» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
81 / 89
»»

darkolord ::

2 EUR HU pošte je fee, ki je ekvivalenten 2,5 EUR, ki ga PS zaračuna za neposredno carinsko zastopanje pri IOSS.

AEx_1-7 ::

darkolord je izjavil:

2 EUR HU pošte je fee, ki je ekvivalenten 2,5 EUR, ki ga PS zaračuna za neposredno carinsko zastopanje pri IOSS.


Dajte konkretne podatke, meni v HU niso racunali nikoli se nic, pa gre tedensko ~50 paketov preko Magyar Posta.

Ali govorite za HU kupca in neke PS variante tam?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

darkolord ::

Seveda za HU kupca.

PS računa SI kupcem.
MP računa HU kupcem.

Tidule ::

Glede na to, da sem govoril o placilu v forintih govorim o tem, da enako kot posta slovenije za posredovanje v sloveniji zaracuna 2,5 eur, enako za posredovanje v HU pocne madzarska posta.

Tudi jasno je bilo napisano da govorimo o stroski poste, ne o DDV.

Tako da nauci se brat preden druge obtozujes da kogarkoli zavajamo. Pa tudi ne bi skodilo malo manj napihovanja v tri dni, ker nisi edini, ki je v zivljenju karkoli kupil preko poste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

AEx_1-7 ::

darkolord je izjavil:

Seveda za HU kupca.

PS računa SI kupcem.
MP računa HU kupcem.


Ja to je drugo potem, tudi HU kupci kupujejo kot mi z DDP svojstvom in preverjeno ne doplacuejo nic, kot mi (in vi) ne! Ne PS in ne MP -- ce ne narocis nic pri njih, GARANTIRANO ne placas nic njim. Ce narocas, potem sam ves kako in zakaj, nisi pa nikakor dolzan ker nismo v SFRJ. Alternative smo pa itak povedali -- ceneje, hitreje, brez sitnosti.

DE, sem povedal kako je (preverjeno), za Romunijo ali Bolgarijo je nekdo drug, ki tam biva, povedal kako ima ... tisti clanek tudi nekako indicira, da kakor kurirji ne racunajo dodatno -- tudi ni cisto res, ponavadi je voznina toliko visja, pa kupec misli, da ni nic dodatno placal. Ta teden cakamo na enega DHL iz HK, postopek je pri PS ze 7 dni v teku, se vedno ni robe ... toliko o storitvah, skladiscenjih in ostalih utemeljitvah iz clanka ... brez zveze, zurnal in nek novinar pac objavlja za ker ga pac delodajelec placuje. Slaba reklama.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Okapi ::

Vse je odvisno, kdo "obdela" pošiljko, ko pride v državo - v tem primeru na Madžarsko. Aliexpress ima svojega špediterja, katerega strošek je "neviden", se pravi, vključen je v ceno nakupa oziroma poštnine. On prijavi robo carini in plača DDV, pri čemer nihče tule ne ve, kakšno vrednost prijavi (jaz sem 100% prepričan, da manjšo, kot jo je plačal kupec). To je v bistvu enak postopek, kot se uporablja za nakup iz "evropskega skladišča" (oziroma EU priority line pri Banggoodu, recimo).

Tudi Madžar pa lahko kupi robo od trgovca, ki robe ne pošlje prek Aliexpressovega špediterja, ampak po "navadni" pošti, in v tem primeru je postopek za madžarskega kupca enak, kot je za slovenskega, če roba pride neposredno v Slovenijo - torej plačilo carinskega postopka Pošti (pri nas 2,5 evra, na Madžarskem očitno 2 evra).

AEx_1-7 ::

Tidule je izjavil:

Glede na to, da sem govoril o placilu v forintih govorim o tem, da enako kot posta slovenije za posredovanje v sloveniji zaracuna 2,5 eur, enako za posredovanje v HU pocne madzarska posta.

Tudi jasno je bilo napisano da govorimo o stroski poste, ne o DDV.

Tako da nauci se brat preden druge obtozujes da kogarkoli zavajamo. Pa tudi ne bi skodilo malo manj napihovanja v tri dni, ker nisi edini, ki je v zivljenju karkoli kupil preko poste.


