» »

Solingen noži

Solingen noži

1
2
»

haha88 ::

Z veseljem zinem kakšno tudi o teh.
Predlagam da odreš novo temo pa bomo govorili.

LordPero ::

Si bom malce sposodil staro temo ...

Neke nože bi kupil :).
Gre za darilo, rabil bi v enem tednu, mogoče kar set, ampak ne predrago (torej 250€/nož odpade, mogoče vse skupaj za do 100€). Načeloma bi nekaj dobrega jeklenega.

Ima mogoče kdo kakšen hiter nasvet glede p/p znamke ali ve za kakšno dobro aktualno ponudbo?
LordPero

Kaboom ::

sam sem pred letom dni nabavil par nožev Tescoma iz kolekcije Azza. super zadovoljen! so okrog 20EUR po komadu ampak za domaco rabo izjemno kvalitetni.

kupil sem jih v merkurju, mogoce so se kje na spletnih trgovinah... vidim da neka trgovina s ceske prodaja komplete...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Okapi ::

A nimajo zdaj vsa slovenska gospodinjstva onih Berghoffov iz Petrola?:))

O.

genesiss ::

Ne, ker jih na nobeni postojanki ni na zalogi :)

francek1 ::

Niso ravno iz Solingen jekla, so pa izredno kakovostni Fiskars noži. Firma je finska, delajo pa vse, kar (dobro) reže.

S takim delam 80 % stvari v kuhinji:



Med drugim delajo tudi tole zanimivo rezilo:

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

LordPero ::

Ja, hvala za predlog, sem opazil te nože, samo nisem našel veliko mnenj/opisov :).
Se torej dobro obnesejo (Fiskars in Tescoma), dobro jeklo?

Za Berghoffove (ne samo nože) pa sem slišal večinoma bolj slabe stvari (o kvaliteti izdelave), ampak se jih menda še dobi na spletnih štacunah.

Thx vsem za poste.

Kaj pa, če bi mogoče samo en ali dva dražja noža, kakšni predlogi? Oz. so dražji Fiskars / Tescoma vredni keša?
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

piromanček ::

uzam victorinoxa ali wengerja

francek1 ::

Za Fiskarsove ti lahko zatrdim, da so vsaj na nivoju dražjih Dickovih, ki jih profesionalni kuharji radi uporabljajo. Victorinox ali wenger nože pa bolj uporabljajo mesarji.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

DeeJay ::

Tele nože baje uporabla 90% kuharjev z zvezdico v Nemčiji
http://www.chroma-cutlery.com/type301
http://www.tm-shop.si/si/trgovina/kuhin...

Jest se nagibam k temu kompletu iz eBaya
http://www.ebay.de/itm/Chroma-Type-301-...

kuglvinkl ::

Pa znate vi take nože vzdrževat?

Tale pejđ se splača pregledat: http://www.osterrob.si/
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

2loud4u ::

@op

kupi poceni nož in brusni kamen, pa bo ;)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Okapi ::

Najboljše razmerje kakovost/cena imajo imho francoski opineli, vsaj če jih znaš občasno nabrusit.

O.

francek1 ::

2loud4u je izjavil:

@op

kupi poceni nož in brusni kamen, pa bo ;)

Poceni nož je samo za regrat nabirat...če je jeklo slabo, ga noben mojster ne nabrusi!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

LordPero ::

DeeJay je izjavil:

Tele nože baje uporabla 90% kuharjev z zvezdico v Nemčiji

A to bi se dalo potem razširiti tudi na ostale Chroma nože, ali je bolj samo Type 301 serija ql? Oz. kdo ve, če je to kje v Sloveniji ugodneje za dobit (če je kakšna fizična trgovina, ker verjetno na naših spletnih kupujejo bolj ljudje v mojih situacijah in so verjetno marže temu podobne??
Ker tukaj je npr. en 17cm santoku (isto Chroma) za 22€ :).

So pa 301 precej sexy:
 Z izjemo tega, da zaradi oblike ročaja lahko stoji/leži na svojem 'hrbtu' in rezilo gleda navzgor ... :)

Z izjemo tega, da zaradi oblike ročaja lahko stoji/leži na svojem 'hrbtu' in rezilo gleda navzgor ... :)



Nekako sta mi precej všeč Chroma in Wenger, ampak sta mi v trenutni situaciji malce draga (sploh, ker bi bolj rabil set, enega santokuja, chefa in nekaj manjšega, carving like). Tako, da če se odločim dat več, bom izbiral med temi, drugače pa med Fiskars (naj bi bili 'lahki' za delo, torej ergonomija in dovolj dobra ostrina, slabša kvaliteta in zaščita) in poceni Chroma (predvsem o teh me zanimajo informacije, ker so mi lepši :)).

