» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
70 / 89
»»

lolipop2 ::

Machete je izjavil:

Meni je Global shipping program OK. Par stvari iz USA, je prišlo tako kot treba in to neverjetno hitro. Ena zadeva celo v enem tednu. Nobenih ekstra stroškov. Cena pa na oko zračunano tam tam s slo dajatvami naknadno.


Točno to! In nič stroška carinskega posredovanja in dodatnega čakanja. Ob plačilu na ebayu takoj veš, koliko je vse skupaj. Edino, kar se mi včasih zgodi je, da pošta bluzi po ZDA na njihov sorting center, pa potem po nekaj dneh od tam dobim nov tracking. Ampak do sedaj GSP vedno kul.

Samael ::

darkolord je izjavil:

Ponavadi ne moreš primerjat, ker ne vidiš cene poštnine brez tega ...

Kako ne? Ok, pri dražbah že, sicer pa saj vidiš vse, ko vržeš artikel v košarico (in če ti ni ok izprazniš košarico), ane? Ali pa sem te narobe razumel?

Nisem pa povsem prepričan, če je res tam-tam, po spominu se GSP dodatek suče okoli 40USD tudi če kupujem artikel s ceno recimo 40USD (kar ni tam-tam) vendar za ziher ta moment ne morem pogledati, ker mi ebay danes za prav vse GSP artikle, ko skušam dati v košarico izpiše "We ran into a problem and couldn't add this item to your cart. Please go back and try adding it again." - bom pogledal par zadev pozneje, ko bo to spet delovalo.
Samael != Samuel

darkolord ::

Mislil sem, da ne moreš primerjati direkt GSP in navadne poštnine + DDV + stroški, ker če se prav spomnim, gre pri GSP paket preko druge špedicije, ki vse zrihta, in ne vidiš samo stroška poštnine.

Kumbaja ::

Samael je izjavil:

Zamujanje gor ali do, kaj pa če bi kupil predvčerajšnim in bo poslano šele enkrat tekom drugega tedna? Jaz gledam na to predvsem iz stališča, da si tu že plačal VAT (DDV) ob nakupu, ko smo bili še del skupnega prostora.


Ne bo tako simple. Steje se datum uvoza ta pa je po novem letu. Placilo UK ddv pa se EU vec ne tice. Tudi ce kupis v zimbabve in tam placas ddv eu to ob uvozu ne zanima in moras resevat z zimbabve.

Samael ::

Zadnji del je povsem nerelevanten za moje vprašanje, glede na to da v času nakupa Zimbabve ni bil del enotnega EU trga v sklopu katerega je bil DDV že plačan ob samem nakupu, ampak da, če prvi del povedanega (da se tudi v tej specifični situaciji šteje datum uvoza v državo in ne datum nakupa v takrat še skupnem trgu) drži, je to tisto, kar me je zanimalo.
Samael != Samuel

Kumbaja ::

Zakaj mislis da v zimbabve ne bi placal ddv? To ni stvar skupne carinske unije.

Carinska unija primarno pomeni da ne rabis ddv placat se enkrat. V drzavin izvora pa praviloma placas ddv me glede na carinsko unijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Samael ::

Tega ne mislim, niti ne trdim - to misliš ti, ki imaš težave z razumevanjem preprostega vprašanja. Pa saj v končni fazi ne bil mogel biti bolj jasen, kaj in zakaj točno sprašujem. Kakorkoli pač že, če prvi del tvojega odgovora ni zgolj osebno mnenje ampak drži, je bil takšen dogovor med unijo in UK, je to tisto, kar me je zanimalo.
Mislim, da tu ni treba ničear več povedati - bomo videli, ko paket čez nekaj dni pride.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Kumbaja je izjavil:

Tudi ce kupis v zimbabve in tam placas ddv eu to ob uvozu ne zanima in moras resevat z zimbabve.

Kumbaja je izjavil:

Zakaj mislis da v zimbabve ne bi placal ddv? To ni stvar skupne carinske unije.

Ti pa res ne razumeš, kaj je DDV in kako deluje, a?

Pri naročilu iz Zimbabva ne bi tam plačal prav nobenega DDV-ja. Pa tudi pri online nakupu iz Anglije ga po novem letu tam ne plačaš več (je zate ob nakupu cena nižja, kot za Britance), ga pa seveda plačaš ob uvozu v EU (Sloveniji). Podobno kot trgovina znotraj EU DDV-ja ne obračuna online kupcu iz amerike, ga pa tebi oz. rezidentom EU-ja.