Kako ste narocili nam povejte, ker tu je srz vasega placila, ker to da ste placali VEMO!

In ne zalite, ker izpadete se bolj butasto in nekredibilno ... koliko je kdo kje narocal ni relevantno, ker kdo ima daljsega nas ne zanima ... dejstva objektivna navedite, ker bo koristilo drugim, da ne bodo placevali po nepotrebnem in za brez veze ... ce je vas namen osvescanje, pomoc, dobrobit ... ker imam vedno bolj obcutek da ni.

Ce je postno lezece je drug postopek recimo, vsaj v AT, za HU ne vem (in me tudi ne zanima). Tudi vracajo nikoli nic.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

Okapi je izjavil:

Vse je odvisno, kdo "obdela" pošiljko, ko pride v državo - v tem primeru na Madžarsko. Aliexpress ima svojega špediterja, katerega strošek je "neviden", se pravi, vključen je v ceno nakupa oziroma poštnine. On prijavi robo carini in plača DDV, pri čemer nihče tule ne ve, kakšno vrednost prijavi (jaz sem 100% prepričan, da manjšo, kot jo je plačal kupec). To je v bistvu enak postopek, kot se uporablja za nakup iz "evropskega skladišča" (oziroma EU priority line pri Banggoodu, recimo).

Tudi Madžar pa lahko kupi robo od trgovca, ki robe ne pošlje prek Aliexpressovega špediterja, ampak po "navadni" pošti, in v tem primeru je postopek za madžarskega kupca enak, kot je za slovenskega, če roba pride neposredno v Slovenijo - torej plačilo carinskega postopka Pošti (pri nas 2,5 evra, na Madžarskem očitno 2 evra).


Da, imate prav, opcij je vec, kupec se sam odloci kako in kaj, ce ne ve, pac placuje extra mnogokje, ne pa povsod. Obdelava je ista (pogosto celo na istem mestu), svojstvo narocila je kljucna razlika, ki prihrani cas in denar vsem!

Pravijo mi, da se 'EU priority line' pricenja aktivno preganjati, naj bi bilo v enem mesecu uradno zunaj, domnevno kontraband preiskava na nivoju EU (kaj je res in kaj ne bo pokazal cas, ni mozno preveriti).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Tidule ::

AEx_1-7 je izjavil:

Tidule je izjavil:

Glede na to, da sem govoril o placilu v forintih govorim o tem, da enako kot posta slovenije za posredovanje v sloveniji zaracuna 2,5 eur, enako za posredovanje v HU pocne madzarska posta.

Tudi jasno je bilo napisano da govorimo o stroski poste, ne o DDV.

Tako da nauci se brat preden druge obtozujes da kogarkoli zavajamo. Pa tudi ne bi skodilo malo manj napihovanja v tri dni, ker nisi edini, ki je v zivljenju karkoli kupil preko poste.


Kako ste narocili nam povejte, ker tu je srz vasega placila, ker to da ste placali VEMO!

In ne zalite, ker izpadete se bolj butasto in nekredibilno ... koliko je kdo kje narocal ni relevantno, ker kdo ima daljsega nas ne zanima ... dejstva objektivna navedite, ker bo koristilo drugim, da ne bodo placevali po nepotrebnem in za brez veze ... ce je vas namen osvescanje, pomoc, dobrobit ... ker imam vedno bolj obcutek da ni.

Ce je postno lezece je drug postopek recimo, vsaj v AT, za HU ne vem (in me tudi ne zanima). Tudi vracajo nikoli nic.

Mi na kraj pameti ne pade da bi karkoli razlagal nekomu s taksnim zanicevalnim odnosom kot ga imas ti. Ceprav bi se zagotovo dalo povedat kaj zanimivega o ljudek, ki o sebi govorijo v mnozini, ampak to ji stvar te teme.

Informacije, ki sem jih zelel podat so za pismene v prvem postu. In sicer kako posta slovenije opravicuje svoje ravnanje in da sem imel identicno izkusnjo tudi na madzarskem.

