» »

PSP movie playback?

PSP movie playback?

Pesimist ::

A je PSP sposoben poganjat filme cisto tekoce kot DVDplayeri ali so kaksne pomanjklivosti glede tega? Igre vem da igra na 30fps kaj pa filme?

In je za to potrebno meti hackjen PSP ali je cisto obicni z trgovine dovol?
  • spremenilo: Pesimist ()

jamiroq ::

za predvajanje filmov v ~polovični resoluciji je ok katerikoli firmware. za poganjanje filmov v polni resoluciji (480x272) potrebuješ custom firmware (iirc 3.03 oe-a ali višji) in program xvid4psp s katerim prekodiraš film v mp4 avc. deluje ok, le prekodiranje zna potrajati. xvid4psp ti tudi zapeče podnapise v film, btw.

5er--> ::

Hmm... UMD Movie diske predvaja čisto tekoče.


Sicer pa se ga na TV ne da zadovoljivo priklopit, na tistem majhnem ekrančku pa meni ni bilo ne vem kaj gledat movie.

Pesimist ::

hmja mene bol zanima igranje z kartice. Kot zasilni movie player je cisto dovol. Hell se Nokija N73 pa N95 sta mi cisto dovol za silo :D
Ampak hocem pa vseeno da movie tekoce laufa in ne z kakimi bednimi 15fpsji kot na starejsih telefonah pa vecina mp4 playerov. Tak da ekran mi je cisto dovol sej zadeva mora biti cim manjsa. Mam ze prenosni DVD player drugac ampak rabim se eno manjso stvar kot Nokia. Prva izbira mi je tak N95 samo ga je tesko dobit kot sestico v lotu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

borchi ::

torej "trgovinski" PSP ne predvaja filmov v polni resoluciji? a je kak problem nadgradit firmware na takega, ki predvaja? kako je potem z uradnimi nadgradnjami firmware-a, originalnimi igrami, etc.?
l'jga

Pesimist ::

Jah downgrejdat moras firmware. Potem se pa pojavi problem da v trgovini ponavadi prodajajo samo cisto zadne verzije ki ni mozno downgrejdat vsej par mesecev se ne, ce sploh pogruntajo kak. Pa se rizika je vedno da kaj zafukas... Ce pa orginalno igro das not pa zahteva spet upgrejd na zadni software oz kirega pac ma igra in spet movieplayback odpade vsej v polni resoluciji.
Obstajajo sicer neki emulacisjki triki softwera ampak v to se ne spoznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

5er--> ::

Nazadnje, ko sem se s tem igral, je bil največji problem, če si imel firmware že update-an na določeno previsoko verzijo.
Torej, v določenih firmware-ih so luknje, ki se jih da izkoristi za zaganjanje nedovoljenih vsebin. Najbolj popularna je vsaj takrat bila verzija 1.50. S te verzije firmwire-a, si nato lahko z memory sticka zagnal nov firmware, sicer novejše igre/programi ne delajo (npr 2.80), z novega firmwarea pa poljuben program (s5 na kartici).
Sem zdajle pogledal in zgleda, da se da downgrade-at firmware do verzije 3.03.
(Za downgrade iz 3.03 rabiš še originalno verzijo GTA:LCS, ki še nima popravka-> firmware 2.0)
Torej si s PSP-jem, ki ima firmware novejši od 3.03 ne moreš pomgat.

Link

5er--> ::

@borchi:Uradnih upgrade-ov firmware-a ne uporabljaš (ker pol imaš s5 "neuporabno" igračko). Ponavadi naložiš samo novo verzijo emuliranega firmware-a. Z naloženim "emuliranim" firmware-om lahko potem igraš tudi original UMD diske.

borchi ::

firmware 3.30?

tole na linku ne drži čisto?
l'jga

5er--> ::

Drži. Zgleda, da se je Sony podvizal in omogočil predvajanje.
Se oproščam za dezinformiranje. Ne sledim novostim na PSP sceni že nekaj časa.

borchi ::

to preverjeno drži? lahko kdo proba, če se da na originalnih firmware-ih gledat tako enkodirane (baje da dela VisualHub, Flip4Mac Episode Pro (ta dva sta za Mac) in MediaCoder za Win)?

ker jaz najdem samo kako leto stare poste, kjer folk po upgradeu na ta firmware ugotavlja, da 480x272 enkodiranih filmo ne more predvajat.

ima kdo PSP in ima informacije iz prve roke?
l'jga

Roky1996 ::

prosim da mi kdo pove kje je kakšna trgovina kjer se da nabavit te filme nujno. Ali pa če jih ima on!!
Shadow man
Sky High
Underworld 1,2
The Fast an the Furious 1

hojnikb ::

A to za PSP ?
Če ja pol te filme kupiš v trgovini na DVDju pa jih prekodiraš v psp friendlq x
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Roky1996 ::

js rabim originale nujno

hojnikb ::

zakaj ?
Ker filmi na UMDjih so ker redki..
#brezpodpisa

Roky1996 ::

sm si sposodu od frenda filme pa jih ne najdem pa rabi originale


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Psp odklep (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Konzole
25646645 (19009) Peter6
»

Nintendo DS Lite ali Sony PSP?

Oddelek: Konzole
483537 (2474) mojsterleo
»

PSP(Nimam Pojma) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
11211232 (9970) ZaOstali
»

Nov iPod?

Oddelek: Strojna oprema
91215 (986) LjubimPeezde
»

Nakup PSP

Oddelek: Kaj kupiti
323254 (2709) Fury

Več podobnih tem