Zero-rate (0% )
Exports of goods from Zimbabwe to an address in an export country.

Vir: What is VAT and when was it introduced in Zimbabwe?

Za boljše razumevanje še z našega zornega kota:

Export VAT and non-EU countries
As a general rule, export VAT only applies within the EU. This means that you can usually zero-rate any goods or services sold to customers outside of the EU, providing that you keep records of the export and comply with all other laws.

Vir.

Rabiš kakšen primer? Registriraj se v recimo https://www.cultpens.com (random trgovina iz UK, kjer sem pred dnevi naročal) kot slovenski kupec, pa bo pri artiklih prikazalo nižjo ceno, bo UK VAT zate, kot non-Uk rezidenta odstranjen.
Ali pa primer v obratni smeri iz ebaya kjer nemško www.martiniauctions.com (martini.de na ebayu) pojetje pravilno zapiše "Attention european and german buyers: we allow you to bid on this auction, but you need to add the vat of 19%." - torej obračuna nemški DDV kupcem znotraj EU-ja, ne pa tudi vsem ostalim.

torej tl;dr:
DDV v Zimbabveju velja za rezidente, medtem ko ga ti pri online nakupu tam ne boš plačal, boš pa tega plačal ob uvozu tu pri nas.
In obratno, če boš karkoli tu online prodal kupcu iz Zimbabveja, mu pri izvozu ne boš obesil našega DDVja.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

kixs ::

Kaj pa pri rabljenih izdelkih? Ko je bil DDV placan ob prvem nakupu.

Kumbaja ::

Samael je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Tudi ce kupis v zimbabve in tam placas ddv eu to ob uvozu ne zanima in moras resevat z zimbabve.

Kumbaja je izjavil:

Zakaj mislis da v zimbabve ne bi placal ddv? To ni stvar skupne carinske unije.

Ti pa res ne razumeš, kaj je DDV in kako deluje, a?

Pri naročilu iz Zimbabva ne bi tam plačal prav nobenega DDV-ja. Pa tudi pri online nakupu iz Anglije ga po novem letu tam ne plačaš več (je zate ob nakupu cena nižja, kot za Britance), ga pa seveda plačaš ob uvozu v EU (Sloveniji). Podobno kot trgovina znotraj EU DDV-ja ne obračuna online kupcu iz amerike, ga pa tebi oz. rezidentom EU-ja.

Zero-rate (0% )
Exports of goods from Zimbabwe to an address in an export country.

Vir: What is VAT and when was it introduced in Zimbabwe?

Za boljše razumevanje še z našega zornega kota:

Export VAT and non-EU countries
As a general rule, export VAT only applies within the EU. This means that you can usually zero-rate any goods or services sold to customers outside of the EU, providing that you keep records of the export and comply with all other laws.

Vir.

Rabiš kakšen primer? Registriraj se v recimo https://www.cultpens.com (random trgovina iz UK, kjer sem pred dnevi naročal) kot slovenski kupec, pa bo pri artiklih prikazalo nižjo ceno, bo UK VAT zate, kot non-Uk rezidenta odstranjen.
Ali pa primer v obratni smeri iz ebaya kjer nemško www.martiniauctions.com (martini.de na ebayu) pojetje pravilno zapiše "Attention european and german buyers: we allow you to bid on this auction, but you need to add the vat of 19%." - torej obračuna nemški DDV kupcem znotraj EU-ja, ne pa tudi vsem ostalim.

torej tl;dr:
DDV v Zimbabveju velja za rezidente, medtem ko ga ti pri online nakupu tam ne boš plačal, boš pa tega plačal ob uvozu tu pri nas.
In obratno, če boš karkoli tu online prodal kupcu iz Zimbabveja, mu pri izvozu ne boš obesil našega DDVja.

Glede na to da vse ves, zakaj potem sprasujes?

Falil si osnoven point: placilo ddv v drzavi izvora je stvar drzave izvora. Kako ga obracunajo, kaksni so pogoji oprostitve/povrnitve placila ob izvozu je njihova stvar, ki EU ob uvozu popopnoma nic ne zanima. Ob prvem uvozu v EU se placa ddv neodvisno od tega ce in koliko ddv je ze bilo placanega v tretjih drzavah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

49106 ::

Kumbaja je izjavil:

Zakaj mislis da v zimbabve ne bi placal ddv?



