» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
85 / 89
»»

Ales ::

bosmla je izjavil:

@woman Samo vprasam - pa se ti splaca narocat online na Zennioptical recimo napram Eyesandmore, ko lahko fizicno probas (no moras malo cez mejo).

In ko sešteješ strošek in čas tega "malo čez mejo", si kje? 8-O

woman ::

bosmla je izjavil:

@woman Samo vprasam - pa se ti splaca narocat online na Zennioptical recimo napram Eyesandmore, ko lahko fizicno probas (no moras malo cez mejo).

Te trgovine ne poznam in tudi ne poznam končnih cen, okvirji pa, kot sem videla, niso prav poceni. Če se moraš še peljati šez mejo, sicer odvisno, kako daleč od meje živiš, končna cena ni najbrž nič nižja kot pri nas.
Zaradi spremembe dioptrije sem, ker sem očala hitro potrebovala, zdaj pri nas naročila progresivna foto očala in zanje z nekaj popusti plačala slabih 400 evrov. Za ta denar pri Zennioptical dobim vsaj dva, če ne tri pare podobnih očal.
Zadnjič sem Zenni vprašala, če zaračunajo EU DDV, pa so odgovorili, da ne in da na ovoj napišejo nižjo ceno, kar je seveda brez veze, saj moram carini predložiti račun.
Z Zennioptical imam v glavnem pozitivne izkušnje, nekaj manjših problemov je že bilo, priznam.
Na spletu je sicer več prodajalcev očal, mogoče bom poskusila tudi drugje.
Pisala sem tudi na https://www.tendaglasses.com, tudi oni pošiljajo iz Kitajske, zatrdili so, če izberem free shipping, da oni plačajo DDV, čeprav mi ni čisto jasno, kako, tudi napisali niso.

6151 ::

Tenda ima tudi aliexpress store, prek katerega pošiljajo z aliexpress standard poštnino, ki pride direktno, brez carine.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Matija82 ::

Kako je s carino, ko prejmeš nazaj izdelek, v okviru garancije?

Samo priložim komunikacijo o vračilu in bodo upoštevali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

darkolord ::

Priložiš dokumentacijo za začasni izvoz, ki si ga uredil, preden si izdelek poslal na garancijsko popravilo ...

woman ::

6151 je izjavil:

Tenda ima tudi aliexpress store, prek katerega pošiljajo z aliexpress standard poštnino, ki pride direktno, brez carine.

Lahko kakšno bližnjico? Hvala!

kixs ::

Matija82 je izjavil:

Kako je s carino, ko prejmeš nazaj izdelek, v okviru garancije?

Samo priložim komunikacijo o vračilu in bodo upoštevali?


Tako kot je Darko napisal. Ce nisi, ti zelo verjetno ne bodo upostevali nicesar.

Samo primer njihove ozkoglednosti. Lani sem nekaj prodal na eBayu, izven EU. Kupec ni bil zadovoljen in je zadevo pac zelel vrniti. eBay pa kot eBay kupec ima vedno prav. Pride nazaj na naso carino in hopla. Se enkrat uvozni postopek. Njih prav malo briga, ce je to moj izdelek, ki ima reklamacijo. Ce sem hotel dobiti paket, sem moral placati. Dokazila o eBay prodaji, reklamaciji, refund kupcu, prva deklaracija za posiljanje v tujino... nic jih ni zanimalo. Dobro je samo to, da je izdelek vseeno deloval brezhibno!

6151 ::

woman je izjavil:

6151 je izjavil:

Tenda ima tudi aliexpress store, prek katerega pošiljajo z aliexpress standard poštnino, ki pride direktno, brez carine.

Lahko kakšno bližnjico? Hvala!


Izvoli: https://tendaglasses.aliexpress.com/sto...?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

beta1 ::

Pozdravljeni.

Potrebujem vašo pomoč oz. nasvet.
V eni drugi temi sem že spraševal nekaj o...

Sedaj je --URADNA-- situacija takšna in tako bi tudi sprovedel :) :

V Kanadi imam prijatelja (priženjeni sorodniki...). Torej, od mojega prijatelja žena bi podarila moji ženi eno posebno zgodovinsko obleko. Take obleke tu daleč na okoli ne moreš kupiti. Velikost spakirane in zložene naj bi bila v velikosti večje A4 tiskovine.

Zadeva ima ali pa nima nobene vrednosti. Lahko je vredna 10EUR, lahko je vredna tudi 300EUR. --Računa ni, je 1x rabljena, nato pospravljena v omari--.