Zdaj si pa najdi drugega bedaka, da se bos zaganjal v njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

AEx_1-7 ::

Tidule je izjavil:

Mi na kraj pameti ne pade da bi karkoli razlagal nekomi s taksnim zanicevalnim odnosom kot ga imas ti.

Informacije, ki sem jih zelel podat so za pismene v prvem postu. In sicer kako posta slovenije opravicuje svoje ravnanje in da sem imel identicno izkusnjo tudi na madzarskem.

Zdaj si pa najdi drugega bedaka, da se bos zaganjal v njega.


Kdo je tu bedak je jasno vsem, ze dolgo! Skoda je le, ker ni forum v HU jeziku, morda bi njim tole koristilo! 1 mesec star account za trollanje je izredno kredibilno. Pustiva, skoda vasega dragocenega casa, naj Darko kar pobrise vse od danes!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Tidule ::

Uporabniško ime
AEx_1-7
Čas prve prijave
15.07.2021 15:08:24

Toliko o trolanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Okapi ::

Pa saj je jasno, da je plačan promotor za Aliexpress.

woman ::

Pa dobro, kaj je narobe z vami fantje?
Se res ne znate pogovarjati brez žalitev in podcenjevanja?
Najbrž nisem edina, ki berem to in še nekaj tem na forumu zato, da kaj novega izvem ali lahko, če česa ne vem, vprašam.
Nekateri pa delate iz tega foruma otroški vrtec in včasih spominjate na plotikante, ki se dnevno spuščajo na nivo, ki ni ničemer podoben.

AEx_1-7 ::

woman je izjavil:

Pa dobro, kaj je narobe z vami fantje?
Se res ne znate pogovarjati brez žalitev in podcenjevanja?
Najbrž nisem edina, ki berem to in še nekaj tem na forumu zato, da kaj novega izvem ali lahko, če česa ne vem, vprašam.
Nekateri pa delate iz tega foruma otroški vrtec in včasih spominjate na plotikante, ki se dnevno spuščajo na nivo, ki ni ničemer podoben.


There's a f. voice of reason? Такое насилие. twiga, kerik ... Leni Riefenstahl ...

https://slo-tech.com/forum/t790899/p733...
ยีราฟ
דזשעראַף
Je to moc argumenta, ali argument moci? Gospo je pa uzalilo.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

woman ::

#AEx_1-7
Komu ali čemu je namenjen tvoj odgovor? Mogoče meni? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

AEx_1-7 ::

woman je izjavil:

#AEx_1-7
Komu ali čemu je namenjen tvoj odgovor? Mogoče meni? :D


In part, yes, because women are NICE ... don't you answer PMs?

Uh, koliko verbalnega nasilja ... v cet. gledal burlesko ob 20h na TV, my ... what a show, bogo damo so skoraj pozrli ... intelekt je bil tudi na vrhuncu ... zrtve bodo izgleda nuja!
Res nicemUr podobno. Kindergarten Cop!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

AEx_1-7 ::

Ampak una pa zmaga ... ker ne mores ljudi s solzilcem prisiliti, da se cepijo!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

AEx_1-7 ::

Primer kaj in kako je v BE pri bpost postopkih (prejemnik ima BE naslov), njihov uradni primer/pristop, vkljucujoc ceno, ponazoritveni primer:

 Korektni pristop v skladu z IOSS EU uredbami ...

Korektni pristop v skladu z IOSS EU uredbami ...



Vir in vec podrobnosti (kjer ze pristop do strank pove vse):
https://www.bpost.be/en/shopping-outsid...

Komentarji niso potrebni!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Tidule ::

Seveda so. Lahko kar tebe citiram:

Kdo je tu bedak je jasno vsem, ze dolgo! Skoda je le, ker ni forum v nizozemskem/francoskem/nemskem jeziku, morda bi njim tole koristilo! 3 mesece star account za trollanje je izredno kredibilno. Pustiva, skoda vasega dragocenega casa, naj Darko kar pobrise vse od danes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

AEx_1-7 ::

Tidule je izjavil:

Seveda so. Lahko kar tebe citiram:

Kdo je tu bedak je jasno vsem, ze dolgo! Skoda je le, ker ni forum v nizozemskem/francoskem/nemskem jeziku, morda bi njim tole koristilo! 3 mesece star account za trollanje je izredno kredibilno. Pustiva, skoda vasega dragocenega casa, naj Darko kar pobrise vse od danes!