Kje je to napisal :D Res me zanima, kako se pride do takšnega sklepa. Verjetno bo kar tole:



Samael je izjavil:

recimo https://www.cultpens.com (random trgovina iz UK, kjer sem pred dnevi naročal)


Tudi sam sem iz te trgovine pred novim letom hitel z naročilom. Na srečo sem nalivnik dobil pred novim letom, tako da so bile skrbi o morebitnih komplikacijah odveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

Ne vem vsega. Vprašal sem, če ima kdo kakšen podatek za eno povsem specifično novo situacijo (saj je ni potrebno ponovno opisati?), na kar si sicer odgovoril in če je to to, sem dejansko dobil odgovor, sem se pa obregnil na to, da si se pri tem dvakrat oprl na napačen primer, trditev - ki seveda ne drži in glede na specifiko mojega vprašanja ni relevantna.

Kakorkoli pač že, glede tega vprašanja (DDV plačan v EU, pošiljka pa prejeta, ko država izvoza ni več v EU) sem se obrnil tudi na carinsko pošto pa upam, da odgovorijo, bi pa moral v tednu-dveh tudi prejeti malce večji paket vrednosti nad 22EUR, pa bom poročal, če sem moral plačati DDV ali pač ne.
Samael != Samuel

49106 ::

Verjetno te trola, ker dvomim, da je res tako slaboumen ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

49106 je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Zakaj mislis da v zimbabve ne bi placal ddv?



Kje je to napisal :D Res me zanima, kako se pride do takšnega sklepa.

Čeprav resnici na ljubo res v Zimbabva (ali zdaj po ta novem iz Anglije) pri online nakupu iz Slovenije ne bi plačal ddv-ja. Bi ga bil pri izvozu oproščen. Tu se moti, zato mu najedam.
Plačal bi ga pa pri uvozu v državi EU kjer živim. Tu ima prav.
Ampak v primeru nakupa v UK pred izstopom iz EU je nastala ena zelo zanimiva situacija, zato sprašujem.
Samael != Samuel

49106 ::

Že to, da je v debato privlekel državo, ki nikdar ni bila del EU, sploh pa ne v času naročila, pove vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Kumbaja ::

Samael je izjavil:

49106 je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Zakaj mislis da v zimbabve ne bi placal ddv?



Kje je to napisal :D Res me zanima, kako se pride do takšnega sklepa.

Čeprav resnici na ljubo res v Zimbabva (ali zdaj po ta novem iz Anglije) pri online nakupu iz Slovenije ne bi plačal ddv-ja. Bi ga bil pri izvozu oproščen. Tu se moti, zato mu najedam.
Plačal bi ga pa pri uvozu v državi EU kjer živim. Tu ima prav.
Ampak v primeru nakupa v UK pred izstopom iz EU je nastala ena zelo zanimiva situacija, zato sprašujem.


Hvala, da si se potrudil in našel link. Se posipam s pepelom, ker sem dal napačen primer. Je pa žalosten nivo debate, ker očitno nekateri niste sposobni povedat tri stavke brez napihovanja in arogance. No ja, mogoče so te pa vsaj doma lažje prenašali kako uro, ker si si dal duška online.

Žal pa ti lastna arognca onemogoča, da vidiš bistvo tega kaj sem ti hotel povedat, ampak kdor je hotel je razumel. Če ti bo ego dovolil, pa objavi kaj bodo sporočili iz carinskega urada, ker bo še komu prav prišlo.

Samael ::

FFS. Še vedno? Saj ti nihče nič noče. Predvidevam samo da imaš težave z razumevanjem oz. nisi dobro premislil iz česa izhaja dilema in svoje posplošeno mnenje (saj je zgolj mnenje, ane?) ki se ne navezuje na povsem konkretno dilemo, potrjuješ s primerom, kje si že v osnovi zaradi nepoznavanja naredil napako (na kar sem opozoril, pa se ne daš).

Osebno še vedno ne vem kako se bo izšlo oz. jemljem v obzir obe opciji, me pa vsekakor zanima - zato sem vprašal, če je kdo v teh dneh naletel na kakšno informacijo glede te konkretne situacije.
Samael != Samuel

BogyX ::

Pozdravljeni,
iz kitajske nameravam naročit paket v vrednosti 2000€. Do sedaj sem za večje pakete pač plčal DDV in carino ko je paket prispel v SLO.

