» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
44 / 90
»»

St235 ::

in namesto DDVja plačaš dodatno poštnino. (in po možnosti še angleški VAT)

miko22 ::

Kdor ne raskira,ne profitira :)

matobeli ::

Kakšno pa je trenutno (realno) stanje v austriji glede teh zadev?

Za kakšno tablico, oziroma vrednosti okoli 150eur?

miko22 ::

jaz sem pred časom naročil tja telefon(DHL) pa sem plačal približno enako dajatev.

St235 ::

matobeli je izjavil:

Kakšno pa je trenutno (realno) stanje v austriji glede teh zadev?

Za kakšno tablico, oziroma vrednosti okoli 150eur?


CC 10€ stroškov postopka in 20% DDV

matobeli ::

Sej res, ddv majo tud nižji.

Kakšen imajo pa sistem? A lahko kaj prej že oddaš dokumentacijo ali tako kot pri nas čakaš na pošto z pozivom?

Killermode ::

Pa da ne bote vsi sam šimfal. Letos sem prejel iz kitajske 8 paketov različnih dimenzij. Od cca 3x3x5 cm do 70x30x10 cm.
Vsi cn22 obrazci so bili pravilno izpolnjeni. Nekaj paketov je celo dobilo lep zelen trak na noben paket pa mi niso zaračunali niti centa.

matobeli ::

10+ paketov po novem letu, noben označen pravilno, odprt samo največji, vmes celo dve poceni radijski postaji (pod 22eur) z precej veliko škatlo.

Nobenih težav, so bli pa res vsi pod 22eur. Zna bit da so mel goro teh jajc (prazniki) in so sam freebije potalal vsem ki niso bli telefoni/tablice.

kriko1 ::

January 12, 2016 16:37 CUSTOMS CLEARANCE
January 12, 2016 16:37 PROCESSED THROUGH SORT FACILITY

To je ze pri nas na nasi carini ali so to kaki predpostoki uvoza iz letalisca / ladje...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

kratos ::

To je carina v posiljateljevi drzavi, po tem gre naprej na letalo.

Izak ::

Danes sem dobil paketek iz gearbest.com, ki je bil odposlan 30.12.2015. Doplačal nisem nič, vrednost malega paketka s svetilko je bila 15USD. Gearbest pošilja preko postNL (Nizozemska pošta). To pa vam pišem zato, ker je bil paket odprt in ponovno zaprt z "TOLL" napisom na lepilnem traku. Očitno gre za nekega špediterja: http://www.tollgroup.com/location/nethe.... Ni mi pa jasno, kaj so imeli oni za odpirati? Na peketu je bila tudi rumena nalepka z napisom "Goods not fulfilling the conditions prescribed by Articles 9 and 10 of the Treaty establishing the European Economic Community", ki naj bi označevala pakete poslane preko EU pošte, vendar vsebina izhaja izven EU in je podvržena carinjenju.

k3k3tz ::

Pošiljke z omenjeno rumeno nalepko so poslane iz (carinskega) skladišča pošiljatelja v EU in zanje niso bile plačane dajatve.

kriko1 ::

Javljam samo za info, dobil sem paket v vrednosti 165$ + 47.11$ postnine.

Ob prevzemu sem imel za doplacat:
- DDV 41.80e
- vplacilo UPN z ocr 1,05e
- Zahtevno carinjenje - e-poslovanje (blago nad 150e, trosarnisko blago...) 10,6557e
= skupno 53,51 + 22% (2,34e) = 55,85e

Pricakovano kot smo prej izracunali.

Lp

franci0 ::

Na Ebayu že lep čas spremljam 1 izdelek ki znaža natanko 17funtov. To je preračunano 22.5€. Nikakor se ne morem zmenit s prodajalcem, da mu plačam 20€ preko ebaya, 2.5€ pa ''kar tako'' preko paypala.

