» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
52 / 89
»»

Mare2 ::

[Spain Stock]
Ali bom moral tu plačati še DDV?
ES Warehouse. Torej, ali je to v Evropi ali v nekem kvazi carinskem skladišču?
Hvala.


http://www.geekbuying.com/item/-Spain-S...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

m3k ::

Surprisingly to UK, US and ES customers that your order will be shipped out within 24-48 hours and you don’t need to pay any customs!

vir: GeekBuying Q&A - Why UK, US, ES warehouse?

Mare2 ::

Hvala m3k. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

perci je izjavil:

Recimo Turčija je lep primer članice EU carinske unije, ki ni hkrati tudi članica EU. Itak se pa v tem trenutku britancem še samim ne sanja, kaj bi sploh radi in kaj so sploh izglasovali.

Si ti to ziher? Ker meni so kar lepo obračunali dajatve...
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:


Si ti to ziher? Ker meni so kar lepo obračunali dajatve...


Kdaj to?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Kake 2 meseca nazaj.

Da ne bo pomote... ne carine, ampak DDV (+ pač stroške)
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Pithlit ::

Zanimivo. Bom vedela za drugič... hvala.
Life is as complicated as we make it...

perci ::

Postopki s Turčijo se izvedejo normalno kot z nečlanicami carinske unije, zgolj carina se ne obračuna.

kixs ::

Na locenih avkcijah sem zmagal pri stirih artiklih. Suma cca $12. Problem nastane pri postnini. Gre za daljni vzhod in postnina po artiklu je cca $34. Mozno je artikle zdruziti v en paket, vendar se postnina zmanjsa za zgolj $3.

Bodo na carini kaj komplicirali glede tega zneska ($125) za postnino ali je boljse, da mi poslje vsak artikel posebej? Zdej, ce ne bo pravilno izpolnil CN22, potem lahko dobim za vsak paket se dodatne stroske in se mi zdi vseeno boljse, da poslje vse v enem paketu.

Seveda ga bom pa opozoril, da pravilno izpolni CN22.

lp

Okapi ::

Ene 340x je bilo že razloženo, da se poštnina ne šteje v mejo 22 evrov, do katere ni uvoznih dajatev.

kixs ::

Dobro. To mi je jasno. Vprasam, ce kaj komplicirajo glede tega?

matobeli ::

na 12$ ti bodo skor 100% težil zaradi 125$ poštnine.

Oziroma pripravi dobro dokumentacijo kjer bodo razvidni stroški.

Magic1 ::

Sej je vseeno koliko mu piše na dokumentaciji. Če so izdelki 12€, poštnina pa 125€ bojo sigurno šli preverjat realno vrednost izdelkov. Če bodo čez 22€ ga bodo olupil naenkrat za 10€ stroškov in ddv. Lahko pa proba posamezno in upa, da bo kater paket šel skozi. Bo pa za vsakega ostalega plačal poleg DDV-ja še 6€. Cariniki predobro vejo, koliko je vredna kitajska roba.
Magic

kixs ::

Naj poudarim, da gre za rabljene izdelke (starost 15-20 let), ki so bili kupljeni na ebay avkciji. Vecinoma se ti izdelki prodajo v rangu 1-10USD. Kdaj tudi vec, ce je kdo zelo zainteresiran in/ali gre za bolj redke primerke, kjer gre cena tudi cez 100USD.

matobeli ::

Vse te okoliščine najbolje da kar pripišeš in podaš zraven računa. Sej cariniki znajo ločit med zbitim loncem in ganz novim xiaomijem.

kixs ::

Zato pa tule vprasam, ce ima kdo kaksne izkusnje s prve roke.

Nic, bom vzel vse v enem paketu, pa kar bo pa bo... samo naj pravilno izpolni CN22!

miko22 ::

kixs je izjavil:

... samo naj pravilno izpolni CN22!


veliko sreče pri tem. Meni še ni uspelo kitajca prepričat, da pravino izpolni obrazec.

kixs ::

Ni Kitajc in v sporocilu sem mu tocno napisal kaj naj kje napise... ceprav ima feedback preko 100000 in je 99% pozitiven :| Verjetno spet odvisno kdo njemu to dejansko pakira, kar seveda ni moja stvar.

