» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
53 / 89
»»

rozman ::

Hvala za odgovor, gre se pa za Audi TT MK1. Ni zame, je za bratranca, v Sloveniji naj bi ti odbijači bili po 400€+, če sem razumel prav.

jrush ::

En nasvet z moji strani:
Ce kot dokazilo o placilu posljes na carino racun, ki je v tuji valuti, bo carina znesek preracunala v EUR po svoji tarifi, ki se spreminja samo enkrat mesecno.
To je zelo pomembno, ce se tecaj tuje valute zelo spreminjal tekom meseca.
V tem primeru priporocam pogledati carinske tarife in izracunati, kaj se bolj splaca.
http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/ca...
Ce bo njihov tecaj valute slabsi, priporocam zraven dokazil priloziti tudi bancni izpisek - koliko dejansko stroskov ste imeli v EUR.
P.S. ta ugotovitev je bila zame prepozna, tako da sam bom to uposteval ob naslednji priliki.

SloSlayer ::

Vidim, da so mi zaračunali skoraj 5€ za "Obračun dajatev" pri ekranu za telefon, ki sem ga naročil. Kaj predstavlja ta strošek?

Mare2 ::

Strošek carinjenja.

22 do 50 EUR cena cca 5 EUR
1 do 100 EUR cena 10 EUR itd. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

jrush ::

Ne pozabit na DDV, ki se tudi pristeje do cene storitve "obračun dajatev"
Torej:
6 EUR - obracun dajatev I (22-50 EUR) (e-poslovanje)
8 EUR - obracun dajatev II (51-100 EUR) (e-poslovanje)
www.posta.si/downloadfile.aspx?fileid=2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jrush ()

OK.d ::

SloSlayer je izjavil:

Vidim, da so mi zaračunali skoraj 5€ za "Obračun dajatev" pri ekranu za telefon, ki sem ga naročil. Kaj predstavlja ta strošek?


Davek za preverajnje artikla:P
LPOK.d

gričar ::

Zdravo!
Mene zanima, če danes ocarinijo vse pošiljke, ali se katera še vedno izogne tako kot včasih?
Hvala

Pithlit ::

Cariniki so 100% zanesljivi!

Tako privzemi pa bo vse v redu. Če slučajno ne bodo 100% zanesljivi si boš lahko pa en pir privoščil na njihov račun. Ampak so... ziher!
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Še celo malo so podražili svojo storitev. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

note3 ::

Jaz bi rad narocil iz ebaya motoristično jakno rossi in me zanima ce to spada pod ponaredke oz ali mi lahko na carini izdelek unicijohttp://m.ebay.co.uk/itm/122010965893?_t...

amacar ::

note3 je izjavil:

Jaz bi rad narocil iz ebaya motoristično jakno rossi in me zanima ce to spada pod ponaredke oz ali mi lahko na carini izdelek unicijohttp://m.ebay.co.uk/itm/122010965893?_t...


Tole bo itak iz uk, tako da ne bo carine.

luftek ::

DHL carinski postopek:

Prilagam kako se je "postavka" dražila skozi čas (za prve tri sem sam uvažal, na srečo več kot 300EUR robe).
Danes pa spet preverim.

Gre mi na bruhanje, tako mi gre na bruhanje, da se bom poskušal prebiti skozi ta drek, ki ga prodajajo.
Pravijo, da sam ne moreš uvozit, v drugih državah temu ni tako.

26.8.2013: 2EUR+ddv
25.9.2014: 10EUR+ddv
24.3.2016: 15EUR+ddv
17.8.2016: 18.3EUR+ddv

Kratek izracun. Ce uvozim stvar drazjo od
x * ( 0,22 ddv + npr 0,12 carina ) * 0,02 = 18,3 EUR
x = cca. 2900EUR nad tem zneskom blaga se bo uposteval pravilo 2%

luftek ::

darkolord je izjavil:

Me zanima kolk bo ekstra za doplačat (poleg DDV - ker se nekateri pritožujejo nad unimi 4EUR ki si jih pošta prilasti).
Mislim da 10 EUR.

Glede hitrosti se pa res nimam za pritoževat - mislim, da zna malo dlje trajati za fizične osebe in moraš najprej poravnati stroške in dajatve.