Torej prijatelj bi mi poslal kot rabljeno, 2nd hand...

Sem klical na carinsko pošto Pošte Slovenije. Je rekla gospa po telefonu, da vsaka stvar ima neko vrednost in je treba to označiti pri pošiljanju. Omenila je nad 45EUR (dajatve? ), nad 150EUR (carina?), Naš davek +22% + carinski postopek.
Napisal naj bi jaz ali on izjavo da je to GIFT-Darilo? To je nisem točno razumel. Vrednost bi si zmislil: 30-40EUR, da bi bili veseli na naši carini, da bo vrednost???
Kako na naši carini bi lahko preverili vrednost? --Originalne embalaže ni, tag-ov in piltkov ni, ponaredek pa tudi ni, ker ni nikjer nobenega logota--.

Za stroške pošiljanja bi in trud bi mu pa nakazal nekaj na Paypal kot frends in family.

Kako naj sedaj moj prijatelj v Kanadi to odpošlje? Poslal bo seveda s sledenjem. Do kakšnih komplikacij lahko pride in kako se maksimalno izognit dodatnih stroškov?

Hvala za nasvet!
Huawei LTE CPE master.

darkolord ::

Darila so "priložnostne pošiljke z brezplačnim blagom, namenjenim izključno osebni uporabi, ki jih ena fizična oseba pošilja drugi fizični osebi, do vrednosti 45 EUR".

Ta obleka bi verjetno lahko spadala pod to; glede vrednosti pa trenutna lastnica verjetno vsaj približno ve, koliko je ob nakupu zanjo plačala?

Na carini za preverjanje vrednosti uporabljajo več različnih metod po vrstnem redu:
a) metoda transakcijske vrednosti (koliko si za blago plačal)
b) metoda transakcijske vrednosti enakega blaga,
c) metoda transakcijske vrednosti podobnega blaga,
d) metoda vrednosti na podlagi cene na enoto ali deduktivna metoda,
e) metoda izračunane vrednosti, in
f) carinsko vrednotenje na drug ustrezen način

Se npr. na ebayu dobi takšne ali podobne obleke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Za eno "cunjo", ki gre v A4 ovojnico ne bodo na carini pretirano komplicirali (razen če niso na oblačilu kakšni kristali, zlati okraski ali kaj očitno precej vrednega).

Naj pošljejo kot darilo, na carinsko deklaracijo naj napišejo darilo/gift, vrednost 35 evrov, in to je to. Ker bo poslala fizična oseba, ne bo sumljivo. "Darila" so carini sumljiva, če pošilja trgovina in je v pošiljki nova roba.

LeQuack ::

Cariniki so najbolje plačani javni uslužbenci, glede na to da si za tisti 2 minuten postopek zaračunajo ene 20+€.
Quack !

Tidule ::

Uporabniki forumov so nabolj zabiti predstavniki cloveske rase, glede na to kake idiotizme so sposobni napisat.

beta1 ::

darkolord je izjavil:

Darila so "priložnostne pošiljke z brezplačnim blagom, namenjenim izključno osebni uporabi, ki jih ena fizična oseba pošilja drugi fizični osebi, do vrednosti 45 EUR".

Ta obleka bi verjetno lahko spadala pod to; glede vrednosti pa trenutna lastnica verjetno vsaj približno ve, koliko je ob nakupu zanjo plačala?

Na carini za preverjanje vrednosti uporabljajo več različnih metod po vrstnem redu:
a) metoda transakcijske vrednosti (koliko si za blago plačal)
b) metoda transakcijske vrednosti enakega blaga,
c) metoda transakcijske vrednosti podobnega blaga,
d) metoda vrednosti na podlagi cene na enoto ali deduktivna metoda,
e) metoda izračunane vrednosti, in
f) carinsko vrednotenje na drug ustrezen način

Se npr. na ebayu dobi takšne ali podobne obleke?



Hvala za odgovor.

Bom še premislil vseskupaj.
Huawei LTE CPE master.

chuck ::

Preko ebaya sem iz UK dobil tri rabljene igre za Xbox, pristalo na carini. V dilemi sem kaj izbrati posredno ali neposredno zastopanje, HS tarifna številka in davčno stopnjo?
Kaj izkušenj? Ali niso pošiljke iz UK brez carine?

darkolord ::

UK ni v EU. Neposredno zastopanje je ponavadi cenejše. Carine verjetno ne bo, bodo pa stroški carinskega postopka (in DDV, če ni bil že plačan po sistemu IOSS)

CiClon ::

Tarifa gre glede na nosilec. CD/DVD?

