» »

[Android] Katero aplikacijo za Gmail?

[Android] Katero aplikacijo za Gmail?

bigbug ::

Pozdravljeni,

katero aplikacijo se splača uporabiti za gmail na androidu?

Rad bi namreč, da se mi maili posredujejo na telefon vendar obenem tudi ostanejo na samem gmailu.

Hvala

LP
  • spremenil: Mavrik ()

VelikiTun ::

Boobiz ::

Pa saj ma vsak android prednaložen (googlov) gmail, če nimaš ga pa stegni iz marketa.
Jaz uporabljam thunderbird na laptopu in gmail na telefonu in vedno mail dobim na oba, tudi če mail potem na telefonu zbrišem, mi na TB še vedno ostane. Obratno ne deluje, če zbrišeš na desktopu, leti še na tefefonu, če ga nisi posebaj arhiviral.
I'm drunk, what's your excuse?

bigbug ::

Sem poizkisil prednaložen google mail vendar mi maili na spletu na gmailu ne ostajajo ko se prenesejo na telefon oz, če ga na telefonu izbrišem se tudi na gmailu. Poizkusil sem tudi tisti drugi mail, ki je kot push mail in nastavil gmail. Tu se maili prenašajo in kopije ostajajo v gmailu vendar se pojavi problem, ko pri sinhronizaciji iz inbox-a na telefonu sam odtstrani prejeti mail, čeprav ga še prebral nisem, no nekatere tudi pusti nekatere odstrani skratka deluje nestabilno in ne znam nastaviti, da bi ob sinhronizacijo nebi odstranjeval naključnih mailov iz inboxa v telefonu.

Boobiz ::

Pa imaš predal nastavljen kot iMAP ali POP3, če ima to kake veze...ne vem, I'm brainstormin here.
I'm drunk, what's your excuse?

Lonsarg ::

Lej, preden greš dalje moraš vedeti, da obstaja tako IMAP protokol kot POP3. IMAP je direktna povezava, kar delaš na IMAP je isto, kot bi v brskalniku kjer imaš odprt gmail stran delal, vse direkt, brisanje, arhiviranje...

Potem imaš pa POP3, ki pa prenese mail v program, potem pa ta program počne z tem mailom kar hoče, gmaila ne zanima več.

Potem pa obstajajo še nastavitve v gmailu za pop3 povezavo. Lahko namreč nastaviš kaj se zgodi, ko se kak pop3 program povežena gmail. Lahko ti izbriše, lahko označi kot prebrano lahko pa ne naredi nič.


Ta uradni od Google program ne podpira POP3 povezave. Nekako sodoben način urejanja mailov je IMAP, pop3 mogoče za kake potrebe arhiviranja, drugače pa je pop3 križ, ker moraš na vsaki napravi posebaj maile urejat, če na mobitelu odpreš mail in se ga odločiš zbrisati te bo doma na PCju še vedno čakal, wtf jaz bi ponoru.

Ampak če že imaš kakšne utemeljene razloga zakaj pop3 pa mislim da ga podpira vgrajena v Androide Email aplikacija. Vsaj mislim da je vgrajena v večino.
V gmailu pa si naštimaš, da pop3 povezava z maili ne naredi nič, ker je očitno to tisto kar ti hočeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

c00L3r ::

Gmail app ti kaže isto vsebino, kot če greš na www.gmail.com. Sam poskrbi da imaš lokalno shranjenih nekaj zadnjih email-ov.

Kaj se lokalno shrani si lahko pogledaš, če gre v gmail app v nastavitve->[moj.racun@gmail.com]->Sinhr. nabiral. in oznak.

Sevede če izbrišeš mail iz telefona ti izgine tudi iz poštnega predala. Ni to več leto 2005, kote mora glava bolet kje je je tisti mail, na strežniku, na pc-u ali na telefonu? In potem imaš nekaj tu, nekaj pa tam.

Gmail lahko tudi na računalniku uporabljaš brez internetne povezave. Tako odpade potreba po Outlook, ThunderBird ali drugih odjemalcih. Gmail Offline

bigbug ::

Lonsarg je izjavil:

Lej, preden greš dalje moraš vedeti, da obstaja tako IMAP protokol kot POP3. IMAP je direktna povezava, kar delaš na IMAP je isto, kot bi v brskalniku kjer imaš odprt gmail stran delal, vse direkt, brisanje, arhiviranje...

