» »

Nintendo DS Lite ali Sony PSP?

Nintendo DS Lite ali Sony PSP?

Sandi1987 ::

mtosev ::

Sony
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mojsterleo ::

kupi nintendo dsi.

opeter ::

Odvisno, kaj želiš igrati. NDSi ima neprimerno več iger iz različnih žanrov, PSP pa je grafično nadmočan.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mojsterleo ::

da ne omenjam, da so lahko ds igre prakticno zastonj:D, medtem ko je to pri pspju malo tezje narediti.8-O

Mentalist ::

Jaz ti priporočam PSP, sem imel obe zgoraj navedeni konzoli in je PSP dosti boljši nakup

Oziroma še ju imam:D
Lool.

Zgodovina sprememb…

xcjen ::

psp! itak! za dobre poznam carske igre!

Matek ::

PSPjev je bilo do sedaj prodanih slabih 56 milijonov, Nintendo DS-jev pa skoraj dvakrat toliko (slabih 108 mio), če ti to kaj pove.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

hojnikb ::

Vzemi kakega rablenga PSPja z Memory stickom pa bo.Pa še WiFi maš.
#brezpodpisa

c3p0 ::

NDS za mlajše otroke, PSP za starejše.

hojnikb ::

NDS za mlajše otroke, PSP za starejše.

Tud PSP je za mlajše otroke.
#brezpodpisa

Dr_M ::

NDS - bolj zabaven :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

c3p0 ::

Dobro, ampak kiddie igric za NDS je ogromno.

mojsterleo ::

Dobro, ampak kiddie igric za NDS je ogromno.
dej predn govoris traparije, pejt na gamespot pa poglej seznam opisov iger sortiran od najboljse do najslabse. zal pa je res da nasi distributerji nimajo pojma, in uvazajo samo to cemur ti pravis kiddie igre. ampak to je simpl popraviti z nakupom flash carta.

c3p0 ::

O čem zdaj ti?

mojsterleo ::

O čem zdaj ti?
ne vem o cem ti govoris. trdis namrec, da ker je na nds "veliko kiddie igric" je konzola zanic. usmeril sem te samo na en sajt, na katerem si lahko pogledas, kaj zamujas. samo poglej si prva dva ducata iger, pa ti bo jasno, da ima nds vrhunsko bero iger.

c3p0 ::

Tvoja logika: ker sem rekel, da je dosti kiddie igric, hkrati trdim da ni resnih igric.

Jaz pa tega nisem nikoli trdil. Dosti ljudi kupuje konzolo za mlajše otroke, in tem vedno svetujem NDS. Kar ne pomeni, da za NDS ni resnih oz. dobrih iger.

Kdor hoče prenosni tip Xboxa ali PS3, pa bo gotovo vzel PSP, ker je grafika boljša, ekran večji in igre bolj spominjajo na tiste izpred TV-ja.

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

mojsterleo ::

jah takole bom rekel, grafika je boljsa, ekran vecji, zal pa je nadzor zanic. sony je pretiraval s forsiranjem 3d iger na format konzole, ki sploh nima ustreznega analognega kontrolerja. tako igre izgledajo enkratno, ko gledas kaksne filmcke, ko pa igras sam pa se je treba kar konkretno namuciti.

poleg tega si na psp 3000 obsojen na kupovanje dragih iger, saj ni mogoce namestiti alternativnega firmwara. na nintendo ds je treba samo kupiti poseben cartridge, ki sprejme micro sd kartice. zakaj to govorim? veliko dobrih iger tako za psp kot za nds do evrope sploh nikoli ne pride, tako da je treba ali kupovati importe, ali pa se posluzevati manj legalnih metod.

Phoebus ::

poleg tega si na psp 3000 obsojen na kupovanje dragih iger, saj ni mogoce namestiti alternativnega firmwara.

Ne bo čisto držalo.

hojnikb ::

poleg tega si na psp 3000 obsojen na kupovanje dragih iger, saj ni mogoce namestiti alternativnega firmwara.

Ne bo čisto držalo.