Od prodajalca sem dobil v ponudbi postavko: ''Shipping cost to Slovenia including tax prepaid is $xxx''. Ali gre v tem primeru za zgoraj omenjen Global shipping program oziroma kako sem lahko siguren, da ne bo še enkrat stroškov v SLO (a to oni sami nakažejo SLO carini ali kako to poteka)?

Ales ::

Global shipping program je na eBayu. Kupuješ preko eBaya?

Kumbaja ::

BogyX je izjavil:

Pozdravljeni,
iz kitajske nameravam naročit paket v vrednosti 2000€. Do sedaj sem za večje pakete pač plčal DDV in carino ko je paket prispel v SLO.

Od prodajalca sem dobil v ponudbi postavko: ''Shipping cost to Slovenia including tax prepaid is $xxx''. Ali gre v tem primeru za zgoraj omenjen Global shipping program oziroma kako sem lahko siguren, da ne bo še enkrat stroškov v SLO (a to oni sami nakažejo SLO carini ali kako to poteka)?


Če je vse legitimno to poteka tako, da oni zagotovijo špediterja, ki zate opravi uvoz blaga v EU in tudi poskrbi za plačilo DDV in carine. Global shipping programe je takšna storitev, ki jo nudi Ebay. Tako, da če ne gre preko ebaya, gre sicer lahko za podobno (ne pa tudi isto) storitev.

BogyX ::

Ne ni eBay.
Sem dobil od njih odgovor:''Shipping company will pay before it arrives at your hand. Don't worry!'' - torej bi naj res plačala špedicija.

Samael ::

Verjetno nekaj v smislu Banggoodovega in/ali Gearbestovega EU Priority Shipping-a, kjer v primeru, da izbereš ta način dostave, za ta del poskrbijo sami oz. njihova izbrana špedicija in kjer v primeru, da iz tega ali onega razloga vseeno ne bi šlo skozi, refundajo vse naknadno nastale uvozne stroške.
Ti si samo shrani komunikacijo med teboj in prodajalcem, kjer zagotavlja, da je ta strošek na njihovi strani, v primeru, da bi šlo kaj narobe in bi se moral ukvarjati s disputom/chargebackom.
Samael != Samuel

Okapi ::

Vse resne firme (DHL, UPS...) omogočajo vnaprejšnje plačilo uvoznih dajatev (se pravi, da jih plača pošiljatelj). Večinoma sicer samo pogodbenim strankam, kar trgovci večinoma so.

BogyX ::

Hvala!

Ganon ::

Samael, lahko te pomirim. Paket, ki sem ga omenil na prejšnji strani in je od novembra potoval iz VB, vmes zašel še v Afriko, je danes prispel. Direktno v roke, nobenih dajatev. Sem pa pred tem kontaktiral prodajalca in mi je odgovoril sledeče:

As this parcel was sent before the Brexit changes you should not be charged any tax, if this occurs please do let me know.

Samael ::

Ganon je izjavil:

Samael, lahko te pomirim. Paket, ki sem ga omenil na prejšnji strani in je od novembra potoval iz VB, vmes zašel še v Afriko, je danes prispel. Direktno v roke, nobenih dajatev. Sem pa pred tem kontaktiral prodajalca in mi je odgovoril sledeče:

As this parcel was sent before the Brexit changes you should not be charged any tax, if this occurs please do let me know.


Vem, super ane, pa vseeno hvala :) Sem ravno danes prejel odgovor.

Spoštovani,

glede na usmeritve, ki smo jih prejeli od FURS, se za pošiljke, ki so bile v ZK predane v distribucijo pred 1. 1. 2021, ne izvajajo carinske formalnosti tudi v primeru, če te prispejo v Slovenijo po 1. 1. 2021.