Imate še kakšen predlog kako priti pod 22€?
Namreč nazadnje sem naročil ta isti izdelek, ki je po takratnem tečaju funt/euro znašal 22.80€ in sem zaradi 0.80€ plačal postopek in vse skupaj dodatnih 13€. Rad bi se temu izzognil ker se res gre za par centekov.

Any idea kako to naredit, če prodajalec noče pristat na delno plačilo preko ebaya in delno plačilo preko paypala?
Hvala.

mihec87 ::

Kupiš od prodajalca ki je v EU, kupiš pri drugem z nižjo ceno...

franci0 ::

Sem price hunter in sem preveril vse možne kanale, ki jih poznam. Aliexpress, ebay, alibaba,gearbest, DX....

Ta izdelek je najcenejši na ebayu, stane 22.5EUR in je iz Kitajske.
Če ga želiš naročit iz EU je cena 40EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

darkolord ::

Je velika in/ali težka zadeva?

franci0 ::

Je ja, gre za potovalno torbo.

Sem sedaj kontaktiral še 3 prodajalce na ebayu, bom videl, če se bo dalo s kom zmenit za teh par centekov, da mu jih nakažem direkt na paypal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

Okapi ::

franci0 je izjavil:

Na Ebayu že lep čas spremljam 1 izdelek ki znaža natanko 17funtov. To je preračunano 22.5€. Nikakor se ne morem zmenit s prodajalcem, da mu plačam 20€ preko ebaya, 2.5€ pa ''kar tako'' preko paypala.

Imate še kakšen predlog kako priti pod 22€?
Namreč nazadnje sem naročil ta isti izdelek, ki je po takratnem tečaju funt/euro znašal 22.80€ in sem zaradi 0.80€ plačal postopek in vse skupaj dodatnih 13€. Rad bi se temu izzognil ker se res gre za par centekov.

Any idea kako to naredit, če prodajalec noče pristat na delno plačilo preko ebaya in delno plačilo preko paypala?
Hvala.
Reci mu, naj ceno v ebayu razdeli na ceno + poštnino. 20 evrov izdelek + 2,5 poštnina. Lahko mu rečeš, naj da za poštnino 3 evre in bo pol evra na boljšem, tebi se bo pa tudi splačalo.

mihec87 ::

Četudi spalamudiš z prodajalcem- misliš da na carini ne znajo pogledat na ebay....

Kleemen ::

Preko Ebaya kupujem eno torbo, cena skupaj s poštnino s Kitajske 110eur, Kitajc mi pravi da vse njegove stranke do zdej nikoli niso plačale carine in da je 110eur cena za komplet izdelek + poštnina in vse kar spada zraven. Koliko bi bilo poleg še carine, v primeru da se zaračuna? Pri nas je torba 170eur tako da če ne bi bilo dodatnih stroškov bi raje počakal kak teden več in vzel s Kitajske.

Okapi ::

Od oka 30 evrov boš še plačal.
Upoštevaj še, da boš mogoče moral čakati malo več kot en teden. 3-4 tedni ni nič presenetljivega. Upoštevaj še, da je mogoče ponarejena in ti jo utegne carina zapleniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

franci0 ::

Okapi je izjavil:

franci0 je izjavil:

Na Ebayu že lep čas spremljam 1 izdelek ki znaža natanko 17funtov. To je preračunano 22.5€. Nikakor se ne morem zmenit s prodajalcem, da mu plačam 20€ preko ebaya, 2.5€ pa ''kar tako'' preko paypala.

Imate še kakšen predlog kako priti pod 22€?
Namreč nazadnje sem naročil ta isti izdelek, ki je po takratnem tečaju funt/euro znašal 22.80€ in sem zaradi 0.80€ plačal postopek in vse skupaj dodatnih 13€. Rad bi se temu izzognil ker se res gre za par centekov.

Any idea kako to naredit, če prodajalec noče pristat na delno plačilo preko ebaya in delno plačilo preko paypala?
Hvala.
Reci mu, naj ceno v ebayu razdeli na ceno + poštnino. 20 evrov izdelek + 2,5 poštnina. Lahko mu rečeš, naj da za poštnino 3 evre in bo pol evra na boljšem, tebi se bo pa tudi splačalo.



