» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
65 / 89
»»

kixs ::

Meni kaze, da je dostavljen na drugem koncu Slovenije :)) Sem kontaktiral prodajalca in pravi, da je neka napaka in bo se enkrat poslal, kao.

Tomi ::

Upam, da se zavedate, da lahko vse pošiljke, če se vam zdi znesek storitev Pošte (in Carine) previsok, zavrnete. V primeru, da neupravičeno želijo plačan postopek za recimo 10 €, se veliko bolj izplača ponovno naročiti kot plačati (če izdelka seveda ne potrebujete nujno). Nihče ne bo vesel, ker bodo vso delo opravili zastonj, in več, kot bo nepravično "carinjenih" paketov, bolj bodo pozorni, kaj bodo odpirali.

Sam sem enkrat zavrnil prejem paketa (sicer je bila vrednost malo višja, ampak vseeno ne 22 €), in izraz na obrazu poštnega uslužbenca je bil neprecenljiv. Za ostalo je pa Mastercard.
metrodusa.blogspot.com

Mare2 ::

Tomi, nekje je meja, ko se res splača zavrnit strošek storitve. Mislim da je sicer okoli 6 EUR. Če je izdelek stal 2 EUR se seveda splača.

Meni zaenkrat (potrkam) pri pošiljki pod 22 EUR še niso nikoli zaračunali). Verjetno sreča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Okapi ::

Tomi je izjavil:

Upam, da se zavedate, da lahko vse pošiljke, če se vam zdi znesek storitev Pošte (in Carine) previsok, zavrnete. V primeru, da neupravičeno želijo plačan postopek za recimo 10 €, se veliko bolj izplača ponovno naročiti kot plačati (če izdelka seveda ne potrebujete nujno). Nihče ne bo vesel, ker bodo vso delo opravili zastonj, in več, kot bo nepravično "carinjenih" paketov, bolj bodo pozorni, kaj bodo odpirali.

Sam sem enkrat zavrnil prejem paketa (sicer je bila vrednost malo višja, ampak vseeno ne 22 €), in izraz na obrazu poštnega uslužbenca je bil neprecenljiv. Za ostalo je pa Mastercard.

Zaradi takih potem nehajo pošiljati v Slovenijo.;(( Če naročaš iz Kitajske, upoštevaj, da boš morda plačal določene stroške. Če jih nočeš, pojdi v BTC ali na Bolho.

Mare2 ::

Okapi je izjavil:

Tomi je izjavil:

Upam, da se zavedate, da lahko vse pošiljke, če se vam zdi znesek storitev Pošte (in Carine) previsok, zavrnete. V primeru, da neupravičeno želijo plačan postopek za recimo 10 €, se veliko bolj izplača ponovno naročiti kot plačati (če izdelka seveda ne potrebujete nujno). Nihče ne bo vesel, ker bodo vso delo opravili zastonj, in več, kot bo nepravično "carinjenih" paketov, bolj bodo pozorni, kaj bodo odpirali.

Sam sem enkrat zavrnil prejem paketa (sicer je bila vrednost malo višja, ampak vseeno ne 22 €), in izraz na obrazu poštnega uslužbenca je bil neprecenljiv. Za ostalo je pa Mastercard.

Zaradi takih potem nehajo pošiljati v Slovenijo.;(( Če naročaš iz Kitajske, upoštevaj, da boš morda plačal določene stroške. Če jih nočeš, pojdi v BTC ali na Bolho.


Okapi, napisal je: da neupravičeno želijo plačan postopek.

Mislim, da gre za pošiljke, kjer kitajec zajebe in on napačno izpolni obrazec CN. V tem primeru je treba tem kitajcem nekako pokazati, kako je s tem.

Pri meni, kljub temu da kitajce posebej opozorim na pravilno izpolnjen obrazec, pri vsaj 80% tega ne storijo pravilno.