Alamar ::

kixs je izjavil:

Naj poudarim, da gre za rabljene izdelke (starost 15-20 let), ki so bili kupljeni na ebay avkciji. Vecinoma se ti izdelki prodajo v rangu 1-10USD. Kdaj tudi vec, ce je kdo zelo zainteresiran in/ali gre za bolj redke primerke, kjer gre cena tudi cez 100USD.
Če bi se prodajali v rangu 1-10 $, ne bi bilo 125 $ poštnine. Razen, če imaš nekaj, kar je težko veliko kg in boš lahko potem carini izkazal dejanske stroške pošiljanja.

Okapi ::

Na dražbah z nizkim izhodiščem dostikrat vnaprej nabijejo visoko poštnino, za primer, če dosežena cena ni dovolj visoka. Načeloma bi morala carina upoštevati izpisek dražbe.

kixs ::

Na racunu mi je potem ponudil 3 opcije za vse 4 izdelke. Express 2-5 dni, cena $190. Standard SAL: $125 (2-4 tedne) in surface (2-3 mesece): $80. Izbral sem najcenejso opcijo, bom ze pocakal. Posilja iz Japonske in en izdelek je tezek cca 1-1,5kg. Postnino pa "nabije" za cca 15% - to mi je jasno. Ampak iz JAP pac ne bo nikoli ravno poceni.

Kot receno, vcasih prodaja tudi taksne stvari, da se kupci resno stepejo in gre cena v nebo. Pa ceprav ima postnino za tezje stvari (~5kg) tudi $100 in vec - SAL standard mail. Pri avkcijah pa nikoli ne mores biti siguren za koliko se bo prodalo - vsaj te bolj normalne stvari redko pridejo cez $20. Za redke pa moras imet kar sreco, da ni se kaksen norec... 8-)

Alamar ::

Poštnina za 6 kg težak paket via surface mail je cca $45 tako, da pošteno lupi kupce.

kixs ::

Ko pride paket, vidis tocno ceno v YPN in nazadnje sem racunal, da sem placal $20 vec. Ceno SAL ima ze vpisano v oglasu, tako ni nekih presenecenj. Pac vzames v zakup.

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

Na dražbah z nizkim izhodiščem dostikrat vnaprej nabijejo visoko poštnino, za primer, če dosežena cena ni dovolj visoka. Načeloma bi morala carina upoštevati izpisek dražbe.

Načeloma da, ni pa k temu zavezana. Kadar organ oceni, da metoda transakcijske vrednosti ne zdrži (npr. nesorazmerje med ceno artikla in poštnino je en takšen primer), se lahko posluži naslednje metode po vrsti in ta je cena enakega artikla, če pa še to ne gre, pa cena podobnega artikla. Dlje od tega si pa več ne predstavljam, da bi šlo (so še tri metode).

Vir

Mare2 ::

Nek artikel je lahko star, rabljen, bolj rabljen, skoraj neuporaben. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AndrejO ::

Mare2 je izjavil:

Nek artikel je lahko star, rabljen, bolj rabljen, skoraj neuporaben. :)

In?

St235 ::

Noben ga noče zavarovat in Mare ne more pobrat provizije.

Mare2 ::

AndrejO je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Nek artikel je lahko star, rabljen, bolj rabljen, skoraj neuporaben. :)

In?


Je pač manj vreden. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

St235 je izjavil:

Noben ga noče zavarovat in Mare ne more pobrat provizije.

Ampak si res psiho....

Tema ne teče o zavarovanju.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Zate teče vsaka tema o zavarovaju. Saj veš cent na cent.

AndrejO ::

Mare2 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Nek artikel je lahko star, rabljen, bolj rabljen, skoraj neuporaben. :)

In?


Je pač manj vreden. :)

In? Manj vreden od česa pa je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Mare2 ::

St235 je izjavil:

Zate teče vsaka tema o zavarovaju. Saj veš cent na cent.

Sporočilo na stopnji 5 letnega otroka. Če si starejši, poglej na google, za "strokovno" poimenovanje. Oprosti, ne morem se spuščat na tvoj nivo.

Sicer pa me ni sram, da sem zavarovalni zastopnik in tega ne rabim skrivat pred zrelimi državljani. Enako velja za to, kar počnem v prostem času. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sara007 ::

Živjo.