Točno tako, če kupiš/dobiš PSP3k z firmom 5.03 ali nižjim lahko z kombinacijo cHICKhen+cfwe špilaš "sive" igrce že vsaj 3 mesce.Drugo so pspji z 5.50 ali višjim.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Sicer nevem kje ste vi vidli "boljso" grafiko na PSP, ampak meni deluje taka, kot je bila na PCjih 15 let nazaj.
DS ima tipicno nintendo grafiko - risanke. Ni pa tako grdo kockasta, kot na PSP.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Sicer nevem kje ste vi vidli "boljso" grafiko na PSP, ampak meni deluje taka, kot je bila na PCjih 15 let nazaj.
DS ima tipicno nintendo grafiko - risanke. Ni pa tako grdo kockasta, kot na PSP.

No, ne morš primerjat prenosne konzole in današnjega PCja.Seveda je slabša grafika na PSPju kod na PC, sam še vseen bolša k na NDS.

Sicer nevem kje ste vi vidli "boljso" grafiko na PSP, ampak meni deluje taka, kot je bila na PCjih 15 let nazaj.
DS ima tipicno nintendo grafiko - risanke. Ni pa tako grdo kockasta, kot na PSP.

Kje si ti vido kockasto grafiko?
Z povečevalnim steklom mogoč ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Okapi ::

PSP ima 480 x 272 pik, DS pa 2 x 256 x 192 pik, zdaj si pa računaj, kdo ima boljšo grafiko.

O.

hojnikb ::

PSP ima 480 x 272 pik, DS pa 2 x 256 x 192 pik, zdaj si pa računaj, kdo ima boljšo grafiko.

O.

Plus tega ma NDSi 133MHz ARM proc in 16mb ram, psp pa 333MHz MIPS proc in 32mb rama.Prejšni modeli nds majo 67MHz proc in 4mb rama.
#brezpodpisa

mojsterleo ::

povsem smesno je primerjati konzole na podlagi pixlov v zaslonih. po tej logiki lahko recem, da ima ds boljso grafiko, saj kar precej iger za akcijo izkorisca oba zaslona naenkrat.

neposredna primerjava je precej nesmiselna, saj psp recimo nima dveh zaslonov, kamere in touchscreena, kar so pri dsjevih igrah pomembni elementi igranja. poleg tega so tudi igre razlicne, vendar ne v takem smislu, kot je rekel sago. ce kupis nintendo ds pac priblizno ves, kaj bos dobil, enako je s pspjem. ce imas rad metal gear serijo, bos raje kupil pspja, ce imas rad tetris in zeldo, bos vzel nintendo. za ostale igre pa pac pregledas sezname, kot je npr. ta na gamespotu.

hojnikb ::

PSP ima 480 x 272 pik, DS pa 2 x 256 x 192 pik, zdaj si pa računaj, kdo ima boljšo grafiko.

O.

Plus tega ma NDSi 133MHz ARM proc in 16mb ram, psp pa 333MHz MIPS proc in 32mb rama.Prejšni modeli nds majo 67MHz proc in 4mb rama.

Slim in Brite modeli majo 32+32MB
#brezpodpisa

mojsterleo ::

Slim in Brite modeli majo 32+32MB
in kaj dela psp s tem, si praska rit al kaj? tudi nintendo ds lahko nadgradis s 100MB rama, samo kaj bos z njim pocel,je pa druga zadeva. trenutno je edina uporabna zadeva iplayer flashcart, ki vsebuje dodaten hardver in 32MB rama, s katerim poganja gba emulator, to je pa tud vse.

hojnikb ::

povsem smesno je primerjati konzole na podlagi pixlov v zaslonih. po tej logiki lahko recem, da ima ds boljso grafiko, saj kar precej iger za akcijo izkorisca oba zaslona naenkrat.

neposredna primerjava je precej nesmiselna, saj psp recimo nima dveh zaslonov, kamere in touchscreena, kar so pri dsjevih igrah pomembni elementi igranja. poleg tega so tudi igre razlicne, vendar ne v takem smislu, kot je rekel sago. ce kupis nintendo ds pac priblizno ves, kaj bos dobil, enako je s pspjem. ce imas rad metal gear serijo, bos raje kupil pspja, ce imas rad tetris in zeldo, bos vzel nintendo. za ostale igre pa pac pregledas sezname, kot je npr. ta na gamespotu.