Davčna stopnja je navadna - 22%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

JimmyO ::

Vprašanje če kdo ve, danes sem izpolnil uvozni postopek, ga sedaj ko je vse izpolnjeno moram dvigniti/plačati?

Opazil sem, da sem v obrazec navedel drugačne artikle od dejanskih, zato je tudi cena druga, ker se gre za manjšo vrednost (manj kot 3 eur) bodo stroški carinjenja bistveno večji od vrednosti. Medtem pa sem danes po pošti že prejel artikle za katere sem mislil da jih hočejo carinit in so višje vrednosti.

Jih lahko enostavno ignoriram če mi dostavijo pošiljko ter zahtevajo plačilo ? Ali sem pri izpolnjevanju se kje zavezal da bom carino in ddv plačal?

m3k ::

JimmyO je izjavil:

Vprašanje če kdo ve, danes sem izpolnil uvozni postopek, ga sedaj ko je vse izpolnjeno moram dvigniti/plačati?

Dobiš mejl za izbiro plačila...

Mirko tipka na radirko ////

darkolord ::

Sprašuje, če po tem, ko je že izpolnil obrazce, lahko ignorira vse skupaj, in bodo pošiljko vrnili nazaj.

Očitno je izpolnil podatke za napačno pošiljko in bi moral plačati preveč DDV-ja ...

kixs ::

JimmyO je izjavil:

Vprašanje če kdo ve, danes sem izpolnil uvozni postopek, ga sedaj ko je vse izpolnjeno moram dvigniti/plačati?

Opazil sem, da sem v obrazec navedel drugačne artikle od dejanskih, zato je tudi cena druga, ker se gre za manjšo vrednost (manj kot 3 eur) bodo stroški carinjenja bistveno večji od vrednosti. Medtem pa sem danes po pošti že prejel artikle za katere sem mislil da jih hočejo carinit in so višje vrednosti.

Jih lahko enostavno ignoriram če mi dostavijo pošiljko ter zahtevajo plačilo ? Ali sem pri izpolnjevanju se kje zavezal da bom carino in ddv plačal?


Poklici na carinsko posto in povej, da si se zmotil pri izpolnjevanju obrazca. Motiti se, je clovesko ;)

darkolord ::

To že ni problem, ampak mu bojo popravljanje zaračunali dodatno. Ponovna dopolnitev dokumentov = 3 eur ...

kixs ::

Mislis ali ves?

Kvinta ::

Kolko bom plačal davek pa carino za vrednost $89 iz USA fototo video oprema ?
A.C.A.B

kixs ::

22% DDV na (vrednost + postnina). Pa ne vem vec koliko je sama storitev obdelave... nekaj evrov.

Bos pa moral predloziti racun kjer se vidi znesek in postnina.

Kvinta ::

Hvala nisem že dolgo nič naročil je pa iz B&H tak da račun je.
A.C.A.B

Scaramouche3 ::

Če bi naročil iz Japonske produkt, pride tam okol 900EUR, napisal so mi the shipping cost will be at least 15,000 JPY cca 105EUR
if we send it by EMS to Europe...
Koliko bom še plačal davek?

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

22% na vse skupaj + carina.

Scaramouche3 ::

Tidule je izjavil:

22% na vse skupaj + carina.

ja in kok je carina? Kje se to zve?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tidule ()

Tidule ::

Ti lahko preveriš v TARIC.
Ostalim pa nam ostane samo kristalna krogla.

Edit: missclick na izbris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Vanadium ::

Zgleda da bom uspel zbidat eno grafično za 500€ + cca 50€ shiping iz UK. Okvirno koliko me bo naša carina opalila?

kixs ::

Pocakaj na zadnjo minuto predno govoris o "zmagi" ;)

Ce bo poslal preko global shipping-a, bos imel DDV ze obracunan.

Tidule ::

Vanadium je izjavil:

Zgleda da bom uspel zbidat eno grafično za 500€ + cca 50€ shiping iz UK. Okvirno koliko me bo naša carina opalila?

saj ne, da imaš odgovor na to dobesedno tik nad tvojim vprašanje, pa je očitno to na nekatere povsem prezahtevna mentalna gimnastika.