S prijaznim pozdravom,

Boštjan [snipped]
Divizija pisma
direktor

Zdaj sem pa povprašal še, kako je s carinskim postopkom v primeru, da se je sam nakup s plačilom zgodil v času, ko je bil UK del skupnega prostora, odposlano je bilo pa par dni pozneje, v tem novem letu.
Tu nisem povsem prepričan, če gre skozi brez dajatev, me pa vsekakor zanima, kaj pravi na to FURS.
Če bo v doglednem času (tole je trajalo kar nekaj dni) kakšen uporaben odgovor, bom delil tudi to.
Samael != Samuel

woman ::

Za robo britanskega izvora še vedno ni dajatev, če sem prav razumela.
A bodo zdaj vsako pošiljko odpirali, ali zahtevali dokazilo od pošiljatelja (oznaka na pošiljki?) ali prejemnika?

darkolord ::

Važna je ustrezno izpolnjena carinska deklaracija (kar stori pošiljatelj).

aborko ::

Zenni mi je poslal očala in deklariral vrednost paketa s 50 hkd kljub izrecnim navodilom ob naročilo, da naj navedejo pravilno vrednost (20$). Seveda mi je carina paket ustavila in ugotovila neskladje med deklarirano vrednostjo in dejansko. A mi je dolžan Zenni povrniti dodatne stroške (preko paypal) zaradi nepravilno izpolnjenega CN22 obrazca?

Okapi ::

V ustavi nič takega ne piše.;) Tako da dolžni niso, kako se boš z njimi zmenil, je pa druga stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Samael ::

Tu je težko govoriti o "dolžan", vsekakor pa jih kontaktiraj, razloži, če se ne da dogovoriti, pa lahko poskusiš še s paypalom, ampak uspeh ni garantiran.

(me je Okapi že prehitel)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

aborko ::

Nočem se jim zasrati, da slučajno Zenni cele Slo ne blacklista, ker bom zelo verjetno še rabil njihove usluge.
Ampak če ignoriram pa vem, da bo naslednjič enaka zgodba, no verjetno bo v vsakem primeru.

Okapi ::

Naroči malo dražja očala, pa bo.;) Davek je 9,5%.

Samael ::

aborko je izjavil:

Nočem se jim zasrati, da slučajno Zenni cele Slo ne blacklista, ker bom zelo verjetno še rabil njihove usluge.
Ampak če ignoriram pa vem, da bo naslednjič enaka zgodba, no verjetno bo v vsakem primeru.

Pač, kontaktiraj jih, razloži kje je problem ... in od tu dalje, glede na odziv, boš videl kako pa kaj. Zaradi odprtja support ticketa se ne boš nikomur zasral.
Samael != Samuel

aborko ::

Sicer nosim leče ene 95% časa, jih sploh ne občutim več. Točno takšna očala sem že imel, bil zelo zadovoljen ene 5 let, dokler jih nisem polomil.

barossa45 ::

Želim naročiti rabljen števec za motor iz UK. Stane 100funtov pa nikjer ne najdem kakšen je še strošek "uvoza" ?

Samael ::

Spoštovani gospod [snipped]

za pošiljke, kjer je bil nakup in plačilo z vključenim DDV-jem izveden v času, ko je bilo ZK še del skupnega EU prostora (recimo 29.12.2020), predano pa v distribucijo šele po novem letu (recimo na prvi delovni dan, v ponedeljek 4.1.2021) bodo predmet carinskega postopka. Bodo pa te pošiljke na podlagi dokazil o plačanem DDV-ju oproščene plačila DDV-ja, saj bi v nasprotnem primeru prišlo do dvojnega obdavčevanja.
Pri izvajanju carinskih postopkov bo upoštevan čas nakupa, kot tudi datum odpreme pošiljke.

Vsekakor se bomo ob izvajanju carinskega postopka omenjenih pošiljk usklajevali s FURS.

Lep pozdrav,

[snipped]

Carinska in izmenjalna pošta/Customs and Exchange Post Office
Poštni logistični center Ljubljana


@Kumbaja boš mogoče kaj komentira tale odebljeni del?
Samael != Samuel

Kumbaja ::

Z veseljem.

EU se je odločila, da bo priznala DDV plačan do 31.12.2020. Super za vse, ki ste naročili stvari v UK in niso prišle pred brexitom.

