» »

termicna slika procesorja

termicna slika procesorja

sidney ::

A je kdo mrbit zasledu kje termicno sliko procesorja. Zanimajo me tocke na procesorju, kjer je segrewanje najmocnejse. Ne mislm odkriwat amerike, samo eno hudo idejo mam za wodno hlajenje.8-O. probas ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Boeing ::

zanimiva ideja...
če ma kdo dostop do IR filtra in toliko jajc, da si upa prižgat kakšnega athlončka brez coolerja za pol minute, potem kar... bomo zlo veseli tudi ostali :))
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

blabla ::

prever tale link
gor je ene par slik, samo ne vem kako ti bodo pomagale:\

Spajky ::

Mam občutek, da misliš pihat s pištolo od kompresorja na njega... :-) .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

sidney ::

ha- kompresor prevec ropota, pa se prevec sarast je.:D . sej ni skrivnost kwa sm mislu. idejo mi je dal clanek o B&M vodnih blokih. Zelo fascinantno izdelan in sprojektiran nacin hlajenja. Ima samo eno majhno pomankljivost: Vse skupaj je preveliko. Delam v firmi kjer izdelujemo vodno hlajene E-motorje. Na razpolago imam masinerijo od CNC obdelovalnih centrov, struznic in brusilk, tako , da izdelava moje ideje sploh ni problem. Vse skupaj pa mislim spravit na cenovno nizek nivo, pa se v kisto od racunalnika. Vse bo precej miniaturno, zato je vsaka podrobnost zelo pomembna.:\ BTW: ce ma kdo prakso s tem mi naj napise. Kje nastajajo problemi, kako se je kdo lotu te zadeve ipd. TNX
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Boeing ::

to bi nekako blo to... itak pa je bila zadeva bolj ali manj znana...LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

sidney ::

blabla: ja se mi je kar zdel, da bo nekej zacga. Logika... TNX
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

MITT007 ::

HM.. Zakaj bi ble pa te tocke tok pomembne?? Sej procesor ma tist del, ki ga je treba hlladit ze po defaultu narejen, da se nanjga connecta hladilnik (tista kovinska ploscica, ki jo tako radi tanjsate). To ploscico je treba hladit kukr se le da... Kle ni tockastega izvora toplote - je ta 10*15mm ploscica pri duronu..

A nam zaupas kaksno brutalno hlajenje si imel v mislih?

CaqKa ::

meni tudi ni najbolj jasno kaj ti bo tale slika... kot pa vidiš je pa proc v sredini najbolj vroč. toploto morš odvest iz površine. večja je površina več toplote boš odvedo. ergo toploto je treba odvajat iz celotne površine procesorja ne pa samo iz nekaterih točk.
al maš v mislih kako boš razporedil kanal v bloku, tak da bo tik nad core?

sidney ::

Tocno tako. Tam kjer je segrevanje najvecje naj bi bil pretok najvecji. Mal studiram na tem, da bi naredu 2 razlicna voda. 1 samo za jedro, ostalo pa okrog njega. Mal morm se pretuhtat. Sicer sem pa ze takoj napisou, da ne mislm odkrivat amerike:D , ker je vse skupaj ze bol ali manj znano.:)
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

CaqKa ::

nad jedrom bi potem takem potreboval največjo površino...
torej bi moral tak naredit da je nad jedrom čimbolj razvejeno pa okoli fajn vode
samo to bi vodo zaustavljalo

odvisno od tega kak hitro se toplota širi po bakru?.. kaj je to enako hitro kot elektrika po bakru.. mislim da ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

sidney ::

caqka: elektrika (tko praujo) "potuje" samo po povrsini voda(kabla). tle pa je en problem. spiralna varianta (od noter navzven) in obratno; ce startas od sredine, se ti voda takoj segreje, potem pa topla voda "hladi" okolico. in obratno. zato mislim izdelati 2 tokokroga. 1. bo hladil jedro, le ta pa naj bi imel cca(po mojih izracunih) od 58-76% vecji pretok kot hlajenje hladilnega bloka. izracuni so zelo razlicni, saj nimam natancnih podatkov o trenju med mulekulami vode in povrsino hladilnega bloha(HB). ce zanemarimo trenje, ki upocasnjuje pretok, plus vse ovire, na katere naleti voda (spirala), ali pa ce to poizkusas upostevati, dobis zelo razlicne rezultate.(pa so spet tukaj empiricne enacbe). ja po moje bo praksa pokazala nekaj cisto drugacnega. Kot sem ze napisal, izdelujemo vodno hlajene E-motorje. Imamo svoj razvoj, tut nekaj svojih patentov; no to znanje pa poizkusam uporabit v ta namen.
zadalč sem si nekaj zahtev:
1.cenovno ugodno
2.estetsko privlacno
3.prostorko ekonomicno.

skratka: vsak ima lahko vodno hlajenje:D
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

MadMax ::

sidney: elektrika potuje po vsem prerezu-razen pri izmenicnem stromu-visja ko je frekvenca, bolj se zadeva oddaljuje od jedra (skin efekt).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

CaqKa ::

nisem vprasal kje potuje ampak kako hitro se širi po bakru :)
daj nariši kak približno bi naj zgledalo znotraj bloka.. tak na hitro v paintbrushu narisi :)

MITT007 ::

Jest bi samo se o povrsini vrocega dela procesorja - pr Duronu je to ploscica 10*15mm - kle kksnih akrobacij s kanali ne mores delat. Tako bi bla najboljsa ideja, kot je ze (mislm, da) boeing narisal njegov bodoci hladilnik: v ta center (nad to vroco ploscico v Cu haldilniku) bi direktno prihajal curek mrzle vode, nato bi se pa 3-4 kanalih odtekala segreta voda proti stranicam hladilnika in ven v odvodne cevi. Tole bi bla pomoje ta najbolj izkoriscena zadeva z najvecjim ucinkom.Seveda z mal bolj pretocno crpalko, drugace bi topla voda segrela tud srednji del coolerja.

BTW: strom potuje s "svetlobno " hitrostjo. Toplota pa pocasnej kle je treba upostevat gradiente toplotnega toka... - ce se ukvarjas s tem moras itak vec vedt o tem kt jest..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MITT007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bakreni zračni hladilniki za vodno hlajenje ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292951 (2178) LordPero
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557880 (6333) WinsuckeR
»

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
897764 (5515) Vesoljc
»

"direct die cooling"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241716 (1431) Vesoljc
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937122 (4763) Smorny

Več podobnih tem