RED_line ::

Mene zanima, če naročim iz aliexpress eno stvar vredno 100€, ali potem moram plačati tudi carino? Če se ne motim so zdaj to zadevo zglihali z EU.

Tidule ::

Meja za carino je ze vec kot 10 let 150 EUR.

darkolord ::

(meja za DDV je pa 0 EUR, da ne bo pomote)

RED_line ::

Potem pa bom kar naročil grafično iz kitajske :)

Master_Yoda ::

Mater ta njihov sistem pa je res salabajzerski. Si narocim dvojna ocala iz zennija, skupna vrednost 154 eur + posnina. Danes dobim sms da moram predloziti dokaze in izbrati postopek.

Je poenostavljen postopek (do 150) in standardni postopek (nad 150).
Zenni geniji so na paket dali vrednost okoli 80 dolarjev, ter kolikor vidim je tudi nek IOSS zraven.
Radio button pri standardnem postopku je disablan in ga ne gre izbrati (predvidevam da zaradi tega ker so geniji pri Zenniju napacno ceno gor dali).
Ce pa vpisem pravo ceno v okence za skupno vrednost na naslednjem koraku poenostavljenega postopka pa ne gre dalje, ker je vec kot 150 eur.

Na koncu sem vpisal vrednost 150 eur v poenostavljenem postopku, in v opombah napisal da drugega postopka kot to ni slo izbrati in da je pravilna vrednost 4 eur vecja. Kar se tudi odraza v dokazilih ki sem jih pripel.

Me zanima ce bo slo tako skozi ali bodo kaksni problemi - ne po moji krivdi ce pa cloveku sistem ki ga imajo ne pusti standardnega postopka izbrati ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Očala (z dioptrijo) imajo znižan DDV (9,5%). Če bodo "carinili" po poenostavljenem postopku, tega ne bodo upoštevali, in bodo udarili pavšalnih 22% za DDV.

Master_Yoda ::

Ugh, ce mi pa j**** sistem ni pustil izbrati standardnega postopka.
Mah, bom jutri probal poklicati in vprasati kako je s tem ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Qm9qYW4 ::

Pozdravljeni,

danes sem od Pošte dobil obvestilo, da obdelujejo prispeto pošiljko, ki je predmet uvoznih carinskih postopkov:

Za vas je 03.04.2023. iz tujine prispela pošiljka s sprejemno številko UA45******3VU.

Po pregledu mailov in tracking informacij sem opazil, da je ta pošiljka prispela v Slovenijo 15.11. lani:

Tracking number: UA45******3VU
Package status: in transit
Country: China -> Slovenia
Shunyou:
2022-11-15 09:22 Slovenia, arrived at the processing center
2022-11-12 21:14 Slovenia, arrived at the airport of the destination country
2022-11-04 21:27 Shunyou Mail Transfer Center, leave
2022-11-02 01:10 Shunyou Mail Transfer Center, arrived
2022-10-28 04:14 Depart from port of departure
2022-10-27 05:58 China, Shenzhen, leaving the processing center
2022-10-26 13:29 China, Shenzhen, has been accepted, the package is sent to Slovenia
2022-10-25 15:37 Received the forecast information, the package was sent to Slovenia

Original AliExpress naročilo je vsebovalo 3 izdelke: 2 sem prejel novembra lani - brez plačila dodatnega DDV (saj je obračunan na AliExpress), 3. je bil poslan par dni kasneje (ni bil na zalogi) in se je po takratnem predvidevanju izgubil.

Na portalu UVOZ-IZVOZ so za to pošiljko pripete 3 slike, kjer se jasno vidi tudi datum (25-10-2022) in IOSS številka. Sklepam, da je ta IOSS enostavno že zastaral in ni več veljaven? Kaj storiti? V temi Carinska pošta - ponovno plačan DDV pravilno omenjate, da je ponavadi v takih primerih kriv prodajalec in je potrebno pri njemu zahtevati povračilo DDV. Vendar v tem primeru AliExpress ni kriv, saj je bil davek pravilno poravnan - v nasprotnem primeru bi bila predmet uvoznih dajatev tudi preostala 2 izdelka istega naročila, ki sem jih prejel že lani.

Hvala!

darkolord ::

Tisti tracking je lažen. Pošta mičkeno bolje ve od Kitajcev, kdaj je pošiljka prispela do njih.

IOSS je številka prodajalca in ne pošiljke/paketa, tako da ne zastara.