Za ne ravno zahtevno domačo uporabo (gre za darilo nekomu, ki sedaj uporablja precej zdelane, stare nože, v zadnjem času so celo nebrušeni/topi), bi bilo full razlike, če mal cheap-outam?
LordPero

harvey ::

Si gledal že za Güde noži? Imaš tudi solidne komplete.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

LordPero ::

Noži s slovenskim srcem? :)
Bom mal počekiral.

Drugače bom verjetno šel na cenejšo varianto ... ve kdo, kako se obnesejo cenejši Chroma (torej Haiku Home namesto Type 301) in Wenger (serija Grand Maitre namesto Forged) noži? Mogoče še oboji proti Fiskarsu?

Še enkrat thx vsem za feedback.
LordPero

DeeJay ::

@LordPero tuki majo nek "Kaj Kupiti" vodič za Chroma nože.
http://www.tm-shop.si/si/informacije/ka...

Jest se k Type 301 nagibam predvesm zarad dizajna, ker je iz eenga celega kosa, poleg tega je pa tut zelo dober japonski nož. Neke hude razlike med type 301 in Haiku Home pa pomojem spet ni.
Predvsem je pomembno vzdrževanje noža, da ti potem služi veliko let.

No tale bi mogu pa glede na ceno že sam rezat :)
http://www.tm-shop.si/si/chroma-haiku-i...

LordPero ::

Ja, thx, tisto stran sem že prej celo predelu.
Drugje sem drugače našel, da je v praksi glede rezila najbolj opazno to, da je pri Haiku Home to tanjše in manj časa obdrži ostrino (več dela).

Type 301 pa je drugače v en kos zvarjen iz dveh različnih delov (seveda lepo varjenih skupaj, da ni videti), ker seveda za ročaj niso želeli dati tako drage kovine kot v rezilo.

Edino ne vem še, ali kupit tri bolj poceni nože (Haiku Home oz. Wenger Grand Maitre) ali enega malce dražjega, torej 301 ali Wenger Forged (v smislu, da če bi bil precej boljši, da si bo potem že sama kupila naprej, torej bolj kot nudge v smer, da si nekaj privošči :D).
LordPero

Vajenc ::

genesiss je izjavil:

Ne, ker jih na nobeni postojanki ni na zalogi :)

V Kranjski Gori na prvi pumpi sem videl cel komplet.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

LordPero ::

Ima mogoče kdo kakšno mnenje/info o razlikah med Wüsthof Classic in Chroma Type 301?
LordPero

Okapi ::

Bi rekel, da ja razlika med vsemi temi noži podobna razliki med Seikovo uro za 150 evrov in Rolexom za 15.000 evrov. Oboje kažejo uro bolj ali manj enako natančno in tudi vzdržljive so bolj ali manj enako.

Z vsakim kolikor toliko spodobnim nožem boš enako dobro lahko narezal paradajz in meso, samo da boš imel pri dragih nek blažen občutek prestiža>:D Nekaj malega razlike morda občutiš, če kot poklicni mesar režeš cel dan, pa še v tem primeru je razlika predvsem v tem, ali moraš nož nabrusit 2x ali 4x na dan.

Tistih najcenejših nožev se je verjetno res bolje izogibati, pa se mi zdi da celo ne toliko zaradi slabe kakovosti rezila, ampak zaradi slabe kakovosti celotne izdelave (v Hoferju sem recimo pred časom kupil dva cenena keramična noža, enega zase in enega za mamo, in pri obeh se je v roku pol leta zlomil plastičen ročaj - zdaj pa razmišljam, kako naj uporabim dve še čisto OK keramični rezili;-).

Komplet 4 nožev za 20 evrov je morda res malce sumljiv, čim pa si pri nožu za 20 evrov po kosu, in če ni ravno povsem neznane firme (pri neznanih nikoli ne veš, kdaj ti poskušajo podvaliti cenen kitajski nož za en evro z imenitno zvenečim imenom in lepo embalažo po 10 ali tudi 100-kratni ceni), se začno razlike do dražjih drastično manjšati. Pri enako velikem nožu za 30 ali 300 evrov plačaš pri dražjem 90% za prestiž in mogoče 10% za boljšo kakovost & zmogljivost.

O.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brusni kamen za brušenje nožev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11639709 (10927) gruntfürmich
»

Noži (kuhinjski, ne katane) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417877 (9063) UganiKdo
»

Kako skrbite za ostre nože? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812181 (9707) BorutO
»

Kateri keramični nož?

Oddelek: Loža
142411 (1418) MIHAc27
»

Kvalitetni noži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5424689 (17890) krneki0001

Več podobnih tem