In ti "pametnjakovič" plačaj strošek, lahko pa še kitajcu pošlješ dodatno nagrado 20 EUR, ker noče pravilno izpolnit obrazca. :)

DarwiN ::

Če bi zakonodaje po Evropi in svetu od Kitajcev zahtevale navedbo točnega zneska, bi Kitajci to že zdavnaj počeli... Tako pa so naši bananarji ekskluzivno iznašli to zlato jamo za molzenje oz. nategovanje kupcev in hkrati prodajalcev Kitajcev... Zakaj je jasno, da gre za nategovanje? Ker te opalijo samo pri teh dražjih in težjih pošiljkah... Pri ~8€ vredni pošiljki so mi namreč že parkrat "pogledali skozi prste", pa čeprav je bilo po preverjanju ugotovljeno, da je na paketu napačen znesek... So predvidevali, da bi znal pošiljko zavrnit.. In kaj naj potem? Cele kontejnerje zavrnjenih artiklov pošiljajo nazaj na Kitajsko, delajo škodo in so Slovenceljni v posmeh celemu svetu?

Jutri si lahko denimo izmislijo, da mora biti na pošiljki označen točen model artikla... Torej če gre za majico, ni dovolj da piše "shirt", ampak mora pisat velikost, znamka, itd.... Kaj si moreš?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mare2 ::

DarwiN je izjavil:

zlato jamo za molzenje oz. nategovanje kupcev in hkrati prodajalcev Kitajcev...


DarwiN, in kje tu nasrka prodajalec kitajec?(kitajec jaz pišem z malo začetnico z razlogom)

Kolikor sem bral to temo, redkim kupcem Slovencem je Aliexpres odobril povračilo stroška za carinjenje v primeru nepravilno izpolnjenega obrazca.

DarwiN ::

Seveda nasrka Kitajec, ko pa je imel delo s pošiljanjem, birokracijo, in tudi stroške pri pošiljanju... Zdaj, kolikor vem, imajo na Kitajskem do neke mere subvencionirano pošiljanje, pa vendar.

Če pa sprejmeš pošiljko in od njega zahtevaš povrnitev teh 5€, potem pa ima tukaj škodo... Ker nekaj je bolj ali manj jasno.. Te pošiljke gredo na pot po tekočem traku in ti naši zahtevki praviloma niso upoštevani.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mare2 ::

DarwiN je izjavil:

Seveda nasrka Kitajec, ko pa je imel delo s pošiljanjem, birokracijo, in tudi stroške pri pošiljanju... Zdaj, kolikor vem, imajo na Kitajskem do neke mere subvencionirano pošiljanje, pa vendar.


Dobro veš, da pošiljko plačaš ob naročilu. :) Ne nasrka...

darkolord ::

DarwiN je izjavil:

Če bi zakonodaje po Evropi in svetu od Kitajcev zahtevale navedbo točnega zneska, bi Kitajci to že zdavnaj počeli... Tako pa so naši bananarji ekskluzivno iznašli to zlato jamo za molzenje oz. nategovanje kupcev in hkrati prodajalcev Kitajcev... Zakaj je jasno, da gre za nategovanje? Ker te opalijo samo pri teh dražjih in težjih pošiljkah... Pri ~8€ vredni pošiljki so mi namreč že parkrat "pogledali skozi prste", pa čeprav je bilo po preverjanju ugotovljeno, da je na paketu napačen znesek... So predvidevali, da bi znal pošiljko zavrnit.. In kaj naj potem? Cele kontejnerje zavrnjenih artiklov pošiljajo nazaj na Kitajsko, delajo škodo in so Slovenceljni v posmeh celemu svetu?

Jutri si lahko denimo izmislijo, da mora biti na pošiljki označen točen model artikla... Torej če gre za majico, ni dovolj da piše "shirt", ampak mora pisat velikost, znamka, itd.... Kaj si moreš?
Zakonodaje po Evropi in svetu že zahtevajo navedbo točnega zneska. CN22/CN23 formularji so standardni po praktično celem svetu in pravilno izpolnjen obrazec seveda mora vsebovati točen znesek in vsebino. In ja, "shirt" je že po današnjih standardih bolj na strani pomanjkljivega opisa.