Uvoznih dajatev ne boš plačal, boš pa plačal Pošti strošek carinskega postopka (ki je obvezen, ne glede na IOSS)

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Včeraj sem dobil od Pošte dve obvestili za pošiljke, SMS in e-mail.

Lepo, si rečem, nekdo mi je poslal darili iz Japonske in Velike Britanije, ker da bi jaz naročil kaj, nisem.

In potem preverim med starimi prejetimi pošiljkami in, ja, tole je dejansko prišlo pred več kot enim letom...

Qm9qYW4 ::

Tisti tracking je lažen. Pošta mičkeno bolje ve od Kitajcev, kdaj je pošiljka prispela do njih.

Možno, čeprav zanimivo, da te tracking strani torej generirajo lažne podatke, ki izgledajo precej resnično... Sicer pa se ni zgodilo samo 10x, da je paket od Brnika (ali kjerkoli pač) do mene potreboval dlje, kot od Hong Konga do Brnika - čeprav sem račun v odgovor na SMS vedno poslal v roku pol ure. Odkar smo uvedli IOSS je to sicer bistveno redkeje.

@darkolord kaj je torej pri tem paketu drugače, da bi moral zanj plačati strošek carinskega posredovanja - samo zato ker se je nekomu zdelo, da uvozne dajatve (DDV) še niso plačane - pri množici ostalih paketov iz AliExpressa (skoraj vsak teden pride kak) pa ne?

To se mi je do zdaj sicer že zgodilo, vendar samo enkrat, lani - v tistem primeru sem paket vreden okoli 1EUR enostavno pustil, da so ga poslali nazaj, saj so za strošek obdelave carinskega posredovanja želeli 2.90 EUR (spletno plačilo) oz. 4.60 EUR. Davek je bil namreč že plačan (kot je pri vseh naročenih preko AliExpress od julija 2021 dalje), zato ga ne bi rabil plačat ponovno.

Ales je izjavil:

Včeraj sem dobil od Pošte dve obvestili za pošiljke, SMS in e-mail. ... in, ja, tole je dejansko prišlo pred več kot enim letom...

Zgleda da imajo pomladansko čiščenje, tudi moj SMS je namreč prispel včeraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qm9qYW4 ()

mihi666 ::

Jaz sem imel z njimi dobre izkušnje ampak zadnje pol leta pol naročil ne pride... piše pa da je paket na moji pošti

Tidule ::

Davek je bil namreč že plačan (kot je pri vseh naročenih preko AliExpress od julija 2021 dalje), zato ga ne bi rabil plačat ponovno.


To smo ze 500x povedal, to da ti je aliexpress zaracunal ddv se ne pomeni, da je bil ta ddv tudi ustrezno placan. Tako kot pri vsem ostalem tudi tukaj kitajci mutijo.

darkolord ::

In tudi 500x je že povedano, da to, da so dajatve že plačane, ne pomeni, da ni treba opraviti carinskega postopka.

Za VSE blagovne pošiljke iz tretjih držav je treba opraviti carinski postopek, kar Pošta Slovenije zaračuna.

jocoj ::

Ales je izjavil:

Včeraj sem dobil od Pošte dve obvestili za pošiljke, SMS in e-mail.

Lepo, si rečem, nekdo mi je poslal darili iz Japonske in Velike Britanije, ker da bi jaz naročil kaj, nisem.

In potem preverim med starimi prejetimi pošiljkami in, ja, tole je dejansko prišlo pred več kot enim letom...

Jaz sem jih sedem dobil, vse iz 2022 in prevzete. Kaj so to imeli neke probleme s sistemom obveščanja.:))

rzd19 ::

Zdravo!
Imam vprašanje, in sicer - v lanskem letu meseca junija sem prejel pošiljko iz Hong Konga v Ljubljano, znesek cca 3000 EUR.
Pošiljka je prispela normalno in od takrat ne duha ne sluha.
Ta teden, po 10 mesecih pa sem prejel račun FedExa v višini 615 EUR za plačilo "uvozne dajatve".
Zanima me, ali je ta postopek normalen, mi zna kdo pomagati, je to carinski prispevek, zakaj tako pozno, obstaja kakšna rešitev?
Hvala in lep dan.

kloko ::

rzd19 je izjavil:

obstaja kakšna rešitev?

Pokličeš na ta FedEx, ti povedo kaj in kako, nato postopaš po svojem preudarku...
««
85 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501558963 (3720) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018694 (682) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323048 (10177) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499534 (54395) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030322 (26890) Fritz

Več podobnih tem