» »

Popoln začetnik pri navijanju!! Rad bi poizkusil

Popoln začetnik pri navijanju!! Rad bi poizkusil

tomi77 ::

Pozdravljeni, naj vam najprej povem da sem čisti laik glede navijanja...vendar bi želel malo mojo mašinco navit.
Na tej povezavi sem našel določena navodila za mojo osn.ploščo: http://www.thetechrepository.com/showth...

zanima me ali naj se držim teh navodil? ali je to kar moram naredit?

LP

se opravičujem za mojo nevednost
Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 4 GB DDR2 ram, 4x 1GB PC2-6400, 800MHz;
Sapphire ATI HD 3870 ; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII;

RibaFish ::

men po hitrm preletu zgledajo uredu.

skrut itak nč ne morš...doklr se ne spravš na dvigovanje voltaže. kar se lah zgodi je to da se komp ne štarta/ti vrže BSOD. tko da si za navijanje uzam lepo en dopoudne/popoudne, kr se je kr mal za igrt. s temle naviješ sam procesor pa rame ubistvu. za grafično pa se to dela u windowsih, s kšnim programom namenjenim temu. fajn je da tut flashas bios od plate če ni najnovejši. pa da daš nove driverje za grafično gor.

tole bi znal bit še uporabn: klik
klik
navijanje grafe z coolbitsom
navijanje grafe z ati toolsi

fajn je če maš pošteno hlajeno uso stvar:)
PS:mašino maš pa odlično podlago za navijat

Pyr0Beast ::

Pa obvezno naredi backup podatkov prej, ker rado kaj gre. Pa DVD-je, ne na disk.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

icy ::

http://www.oc-lab2.com/clanek.php?id=1&p=1 Sicer je za P5W-DH, vendar bos nasel kaj uporabnega. Priporočam, da si pogledas se kaksne njihove clanke/teste http://www.oc-lab2.com/test.php?t=8&p=5


[moderator]Zbrisal vsebino, ki se nanaša na izbrisane poste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

Snegec ::

@TIlen:
Kako lahko torej vi pri Comtronu rečete, da je nekaj bilo navito, ce to lahko preveri samo proizvajalec, kar pa vi niste. >:D ?


Imaš sodno overjene dokaze, da delam na Comtronu? No, če nimaš, potem spremeni svoje stavkovanje.

@Mtosev:
LOL ja navijal sn CPU me je zacel zajebavat polsal v Intel Germany dobil novi CPU. Tolk o tem.


Si pač imel srečo, da je bil CPU defekten. Očitno CPU ni bil skurjen, če so ti ga zamenjali za novega. Ni nujno vse tvoja napaka. Sej proizvajalec (to sem nekje prebral) pravzaprav garantira, da se do določene meje da procesor naviti brez problemov, so pa odstopanja in koliko pravzaprav greš čez tisto mejo.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

RibaFish ::

eh...jesm se sam začeu igrt...pa se še zdej...sam k nimam glih neke podlage za navijat(P4). tko da pomoje ne rab inštruktorja. če pa kšnga pozna pa ni nč narobe

PS: sam v mejah normale. oz. da se dviguje počas. ne pa kr naenkat 100 mhz FSB recmo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RibaFish ()

Pyr0Beast ::

Heh. Doker se z biosom igraš kolikor tolikor v mejah nomale, se ti nima kej zgodit.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

*ziga* ::

To se mi pa drugac zdi trapasto kao, da ti proizvajalec ugotovi, da si navijal...pa tudi, ce ti navijat gremo naprej:D
drgac pa mislim, da ne rabis nobenega instruktorja...se bos ze navadil tako kot jaz in vecina...drugac pa je tale vodic vec kot odlicen
http://forum.cool-pc.org/viewtopic.php?...

ce ti to ne pomaga potem ni ne more nihce :D

gfighter ::

Malo sem počistil temo, za vnaprej se prosim vzdržite offtopic postov. Tomi77, tebi svetujem, da si za začetek malo pogledaš kakšen članek o navijanju, sicer so bolj stari ampak vseeno ti bodo mogoče malo razjasnili pojme, pa zaupaj nam svojo konfiguracijo da ti lahko pomagamo. Če ne veš, kakšne komponente imaš, si zdownloadaj npr. program cpu-z in nam napiši podatke o procesorju, plošči ter ramu, zraven nam pa opiši še hlajenje. Pa nič se bat, navijanje ni tak bavbav kot ga hočejo nekateri prikazat...;)
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

tomi77 ::

no...komponente imam sledeče Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 1 GB DDR2 ram, 1GB PC2-6400, 800MHz;
Leadtek GF7900GTS@GTX; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII, ohišje GMC H60

zaenkrat se nisem še lotu navijanja...bom si ta vikend vzel čas...ko dobim še eno palčko rama in ker raje prej pogledam in poiščem razne informacije. me pa zanima ena stvar...jaz ne mislim ne vem kako navijat računalnik in rušit razne rekorde...vendar če je možno računalnik malček navit in s tem izboljšat hitrost delovanja...hmm...zakaj ne!?

kako pa je kaj z hlajenjem...ker jaz nimam ne vem kakšne dodatne ventilatorje...imam tisto kar je blo v konfiguraciji cpu. a mi priporočate kaj nabavit v tej smeri?
Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 4 GB DDR2 ram, 4x 1GB PC2-6400, 800MHz;
Sapphire ATI HD 3870 ; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII;

Čmrlj ::

Načeloma tam do 2.8ghz cca 1.4v bi moral stock cooler zadostovat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere rame mi priporočate za nov nakup ?

Oddelek: Kaj kupiti
111296 (1137) lprelesn
»

Dilema rami

Oddelek: Kaj kupiti
111196 (1006) GrimReaper
»

Navijanje E6300

Oddelek: Navijanje
341626 (993) k4vz0024
»

Vodič-navodila (postopek) navijanja procesorja!

Oddelek: Navijanje
131659 (1309) Svizec69
»

asus p5w dh deluxe+e6600

Oddelek: Navijanje
332066 (1269) joker16_7

Več podobnih tem