» »

Spletna stran 100% in širina monitorja npr 1920 px

Spletna stran 100% in širina monitorja npr 1920 px

garg ::

Kako izgleda spletna stran širine 100% monitorja na ta širokih monitorjih (npr.1920x1200)?
A se razvleče skozi ves monitor ali ima monitor neko omejitev širine za internet?

pac3k ::

Spletna stran je pri 1920x1200 lepo čez cel monitor, tko kot pri drugih resolucijah.
Nič nisi napisal ktera stran, zato sm ti dal kar to, kjer se nahaja tvoj post :)

In ne vprašaj me, če vidim kaj kvadratkov v headerju od S-T-a>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: BluPhenix ()

Pyr0Beast ::

'hehe' .. tablete za koncentracijo :)

TyKee ::

Pi***, pri taki ločljivosti rabiš še dvoje novih oči, da najdeš vse :d

Ko je to vllkoo :d

Ps: sorry za izpad, sam če je res :)

Pps: @avtorslike: kaj imas to za en os? Ali je samo kakšna preobleka xpjev?

Zgodovina sprememb…

garg ::

Kako se ostali web dizajnerji prilagajate tem "višjim" rezolucijam?
A je prav, da se jih ignorira ter osredotoči na manjše, "standardne rezolucije", kjer se v veliko primerih zadeva da lepo rešiti z 100% širino tabele?

bluefish ::

uporaba 100% raztega strani počasi izumira. Veliko današnjih portalov se poravna sredinsko ali pa na levo stran. Ob določeni resoluciji tako nastane bel prostor na desni.

arjan_t ::

to se mora user sam navadit da ne odpira fullscreen brskalnika če mu takšna širina ni všeč

bluefish ::

to je tudi res. Že 21" monitorji so namenjeni večopravilnosti. Tako ima uporabnik lahko naenkrat odprta dva programa - enega zraven drugega.

pac3k ::

To so XPji s Clear Looks temo. (Najdeš jo na Deviantartu če te zanima).

Drugače pa vseskozi uporablam maksimiran Firefox, pa nimam nobenih težav s prikazom spletnih strani. Je pa res da jih je precej malo s 100% širino. Tiste ki pa so pa ostajajo čisto pregledne. Kakšen kvadratek skoči ven sem pa tja;)

garg ::

Ja, težko se je odločit. Če fiksiram širino, pol majo problem tisti s ta malimi rezolucijami...
Kjero širino predlagate fiksirati?

bluefish ::

odločitev je nedvomno težka, saj je sicer že veliko uporabnikov na 1280 x 1024, kljub temu pa tudi delež tistih z 1024 x 768 ni majhen. Siol.net recimo ima fiksirano širino za slednje. Enako tudi delo in drugi večji slo. portali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Pyr0Beast ::

@pac3k
DevianArt ?

5er--> ::

@Pyr0Beast: www.deviantart.com

mte ::

Kaj pa kombinacija min-width in max-width? Je kdo že delal kaj s tem? Ali so kakšni workaroundi za IE?
lp

Road Runner ::

o temle smo debatirali na nestu (v hladni predavalnici), moje mnenje pa si lahko preberes tule.

da ti na kratko odgovorim: ne. monitor in brskalniki tega ne omejujejo. za to mora po eni strani poskrbeti oblikovalec (tak ki ve, da tako dolge vrstice niso vec berljive), po drugi strani pa ne razumem uporabnikov ki na tako ogromnih monitorjih se vedno vse laufajo v fulscreen

mte: so workaroundi za ie, ampak ni lepih in takih ki delujejo v vseh primerih. pomagas si naprimer lahko s tem da ce v nek div das nekaj 1000px sirokega, bo ta div sirok vsaj 1000px (seveda ce drugace tega ne preprecis), oziroma polno sirino containerja, ce je vecja. za bolj konkretne resitve pa ask google, ne vem na pamet. sem ugotovil da je najbolj pametno se izogibat min-width in max-width.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

pac3k ::

Road Runner: mogoče boš pa razumel ko boš probal ;)
Ne laufam vsega v fullscreen amak FF pa večinoma res. Velika dolžina strani po mojem mnenju ne povzroča nepreglednosti, če le ta cela pride v zaslon. Vsaj ne pri teh parih 100%-width straneh kar jih poznam.
Pri firefoxu pride fulscreen v poštev pri večjem številu zaznamkov - da jih je več naenkrat vidnih. Tukaj je nepreglednost prej prisotna če okno manjšaš.

mte ::

Jaz osebno ne maram laufat browserja na full-screen. Pa imam samo 1280x800 resolucijo. Moj način dela je tak, da ne uporabljam naenkrat samo browserja, ampak laufa zadaj še par programov, ki so mi precej lažje dostopni, če si na desni pustim dovolj prostora. Ker je večina strani dobro vidnih šele pri 1024 horizontalnih pikslih, mi žal ostane desno bolj malo prostora, zelo rad bi še zmanjšal, ampak potem trpi pogled na spletne strani.