Tole je moj rekord:



18.3€ + ddv

Pithlit je izjavil:

Evo. 15€ hočejo imet. Tukaj pa folk joka nad 4€ ki jih zaračuna pošta.


18.3€ + ddv

Pithlit je izjavil:

Mogoče je bil DHL? Tam je 15€ kar minimum (poleg živcev).


18.3€ + ddv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luftek ()

Pithlit ::

luftek je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Evo. 15€ hočejo imet. Tukaj pa folk joka nad 4€ ki jih zaračuna pošta.


18.3€ + ddv

To je na novo?

Sicer vidim da se je folk nehal nad pošto pritoževat. Mogoče so pa pogruntal da vse le ni tolk grozno (in da so alternative po večini še precej hujše).
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pošta ima naraščajočo lestvico - cene glede na vrednost pošiljke. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

A ni to normalno?
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Normalno mogoče je, ni pa pošteno. Ker imajo enako dela s papirji, ne glede na to, koliko je vredna stvar v pošiljki. Pošteni bi bili samo dve tarifi - nad in pod 150 evri, ker v drugem primeru je treba še carinit.

Mare2 ::

Tu igra pomembno vlogo prosto oblikovanje cen na trgu. :)

Če naročaš kak izdelek manjše vrednosti iz Chine je bolje da ga naročiš po navadni, počasnejši pošti, sicer pride predrago. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kixs ::

Kdo ugane koliko bo za placat? ;)

Paket je sel cez carinski pregled (dokazila o vrednosti/placilu). Znesek na CN22 je oznacen 18USD. Dejansko placilo je bilo 19,67USD + postnina. Paket naj bi Posta dostavila danes.

Pithlit ::

5€? Ne da se mi zdej cenika brskat...
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

Je moja prevzela... in ni bilo nic za placat 8-)

Sam tudi vraga, od februarja letos, mi vsako posiljko preverjajo (razen pisemskih in nekaj dag tezkih). Sej ni panike, vendar vse skupaj podaljsa se za tri dni.

purki ::

Živjo, s Kitajske sem naročil nek FM transmitter. Pošta mi je poslala dopis, naj posredujem račun ali drug dokument. Ker sem nevešč s temi postopki mi prosim pojasnite naslednje:
Transmitter je bil 45$, poštnina je bila free. Na carinska.posta.si pa sem prebral sledeče: Teža 0,635 kg; Carinska izjava
CN22/23; Skupna vrednost blaga 13,00 USD.
Kot razumem je pošiljatelj že navedel ceno 13$. Zakaj tako in zakaj moram dokazovati ... Kaj naj storim, da bo strošek čim nižji?

amacar ::

Pošlji račun pa je to to, plačal boš 22% + stroške. Ni druge čarovnije.

matobeli ::

Fora je da od oka cariniki že vejo kolk je kaj drago, treba vedet da imajo tolk izkušenj kot vsi mi skupaj (dobesedno).

FM transmiter za 45usd? A bi šeral kaj si vzel, me res zanima ta monstrum:D

Pithlit ::

purki je izjavil:

Kot razumem je pošiljatelj že navedel ceno 13$. Zakaj tako in zakaj moram dokazovati ...

Zato ker na carinski pošti ne delajo sami naivni kreteni ki kar slepo verjamejo da pri kitajcu stane kila zlata 20€. In zato ker je njihova dolžnost do podjetja v katerem delajo, da spoštujejo pravila ki zanje veljajo zaradi koncesije ki jim jo podeljuje država. In ker država, čudna kot je, zahteva neko stvar ki se ji reče DDV... kar pa se obračuna na vrednost blaga in storitev. Pa, nenazadnje, zato ker od zlaganih 13$ nima nič, od realnih 45$ pa dobi 22% (stroške pa plačaš carinski pošti).

Bo dovolj jasno? Al boš ob pogledu na nek slovenski cenik brez DDV spraševal zakaj moraš pa še DDV plačevat zraven?
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

matobeli je izjavil:

Fora je da od oka cariniki že vejo kolk je kaj drago, treba vedet da imajo tolk izkušenj kot vsi mi skupaj (dobesedno).

