» »

kako VZETI bandwidth obsedencem z torrentomi ??

kako VZETI bandwidth obsedencem z torrentomi ??

blue ::

Trenutno si delim 1Mb adsl z 3 (najlepše rečeno kreteni), ki znajo samo prižgat torrent program na max...

Seveda dostop do interneta deluje tako dobro, da sem obujal spomine na čase dialupa >:D >:D

Dostopa do routerja nimam... Imam samo ethernet kabl in to je vse.

A obstaja kak kontroliran način DOS napada na router, ki bi omogočal kontroliranja pasovne širine ?

Gregor P ::

Mogoče če bi uporabil ...

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tilen ::

Trije si delite 1Mbit... :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

blue ::

Dobra ideja Gregor :D
To bo bil backup plan ;)

Tilen 3 kreteni + jaz --> štirje si delimo 1Mb :D
BTW v moji mreži si 7 hiš (11 računalnikov) deli 2Mb in zadeva dela tekoče, ker so vsi downloadi na serverju......

BlackHole ::

Torej 4 kreteni? ;) Zakaj si pa delite in zakaj se pol ne zmenite za neke omejitve, če si že morate delit že tako počasno linijo?
LP Marko

Zgodovina sprememb…

Idejnik.SI ::

Omisli si programček CFosSpeed, ki optimizira pošiljanje in sprejemanje paketkov. Deluje preverjeno.

Idejnik.SI

gumby ::

>>Dostopa do routerja nimam... Imam samo ethernet kabl in to je vse.

kaj ti po ta program pomagal?
my brain hurts

perci ::

Nekdo pa gotovo ima dostop do routerja. Pojamraj tej osebi.

Keyser Soze ::

Gotovo ima ruter še vedno privzete nastavitve. user/pass ali pa admin/admin... Pač taka klasika. Probaj pa boš videl če te logira. Če ne drugega ga pa resetiraj (hard reset) in nastavi QoS pa je. Če ga podpira žvau.:D
OM, F, G!

BlazP ::

Res bi rad videl low cost router, namenjen za domaco rabo, ki zna uspesno uporabljati QoS. Moji poskusi so se do sedaj precej neuspesno koncali. Se vedno kolicina povezav in paketov obremeni procesor do te mere, da tudi noben QoS ne pomaga.

Ce je komu to uspesno ratalo, bi bil vesel, ce pove na kateri napravi in kako 0:)

gumby ::

Blaz:
kaksen star petnium 166 in m0n0wall gor?
malo spustis clock in niti (aktivnega) hlajenja ne rabi...
my brain hurts

bzp ::

BlazP: WRT54G in Tomato.

trnvpeti ::

je monowall low cost router?

Keyser Soze ::

Jp, Tomato je fajn firmware. Morda pa le ni kakšna škrt roba ta ruter.

P.S.: Pa pi***, nehejte že pisat "router". Če se reče ruter se reče ruter(pardon, usmerjevalnik). Ker že jaz začenjam eno "englesko slovenštino" uvajat tule.
OM, F, G!

gumby ::

>>je monowall low cost router?
je, saj je zastonj (P166 included :D)

>>P.S.: Pa pi***, nehejte že pisat "router". Če se reče ruter se reče ruter(pardon, usmerjevalnik). Ker že jaz začenjam eno "englesko slovenštino" uvajat tule.

tehnicno gledano je ravno "ruter" napacno... "router" je anglesko, "usmerjevalnik" slovensko, "ruter" pa "engleska slovenština"
my brain hurts

OrkAA ::

Keyser Soze: kako to, da potem tudi sam nisi napisal "tomejto" in "frmver". ?

Keyser Soze ::

Zato ker mu tako rečem.:D

Tomato je tomato, ker me pač spominja na sendviče. In mu tudi rečem "tomato" in ne tə-mā'tō. Firmware pa nikoli ne izgovorim "poslovenjeno". Vedno fûrm'wâr'.
Ruter pa že od nekdaj vsi izgovorijo na slovenski način. Še nisem slišal človeka, ki bi pri nas pravilno angleško izgovoril besedo router. Ker tisti rōō'tər' je čist preveč zajeban za lomit si jezik.:P

Pa jeb** ga, jaz sem samo izrazil nestrinjanje s tako vrsto pisave. Zdaj pa bajt mi. Bežte nazaj on topik.
OM, F, G!

AndrejS ::

R O U T E R je....

Balandeque ::

Keyser: bolj bi te lahko motil naslov teme: Z (!) torrentOMi?
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

BlazP ::

Imam WRT54G z DD-WRT firmwareom, pa en drek pomaga vkloplen QoS, ko se torrenti spravjo nanj.

Keyser Soze ::

Niti nisem dobro prebral naslova. Še pomnite reklamo za Delo?:)

Če QoS ni OK nastavljen potem zadeva ni kaj prida. Pa vseeno probaj Tomato. Sem bil prijetno presenečen nad opcijami, ki jih ponuja.
OM, F, G!

blue ::

No sedaj sem se preselil in lahko izdam svojo skrivnost :D :D

Z ARP poisoning mi je zadeva delala super (skoraj cela linija je bla moja) >:D

Tilen ::

A je možno in kako omejiti hitrost preko brezžične povezave? Recimo, da imamo 10Mbit bw-ja in bi radi 8-10 preko kabla, prek wifija pa največ 2Mbit. Zaenkrat imam Linksysov WRT54GL z originalnim FW.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Senitel ::

Z alternativnimi firmware-i se to da dost vredu nastavit (tudi nižje omejitve na wifi-delu kot na wire delu)... Samo v vsakem primeru ti lahko kontroliraš upload, download je pa bolj tako kot stvari prihajajo (lahko dropaš paketke, ki pridejo prehitro, samo vse kar boš s tem dosegu je, da ti bodo šli še enkrat čez xDSL linijo)...

TomoSlo ::

BlazP: Jest imam isti router pa dd-wrt in mi QOS dela že nekak 10 mesecev brezhibno. Moraš zraven še omejiti IP filter.(največje število vrat-1024, TCP časovna omejitev-120sek, UDP časovna omejitev-120s).Dela res sanjsko.Če koga zanima, lahko pripravim screenshote.8-) 8-)

root987 ::

Če ti ni pretežko - prosim ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

TomoSlo ::

Evo:






..naj mi samo en pove,kako pravilno dam link za predogled slike?

amigo_no1 ::

Je boljše če je TCP, UDP časovna omejitev (tcp timeout) nastavljen na več ali na manj ?

Tako je pri X-wrt FW (pod Network/Tweaks):


na desni strani piše tole:

Maximum Connections:

This is the maximum number of simultaneous connections your router can track. A larger number means more RAM use and higher CPU utilization if that many connections actually end up used. It is usually best to leave this at its default value.
TCP Established Timeout:

This is the number of seconds that a established connection can be idle before it is forcibly closed. Sometimes connections are not properly closed and can fill up your conntrack table if these values are too high. If they are too low, then connections can be disconnected simply because they are idle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

TomoSlo ::

Ja jest sem to nastavljal že nekej cajta nazaj. Sem pa te nastavitve prebral na forumih in so baje za ta linksys optimalne. Upoštevajoč ram in cpu samega routerja.:\

BigWhale ::

Jaz vedno recem router... Anglesko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
203496 (3026) Qushaak
»

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

Oddelek: Omrežja in internet
408201 (3297) Veron
»

Linksys WRT54GL firmware

Oddelek: Omrežja in internet
2710319 (9278) Skyman
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789172 (5401) Pyr0Beast
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473890 (2816) mihec87

Več podobnih tem