S tega vidika se mi zdi fiksni design zelo problematičen. Če je preširok, trpi splošna uporabnost pri kvazinaprednih uporabnikih ki želimo maksimalno izkoristiti prostor na ekranu, če je preozek, pa trpi uporabnost pri tistih, ki laufajo browser na full-screen.

Na drugi strani tudi čisti liquid design ni ok, če že od začetka stvar ni bila zamišljena dobro s strani grafičnega oblikovalca in temu maksimalno prilagojena. Tako prilagojene strani, ki sem jih do sedaj videl, bi verjetno lahko preštel na prste. Vsaka čast tistemu, ki dizajnira stran, ki enako dobro (seveda ne nujno enako) izgleda pri 800 in 1900 pikslih.

Tako pridemo, kot vedno, do kompromisa. Pri Brskalnikih ni problema, uporabiš min in max width, pri IE pa pač ne. Tako da očitno tudi ta kompromis odpade, če ni nekega dobrega workarounda za IE6+. Enkrat si bom vzel čas tole malo preštudirati, zdaj žal ne morem. Bi pa bil vesel, če bi pri debati na nek način prišli do nekega optimuma.
lp

Road Runner ::

pac3k: trenutno sem na 1440*900 in nikoli nimam browserja fullscreen.

to kar se tice tvojega mnenja da se ti zdi sirsa stran bolj optimalna ne moram oporekat. lahko pa ti povem da raziskave pravijo da je branje predolgih vrstic zamudno in poslabsa razumevanje besedila
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

R33D3M33R ::

Omogočiš fiksno in raztegljivo dolžino pa je. Samo en gumbek moraš postaviti, da lahko uporabnik nastavi piškotek in to je to. Še javascript ne potrebuješ, ker lahko vse napraviš preko PHPja.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jype ::

Jaz bi pa raje rekel "še PHPja ne potrebuješ, vse lahko z javascriptom narediš".

mte ::

jype: daj ne govori neumnosti prosim. Javascript je ok za izboljšat uporabniško izkušnjo, mogoče tam pa tam kak IE hrošček popravit, ampak slepo zanašat se na to, da imajo vsi javascript omogočen je lahko samo ideja začetnika brez izkušenj. Drugega začetnika učit na slab način je bolj resna zadeva kot se ti zdi.
lp

garg ::

Moja trenutna odločitev je prilagodba spletne strani, vsaj berljivega dela, na 800x 600.
Hvala za čvek.

bluefish ::

sicer sem včeraj obiskal stran ljubljana.si, ki ima raztezanje strani kar dobro rešeno.

Road Runner ::

kaj tocno je tu dobro resenega? zadeva je ozka in levo poravnana, kar je IMHO najslabsa mozna opcija. (ok, slabsa bi bila se desna poravnava...)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

mte ::

Se strinjam. Tule raztezovanja sploh ni, kaj šele da bi bilo dobro rešeno :)

bluefish ::

ne vem, meni se je zdelo dobro, ker ima hkrati fiksno širino (seveda bi bilo lahko malo širše), hkrati pa prilagaja desni del (res je, da samo tistih nekaj zgornjih vrstic).

Sicer pa vsakomur svoje :D .

CaqKa ::

>>> sicer sem včeraj obiskal stran ljubljana.si, ki ima raztezanje strani kar dobro rešeno.

ja.. zdaj pa onega z 1920 resolucijo vprašal kak dolgo je rabil da je ugotovil, da stran obstaja tudi v angleškem jeziku?

naj ziggga kaj več pove :>

Ziga Dolhar ::

Ziggga ne uporablja maksimiziranih brskalnikov ;-).

Bom pa sodelavcu dva metra proč omenil težavo z izbiro jezika v oddaaaaaljeneeeeeeem desnem vogalu.
https://dolhar.si/

CaqKa ::

jaz pa imam na 1400x1050 vedno maximized browser.. tu in tam je kdo taki da dela 16px fonte.. včasih pa tudi kdo 10 px.. ampak se da večinoma lepo videt...
lepa vzora:
poraba
tee kiosk // nekak ne dela...

Road Runner ::

16 je default size v browserju in je ok, se da fajn brat :)
10px me pa tud ne moti, ce je designer uposteval to, da si bom jaz povecal fonte
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330376 (54525) htmltroubles
»

Responsive slo-tech

Oddelek: Izdelava spletišč
314434 (3308) Netrunner
»

Prikaz spletne strani na mobilnem terminalu

Oddelek: Izdelava spletišč
173158 (2452) 4kik4
»

Kako postaviti ozadje v CSS-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
314491 (4222) gnomee
»

Deset najpogostejših napak pri oblikovanju spletnih strani

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
444402 (2669) MrStein

Več podobnih tem