Tud lahko ma psp ;)

Sicer pa kupiš tisto konzolo k ma bol tvoj tip iger.
Men recimo ni tolk do samega igranja na pspju (čeprav ga mam večinoma za to) ampak nardi psp finega še homebrew programi,emulatorji,plugini...

Slim in Brite modeli majo 32+32MB
in kaj dela psp s tem, si praska rit al kaj? tudi nintendo ds lahko nadgradis s 100MB rama, samo kaj bos z njim pocel,je pa druga zadeva. trenutno je edina uporabna zadeva iplayer flashcart, ki vsebuje dodaten hardver in 32MB rama, s katerim poganja gba emulator, to je pa tud vse.

Ne, sam je pa res da je tist drugi block spomina ponavad neizrablen, razn če maš highmemmod applikacije al pa igrce optimizirane za slima in brita
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mojsterleo ::

Sicer pa kupiš tisto konzolo k ma bol tvoj tip iger.
Men recimo ni tolk do samega igranja na pspju (čeprav ga mam večinoma za to) ampak nardi psp finega še homebrew programi,emulatorji,plugini...
na dsju imas tudi polno tega, tako da to ni neka prednost pspja.

Ne, sam je pa res da je tist drugi block spomina ponavad neizrablen, razn če maš highmemmod applikacije al pa igrce optimizirane za slima in brita
ja no a vidis, pol je brezveze specifikacije nastevat, ce je vseskupaj neizrabljeno. poleg tega me zanima, ce psp dandanes sploh laufa na 333MHz, al je se vedno zaklenjen na 200 al koliko je bilo vcasih..? al je odvisno od igre.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Sicer pa kupiš tisto konzolo k ma bol tvoj tip iger.
Men recimo ni tolk do samega igranja na pspju (čeprav ga mam večinoma za to) ampak nardi psp finega še homebrew programi,emulatorji,plugini...
na dsju imas tudi polno tega, tako da to ni neka prednost pspja.

Ne, sam je pa res da je tist drugi block spomina ponavad neizrablen, razn če maš highmemmod applikacije al pa igrce optimizirane za slima in brita
ja no a vidis, pol je brezveze specifikacije nastevat, ce je vseskupaj neizrabljeno. poleg tega me zanima, ce psp dandanes sploh laufa na 333MHz, al je se vedno zaklenjen na 200 al koliko je bilo vcasih..?

PSP že kar nekaj cajta laufa na 333Mhz, (od konca leta 2007) z 3.5 updatom če se prav spomnem.
In bil je lockan na 222/111 cpu/gpu
#brezpodpisa

kixs ::

Imam PSP Slim z CFW in 8GB kartico. Uporabljam ga obcasno za kaksne PSP spile, emulatorje in predvsem filme, ko grem na pot. Vcasih si pocim gor kaksne PDF-je, da v miru kaj preberem. Ce se mi ne da vlacis s sabo EEE-ja, ga ponucam se za internet.

Glede na to, kar sem hotel, je bil PSP prava izbira. Ze nekaj casa pa cakam PSP2, ki bi bil mocnejsi in omogocil dobro emulacijo Amige, N64 in Snes, pa MAME (za dolocene spile).

lp

Okapi ::

po tej logiki lahko recem, da ima ds boljso grafiko, saj kar precej iger za akcijo izkorisca oba zaslona naenkrat.
Matematika ti ni jača strana, ne?:P DS ima manjšo ločljivost, tudi ko sešteješ oba zaslona.

O.

mojsterleo ::

ravno sem precekiral gamespotovo top50 listo najboljsih iger, in sem bil pri pspju dobesedno sokiran: letos sta izsli samo dve(!) igri z oceno visjo od 8.2. a ta konzola umira al kaj?

sicer pa evo link:
http://www.gamespot.com/reviews.html?ty...

pa primerjaj z nintendo ds:
http://www.gamespot.com/reviews.html?ty...

kixs ::

Prislo je do zatisja pred nevihto ;)

Poglej se kaj prihaja:
http://www.gamespot.com/newthisweek.htm...

hojnikb ::

Prislo je do zatisja pred nevihto ;)

Poglej se kaj prihaja:
http://www.gamespot.com/newthisweek.htm...