Tako, da lahko ponovim kar sem že zapisal v tej temi, ti se pa lahko veselo naslajaš dalje:

Hvala, da si se potrudil in našel link. Se posipam s pepelom, ker sem dal napačen primer. Je pa žalosten nivo debate, ker očitno nekateri niste sposobni povedat tri stavke brez napihovanja in arogance. No ja, mogoče so te pa vsaj doma lažje prenašali kako uro, ker si si dal duška online.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Samael ::

Seveda. Vsaka trditev in nasvet štejeta, pa četudi bazirata na nepoznavanju in domišljiji. Nič kolikokrat sem ljudi na tem forumu prosil, da če nekdo nekaj sprašuje, rabi pomoč ali/in nasvet (v temah namenjenemu temu), da naj odgovarjajo tisti, ki dejansko imajo kaj za povedati, ki poznajo predmet pogovora, ne pa vsi, ki se jim nekaj zdi, nato pa to svojo pogosto napačno trditev predstavljajo kot absolutno dejstvo brez vsakršne možnosti ugovora.
Razumem, da nisi mogel vedeti. Tudi jaz nisem (zato sem pa vprašal - tu in na carinski pošti), ampak zakaj, čemu, takšna nuja se boriti, dokazovati, se vsevedno postavljati nad sogovornika, če pa v resnici ne veš nič več in v temah, ki niso namenjene filozofskim debatam temveč povsem uporabnim nasvetom, vztrajaš z napačnim - ker ti pa kao veš bolje.
Zato moj odziv, kakršen pač že.
Samael != Samuel

Kumbaja ::

Hvala za moralni poduk. Samo za tisto postavljenje pred sogovorniki boš moral v ogledalo pogledat.

Kot kaže so bile informacije s katerimi sem razpolagal v danem trenutku napačne in bo carinska pošta (vsaj glede ne napisano) upotevala za potrošnika ugodnejšo rešitev. Se tolažim, da je bilo mojo zmoto bistveno lažje odpravit kot pa bi bilo tvoj odnos do soljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Ales ::

Meni sploh ni jasno zakaj si mislil, da EU ne bo upoštevala DDV, plačanega v VB pred 31.12.2020. Saj ni to neka dobra volja EU, oni oz. mi bomo dejansko vse do 31.12. dobili nakazano iz VB, kakor smo vsa prejšnja leta.

Kumbaja ::

Zato, ker sem imel napačne informacije, da je stališče carinske pošte, da se bo upošteval datum uvoza in bo dvojno obdavčitev potrebno reševati post festum z UK.

Gleda na trenutno situacijo s spletnimi trgovina mi naročanjem iz uk, niti ne tako nemogoč scenarij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Ales ::

A ok, razumem...

Samael ::

Zdajle se je s tem "post festum" zlagal. V resnici je trdil nekaj drugega. Da kjerkoli karkoli že kupiš (naprimer v Zimbabvu) itak plačaš ddv tudi tam in se to ne tiče EU.

Kumbaja je izjavil:

Samael je izjavil:

Zamujanje gor ali do, kaj pa če bi kupil predvčerajšnim in bo poslano šele enkrat tekom drugega tedna? Jaz gledam na to predvsem iz stališča, da si tu že plačal VAT (DDV) ob nakupu, ko smo bili še del skupnega prostora.


Ne bo tako simple. Steje se datum uvoza ta pa je po novem letu. Placilo UK ddv pa se EU vec ne tice. Tudi ce kupis v zimbabve in tam placas ddv eu to ob uvozu ne zanima in moras resevat z zimbabve.
Samael != Samuel

Kumbaja ::

Vidim, da res uživaš v osebnih napadih in posledično nisi zmožen civilizirane debate, žalostno za nekoga, ki ima tako visoko mnenje o sebi...

Kaj točno ni resničnega v tem da načeloma EU dol visi če in kakšne dajatve so bile plačane v tretji državi?

A če pokažem carini, da sem plačal DDV v tretji državi (recimo Zimbabve, ali pa UK po 1.1.2021) potem mi ne bo treba plačat DDV ob uvozu?

Samael ::

Kako se vedno na hitro izmisliš nek novi random argument, ki nima nobene veze s kontekstom predhodne debate.
Samael != Samuel

Kumbaja ::

Vidim, da te tale stavek zelo moti: Tudi ce kupis v zimbabve in tam placas ddv eu to ob uvozu ne zanima in moras resevat z zimbabve.

Kaj torej ima plačan ali neplačan DDV v zimbabve z uvozom v EU? S kom boš reševal problem dvojne obdavčitve, če boš plačal DDV v zimbabve in ti ga bo EU še enkrat zaračunal?

Samael je izjavil:

Kako se vedno na hitro izmisliš nek novi random argument, ki nima nobene veze s kontekstom predhodne debate.


ja, tudi tako se da speljat debato v tri dni, ko nimaš argumetov. Boljše kot žalitve je še.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Samael ::

Samael je izjavil:

Zdajle se je s tem "post festum" zlagal. V resnici je trdil nekaj drugega. Da kjerkoli karkoli že kupiš (naprimer v Zimbabvu) itak plačaš ddv tudi tam in se to ne tiče EU.