Potem imaš pa POP3, ki pa prenese mail v program, potem pa ta program počne z tem mailom kar hoče, gmaila ne zanima več.

Potem pa obstajajo še nastavitve v gmailu za pop3 povezavo. Lahko namreč nastaviš kaj se zgodi, ko se kak pop3 program povežena gmail. Lahko ti izbriše, lahko označi kot prebrano lahko pa ne naredi nič.


Ta uradni od Google program ne podpira POP3 povezave. Nekako sodoben način urejanja mailov je IMAP, pop3 mogoče za kake potrebe arhiviranja, drugače pa je pop3 križ, ker moraš na vsaki napravi posebaj maile urejat, če na mobitelu odpreš mail in se ga odločiš zbrisati te bo doma na PCju še vedno čakal, wtf jaz bi ponoru.

Ampak če že imaš kakšne utemeljene razloga zakaj pop3 pa mislim da ga podpira vgrajena v Androide Email aplikacija. Vsaj mislim da je vgrajena v večino.
V gmailu pa si naštimaš, da pop3 povezava z maili ne naredi nič, ker je očitno to tisto kar ti hočeš.


Sem še malo testiral. Nastavil sem pop3 in kopija se sedaj obdrži v gmailu v mapi prejeto (kot arhiv) vendar ne vem zakaj se mi ob sinhronizaciji recimo na telefon prenese 5 mailov in ob naslednji recimo trije kar izginejo dva pa ostaneta, čeprav se tistih treh tudi dotaknil nisem. Ubistvu trenutno ne morem vedeti ali so vsi maili v inboxu telefona tudi dejansko vsi saj jih potem v gmailu najdem več. Zgodilo se je tudi, da mail ostane ga preberem se sinhronizira in je mail še vedno v inboxu vendar se kar pri eni izmed naslednjih sinhronizacij odstrani iz telefona. Imam kaj narobe nastavljeno?? kar se samega gmaila tiče so vsi maili tam le v telefonu se pojavljajo težave.

Lonsarg ::

To, da se ti maili brišejo more bit kaka nastavitev pop klienta, da stara sporočila briše. Al pa moja nokia je recimo imela tako, da ko sem označil mail za izbris, se je zbrisal šele ob naslednji sihronizaciji. Najbrž imaš tut na voljo kake nastavitve, glede tega kaj brisanje na telefonu naredi, četi zbriše tudi kopijo na strežniku, ali samo to na telefonu.

Kaj res tok nujno rabiš offline maile, da se matraš z pop3? Jest sm zalogo živcev za pop3 pokuru je ni več:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bigbug ::

Mah se mi je že zgodilo, da sem imel vse na telefonu in ostal brez vsega. Zbriše samo na telefonu. In ne samo straih ampak kot sem omenil se recimo sinhronizira in prenese 5 mailov in ob naslednji sinhronizaciji čez 5 min 3 odstrani dva pa pusti. Prenešeni so bili pa istočasno. V telefonu ne najdem nič takega kar bi lahko še nastavil....

Nextor ::

Ja odpri POP3 na gmail računu in mu nastavi naj obdrži kopijo, nato račun dodaj v nativni client (E-pošta app) v androidu!

bigbug ::

Nextor je izjavil:

Ja odpri POP3 na gmail računu in mu nastavi naj obdrži kopijo, nato račun dodaj v nativni client (E-pošta app) v androidu!


To imam vse nastavljeno, kopija se vedno obdrži na samem gmailu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail backup, thunderbird, ...

Oddelek: Programska oprema
174823 (1262) markhenry
»

Gmail na outlook, windows mail

Oddelek: Programska oprema
91319 (1198) yyyeb
»

Gmail bo deloval tudi brez povezave

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
346265 (3504) CaqKa
»

Gmail v Microsoft Ourlook-u

Oddelek: Programska oprema
51432 (1393) racunalnicar
»

Gmail podpira odslej tudi IMAP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8710355 (10355) Gandalfar

Več podobnih tem