Don't make an even bigger ass out of yourself then you already are ... such a waste, and so hostile! Zlatko, no doubt! And OFF TOPIC! Pa se PONAREJA citate, ker nima argumentov! Ker v Belgiji govorijo samo se Rusko, Belgijsko ne znajo vec!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Tidule ::

Uh, koliko verbalnega nasilja ... v cet. gledal burlesko ob 20h na TV, my ... what a show, bogo damo so skoraj pozrli ... intelekt je bil tudi na vrhuncu ... zrtve bodo izgleda nuja!
Res nicemUr podobno. Kindergarten Cop!

gregor ::

https://www.banggood.com/Astrolux-BL03-...

@AEx_1-7, ali lahko ti morda preveriš kako je z dobavo blaga iz BangGood.

Prosim poglej tudi to temo, na koncu spodaj:
https://slo-tech.com/forum/t425393/13549

Hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

AEx_1-7 ::

gregor je izjavil:

https://www.banggood.com/Astrolux-BL03-...

@AEx_1-7, ali lahko ti morda preveriš kako je z dobavo blaga iz BangGood.

Prosim poglej tudi to temo, na koncu spodaj:
https://slo-tech.com/forum/t425393/13549

Hvala

LP


Ne, preslabo poznam, lahko pa date TN in preverim kar lahko -- za to so mojstri na kajkupiti, tomaz, primoz, oni vedo gotovo.

TN mi dajte na ZS, pa vam z veseljem pogledam, ker ste omikani!
V igri je VAT/DDV, ker carine nimate pod 150 EUR! Poglejte se po AE, ponudba je cenovno primerljiva -- sedaj tale lucka je pre*order, to boste lahko cakali da sploh posljejo ... potem pa cena pade recimo ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

gregor ::

Hvala. :)

Ja, kajkupiti bo kar pravi naslov.

LP

AEx_1-7 ::

gregor je izjavil:

Hvala. :)

Ja, kajkupiti bo kar pravi naslov.

LP


Sure, ker delajo na teh platformah aktivno in poznajo ozadje iz prakse ter lahko pametno svetujejo ... tukaj so jih izobcili!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Samael ::

gregor je izjavil:

https://www.banggood.com/Astrolux-BL03-...

@AEx_1-7, ali lahko ti morda preveriš kako je z dobavo blaga iz BangGood.

Prosim poglej tudi to temo, na koncu spodaj:
https://slo-tech.com/forum/t425393/13549

Hvala

LP

FFS... Gregor, please don't! ;((
Samael != Samuel

kixs ::

Kako dolgo se zdaj caka na dostavo iz carinske poste po dopolnitvi za ponostavljen postopek?

AEx_1-7 ::

kixs je izjavil:

Kako dolgo se zdaj caka na dostavo iz carinske poste po dopolnitvi za ponostavljen postopek?


1 teden trenutno po mojih podatkih s terena -- 1. izpolnitvi ali naknadni DOPOLNITVI vloge/obrazca ker ni popoln? Je pa odvisno tudi od tega ali je scip ali mlaj, baje!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

kixs ::

8.10. sem prejel in dopolnil dokumentacijo. Je pa zanimivo, da na sledenje.posta.si ne prikaze prav nobenih podatkov. Obicajno vsaj prispetje na carinsko posto in podobno. Tuji sledilniki pa prikazejo pot samo v tujini.

AEx_1-7 ::

Ja, bomo pa malo pogledali kaj je in kaj ni, ce zelite jasno ... povete malo vec o posiljki sami. IOSS ocitno, od kod, lahko pa daste TN ane, pa vidimo kje smo in nismo ... te javni so (mocno) filtrirani, tako da kazejo kar pac kazejo (dejansko se prenasa iz zalednih samo del info, .json obicajno je api dostop).

Zakaj so vas pozvali na dopolnitev, kaj jim je manjkalo/ni bilo vsec? Ker tisti osnovni postopek je avtomatiziran ...