Carina gleda vrednost paketa + carino. Si mi pa dal zelo dober nasvet, da mu ponudim 3€ več preko paypala in oba profitirava :) hvala

AndrejO ::

kriko1 je izjavil:

Javljam samo za info, dobil sem paket v vrednosti 165$ + 47.11$ postnine.

Ob prevzemu sem imel za doplacat:
- DDV 41.80e
- vplacilo UPN z ocr 1,05e
- Zahtevno carinjenje - e-poslovanje (blago nad 150e, trosarnisko blago...) 10,6557e
= skupno 53,51 + 22% (2,34e) = 55,85e

Pricakovano kot smo prej izracunali.

Želim ti veselo tipkanje (ali pa udrihanje) na novi tipkovnici.

Okapi ::

franci0 je izjavil:


Carina gleda vrednost paketa + carino. Si mi pa dal zelo dober nasvet, da mu ponudim 3€ več preko paypala in oba profitirava :) hvala
Ne, carina najprej gleda vrednost brez poštnine. Če je ta pod 22 evri, ni dajatev, tudi če skupaj s poštnino pride čez 22 evrov.
Za 25 evrov z brezplačno poštnino plačaš 12 evrov dajatev (ali tam nekje - DDV + stroške carinjenja). Za 20 evrov + 5 evrov poštnine ne plačaš nič.

Če je vrednost izdelka nad 22 evrov, se pa dajatve izračunajo iz skupne vrednosti, s poštnino vred.

V resnici bi bilo treba Kineze naučiti, da dajo vso svojo robo na ebay z 10 evri poštnine in 10 evrov nižjo osnovno ceno, in bi lahko brez dajatev uvažali do 32 evrov vredne stvari.

franci0 ::

Okapi je izjavil:

franci0 je izjavil:


Carina gleda vrednost paketa + carino. Si mi pa dal zelo dober nasvet, da mu ponudim 3EUR več preko paypala in oba profitirava :) hvala
Ne, carina najprej gleda vrednost brez poštnine. Če je ta pod 22 evri, ni dajatev, tudi če skupaj s poštnino pride čez 22 evrov.
Za 25 evrov z brezplačno poštnino plačaš 12 evrov dajatev (ali tam nekje - DDV + stroške carinjenja). Za 20 evrov + 5 evrov poštnine ne plačaš nič.

Če je vrednost izdelka nad 22 evrov, se pa dajatve izračunajo iz skupne vrednosti, s poštnino vred.

V resnici bi bilo treba Kineze naučiti, da dajo vso svojo robo na ebay z 10 evri poštnine in 10 evrov nižjo osnovno ceno, in bi lahko brez dajatev uvažali do 32 evrov vredne stvari.



Okapi, hvala za pomoč.
Tvoje besede sem želel najti na spletni strani od carine pa mi ni uspelo.
mladipodjetnik.si pravi da imaš prav, žurnal pa ne.

Iz tega dokumenta pa nisem mogel ne potrditi ne ovreči tvoje trditve.... http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Vem, da imamo nekje črno na belo napisano, ampak mi ne uspe najti. Prosim za pomoč kje točno je to napisano.
Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

franci0 ::

Tukaj tukaj v tej temi se je dosti razpravljalo o tem in eni pravi da poštnina se šteje noter, drugi ne.
Carina oz. davek na poštnino?

Ker če se ne, potem komot naredi tako kot si predlagal, rečem mu, da mi zniža ceno izdela in razliko prenese k poštnini.

St235 ::

Kako za vraga v uradnem dokumentu, ki si ga linkal ne najdeš obrazložitve? Pa kaj je res danes možganska kapaciteta ljudi premajhna, da bi bili sposobni prebrat karkoli daljšega od zgodbic v Story?