Iz Indije nameravam naročiti zadevo vredno 12€, poštnine ni. V primeru, da mi paket ustavijo na carini, kolikšni so lahko najvišji stroški? Sprašujem predvsem zato, ker so moji znanki (paket iz Indije, vrednost 9€) ustavili na carini in kar precej zaračunali.

St235 ::

Ce ti je 4e precej potem ja, ti bodo lahko precej zaracunal.

Alamar ::

Da se izogneš temu potencialnemu strošku, prosi prodajalca, naj na carinsko deklaracijo napiše pravo vrednost artikla in pravi naziv artikla.

sara007 ::

St235 je izjavil:

Ce ti je 4e precej potem ja, ti bodo lahko precej zaracunal.


Pri njej je bilo stroškov za dobrih 15€ zato sprašujem.

St235 ::

Ce je bil izdelek 9e potem ni bilo 15e stroskov, dokler je sla zadevo skozi carinsko posto.
Tako da najprej znanko vprasaj kake pravljice prodaja.

Pithlit ::

Mogoče je bil DHL? Tam je 15€ kar minimum (poleg živcev).
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:

Mogoče je bil DHL? Tam je 15€ kar minimum (poleg živcev).


Plus DDV.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Pithlit je izjavil:

Mogoče je bil DHL? Tam je 15€ kar minimum (poleg živcev).

Mozno, samo pri DHL se še nisem srecal s tem, da bi morali vodit postopek za pakete pod 22e, ker praviloma je tam manj tezav z cn obrazci. Ravno tako mi je skrajno nenavadno, da bi izdelek vrednosti 9e DHL brezplacno dostavil iz Indije.

recmajkemi ::

mitja73 je izjavil:

k3k3tz je izjavil:

Kot je Lakotnik29 že N-krat razložil... plačaš dodatno delo, ki ga imajo s tvojo pošiljko, ker pač ni opremljena po predpisih. To, da ti zaračunajo za paket pod 22EUR, pa najbrž res ni čisto OK.


In zakaj sam ne opraviš carinskega postopka ? Zakaj to prepuščaš Pošti Slovenije - to ni državna uprava.
naredi si uvoz sam in boš plačal ~20 EUR in ne boš imel slabe vesti da plačuješ Pošto Slovenije.
Zakaj ne narediš uvoza v kaki drugi EU državi ? Naroči DDP in bo tvoj pošiljatelj plačal vse.

Kako lahko sam opraviš carinski postopek?

Na kateri IBAN nakažem EUR in s kakšnim sklicem, kdo je prejemnik in katero SEPA kodo vpišem ... potrdilo o nakazilu z računom za blago bi rad naslednjič poslal katerikoli službi brez pooblaščanja za carinski postopek ... ker se mi jih res ne da več ...

Zgodovina sprememb…

Orias ::

Jaz sem si pred tedni iz kitajske naročil neka 3d očala za mobitel. Pred meseci sem jih že 1x naročil ( 2 komada) skupna cena 20 € + free shiping, pa sem dobil paket brez carine na dom. Pred tedni pa naročim še ena očala za 11 €, pa me danes pričaka doma pošta od naše carine. Koliko me bo vse skupaj prišlo ?

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

Orias ::

To pomeni, da bom spet ob škatlico cigaret :D :D. Sem mislo, da bom ob šteko :D

scipascapa ::

neupravičeno so ti zaračunali, reklamiraj.

Orias ::

Bom videl, ko dobim pošiljko. Pa bom potem naprej ....

Pithlit ::

scipascapa je izjavil:

neupravičeno so ti zaračunali, reklamiraj.

A mi posodiš tvojo kristalno kuglo?
Life is as complicated as we make it...

rozman ::

Brexit še ne vpliva na davke in carino ne?
Namreč nameravam naročiti odbijač za avto iz UK za 100GBP, poštnine je 150GBP. Raje se še enkrat prepričam, da res ne bo nič narobe kot pa da plačam več za odbijač kot pa stane v Sloveniji.

darkolord ::

Ne, ne vpliva še, pa še nekaj časa ne bo.

PS. za kateri avto pa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
««
52 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501559253 (4010) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018700 (688) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323055 (10184) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499551 (54412) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030328 (26896) Fritz

Več podobnih tem