FM transmiter za 45usd? A bi šeral kaj si vzel, me res zanima ta monstrum:D


Tudi od oka ne morejo imeti pojma, ce niti ne vedo kaj je dejansko notri. Od 10 paketov je bil samo en odprt s strani carine. Vedno pa posljejo carinsko obvestilo o dokazilih.

shadeX ::

Ah, jebote kitajc. :)

Dobil pismo od carine, da moram poslat račun nekega artikla, ki sem ga naročil pri kitajčku :). Sicer že čakam da mi upalijo tistih par € davka (vrednost artikla 24.88€ :'( ). Potihem sem upal da bo šla zadeva skoz, ampak okej, ni panike :).

Koliko lahko točno pričakujem za plačat? 22% od vrednosti + še kaj (carinski postopek?). Vidim tudi da je kitajc označil vrednost artikla 11USD, kar je več kot polovica manj.


P.S Vsaj postopek za pošiljanje računov so uredili malo bolje (prej preko emailov, sedaj preko njihove spletne strani).

darkolord ::

6 eur.

hojnikb ::

carinska pošta bi lahko še uredila obveščanje na mail, da dobiš takoj obvestilo in posreduješ naprej potrebne račune....
#brezpodpisa

Qcube ::

hojnikb je izjavil:

carinska pošta bi lahko še uredila obveščanje na mail, da dobiš takoj obvestilo in posreduješ naprej potrebne račune....


Res bi bilo super. Naprimer bi lahko naredili da se sam vpišeš v njihovo bazo ter vneseš naslov in email in ko dobijo pošiljko bi pogledali če si na spisku in bi poslali obvestilo na email.

Mare2 ::

Carinska DHL mi pošlje obvestilo o prijavi na SMS še, ko je pošiljka na Kitajskem.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Qcube je izjavil:

Naprimer bi lahko naredili da se sam vpišeš v njihovo bazo ter vneseš naslov in email in ko dobijo pošiljko bi pogledali če si na spisku in bi poslali obvestilo na email.

Saj jim lahko vnaprej pošlješ vse. Če le veš oznako pošiljke. Sam pol nimaš kaj upat da bo šlo skozi brez dajatev...
Life is as complicated as we make it...

amacar ::

Ne moreš vnaprej poslati. Dokler je ne vnesejo v sistem javi napako.

matobeli ::

Sej mogoče bo pa v roku par let že tako da bomo poslali vnaprej dokazila in tudi že plačali. Tist obvestilo in UPN sta nekje 1/3 cene postopka, če se prav spomnem.

Pithlit ::

Prek maila... ne prek spletne aplikacije... podrobneje piše nekje na unem obvestilu ki ga pošta pošlje.

Če se ne motim jim pošlješ številko oz. oznako pošiljke, kaj je notri in dejanski račun (pač ono ko oni od tebe ponavadi zahtevajo). In ko pošiljka pride do njih oni lepo spustijo skozi carinski postopek in je zadeva rešena.

Lahko se motim (po dveh pirih, pa ne da se mi brskat za unim obvestilom)... sem že enkrat citirala postopek nekje v tej temi.
Life is as complicated as we make it...

m3k ::

(4) Naslovnik lahko zahtevane podatke oziroma dokumente izvajalcu pošlje na naslednje naslove:

spletni naslov: https://carinska.posta.si/,
elektronski naslov: carinska.posta@posta.si,
po faksu na številko: 01-476-7661.

vir: https://carinska.posta.si/Portal/TermsC...
Mirko tipka na radirko ////

miko22 ::

Pithlit je izjavil:

Prek maila... ne prek spletne aplikacije... podrobneje piše nekje na unem obvestilu ki ga pošta pošlje.

Če se ne motim jim pošlješ številko oz. oznako pošiljke, kaj je notri in dejanski račun (pač ono ko oni od tebe ponavadi zahtevajo). In ko pošiljka pride do njih oni lepo spustijo skozi carinski postopek in je zadeva rešena.

Lahko se motim (po dveh pirih, pa ne da se mi brskat za unim obvestilom)... sem že enkrat citirala postopek nekje v tej temi.


Saj ni problem poslat podatke. To imajo lepo rešeno. Problem je da ti pošiljajo poziv, da predložiš podatke po navadni pošti.
Tu pe še morali nekaj naret, pa bi blo super.