Še naslov poglavja je : 2.3 Oprostitev DDV

Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost
blaga (brez poštnine).
V skladu z določbami 51. člena Zakona o davku na dodano vrednost so
plačila DDV oproščene:
? pošiljke blaga neznatne vrednosti, poslane prejemniku kot pismo ali paket, v skupni
vrednosti do 22 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, tobak in tobačne izdelke ter
parfume in toaletne vode;


A lahko bolj črno belo napišejo?

Okapi ::


Ker če se ne, potem komot naredi tako kot si predlagal, rečem mu, da mi zniža ceno izdela in razliko prenese k poštnini.
Poštnina se šteje zraven, če je sam izdelek dražji od 22 evrov. Če ni dražji, se pa ne šteje.

Izdelek 22 evrov + 8 evrov poštnine - pošiljka je oproščena uvoznih dajatev.
Izdelek 23 evrov + 7 evrov poštnine - plačaš uvozne dajatve na vrednost pošiljke 30 evrov.

Koliko so Kinezi fleksibilni pri delitvi cene na izdelek in poštnino, pa ne vem. Naši cariniki seveda opazijo, če je poštnina previsoka, in potem ukrepajo po svoje. Tako da pošiljka, kjer je cena izdelka prijavljena kot 20 evrov, poštnina pa 80 evrov, ne bo šla kar tako skozi.

MIHAc27 ::

Cena izdelka 20€ in poštnina 80€ je drugače povsem možna. Če pač naročaš od Kitajca z DHL, FEDEX itd službami. Ampak za tako ceno verjetno izdelek dobiš tudi že v EU.

Okapi ::

Ja, seveda je možna, ampak v takem primeru carinik preveri, koliko je bila dejansko poštnina, in ni dovolj zgolj izpisek iz ebaya oziroma paypala, kjer lahko piše karkoli.

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

Ja, seveda je možna, ampak v takem primeru carinik preveri, koliko je bila dejansko poštnina, in ni dovolj zgolj izpisek iz ebaya oziroma paypala, kjer lahko piše karkoli.

Ja in ne. Carinik se lahko odloči, da carinska osnova ne bo plačilo za izdelek, temveč ocenjena vrednost izdelka. Potem ti pa opali to ocenjeno vrednost izdelka, plus celotno poštnino, ki je pač bila napisana črno na belem.

Torej v hipotetičnem primeru 20 + 80 bo ugotovil, da je vrednost izdelka 60 in bo vzel za carinsko in potem še za davčno osnovo 60 + 80.

Ali mora to storiti? Ne.
Ali sme to storiti? Da.
Ali to dejansko bo storil? Ne vem. Si pa zlahka predstavljam carinika, ki bo pripravljen na takšen način kakšnem pametnjakoviču odčitati lekcijo.

Dimnik ::

Moja izkušnja s carino po novem ceniku.... Naročil led lučko v vrednosti 17$, poštnina free, cn 22 obrazec izpolnjena vrednost 10$, moral poslat dokazilo o plačilo in pri prejemu paketa moral plačati 5€ odkupnine. Kasirajo kak jim pride.....po moje bi moral plačat stroške obvestnine, ker so zahtevali od mene potrilo o plačilu....tako piše na nalepki od carine, kjer vidiš koliko in za katero storitev si plačal....

Pithlit ::

Jaz bi po moje tud morala plačat 70 centov za en tavelik pir. Ker oštarijo tolk stane. Ne pa 3€.

Kaj, so žleht ker svojo storitev zaračunajo potem ko jih ti okol prenašaš?
Life is as complicated as we make it...

DarwiN ::

Pravzaprav jih ni okol prinesel. To je ravno tisto. 10 ali 17$, isto sranje, dokler ni nad 22EUR.. In enostavno ti ne verjamem, da Avstrijci v takšnem primeru računajo 10EUR.. Imaš kak link? Verjamem, da računajo teh 10EUR takrat, ko zahtevajo dokazila in se izkaže, da si jih želel nategnit.. Ampak ne v takšnem smešnem primeru, ko je napisana manjša simbolična vrednost... Ker po tej logiki, tudi če piše 10EUR, blago je pa v resnici vredno 10,03EUR, ti morajo takoj zakasirat 4EUR.. Pravila so pravila! Nimaš tu kaj.. To je Slovenija. Mi imamo vse urejeno na najvišji možni ravni, ki nam jo zavida ves svet!