Mare2 ::

darkolord je izjavil:

CN22/CN23 formularji so standardni po praktično celem svetu in pravilno izpolnjen obrazec seveda mora vsebovati točen znesek in vsebino.


Pojavi se vprašanje, kako prepričati kitajca, pogodbenega partnerja oz. prodajalca kitajskih jajčk, da naj pravilno izpolni obrazec?

Rešitev je v tem, da se vse breme nepravilnosti prenese nanj. Hmm, vendar kako?

Furbo ::

DarwiN je izjavil:

Seveda nasrka Kitajec, ko pa je imel delo s pošiljanjem, birokracijo, in tudi stroške pri pošiljanju... Zdaj, kolikor vem, imajo na Kitajskem do neke mere subvencionirano pošiljanje, pa vendar.

Če pa sprejmeš pošiljko in od njega zahtevaš povrnitev teh 5€, potem pa ima tukaj škodo... Ker nekaj je bolj ali manj jasno.. Te pošiljke gredo na pot po tekočem traku in ti naši zahtevki praviloma niso upoštevani.

Saj ne rabiš nategniti kitajca. Pač kupil si nekaj za 2€, naši birotati so si zaračunali prevelik delež pogače in tebi se bolj splača spet plačati 2€, kot sprejeti paket.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DarwiN ::

darkolord je izjavil:

CN22/CN23 formularji so standardni po praktično celem svetu in pravilno izpolnjen obrazec seveda mora vsebovati točen znesek in vsebino. In ja, "shirt" je že po današnjih standardih bolj na strani pomanjkljivega opisa.

Ja, "zahtevajo", ampak ne panalizirajo nikogar, ko govorimo o pošiljkah do 22EUR... Povedano drugače, v teh primerih točnega zneska ne zahtevajo. Tako kot tudi naši včasih ne, odvisno od vetra.. S 5$ vredno pošiljko, na kateri je naveden napačni znesek 1$, preverjeno ni nič narobe. Vsaj ne v tolikšni meri, da bi komu kaj zaračunali. Po drugi strani pa tista ~20$ vredna pošiljka, na kateri je naveden napačni znesek 1$ - opa, baby, we're in business.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

darkolord ::

Aha, in če bi ti tudi za $5 vredno pošiljko zaračunali vse stroške, bi ti bilo pa OK, al kaj?

St235 ::

Tomi je izjavil:

Upam, da se zavedate, da lahko vse pošiljke, če se vam zdi znesek storitev Pošte (in Carine) previsok, zavrnete. V primeru, da neupravičeno želijo plačan postopek za recimo 10 €, se veliko bolj izplača ponovno naročiti kot plačati (če izdelka seveda ne potrebujete nujno). Nihče ne bo vesel, ker bodo vso delo opravili zastonj, in več, kot bo nepravično "carinjenih" paketov, bolj bodo pozorni, kaj bodo odpirali.

Sam sem enkrat zavrnil prejem paketa (sicer je bila vrednost malo višja, ampak vseeno ne 22 €), in izraz na obrazu poštnega uslužbenca je bil neprecenljiv. Za ostalo je pa Mastercard.


Spet si zacel prodajat to pravljico? Smo ze enkrat podolgem in pocez prediskutiral da usluzbencem na posti dol visi kaj ti zavracas. Raje pazi na ceske kamione, da ne bos spet kaksne nesrece povzrocil.

k3k3tz ::

Tomi je izjavil:

Upam, da se zavedate, da lahko vse pošiljke, če se vam zdi znesek storitev Pošte (in Carine) previsok, zavrnete. V primeru, da neupravičeno želijo plačan postopek za recimo 10 €, se veliko bolj izplača ponovno naročiti kot plačati (če izdelka seveda ne potrebujete nujno). Nihče ne bo vesel, ker bodo vso delo opravili zastonj, in več, kot bo nepravično "carinjenih" paketov, bolj bodo pozorni, kaj bodo odpirali.