Kumbaja je izjavil:

Samael je izjavil:

Zamujanje gor ali do, kaj pa če bi kupil predvčerajšnim in bo poslano šele enkrat tekom drugega tedna? Jaz gledam na to predvsem iz stališča, da si tu že plačal VAT (DDV) ob nakupu, ko smo bili še del skupnega prostora.


Ne bo tako simple. Steje se datum uvoza ta pa je po novem letu. Placilo UK ddv pa se EU vec ne tice. Tudi ce kupis v zimbabve in tam placas ddv eu to ob uvozu ne zanima in moras resevat z zimbabve.

Zgoraj prakticno ni posta, da se nam v odgovoru ne bi nekaj izmislil, zlagal in z vsakim naslednjim samo se bolj in bolj tones.
Ceprav sem ddv v EU pred odcepitvijo ze placal ga bom zakaj tocno ze po tvoje placal se enkrat?
Ker bi ga tudi pri izvozu v Zimbabvu in to nima nobene veze z EU, pravis? Sem mislil, da sva to ze obdelala in da ti je sedaj jasno, da ga tudi v Zimbabvu ne bi.
Torej a lahko se enkrat razlozis zakaj si domneval da bi ga na osnovi tvojega Zimbabve primera (kjer si se ze tako, ali tako izmislil - in bil postavljen na laž) po nakupu v EU placal dvakrat?

Dejansko se ves cas lazes, sprenevedas ob tem pa sproti pozabis, kaj si pred tem sploh trdil.
Torej kaj je zdaj tvoja zadnja verzija? Zakaj naj bi ddv po tvojem placal dvakrat?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kumbaja ::

Se enkrat ker vidim da poleg zaljenja tudi rad selektivno beres:

EU ob uvozu NE zanima ali je bil v izvorni drzavi placan ddv ali ne in neodvisno od tega ob uvozu zaracuna DDV ko nekaj uvozis iz treje drzave.

Ce jaz nekaj kupim v zimbabve (ali uk po 1.1.2021) potem je EU popolnoma vseeno ali sem pri nakupu placal ddv ali ne in mi ob uvozu zaracunajo DDV. Ce pri tem pride do dvojnega placila ddv (kljub tvojemu zmotnemu prepricanju taksne situacije niso redke. Kaj mislis da se zgodi ce kaj v UK (ali Zimbabve) kupim preko shipping posrednika kot je cheaper and more?) potem to resujes z izvorno drzavo in ne z EU.

Informacije, ki sem jih imel so bile, da se bo izdelke ki pridejo po 1.1.2021 obravnavalo enako. V tem primeri bi EU zaracunal DDV, z UK pa bi moral resevat povracilo zaradi dvojne obdavcitve. Imo je to kar so ti odgovorili potrosniku bistveno bolj prijazna resitev.

Sedaj kaj bolje razumes o cem govorim, ali lahko pricakujem nadaljevanje zalitev in osebnih napadov? Ker res ne razumem zakaj nisi sposoben debatirati o materiji in se vzdrzat osebnega obracuvanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Ales ::

Morda bi bilo manj zmede, če ne bi privlekli Zimbabve v to. :D

Glede na to, da smo do 31.12.2020 bili v skupnem DDV in carinskem sistemu z VB, je nekako logično, da se težav ob razdružitvi ne prelaga na kupce, sploh pa ne na fizične osebe. Prav lahko bi se na carini naredili francoze in carinili vse glede na datum prispetja pošiljke, ampak to bi bilo precej zoprno do uvoznikov in s finančnega vidika čisto nepotrebno, če je le količkaj jasno, da je datum nakupa še v 2020. Saj bodo dobili DDV iz VB ali pa bo samoobdavčitev pri uvozniku...

Človek bi pomislil, da so se take stvari eksplicitno zmenili v okviru izstopa VB iz EU.

Ampak morda niso. Glede na splošno sposobnost politikov in vso to sago o dogovorih pri izstopu, me ne bi nič začudilo.

Kakorkoli, morda lahko počasi pokopljemo to nit razgovorov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()
««
70 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817585 (2058) 49106
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322539 (9668) Tidule
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519712 (9114) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498787 (53648) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029908 (26476) Fritz

Več podobnih tem