Ale123, plačal si torej zaradi napačno podane vrednosti na CN22 obrazcu... 5EUR, ker si najbrž poslal dokazila na email... Če bi uporabil njihov portal, potem bi plačal le 4EUR. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Pithlit ::

DarwiN je izjavil:

Pravzaprav jih ni okol prinesel.

Res je. Ampak jebiga. Storitev je bila opravljena, 'prekršek' je bil ugotovljen. Eni bi pa kar zastonj to imel.
Life is as complicated as we make it...

AndrejO ::

Lekcija zgodbe je samo to, da če bi na CN22 pisalo $17 in na računu pisalo $17, potem bi bilo dodatnih stroškov 0 EUR.

Včasih je "palilo", da se je pisalo gor blesave zneske, sedaj pa že nekaj časa več ne. Pravzaprav je pisanje napačnih znskov na carinske deklaracije najbolj zanesljiv način za višje plačilo, kot bi bilo pa nujno potrebno. Če je prodajalcu to nemogoče pojasniti, se pač najde takšnega, ki mu bo to lažje pojasniti. Konkurence je med Kitajci menda dovolj.

pirlo ::

Pithlit je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Pravzaprav jih ni okol prinesel.

Res je. Ampak jebiga. Storitev je bila opravljena, 'prekršek' je bil ugotovljen. Eni bi pa kar zastonj to imel.

Če bi pisalo gor 17$ bi bila opravljena čist ista storitev, plačal pa ne bi nič.

Pithlit ::

Ja. Pa ni. CN22 ni bil oravilno izpolnjen. Ne vem kaj se nekateri sploh bunijo če pa vsi vemo kaj bi bilo če...
Life is as complicated as we make it...

Dimnik ::

Pithlit, povedati hočem, da so me prosili podatke o plačilu, zato bi moralo na paketu, kjer nalepijo svojo nalepko o opravljenih storitvah in cenah, pisati pod linejo kjer imajo navedeno da plačaš storitev ker so te prosili za dokazila....pri meni pa je tam prazno in je vsota 5€ pod linejo odkupnina.....bo bolj jasno ali ....

pa nisem prvič kupil pri kitajcih, tako da določene svari vem kako in kaj, sem enkrat klical, ker eni gospe carinik nisem mogel dopovedat stanja, da sem plačal enkratni znesek, dobil pa štiri pakete, tri k njim enega direkt domov, po enem tednu sem z drugo gospo rešil brez problema, plačal ddv za vrednost treh paketov, so vrednost razdelili na pakete. Potem sem pa vprašal kako to, da nekatere pakete kontrolirajo , nekatere pa ne, odgovor odvisno od dneva in carinika....

DarwiN je izjavil:

Pravzaprav jih ni okol prinesel. To je ravno tisto. 10 ali 17$, isto sranje, dokler ni nad 22EUR.. In enostavno ti ne verjamem, da Avstrijci v takšnem primeru računajo 10EUR.. Imaš kak link? Verjamem, da računajo teh 10EUR takrat, ko zahtevajo dokazila in se izkaže, da si jih želel nategnit.. Ampak ne v takšnem smešnem primeru, ko je napisana manjša simbolična vrednost... Ker po tej logiki, tudi če piše 10EUR, blago je pa v resnici vredno 10,03EUR, ti morajo takoj zakasirat 4EUR.. Pravila so pravila! Nimaš tu kaj.. To je Slovenija. Mi imamo vse urejeno na najvišji možni ravni, ki nam jo zavida ves svet!