Sam sem enkrat zavrnil prejem paketa (sicer je bila vrednost malo višja, ampak vseeno ne 22 €), in izraz na obrazu poštnega uslužbenca je bil neprecenljiv. Za ostalo je pa Mastercard.


Ne carinikov, ne poštarjev prav nič ne prizadane, če ti zavrneš paket. Vsak dan jih je kar nekaj, še več pa takih, ki se sploh ne odzovejo na obvestilo. Po 20 dneh grejo pač nazaj k pošiljatelju.
To, da se tebi nekaj zdi neupravičeno, je pa pač samo to. Tebi se zdi.

DarwiN ::

darkolord je izjavil:

Aha, in če bi ti tudi za $5 vredno pošiljko zaračunali vse stroške, bi ti bilo pa OK, al kaj?

Seveda, ker potem bi vsaj živeli v pravni državi, kjer so začrtana neka jasna določila. Tako pa se zdaj ravna po kavbojsko, koga se da opeharit in koliko so nič krivi in nič hudega sluteči ljudje pripravljeni "donirat".

Ravno zato razvite države ne prakticirajo tega nategovanja under 22€, ker preprosto ni smiselno niti izvedljivo niti logično računati 5€ kazni za 2$ paket, na katerem je naveden znesek 1$.... Kot tudi ne za 12$ vreden paket, na katerem je navedenih 11,99$. Ali pa se tebi to zdi smiseljno in izvedljivo?

Tako se pa frajerji orientirajo po velikosti/teži paketa.... Nek debel pulover ali zimske čevlje bodo ustavili in zaračunali 5€, ko se pa občasno uštejejo, ko naletijo na velik/težak paket vrednosti ~7$, pa navkljub ugotovljenem napačnem navedenem znesku naenkrat ni nič za plačat.. We were just kidding.

darkolord ::

Še vedno ne razumem, kaj bi rad?

Če ne težijo za manjše pošiljke, je to po kavbojsko pa banana država itd.
Če bi težili za vse pošiljke, bi bil pa spet jok in stok, češ da gre za inkasantstvo pa banana državo itd.

DarwiN ::

Nek tak paradoks imamo ja.. In zato razvite evropske države kategorično ne težijo glede pošiljk do 22€.

Sicer pa... Vemo, da ima ~99% vseh pošiljk iz Azije deklarirano napačno vrednost.. Zakaj se ne preverja vseh pošiljk in posledično ~99% med njimi ne oglobi? Zakaj se dovoljuje tak "organizirani kriminal"?

Ali pa, da boš lažje razumel... Imamo omejitev 50km/h in bomo kaznovali večje avtomobile, ki divjajo z 80 km/h, manjšim avtomobilom, ki ravno tako divjajo z 80 km/h, pa bomo spregledali skozi prste. Prekršek ni nujno prekršek.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Qcube ::

Če je večji paket je verjetno tudi poštnina večja in je večja verjetnost da preseže 22€ zato odpirajo. Mogoče imajo tudi kak x-ray skener(če je sploh možno) in verjetno vedo iz prakse približne cene za izdelke, zato tisti potencialno poceni grejo kar skozi. To samo ugibam...

Mare2 ::

Qcube je izjavil:

To samo ugibam...

Se vidi, da ugibaš, ja. :)

Poznam enega človeka, zaposlen (neka huda funkcija - ne bom o podrobnostih) na FURS-u, ki je iz Kitajske prejel paket v vrednosti 38 EUR, pošiljko je dobil brez carinjenja.

