» »

Mozilla Thunderbird PC/laptop sinhronizacija

Mozilla Thunderbird PC/laptop sinhronizacija

ql000 ::

Uporabljam Mozillo ThunderBird 2.0 kot poštni odjemalec. Zanima me kako lahko sinhroniziram vsebino inboxa, če uporabljam isti account na prenosniku in na PC-ju. Pri obeh dostopam do tega accounta v različnih obdobjih dneva, npr. dopoldne v službi uporabljam laptop, zvečer pa PC.

kixs ::

Uporabi IMAP.

LP

Mih@@ ::

Obstajajo sicer plugini, ki znajo sinhronizirat dva Thunderbirda v lokalni mreži med sabo, ampak če potrebuješ samo pošto, je IMAP veliko boljša opcija.

sreckom ::

Sam za tole uporabljam precej osnovno funkcijo znotraj Thunderbird-a - konfigurirano imam, da mi pušča sporočila na strežniku ter jih po 7 dneh s strežnika (POP3) briše. Dodano imam še, da mi v primeru brisanja sporočila briše iz strežnika (beri junk in "junk"). Res, da vidim potem na obeh PCjih nova in "nova" sporočila (nekatera pač preberem na enem PCju, na drugem pa so prav tako nova). Imam sistem, da je en PC tisti, ki ima "vsa" sporočila. Če potem na drugem berem neko pošto in želim neko sporočilo uvrstiti med "vsa", pustim tisto sporočilo v Inbox-u in se prenesejo na drugem PCju kot nova.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375268283 (13214) Matko
»

Gmail backup, thunderbird, ...

Oddelek: Programska oprema
174854 (1293) markhenry
»

POP3 mail na več PC

Oddelek: Omrežja in internet
203138 (2828) axee
»

[Android] Katero aplikacijo za Gmail?

Oddelek: Mobilne tehnologije
113323 (2987) bigbug
»

Zakaj Thunderbird ni resen odjemalec ...

Oddelek: Programska oprema
448727 (7696) enadvatri

Več podobnih tem