» »

Linux ruter

Linux ruter

Veron ::

Zadeva je taka, da imam na mreži 7kompov.

ADSL 2+ linijo 6900/1024 povezavo in rad bi, da moj računalnik pač dobi linijo kokr mu paše, torej tudi če je potreben vseh 7mbps, vendar ostalih 6kompov pa želim da imajo vsi SKUPAJ 1024/256 adsl povezave. kolko mi je jasno, bom to lahko naredil ne z kakim Linux ruterjem (torej 1 komp z linux sistemom).

Me zanima, kateri linux priporočate in kakšno mašino za to, seveda gldam na to, da so stroški zmerni, ne previsoki.

jype ::

Najbolj elegantna (ne vem pa če najlažja) je rešitev z Linksysovim WRT54GL, ki je sposoben poganjat dd-wrt ali kakšno podobno programje.

Kateri Linux je praktično vseeno - distribucija, ki jo najbolj poznaš, bo OK. lartc.org in google ti bosta povedala vse, kar moraš vedeti o usmerjanju in omejevanju prometa v Linuxu.

Če se vseeno odločiš za PC (ki bo zagotovo močnejši in morda zato primernejši) predvsem priporočam intelove mrežne kartice. Hitrost procesorja (dokler je Pentium II ali močnejšega razreda) niti ni pomembna. Tudi 128M pomnilnika bi priporočil kot uporabni minimum (se pa da z optimizacijo priti še precej nižje).

Gapi ::

Community Edition 4.1 SP1 Ali pa m0n0wall lahko pa Freesco In še mnogo drugih. Lahko ga pa tudi sam ustvariš Vse od začetka z pomočjo dokumetacije in si ga prirediš po svojih potrebah. Sej verjetno kerga spustu. No sej bo še velik predlogov.

Veron ::

linksys wrt54gl sm že gledal lep čas, vendar nima niti dd-wrt funkcije, da določene ipje omeji overall max promet. ima samo možnost qos, torej "prednostna lista".

Meni je pomembno, ker bi rad na druge kompe spustil MAX prometa za net 1024/256.

#000000 ::

Vzam m0n0wall, tam narediš pipe ki mu določiš UL in drugega ki mu določiš DL, in enostavno določiš posameznim IP naslovom čez kateri pipe se povezujejo, izklopiš še DHCP in magar vklopiš Captive portal funkcijo, kjer mora bit user omogočen in vedet geslo, če ga ti ne dodaš med userje nema interneta. LP

Veron ::

Če sem pravilno razumel, lahko s tem m0n0wall kreiram 2 grupe.

1. skupina - moj rač (internet brez omejitve)
2. skupina - vsi ostali kompu - recimo iprange 192.168.1.4 do 192.168.1.10 - pa internet povezava MAX 1024 download in 256upload? S tem da promet, ki gre preko lokalnega omrežja, iz enega na drug računalnik, pa brez omejitve?

jan01 ::

dd-wrt ima bolj slab qos... Gor daš x-wrt, kjer se da dosti bolje nastavit.

Veron ::

Aha.
Sicer sam qos me tolko ne zanima, ker rabim konkretno omejitev bendwitha.. to me zanima, če ima možnost x-wrt na linksysu?

kulSMS ::

sama omejitev bandwihta ti po moje ne bo dala optimalnih rezultatov, boš moral še qos uporabit. Vsaj pri meni je bilo tako.

Veron ::

no tudi to verjetno, ampak bandwith limit + qos mi linksys wrt54gl ne more ponudit. Zato moram poseč po pc+linux

kulSMS ::

BrazilFw lahko tudi omejuje bandwidth + qos.

jan01 ::

Za nastavljanje bandwitcha rabiš le Robson's WRT54 Script Generator

Apple ::

Kaj pa OpenWRT za WRT54GL?
LP, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razdelitev povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
111298 (845) integral15
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789172 (5401) Pyr0Beast
»

kako VZETI bandwidth obsedencem z torrentomi ??

Oddelek: Omrežja in internet
291720 (1720) BigWhale
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556598 (5354) gameby
»

Router za manjše podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1178069 (6124) madmitch

Več podobnih tem