sestavil vodno hlajenje za mojo škatlico, ki se zadnje čase pri nemogočem hrupu segreva na 47°C (tako procesor kot sistem :O). Ker spadajo moje srednješolske korenine na rodni TŠC (Tehniški šolski center) v NG sem ohranil nekaj strojniških stikov, ki mi nudijo brezplačno oz. poceni frezanje.

V AutoCADu sem si izrisal bakren (lahko tudi aluminijast) blok za srček mojega radiatorja (ja, pozimi, ne potrebujem radiatorja v sobi zaradi računalnika).

Sedaj pa me zanima, če je zadeva ustrezno oblikovana, ali bi predlagal kdo kakšen boljši vzorec in dimenzije. Ta je po mojih ocenah še najenostavnejši za izvedbo in dovolj "rebrat". Pokrov bloka bi bil iz vsaj 7mm plexija s priključki za cevi notranjega premera vsaj 7mm (če se to dobi). Pa še kje bi lahko dobil 50x50x12mm blok iz bakra oz. aluminija in kakšne so cene (lahko v Lj ali NG).

Voda bo tekla skozi Yugov (dobri, stari, najrobustnejšejši na trgu) hladilnik, nekaj cevi in skozi potopno črpalko sposobnosti cca 400l/h. Kasneje imam v planu še blok za grafično kartico, ... kasneje. Tudi ta se greje na mrtvo zadnje čase.

$$ ki sem ga porabil do sedaj:
Wind's 400 potopna črpalka, Tukano, Rudnik, 3650,00 SIT
Radiator od Yugota 0,00 SIT (tnx mates from Brje)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

OrkAA ::

Ja recimo, da je blok še kar v redu, ne bo pa optimalno hladil!

Poglej si malo morphlingove bloke in premisli, če bi svoje lahko kako dopolnil!

Vso srečo! :D

iskra ::

Ja ogledoval sem si malo Eddyeve in Morphlingove bloke ampak je stvar precej zaj..... .

Fora je u tem da bo frend mi to naredil in mu nočem uzet celga dneva, ker bo delal na roko in ne na CNC. Morda bom celo začel razmišljati tudi v smeri, da bi sam navrtal zadevo - samo par svedrov morm dobit al pa od koga nafehtat.

Kako to misliš, da ne bo optimalno hladil? Bi bilo bolje, da bi voda pritekala v center in potem navzven? Kako debele naj bodo stene med kanali in kako široki naj bi bili kanali za vodo?

The more help I get, the better pictures u get.

Eddy ::

Ja ja ja...

Bistvo je vstop v center in nato izhod v čim več smeri iz centra.
Ostalo je pa prepuščeno tebi! Priporočam čim večjo povrčino med vodo in blokom direktno nad jedrom procesorja.

Sicer pa bo tak blok vseeno boljši kot zračno brenčalo :)

LP!
www.ekwaterblocks.com

Brane2 ::

Točno o tem sem razmišljal tud sam, pa se bom stvari lotil malo drugače.
Planiram k svojemu arsenalu Proxxonovih ročnih orodij dodat orodje za ročno frezanje, nato pa:

-izrezati osnovo hladilnika (kvadrat cca 6x6 cm) iz 4-5 mm bakrene pločevine
-nafrezati po eni dimenziji N kanalčkov širine 0.6 mm, globine recimo 2mm in v medsebojni razdalji 1.5-2mm
-v kanalčke vstaviti in zalotati kose bakrene pločevine debeline 0.6mm
-na zgornji strani "hladilnih reber" nalotati trakec ali dva, da držita razdaljo med listi
-vse skupaj ustrezno zapreti.
-izdelati clamping ušesca in fedra, da se bo dalo stvar zahaklati na podnožje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

iskra ::

Ola, stvar sem malo zakompliciral :D in sedaj samo upam, da me frend ne bo poslal nekam ko mu prinesem načrt :8) . Sicer pa še 3D slikica, za lažje razumevanje.ž

ur opinion plz

OwcA ::

Kanali so precej ozki, zavoji pa zelo ostri, ne eno, ne drugo, ne pripomore k dobremu pretoku.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

C_maniak ::

malo morphlingu piš na PM, pa ti lhk da kak nasvet, če bo meu cajt.

frenk ::

če hočš simpl in obenem dost efektivn blokj nared MK3 pa je...seveda če ni avtorko zaščiten:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darilo ob desetletnici Opere (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11313094 (9428) ender
»

Funkcja v excelu

Oddelek: Programiranje
12975 (876) iskra
»

A smo al nismo ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636753 (4743) iskra
»

Ko računalnik spušča dimne signale

Oddelek: Loža
181560 (1086) Kaboom
»

Luštne mucke

Oddelek: Loža
256022 (4698) mchaber

Več podobnih tem