Pithlit ::

Očitno je preveč pričakovat od folka da bere malo več kot 2 posta nazaj. 5, recimo.

_Nihče_ od tebe ne zahteva da predložiš podatke po navadni pošti.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Pit, on govori o temu, da pošta pošlje poziv po navadni pošti, ne od temu da se mora on odzvati po navadni pošti.

Dejansko jih ne bi nič stalo, če bi pošiljali po emalu, bi pa email moral bit standardni del naslova, da bi sploh vedeli kam poslat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pithlit ::

Jaz pa govorim o tem da je mogoče delovat celo preventivno.

*edit* drugače pa ja, vem kaj hoče povedat... ma sem precej tečna, tko da naslednjič naj napiše tko kot se gre.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

miko22 ::

Pithlit je izjavil:

Jaz pa govorim o tem da je mogoče delovat celo preventivno.

*edit* drugače pa ja, vem kaj hoče povedat... ma sem precej tečna, tko da naslednjič naj napiše tko kot se gre.


Vsi so razumeli kaj sem hotel povedat, razen tebe. Kdo je zdaj tu "čudak"?
Ženske pač niste na istem nivoju kot moški razume, hehe
(šala, da ne bo se kdo opiknil spet not)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Pithlit ::

Jaz. In?



Ta tud ni slaba (ker smo itak večinoma sami pokvarjenci):

Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

ohnowhy ::

No, ampak prav veliko dvoumnosti, če se človek izrecno ne potrudi, v resnici ni :-)

Ustreliti ne pomilostiti.

Pithlit ::

Sej sm rekla da sm tečna no...
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

miko22 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Jaz pa govorim o tem da je mogoče delovat celo preventivno.

*edit* drugače pa ja, vem kaj hoče povedat... ma sem precej tečna, tko da naslednjič naj napiše tko kot se gre.


Vsi so razumeli kaj sem hotel povedat, razen tebe. Kdo je zdaj tu "čudak"?
Ženske pač niste na istem nivoju kot moški razume, hehe
(šala, da ne bo se kdo opiknil spet not)


V bistvu ni problem v spolu ampak temu, da si se skrajno neumno izrazil. In potem tebi podobni jokajo zakaj je treba uporabljat slovenščino na forumih. Točno zato, da se izgone taki dvoumnosti.

miko22 ::

Priznam, vejico sem pozabil. Se posipam z pepelom.
Ampak smo spet tam da je moški del razumel, ženski pa ne :)

St235 ::

zdaj pa hitro posodo pomit preden žena domov pride.

Pithlit ::

miko22 je izjavil:

Ampak smo spet tam da je moški del razumel, ženski pa ne :)

V bistvu ti še zdej ne razumeš.
Life is as complicated as we make it...

shadeX ::

shadeX je izjavil:

Ah, jebote kitajc. :)

Dobil pismo od carine, da moram poslat račun nekega artikla, ki sem ga naročil pri kitajčku :). Sicer že čakam da mi upalijo tistih par € davka (vrednost artikla 24.88€ :'( ). Potihem sem upal da bo šla zadeva skoz, ampak okej, ni panike :).

Koliko lahko točno pričakujem za plačat? 22% od vrednosti + še kaj (carinski postopek?). Vidim tudi da je kitajc označil vrednost artikla 11USD, kar je več kot polovica manj.


P.S Vsaj postopek za pošiljanje računov so uredili malo bolje (prej preko emailov, sedaj preko njihove spletne strani).



Torej za dodatno informacijo. Danes sem artikel dobil, izpostavljen račun izgleda pa takole:



Za artikel v vrednosti 24.88€ sem plačal dodatnih 12.53€ za dajatve ter "poštne storitve". Z dajatvami sem popolnoma OK, vedel sem namreč da obstaja možnost DDV-ja ker sem naročil artikel v vrednosti nad 22€, ampak to s "poštnimi storitvami" je pa too much. Kraja..

amacar ::

Hvala za preverjen račun :))
««
53 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501559416 (4173) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018703 (691) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323068 (10197) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499557 (54418) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030332 (26900) Fritz

Več podobnih tem