Ker je pošten, je sam prijavil pošiljko v carinjenje in plačal DDV in stroške. :)

Me zanima, če je na tem forumu še kdo tako pošten. Torej? :)

darkolord ::

DarwiN je izjavil:

Zakaj se ne preverja vseh pošiljk in posledično ~99% med njimi ne oglobi? Zakaj se dovoljuje tak "organizirani kriminal"?
Enostavno, ker to NI globa. Nič od tega, o čemer se tukaj pogovarjamo, nima veze s prekrški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

DarwiN ::

darkolord je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Zakaj se ne preverja vseh pošiljk in posledično ~99% med njimi ne oglobi? Zakaj se dovoljuje tak "organizirani kriminal"?
Enostavno, ker to NI globa. Nič od tega, o čemer se tukaj pogovarjamo, nima veze s prekrški.

Tako praviš?

Potem pa do tell, zakaj carinska pošta zaračuna 5EUR za ~20EUR vredne pakete z deklariano napačno ceno, in 0EUR za ~5EUR vredne pakete z deklarirano napačno ceno? Napačna navedena vrednost je v obeh primerih ugotovljena po postopku poizvedbe.

In kje je tista meja, pri kateri začnejo vsiljevat teh 5EUR stroška? Mogoče 9,3EUR? 11,7EUR?

Če namreč ne živimo v banana republiki, potem mora biti ta meja jasno začrtana, a ne? Ali je 9.9EUR vreden paket še vedno "nedolžen", če na njemu piše vrednost 1$? Ali pa je to že preveč in bom plačal 5EUR? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Okapi ::

Meja je pri 22 evrih.

DarwiN ::

Očitno ni.. Sem sam že vsaj 2x začudeno doživel, da so mi poslali zahtevek, jaz pošljem dokazila/screenshot, potem pa navkljub ugotovljeni napačni navedeni vrednosti nobene kazni in nobenega plačila za opravljeni postopek, ker je pač šlo za pošiljki ~5€ in ~7€.

To je ravno jabolko spora. Medtem pa imam ravno odprt dispute na AE zaradi ~20€ paketa, kjer pa so mi zaračunali 5€ stroškov, ker Kitajec seveda ni upošteval mojega navodila za točni znesek.. Zdaj pa pitaj boga.. Meja očitno je.. Nepisana, kak se jim sprdne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

starfotr ::

Jaz sem tudi že zavrnil. Povedal Kitajcu. Ni bi vesel, ker te modeli ne napišejo pravega naslova na pakete. Tako se roba vrne nazaj, naznano kam.

Po mednarodni poštni konvenciji, se pošiljko vrne pošiljatelju.

Pri nas je pa pošta recimo tako zvita, da če te nekdo nategne s tem, da ne prevzame pošiljke, ki mu jo pošlješ preko odkupnine, da plačaš 2x poštnino. Bedaki.

MTB ::

Niso bedaki. A pričakuješ, da ti bo nekdo financiral vračilo, ker tvoj kupec ni prevzel?

Mare2 ::

DarwiN je izjavil:

Očitno ni.. Sem sam že vsaj 2x začudeno doživel, da so mi poslali zahtevek, jaz pošljem dokazila/screenshot, potem pa navkljub ugotovljeni napačni navedeni vrednosti nobene kazni in nobenega plačila za opravljeni postopek, ker je pač šlo za pošiljki ~5€ in ~7€.

To je ravno jabolko spora. Medtem pa imam ravno odprt dispute na AE zaradi ~20€ paketa, kjer pa so mi zaračunali 5€ stroškov, ker Kitajec seveda ni upošteval mojega navodila za točni znesek.. Zdaj pa pitaj boga.. Meja očitno je.. Nepisana, kak se jim sprdne.


Dobro bi bilo vedeti koliko je lahko uradno tolerance, da poštne carinice ne zaračunajo kazni (stroška carinjenja). Dilema pri kitajcih je že pri vrednosti brez poštnine in s poštnino. Torej, on napiše vrednost brez poštnine.

starfotr ::

MTB je izjavil:

Niso bedaki. A pričakuješ, da ti bo nekdo financiral vračilo, ker tvoj kupec ni prevzel?