Ce je od 8.10. popolna vloga, bo verjetno jutri skozi, ali pa v ponedeljek ... potem pa se dostava (naslednji delovni dan je obicajno za PS).

China Post ali kaj tretjega ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

09/18/2021 04:17:36 PM SCANNED INTO SACK/CONTAINER,Hong Kong, HK
09/30/2021 11:19:00 AM DESTINATION COUNTRY, ARRIVAL IN COUNTRY, SLOVENIA
09/30/2021 11:38:00 AM PROCESSED AT LOCAL DISTRIBUTION CENTER, SILJUA, SI
--
09/30/2021 07:45:00 PM ARRIVED AT CUSTOMS, SILJUA, SI
10/08/2021 08:41:00 AM CLEARED CUSTOMS, SILJUA, SI
--
10/10/2021 01:42:00 PM ARRIVED AT DELIVERY TERMINAL
10/10/2021 02:46:00 PM ARRIVED AT DELIVERY TERMINAL
10/11/2021 07:54:00 AM ARRIVED AT DELIVERY TERMINAL, Bad Liebenstein, SI
10/11/2021 01:35:00 PM ATTEMPTED DELIVERY, Bad Liebenstein, SI
10/11/2021 02:39:00 PM ATTEMPTED DELIVERY
10/11/2021 06:05:00 PM DELIVERED

Tule je bilo 8 dni za CP, recimo ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

kixs ::

Drzi. Po sledenju vidim, da je slo danes v dostavo.

AEx_1-7 ::

kixs je izjavil:

Drzi. Po sledenju vidim, da je slo danes v dostavo.


Torej, sem vam posredoval korektne in vero-dostojne informacije in ne 'malo na pamet', drzi (in brez TN)?
Hvala.

P.S. Pa tale 'Bad Liebenstein, SI' je ocitno nova Ljubljana za nekatere ... glej, glej ... THEY KNOW! ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

kixs ::

TN itak do danes ni nic kazal - vsaj v SLO. Celoten cas potovanja posiljke iz ZDA pa je tocno 1 mesec. Na carini caka se en paket iz Hong Konga. Dopolnjen v torek. Torej bi morala biti dostava v torek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

AEx_1-7 ::

Veste, teli front-end/public (pa ne samo v .si) dobivajo podatke z zamikom, tudi zato, ker jim delajo rate-limit na izvoru in prioretizirajo komu kaj posredujejo in kdaj in kako pogosto ... reciva da stvari malo poznam ... pa nisem edini tu ... pa smisel tega zamika je tudi to, da izvorni imajo pogosto notri napake/zacasne hece in tega pac ne dajejo naprej, da ni potem kaosa ... imate tam ponavadi vse, ampak res vse vidno (za potrebe dostave v posamezni fazi jasno, telefonske, imena, razne opombe v stilu, 'pustiti pri sodsedu tem in tem, ...'), ni da ni.

Saj ne da cuzam informacije (bolj firbca radi), ampak kaj za boga to dopolnjujete kar-naprej-nekaj, kaj ne znate prvic izpolniti pravilno, ali vas imajo na piki, ker ste na kaksni 'Spiel-ferderber/Frequent-Offender' listi?

Ja, DHL je trenutno nekje 3 tedne US ali pa HK do SI naslovnika E2E, je skoraj isto, oboje gre preko DE (FaM) in imate nazadnje DE tracking (Deutsche Post) -- Packet Plus International; Deutsche Post/DHL Paket; LxxxxxxxxxxDE, DHL je zgolj facilitator prevoza, ostalo je kot China Post recimo.


Evo, enega iz CN, bolj za hec, kot ne:

