» »

Mikrovalovi spreminjajo gumo in plastiko v nafto in plin

««
6 / 6
»
»»

Luka Percic ::

do takrat, pardon, bomo že mi pod rušo. In seveda predvidevam, da te to ne skrbi več. Zelo slabo mišljenje.


Wtf je to važno?
FullNano bo pospravljal molekulo za molekulo (atom za atom).
To je pa ja jasno. In ločevanje takrat bo ničvredno. Tudi sedanje za tedaj.

Gledat širše!! Upam da rata!

In ne opazit kamjona pred nosom, ki te zbije.
Eh puhlice...

Drugo ni vredno citiranja, škoda odložišča za take neumnosti.

sidd ::

si že sploh videl kako smetišče?
Plus tega na onem linku zelo lepo razloženo, zakaj ne kar odlagat smeti. Pa še kaj poleg je razloženo.

Wtf je to važno? FullNano bo pospravljal molekulo za molekulo (atom za atom). To je pa ja jasno. In ločevanje takrat bo ničvredno. Tudi sedanje za tedaj.

Atome še komaj opazujemo, kaj šele da bi manipulirali z (vstavi kakšno 27 mestno ali več številko) atomi? Človek ima približno 7*10^27 atomov. To je za približno 70 kg snovi. Mah, ja, seveda, bo nekoč. Samo nebo še danes, ali pa čez 15 let!!!!!!

Tudi sedanje za tedaj? A sploh veš, kam bi poskočile cene VSEGA, če že ne bi reciklirali stvari?

In ne opazit kamjona pred nosom, ki te zbije.

otrok. Daj razloži kaj si mislil s tem no, meni ne potegne :\

puhlice? Zakaj?Ker se dogaja širom sveta? Ker se dogaja v realnosti? In to v takšni, ko boš ti in mi vsi umrli? Daj predrami se no.

Luka, zadnjih par strani, oz. kar vse strani prodajaš samo prazne besede, imaš en film, ostalo je tvoje zgleda kar zelo zgrešeno mišljenje. Sploh še nisi podal neke statistike, podatkov, nič. Vse, kar delaš, je neko pametovanje v tej temi, ki je že tako ali tako kar off topic. Trdiš, kako se splača ne reciklirati, ter vse zasipavati. Dokazal nisi niti procenta, kar si rekel. In potem se še obnašaš tako zvišeno in vsemogočno. Bolje da ne odpišeš ničesar, kot pa tak replay. Izpadeš zelo, am...nevem no, glupo?

Potem si predstavljen pred dejstva, in so to kar puhlice, stvari, ki niso vredne tvojega truda.

Ma sej ne da bi mene kaj motlo, ali da bi bil jaz kaj prizadet. Ma še kr ne morem vrjet, da bstajate taki osebki na svetu, ki iz gole trme, ponosa, sramu in še česa ne odstopite od tega,kar si zabijete v glavo. Zadeva je skrajno zabavna :D . Brez takih ne bi bilo debat kot ta naprimer. Oh, keep on goin' >:D
no idea for signature
signed
I

Luka Percic ::

Preberte sidd-ov link, boste vidli kašne klatijo, pa kakšni strokovnjaki, pa izračuni.

Lih tako, če ga kdo slučajno resno jemlje.

sidd ::

Luka, prvo: kaj si sploh po izobrazbi/kaj študiraš? Si že sploh slišal za okoljevarstveno inženirstvo? Al si kr nek ekonomist/[----------]?:\

drugo: ne klati prazne slame, ampak vsaj ovrži en problem, ki je tam opisan.

tretje: kaj si že sploh videl kako odlagališče zaboga? samo neko teorijo klatiš!

četrto: sploh ne vidiš celostnega problema. Sej se mi nekako smiliš, moram priznat :D

peto: no, vsaj nekaj ovrži in dokaži nasprotno. Takšno reakrcijo, ki jo dobim od tebe, dobim vedno od tastarega, ko sploh nima več kaj za rečt, in ko sprevidi, da ima narobe, vendar noče priznat, pa plsoh nevem zakaj(ego, ponos?). Tak da ne mi solate flancat, jo imam že kar dost.
Pa še zdaj mi nisi razložil tisto z zbitjem tovornjaka. Aja, al si pač kr tak napisal ker nisi imel druga za napisat.

šesto: nimaš za burek :P

aja, sedmo: tisto o strokovnjakih sem zanalašč napisal....ker ti svoje tako hvališ, čeprav noben ne ve zanje. Kot v kakšni osladni oddaji na discovery-ju zadnje čase. Mah!!!

osmo: še enkrat preberi od ena do sedem

lp
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

gruntfürmich ::

darklord, antonija.
Če še nista ugotovila, se v mojem vprašanju skriva tudi nekaj drugega. tudi sam dobro vem, da je gostota živega srebra, ki je pri sobni temperaturi in tlaku (zelo pomembna podatka, zadnji morda najbolj) kapljevina, za recimo 75% višja kot železo. vendar: bi se to res splačalo? poudariti moram, da je živo srebro drago in zelo strupeno! in še vedno smo v temi recikliranje odpadkov!
bosta zdaj še vedno v en glas zaklicala: Hg ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Ce zadevo izpeljes v zaprti komori potem ni nobenega problema, odvecno zivo srebno pa itak odplaknes po separaciji. Zivo srebro se pri tem ne porablja, zato tudi ne gre med odpadke. Iz ekoloskega vidika se da zadevo cist lepo izpeljat.

Drugo vprasanje pa je ce je to ekonomsko izvedljivo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kekz ::

Z živim srebrom bi težko karkoli ločevali, ker v živem srebru plava praktično vse (gostota ~14 kg/l).
Razen kakšnega zlata (ki se menda celo raztopi), urana, plutonija ipd.

Živo srebro so včasih uporabljali ravno samo za ločevanje (čiščenje) zlata, ker se zlato raztopi, nečistoče pa plavajo (kot vse ostalo) na vrhu. Za odpadke? Neuporabno!

CaqKa ::

>>> Živo srebro so včasih uporabljali ravno samo za ločevanje (čiščenje) zlata, ker se zlato raztopi, nečistoče pa plavajo (kot vse ostalo) na vrhu. Za odpadke? Neuporabno!

nice. zdaj vem kako bi iz onih zmelith pcbjev ločil zlato :)

sidd ::

Samo dandanes se več ne uporablja, ali se še?

Drugače pa obstajajo dosti bolj prefinjeni postopki ločevanja kovin, kot pa potapljanje v živo srebro. Večina že popolnoma avtomatizirana. Meni se ne da, sej na googlu se najde kar veliko o tem. In če še vse tole zdaj dopolnijo s temle izumom v tej novici, pa še toliko boljše!

Za smeti pa se bo vedno plačevalo, nenazadnje bodo morala (ali pa celo že) podjetja plačevati za odstranitev lastnih produktov in njihovo obdelavo.
no idea for signature
signed
I

Pyr0Beast ::

Oh, zlato topi še marsikaj. Včasih so ga uporabljali za pridobivanje natrija iz slanice ker se je natrij fino fajn raztopil v Hg in ni reagiral nazaj z vodo.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nafta v pomurju

Oddelek: Znanost in tehnologija
293069 (1935) Pyr0Beast
»

fusion \o/ (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
537660 (5558) Thomas
»

Mikrovalovi spreminjajo gumo in plastiko v nafto in plin (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
25922286 (16327) Pyr0Beast
»

Digitalno smetišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
717954 (6088) ...:TOMI:...
»

Alternativni pogon, namesto bencinskih in dieselskih motorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
708001 (6196) BigWhale

Več podobnih tem