Potem pa naj vrnejo vplačano storitev, ki ni bila izvršena odkupnino in priporočeno pismo/paket, pa naj obračunajo navadno pismo/paket.

Zanimivo je, da če pošljemo v tujino in ne doseže naslovnika, potem dobiš nazaj brez stroškov.

matobeli ::

Zanimivo je tudi to da lažeš.
(Vir: cenik PS-mednarodni promet)

starfotr ::

Tole je pa novo. Jaz 3 leta nazaj nisem plačal nič, ko se je vrnilo pismo z maso cca. 1 kg nazaj.

St235 ::

Mare2 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Očitno ni.. Sem sam že vsaj 2x začudeno doživel, da so mi poslali zahtevek, jaz pošljem dokazila/screenshot, potem pa navkljub ugotovljeni napačni navedeni vrednosti nobene kazni in nobenega plačila za opravljeni postopek, ker je pač šlo za pošiljki ~5€ in ~7€.

To je ravno jabolko spora. Medtem pa imam ravno odprt dispute na AE zaradi ~20€ paketa, kjer pa so mi zaračunali 5€ stroškov, ker Kitajec seveda ni upošteval mojega navodila za točni znesek.. Zdaj pa pitaj boga.. Meja očitno je.. Nepisana, kak se jim sprdne.


Dobro bi bilo vedeti koliko je lahko uradno tolerance, da poštne carinice ne zaračunajo kazni (stroška carinjenja). Dilema pri kitajcih je že pri vrednosti brez poštnine in s poštnino. Torej, on napiše vrednost brez poštnine.


Pravila igre so jasna. Šteje vrednost blaga in pravilno izpolnjen cn22 obrazec. Če je blago pod 22€ in je cn22 pravilno izpolnjen se nič ne plača. Pri ostalem je pa loterija ali bodo kontroliral ali ne. Imamo zgoraj en butast primer z hitrostjo, pa lahko nadaljujemo enako analogijo. 50 km/h čez naselje je ok, 80 km/h pač ne. Plačaš pa samo takrat, ko te dobijo.

DarwiN ::

St235 je izjavil:

Pravila igre so jasna. Šteje vrednost blaga in pravilno izpolnjen cn22 obrazec. Če je blago pod 22EUR in je cn22 pravilno izpolnjen se nič ne plača. Pri ostalem je pa loterija ali bodo kontroliral ali ne. Imamo zgoraj en butast primer z hitrostjo, pa lahko nadaljujemo enako analogijo. 50 km/h čez naselje je ok, 80 km/h pač ne. Plačaš pa samo takrat, ko te dobijo.


Še enkrat: Napisano se žal ne sklada z realnostjo.... ki je naslednja (vsaj po mojih izkušnjah):

- Če je blago pod 22EUR in je cn22 pravilno izpolnjen se nič ne plača.
- Če je blago ~10-22EUR in je cn22 napačno izpolnjen se plača 5EUR.
- Če je blago ~0-10EUR in je cn22 napačno izpolnjen se nič ne plača.

Ostanejo le teorije, zakaj je temu tako.. IMO zato, ker če bi na te cenejše artikle računali 5EUR, bi ljudje množično zavračali pakete in bi se celi kontejnerji pošiljali nazaj na Katajsko... Kar je seveda nedopustno, če so razlog takšne malenkosti.

Če se torej vrnem na analogijo. 50 km/h čez naselje za majhne avtomobile je OK, za velike pač ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

St235 ::

Nekateri se vozijo čez naselje 80 km/h in jih dobi radar ter dobijo kazen. Drugi se prav tako vozijo 80 km/h in jih ne dobijo ter ne plačajo nič...

A zdaj vidiš v čem je zmota tvoje logike?