Now, this is what I call TRACKING:
2021-10-09 21:22:02 [GMT+8] Returned parcel is picked up.
2021-10-09 23:44:57 [GMT+8] [China, Shenzhen] The express has been sent from the Shenzhen Transit Center company [China, Dongguan City] Guangdong Bee Storm Cloud Warehouse Company has been packaged
2021-10-09 23:59:32 [GMT+8] [China, Dongguan City] The express has been sent from Guangdong Beibeng Yuncang Company
2021-10-10 01:48:09 [GMT+8] [China, Shenzhen] The express arrives at the Baoan Connection Point Company in Dongguan City, Guangdong Province
2021-10-10 01:51:31 [GMT+8] [China, Shenzhen] The express has been sent from the Baoan Connection point company in Dongguan City, Guangdong Province
2021-10-10 04:49:58 [GMT+8] [China, Shenzhen] Express delivery arrives at Shenzhen Transit Center Company
2021-10-10 05:39:58 [GMT+8] [China, Shenzhen] Express has been sent from Shenzhen Transit Center company
10/10/2021 3:19:30 PM [China, Shenzhen] Express arrives at Bantian Company, Shenzhen City, Guangdong Province
10/10/2021 3:19:30 PM [China, Shenzhen] Bantian Company, Shenzhen City, Guangdong Province, has revenue
10/10/2021 4:50:34 PM [China, Shenzhen] Dispatcher of Bantian Company in Shenzhen, Guangdong Province: Huang Huajing Mobile Phone Number:***********? Brother Yuantong Express has taken his body temperature every day, so please rest assured that you will receive and send the express. The Shanghai number of Section 185211 is the exclusive number of Yuantong salesmen
10/10/2021 4:50:34 PM [China, Shenzhen] Sakata, Shenzhen City, Guangdong Province, has income
10/10/2021 4:50:34 PM [China, Shenzhen] Huang Huajing, dispatcher of Bantian Company in Shenzhen, Guangdong Province (***********) Dispatching
10/10/2021 5:52:01 PM [China, Shenzhen City] Bantian Company, Shenzhen City, Guangdong Province, has signed for the signee: I signed for it. The express has been delivered, if you have any questions, please contact:***********, Complaint call:***********8? During the epidemic, Yuantong disinfected the outlets several times a day, and the courier brother measured his body temperature and wore a mask every day. Don't forget the sender with a little effort, please give us five-star praise at [Evaluation courier]~
10/10/2021 5:52:01 PM Returned parcel is signed by seller.
Alert (5 Days)
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

kixs ::

No, sej ves da prodajalec vse izpolni. Oni pac preverjajo, ce je vse OK. Za pakete iz ZDA moram ze nekaj let vse dokazovat. Z novim sistemom se ni nic spremenilo. Ne gre pa za trgovinski nakup.

 x

x



Ta iz HK gre kar v redu:

Destination - Cached time: 2021-10-15 13:39:44 (GMT+02:00)
2021-10-11 19:45 SILJUA, Item held by import Customs
2021-10-11 19:45 SILJUA, Item presented to import Customs
2021-10-11 11:40 SILJUA, Arrival at inward OE
2021-10-06 11:00 HKHKGF, Departure from outward OE
2021-09-30 16:40 SSP, Posting/Collection

AEx_1-7 ::

kixs je izjavil:

No, sej ves da prodajalec vse izpolni. Oni pac preverjajo, ce je vse OK. Za pakete iz ZDA moram ze nekaj let vse dokazovat. Z novim sistemom se ni nic spremenilo. Ne gre pa za trgovinski nakup.

 x

x



Ta iz HK gre kar v redu:

Destination - Cached time: 2021-10-15 13:39:44 (GMT+02:00)
2021-10-11 19:45 SILJUA, Item held by import Customs
2021-10-11 19:45 SILJUA, Item presented to import Customs
2021-10-11 11:40 SILJUA, Arrival at inward OE
2021-10-06 11:00 HKHKGF, Departure from outward OE
2021-09-30 16:40 SSP, Posting/Collection



Ahaha, US Postal ... good luck with that, ker tole je 'gore' od China Post (pa so lahko kar cigani, ampak US je pa ...) ... sem mislil da imate kurirsko ... pa IOSS lahko da sploh ni ... tam so malo bolj sitni ja, nam gre sedajle en tak iz FL proti LJ preko DE.

Za TAKE STE VEDNO DEKLARANT VI (najava je ali pa ne, ni bistveno, VI DEKLARIRATE vedno v svojem imenu in za svoj racun, ker vas lahko stisnejo, US ali pa CN pac ne-morejo, torej veselo na delo ... meni je vseeno, vi veste kaj in kako rabite za vase potrebe in vas denar ... meni je POVSEM vseeno ... pa reciva da stvari dovolj dobro poznam, izkusnje pa imava OBA.