Ale123, plačal si torej zaradi napačno podane vrednosti na CN22 obrazcu... 5EUR, ker si najbrž poslal dokazila na email... Če bi uporabil njihov portal, potem bi plačal le 4EUR. :D


Sem šel na njihov portal, ampak nisem mogel naložit datoteke, verjetno ker sem pošiljal z telefona, zato sem poslal mail

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

darkolord ::

Dimnik je izjavil:

Pithlit, povedati hočem, da so me prosili podatke o plačilu, zato bi moralo na paketu, kjer nalepijo svojo nalepko o opravljenih storitvah in cenah, pisati pod linejo kjer imajo navedeno da plačaš storitev ker so te prosili za dokazila....pri meni pa je tam prazno in je vsota 5€ pod linejo odkupnina.....bo bolj jasno ali ....
Zraven si dobil račun na A4 papirju, kjer vse piše.

Dimnik ::

Uuu, to pa moram preverit, ker paket je prevzela žena, za kakšen list oz. račun pa ni omenila.

darkolord ::

Na zunanji strani je bil zalepljen v prozorni vrečkici oz foliji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

pirlo ::

Pithlit je izjavil:

Jaz bi po moje tud morala plačat 70 centov za en tavelik pir. Ker oštarijo tolk stane. Ne pa 3€.

Tako je, če v trgovini piše 70c je 70c. Po tvoji logiki bi si še morala prodajalka zaračunat 1e, ker naredi storitev, da ti proda. V gostilni pa če piše 3e je 3e in ne 4e, ker si natakar nima napitnine kaj sam za zaračunavat.

Pithlit ::

pirlo je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Jaz bi po moje tud morala plačat 70 centov za en tavelik pir. Ker oštarijo tolk stane. Ne pa 3€.

Tako je, če v trgovini piše 70c je 70c. Po tvoji logiki bi si še morala prodajalka zaračunat 1e, ker naredi storitev, da ti proda. V gostilni pa če piše 3e je 3e in ne 4e, ker si natakar nima napitnine kaj sam za zaračunavat.

Kaj pol mutite? Carinska pošta ima objavljen cenik.

http://www.posta.si/downloadfile.aspx?f...
Life is as complicated as we make it...

MIHAc27 ::

Jaz zadnjih par mesecev težim Kitajcem, za pravilno izpolnjen CN22 obrazec. Rezultat je seveda porazen. Včeraj je prišel komaj 2. izdelek (od nekje 10. odkar težim), z pravo ceno. En paket je celo imel višjo vrednost od dejanske, kar je res izjema. (namesto 5$ je bilo 10$).
Najbolj smešno: naročim 2x isti izdelek, isto minuto, isti prodajalec in nalimam isti stavek o CN22. 1 pride pravilno izpolnjen, drugi z pol manjšim zneskom.

matobeli ::

Ja, jaz tudi, če se le spomnem. Ampak sem potem pozabil pogledat ali je bila res prava cena. ;((

franci0 ::

Jaz sem pisal vsem trem kitajcem, ki prodajajo izdelek ki ga potrebujem. Vsi 3 imajo na ebayu ceno 22.6EUR.
Noben mi noče dat npr za 20EUR+ 2.6EUR shipping, da bi bil oproščen plačila DDV. Sem še jim ponudil 3EUR za kilo riža/kavo, pa nočejo.

Res glupo se mi zdi, da bi zaradi 60 centov plačal 13EUR davka in vse te postopke... Jao kako sem jezen.... sicer ne vem na koga, ampak jezen sem. Bom iz principa raje počakal, da pade dolar :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

MIHAc27 ::

Lahko tudi gre čez carino. Sploh pri majhnih stvareh se mi zdi, da manjkrat odprejo kot velike, teške pakete.

Konec konca. Tudi če ti kitajec da za 20€, in potem ne izpolni CN22... te carina cepi za 5-6€. Prideš na isto.

pirlo ::

V tej državi pač moreš na vsakem koraku nekomu napolnit žepe :)
««
44 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94511569888 (8960) Pac-Man
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018915 (903) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323259 (10388) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499836 (54697) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030484 (27052) Fritz

Več podobnih tem