Kot že rečeno, če je blago pod 22€ in pravilno izpolnjen obrazec cn22 potem se ne plača nič. vse ostalo ni ok in je stvar tega ali se carinska pošta spotakne ali ne.

DarwiN ::

St235 je izjavil:

Nekateri se vozijo čez naselje 80 km/h in jih dobi radar ter dobijo kazen. Drugi se prav tako vozijo 80 km/h in jih ne dobijo ter ne plačajo nič...

Narobe...

Nekateri se vozijo čez naselje 80 km/h in jih dobi radar ter dobijo kazen. Drugi se prav tako vozijo 80 km/h in jih prav tako dobi radar,a ne plačajo nič...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mare2 ::

St235 je izjavil:


Kot že rečeno, če je blago pod 22€ in pravilno izpolnjen obrazec cn22 potem se ne plača nič. vse ostalo ni ok in je stvar tega ali se carinska pošta spotakne ali ne.


Lakotnik, zagotovo ne boš plačal, če je vrednost blaga 15,02 USD, na deklaraciji pa piše 15 USD.

Jaz sem prej omenjal možno toleranco, ki bi jo morda imele poštne carinske delavke. Če nimaš tega podatka, pa malo pogooglaj ali pusti drugim, da to storijo. Morda ima tudi kak slo-techovec izkušnjo v praksi, torej, v katerem primeru je kljub postopku plačal stroške carinjenja ali pa ne. :)

St235 ::

če bi znal googlat bi postregel s konkretnimi podatki, tako pa spet sanjaš.

Tolerance kot take ni predpisane, ker bi bilo to absurdno. Ampak ko pogledaš slovensko zakonodajo, vidiš da je kar nekaj, ki podobno neumno razmišljajo. V realnosti pa je edino normalno, da so takšne stvari prepuščene presoji posameznika ki postopek vodi. Jasno je predpisano kaj je OK, od tam naprej pa je diskrecijska pravica uslužbenca da presodi kaj in kako. Nič drugače kot imajo drugi organi na 1001 področju diskrecijsko pravico. Samo kaj, ko je to poplavi norcev, ki zagovarjajo prenormiranost, praktično nemogoče racionalno zagovarjat.

In na koncu takšni in drugačni uradniki slepo sledijo črki zakona, ker drugače se vedno najde kreten, ki jih nadira v tri dni.

Mare2 ::

St235 je izjavil:

od tam naprej pa je diskrecijska pravica uslužbenca da presodi kaj in kako.


Saj ne veš, če je res tako.

... bo praksa pokazala, kako je s tem.

St235 ::

se mi je zdelo da bo besedna zveza diskrecijska pravica pretežka za zavarovalnega agentka.

starfotr ::

Fora je, da bodo 15 usd pretvorili po nekem tečaju, ki je bolj ugoden, kot je bil vaš, ko ste plačali zadevo kitajcu. Torej, bo 15,02 usd pretvorjeno v npr. 12,14 eur in to je to.

matobeli ::

Če je na meji sem se ponavadi kar glupega naredil in poslal izpisek iz MC, kjer je bila cena v €.

No, razen prvič, ko so dejansko upoštevali slabši tečaj in sem bil ravno par centov čez, pa sem lepo poškrtal z zobmi in plačal.

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

Če je na meji sem se ponavadi kar glupega naredil in poslal izpisek iz MC, kjer je bila cena v €.

No, razen prvič, ko so dejansko upoštevali slabši tečaj in sem bil ravno par centov čez, pa sem lepo poškrtal z zobmi in plačal.


Sem v enem primeru naročila iz Aliexpresa Powerbanka pri ceni 21,80 EUR raje plačal v EUR, ker ob naročilu v primeru USD naročila še ni znan tečaj na dan carinjenja. Sicer je ugodneje nakupovati v USD. :)

------
Lakotnik, zaradi bipolarno m. stanja si mimosunil.

k3k3tz ::

Tečaj se določa takole.

matobeli ::

Govorimo o tem da ima MC bolj ugodnega.

k3k3tz ::

Izpisek iz MC ponavadi ne šteje za preverljivo dokazilo, pa je treba poslat še link s ceno in poštnino. Če ti upoštevajo izpisek, se jim pa lepo zahvali.