Gran Turismo je že vzun, sam ka ko rabi firm 6.00;((
#brezpodpisa

Dr_M ::

Okapi: zakaj komentiras stvari, ki jih nikoli nisi videl?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Okapi ::

Kaj ti ni jasno?

O.

ZaOstali ::

Prislo je do zatisja pred nevihto ;)

Poglej se kaj prihaja:
http://www.gamespot.com/newthisweek.htm...

Gran Turismo je že vzun, sam ka ko rabi firm 6.00;((

Ti - ti haxer

hojnikb ::

Prislo je do zatisja pred nevihto ;)

Poglej se kaj prihaja:
http://www.gamespot.com/newthisweek.htm...

Gran Turismo je že vzun, sam ka ko rabi firm 6.00;((

Ti - ti haxer

Pač nočn da mi en original špil vsil nek firmware, s katerim pol zgubim vse homebrew programe in plugine.

To je pa sicer zelo širok pojem, v dobrem in slabem smislu...;)
#brezpodpisa

janezkac ::

ja pač js sem bol psp pristaš ampak vsak ima svoje mnenje. Odvisno od tega kaj hočeš igrat kaj ti je všeč..

hojnikb ::

ja pač js sem bol psp pristaš ampak vsak ima svoje mnenje. Odvisno od tega kaj hočeš igrat kaj ti je všeč..

Točno tako!
#brezpodpisa

win64 ::

Neko laično primerjavo sem slišal)bolj za orientacijo):
Nintendo DS je na stopnji nintendo 64
PSP na stopnji PS2

Nihče ne more trditi, da nima PSP boljših grafičnih zmogljivosti. Če smo že pri zaslonu, se je kdo vprašal glede števila barv, pa dejstvo da lahko NDS 3D sliko strojno izrisuje samo na enem zaslonu.

NDS po drugi strani pa ima višjo avtonomijo, ima zaščiten zaslon med prenašanjem(brez torbice) in lažje ga daš v žep. In hitrejše nalagalne čase.

Edina pomembna reč, ki je subjektivna je: zaslon na dotik vs analogne smerne tipke.

Jaz sem se odločil za NDS predvsem zaradi avtonomije, pri igrah pa pogrešam predvem dirkaške simulacije

mojsterleo ::

Jaz sem se odločil za NDS predvsem zaradi avtonomije, pri igrah pa pogrešam predvem dirkaške simulacije
ce so ti vsec take igre, si pa krepko sfalil platformo. namrec na handheld konzolah lahko o cem takem samo sanjas. vecina dirkacin, kolikor jih sploh je, imajo povdarjen arkadni del.

Dr_M ::

Kaj ti ni jasno?


Jasno mi je, da nimas pojma.


PSP na stopnji PS2


PS1 pa res.


NDS + cyclods je zakon. PSP se lahko samo skrije. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

PSP na stopnji PS2


PS1 pa res.

PSP je vbistvu nekaj med PS1 (je bolši od ps1 ker komot emulira igre za to)
in defenitivno slabši od PS2 (večja resolucija, nasplošno bolši hardware).
#brezpodpisa

BananaBoy ::

Sony PSP. PSP ima boljšo grafiko pa ima zdaj tudi novo verzijo pa lahko kar preko PSP-ja narocis igro pa se ti pobira in nato jo igraš brez da bi šel v trgovino. PSP imam jaz pa tudi Nintendo DSi. Boljši je PSP.

Mentalist ::

Amm, si ti videl na kake stare teme odgovarjaš??
Lool.

Frajer ::

kupi si Sony PSP je ful boljši pa lepša grafika

mojsterleo ::

kaj ti koristi hud hardver na pspju, ko pa je iger premalo?

ds ima veliko vec iger, in tudi vec dobrih iger.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Psp odklep (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Konzole
25646518 (18882) Peter6
»

Sony PSP ali NGP

Oddelek: Konzole
71369 (1223) Ganon
»

Nintendo 3DS bo zdržal od tri do pet ur, brez 3D še dlje

Oddelek: Novice / Konzole
104709 (4054) win64
»

PSP(Nimam Pojma) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
11211195 (9933) ZaOstali
»

PSP Portable

Oddelek: Konzole
102211 (2096) Berserker

Več podobnih tem