BR.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

kixs ::

Carina pobere svoj delez. Itak vem koliko bodo pobrali in to vracunam, ce se mi splaca iz ZDA narocat. Ne gre drugace, tega pri nas ni.

AEx_1-7 ::

kixs je izjavil:

Carina pobere svoj delez. Itak vem koliko bodo pobrali in to vracunam, ce se mi splaca iz ZDA narocat. Ne gre drugace, tega pri nas ni.


Kot sem zapisal ... imava izkusnje OBA!
I'm not judging, insulting, lecturing, telling you what to do ...
Now, look what you did -- we are becoming friends now ... no flaming, trolling, the average is improving today ... well.
But we are off-topic now!
Upam, da bo vasa roba (in vse ostalo) OK!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

hubber ::

Zdravo.
A ima kdo kaj izkušenj z DHL uvoznim postopkom za brezplačne zadeve?
En promocijski material sem dobil iz Izraela (ena majica se mi zdi od ene računalniške firme), pa mi je DHL poslal sporočilo za uvozni postopek.
Verjetno se to ne da brezplačno dobit (vsaj stroške postopka bodo zaračunal) - tako da bi rad zavrnil.
V njihovem mailu sicer piše da po treh dneh zaračunavajo stroške hranjenja - verjetno je to neosnovano.
Je to najbolje ignorirat?

Okapi ::

Najbolje, da jih (takoj) pokličeš.
Jaz sem imel hude težave, ko sem kupil ena sončna očala, v pošiljko so mi pa dali še eno brezplačno darilo, nek pas (za hlače). In so pri DHL hoteli na vsak način izvedeti, koliko je ta pas vreden, in sem jih komaj prepričal, da je to pač brezplačno darilo. Je bilo že na tem, da bo celotna pošiljka vrnjena, ker na moj predlog, naj tisti pas pač vržejo stran, niso hoteli pristati.

Tidule ::

hubber je izjavil:

Zdravo.
A ima kdo kaj izkušenj z DHL uvoznim postopkom za brezplačne zadeve?
En promocijski material sem dobil iz Izraela (ena majica se mi zdi od ene računalniške firme), pa mi je DHL poslal sporočilo za uvozni postopek.
Verjetno se to ne da brezplačno dobit (vsaj stroške postopka bodo zaračunal) - tako da bi rad zavrnil.
V njihovem mailu sicer piše da po treh dneh zaračunavajo stroške hranjenja - verjetno je to neosnovano.
Je to najbolje ignorirat?


To, da si ti izdelek dobil brezplačno ne pomeni, da je izdelek brez vrednosti. Tako, da z vidika uvoznega postopka in plačila ni nič drugače, kot če bi majico kupil. Izjema za oprostitev plačila DDV velja zgolj za darila, do vrednosti 45 EUR, ki jih po pošti, ena fizična oseba pošlje drugi.

hubber ::

Tidule je izjavil:


To, da si ti izdelek dobil brezplačno ne pomeni, da je izdelek brez vrednosti. Tako, da z vidika uvoznega postopka in plačila ni nič drugače, kot če bi majico kupil. Izjema za oprostitev plačila DDV velja zgolj za darila, do vrednosti 45 EUR, ki jih po pošti, ena fizična oseba pošlje drugi.


Kaj je pa potem vrednost blaga?
Od mene zahtevajo znesek pri naročilu - ki je 0€. Edino vednost, ki obstaja so stroški blaga, ki jih je imel pošiljatelj.
Kaj pa če bi kupil blago? Zakaj se tam upošteva moje plačilo in ne vrednost, ki jo prijavi pošiljatelj?
In zakaj bi nekje eno vrednost upoštevali, nekje pa drugo? Ali se upošteva največja možna vrednost, ki se lahko?

Drugače sem pa kontaktiral DHL in bom zavrnil pošiljko - baje da plačaš samo DDV od vrednosti, ki jo je prijavil pošiljatelj brez stroškov postopka. Meni sicer pokaže 0$, njim pa 3$ pri postopku uvoza.