Tomi ::

St235 je izjavil:

Tomi je izjavil:

Upam, da se zavedate, da lahko vse pošiljke, če se vam zdi znesek storitev Pošte (in Carine) previsok, zavrnete. V primeru, da neupravičeno želijo plačan postopek za recimo 10 €, se veliko bolj izplača ponovno naročiti kot plačati (če izdelka seveda ne potrebujete nujno). Nihče ne bo vesel, ker bodo vso delo opravili zastonj, in več, kot bo nepravično "carinjenih" paketov, bolj bodo pozorni, kaj bodo odpirali.

Sam sem enkrat zavrnil prejem paketa (sicer je bila vrednost malo višja, ampak vseeno ne 22 €), in izraz na obrazu poštnega uslužbenca je bil neprecenljiv. Za ostalo je pa Mastercard.


Spet si zacel prodajat to pravljico? Smo ze enkrat podolgem in pocez prediskutiral da usluzbencem na posti dol visi kaj ti zavracas. Raje pazi na ceske kamione, da ne bos spet kaksne nesrece povzrocil.

Zanimivo, da si se spet spravil na osebni nivo. Ampak, saj drugega verjetno res nisem mogel pričakovati.

Mare2 je izjavil:

Qcube je izjavil:

To samo ugibam...

Se vidi, da ugibaš, ja. :)

Poznam enega človeka, zaposlen (neka huda funkcija - ne bom o podrobnostih) na FURS-u, ki je iz Kitajske prejel paket v vrednosti 38 EUR, pošiljko je dobil brez carinjenja.

Ker je pošten, je sam prijavil pošiljko v carinjenje in plačal DDV in stroške. :)

Me zanima, če je na tem forumu še kdo tako pošten. Torej? :)

To je pa lahko samo P.G.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Nahodni ::

Po novem naj bi odpravili carino iz Japonske. Kako je s tem v praksi za izdelke iz Ebay-a?

Mare2 ::

Nahodni je izjavil:

Po novem naj bi odpravili carino iz Japonske. Kako je s tem v praksi za izdelke iz Ebay-a?


Cariniki bodo na pošiljki videli, od kod je pošiljka. Paziti je treba le, ko nekdo npr. napiše (to se že sedaj dogaja), da pošilja iz Evrope, v resnici pa gre za Chino. :)

darkolord ::

DDV bo sicer verjetno še vedno treba plačati.

iza88 ::

Živjo!
Mislim, da je ta tema idealna za mojo dilemo. Preko amazona (.co.uk) sem naročila dva vlažilca zraka. Očitno sem spregledala, da ju pošiljajo iz Kitajske. (My bad, prvič sem naročala iz Amazona, bolj uporabljam ebay.) Zdaj sem seveda dobila obvestilo o carinjenju. Ko sem se prijavila v spletno aplikacijo Pošte Slovenije sem videla, da je pošiljatelj navedel skupno vrednot blaga 20 USD.
Dejansko je vrednost paketa nekaj čez 70 EUR. Verjetno se carini ne morem izogniti, ne? Tudi nima smisla, da mi prodajalec izstavi račun za 20 USD, verjetno na pošti niso tako naivni, ker lahko sami poguglajo izdelek? Paket so pa tudi verjetno odprli, ali ne? (če ne, bi lahko poslala račun za 1 izdelek).
No saj, bom vedela za drugič in previdneje izbirala prodajalca (mislila sem, da co.uk pomeni, da bo izdelek poslan iz EU).
««
65 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817575 (2048) 49106
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322538 (9667) Tidule
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519709 (9111) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498779 (53640) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029904 (26472) Fritz

Več podobnih tem