Mislim, da so tukaj stvari še precej nedorečene in tudi dostavljalske službe se še niso v celoti adaptirale in za določene primere ne vedo kako obravnavat.

Okapi ::

Saj pri nakupu se tudi ne upošteva cena, če se cariniku zdi prenizka. Poleg tega so pa to veliki birokrati, ki pač hočejo videti nekaj črno na belem.

Če plačaš samo DDV, bi pa lahko tistih 70 centov plačal za eno majico, škrtica.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

lolipop2 ::

Nekaj me zanima:

Na Amazon.de sem naročil nekaj malega za cca 15€, a sem spregledal, da sem naročil na s.p. Načeloma mi je tako ali tako vseeno, če je blago iz EU. Tokrat so pa poslali izdelek iz ZDA. Na računu je davek odveden (22%), sem pa dobil pošto iz carine, da naj posredujem podatke.
Tisti zahtevani obrazec sem izpolnil kot fizična oseba, dal prilogo računa in v opombah omenil, da sem spregledal, da je naročilo na s.p.
Zdaj pa ne vem, kaj mutijo na carinski pošti. Saj verjetno, če imajo namen opalit DDV, bi to naredili v obeh primerih - če bi izpolnil kot s.p. ali pa kot fizična oseba. Pričakoval sem, da bo po izpolnitvi obrazca šel paket naprej, pa po trackingu vidim, da še kar stoji na carinski pošti.

A što sad? :8) A si tolk časa vzamejo na pošti za 15-evrski paketič?

Samael ::

Koliko časa?
Kristalna krogla nič ne pokaže, ampak če nam zaupaš to informacijo ti, ti bomo lazje povedali ce je to te dni v mejah normalne prakse ali pa kakorkoli izstopa.
Samael != Samuel

_Denny_ ::

lolipop2 je izjavil:

Tisti zahtevani obrazec sem izpolnil kot fizična oseba, dal prilogo računa in v opombah omenil, da sem spregledal, da je naročilo na s.p.

Če si izbral neposredno zastopanje, potem si lahko siguren, da tega ni noben prebral. Je že bilo tu večkrat omenjeno (tudi z uradnim odgovorom Carinske pošte), da pri 2,50€ postopku ignorirajo opombe.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Samael ::

Tako je.

Neposredno zastopanje
Z izbiro neposrednega zastopanja, pooblaščate Pošto Slovenije, da vas v postopku zastopa v vlogi zastopnika. Pri neposrednem zastopanju ste vi v vlogi deklaranta. Obračun davka se izvede po enotni davčni stopnji (22%).
Oddane priloge ter morebitne opombe pred vložitvijo podatkov carini ne bodo pregledane.


Posredno zastopanje
Z izbiro posrednega zastopanja, pooblaščate Pošto Slovenije, da vas v postopku zastopa v vlogi deklaranta, kar vam omogoča tudi uvoz blaga po znižani (9,5%) ali posebni davčni stopnji (5%).
Oddane priloge ter morebitne opombe bodo pred vložitvijo podatkov carini s strani deklaranta pregledane.


Ampak žal, tudi pri posrednem carinskem zastopanju na osnovi priloženega računa, kjer je razvidno plačilo DDV-ja, le tega ne upoštevajo več, temveč izključno preko pravilno izpolnjenega IOSS obrazca špediterju/pošti. Če plačilo DDV-ja po IOSSu s strani pošiljatelja špediterju ni pravilno elektronsko naveden, trenutno tudi račun ne pomaga.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Snail ::

@lolipop2
Meni že 10+ dni stoji paket na carini od kar sm posredoval podatke, tako da nisi edini.

lolipop2 ::

od 19. 11.
Sem dal neposredno zastopanje. Saj to je pravilna izbira, a?
No ja, sicer se mi ne mudi, bom že počakal. Ampak ne vem, kje je v interesu, da se tolk ukvarjajo s temi malimi paketi in da stojijo v skladišču. Naj opali DDv, če misli in pošlje dalje.
««
81 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94511565566 (4638) Pac-Man
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018822 (810) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323154 (10283) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499696 (54557) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030412 (26980) Fritz

Več podobnih tem