» »

Kupujem proc + plato (AMD X2)

Kupujem proc + plato (AMD X2)

levaky ::

V serverju imam trenutno MSI nforce2 + athlon 3000+, napičil pa bo počasi čas za nadgradnjo.

Iščem čim cenejšo rešitev. Ker ravno razvoju na tem področju ne sledim več, me zanima mnenje o izbiri plate in proca:
Asus M2NPV-MX, VGA, AM2 ali Gigabyte GA-M61P-S3, AM2
AMD Athlon 64 3600+ X2 Dual-Core Box, AM2 ali AMD Athlon 64 4000+ X2 Dual-Core Box, AM2
Notri 1GB rama.

Kaj bi vi svetovali?

Matej

levaky ::

Zanima me tudi malo o čipovjih na platah. So nforce še vedno best buy? Kako je z VIA čipovjem. Imel sem ga enkrat v času P2 in takrat so bili porazni.

Kake so razlike pri čipovjih od nvidia? Neke 410 420 430,... Katerega naj iščem?

Kaj naj s procesorjem? Najcenejšega opterona ali rajši malo boljšega X2? Najbolje sem ogret za naslednjega: ATHLON 64 X2 4000+ (2.0) Dual Core, 1024KB, SOCKET AM2, BOX

Kako je z rami? Patriot rami so vredu? Kaj pomenijo latence oz kakšna more biti, da je ram dober,...

Hvala za odgovore:)

dzinks63 ::

:)) Nekaj ugodnega in zanesljivega za server npr:
matična: Intel Grand Country 2 D102GGCL
procesor: Intel Dual Core E2160

levaky ::

Misliš, da nebi bila boljša izbora AMDjev X2? Vsaj glede price/performance?

Tudi, ko malo primerjam cene plat, se mi zdi da za enako ceno tiste za AMD ponujajo več. Kakšno mnenje je sicer o izdelovalcih Asus in Gigabyte?

CCfly ::

Gigabyte in Asus sta v redu, VIA je praktično čisto out in procesorja 3600+ skoraj ne vidim več (kar pomeni da glej proti 3800+ do 4400+).

PS: Daj notri 2 GB spomina, ti bo prišel bolj prav kot hitrejši procesor.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

levaky ::

Trenutno se ogrevam kar za spodaj omenjenega 4000+
(opis iz ceneje.si)
tip procesorja: AMD Athlon64 X2 (dual core)
podnožje: AM2
frekvenca delovanja: 2000 Hz
predpomnilnik: prvonivojski: 128 KB, drugonivojski: 1024 KB ()
tehnologija: 90 nm
zunanje vodilo procesorja: FSB 2000 MHz
poraba moči: 65 W
(100€)

Ali ima ta procesor 2x1MB L2 ali 2x512MB L2? Ker nekje piše 1MB L2, drugje pa 2x1MBL2
Kako to, da ima isto procesor nekje FSB 2GHz, drugje pa 1GHz. Oznaka procesorja zgleda enaka. Je razlika v jedrih? Koliko se pozna razlike v FSBju?

Za plato sem se odločil za naslednjo:
Asus M2NPV-MX, VGA, AM2 (72€)

Ram:
PATRIOT RAM DDR2, PC2-6400, 800MHZ, S HLADILNIKOM, 2 x 1GB (72€)

Matej

CCfly ::

Ali ima ta procesor 2x1MB L2 ali 2x512MB L2? Ker nekje piše 1MB L2, drugje pa 2x1MBL2
V prvem primeru gre za 2x512 v drugem za 2x1, kar se pozna tudi pri končni oznaki zmogljivosti.

Kako to, da ima isto procesor nekje FSB 2GHz, drugje pa 1GHz. Oznaka procesorja zgleda enaka. Je razlika v jedrih? Koliko se pozna razlike v FSBju?

AMD nima FSB-ja. Njihovo vodilo nosi ime Hypertransport in v tvojem primeru ni pomemben faktor, saj zagotavlja več kot dovolj širine. Ponavadi ga omenjajo le pri matičnih ploščah, pa še to bolj zato, da imajo eno slikco več na škatli. IMHO gre pri oznakah, ki si jih videl, nekje za frekvenco na kateri deluje procesor, drugje pa za frekvenco Hypertransport vodila.

Če bo server tekel 24/7 morda ne bi bilo napak razmisliti o nakupu procesorja z oznako EE, ki ima TDP 35W namesto 65W. Bi se ti investicija porvnila čez malenkost manjši račun za elektriko.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

levaky ::

CCfly: konkretno procesor iz ceneje.si (AMD Athlon 64 4000+ X2 Dual-Core Box, AM2). Ali je to 2x512kb ali 2x1MB L2? To me bega:)

CCfly ::

2x512

edit: jaz bi predlagal tega, če je dobavljiv.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

OChack ::

dzinks63: clovk sprasuje za amd en intel, d aje intel zanesljiv? ja a AMD ni? :)
kup AM2 palto nforce 570 al pa 590 chipset, boš kasnej lahko nadgradu na phenoma x4, ker intel platam se mal bliža konc + nov ddr3 ram k je svinsko drag tkoe en 10x dražji skor od ddr2 trenutno. jst mam asus m2n sli deluxe plato za mal denarja dost vsega stabilna je navija se več kot sm zahtevov oz. pričakoval tko da če en bo prej crknla plata bom mev zadevo ene 3-5 let z nadgradnjo
Int€l inside, IDIOT Outside

OChack ::

bdv, uzem brisbane jedro je 0.65 tech, mjhna poraba itd, tud navija se 3G komot, jst sm dav za svojga x2 4400 111€ in zadeva dela kot mora
Int€l inside, IDIOT Outside

CCfly ::

Navijanje opreme namenjene strežniku morda ni ravno najbolj bistra ideja.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

levaky ::

Brisbane pravite... No ja, poraba EE procesorjev je res dokaj majhna.

Se pravi, rajši 4400 EE + NF5 plata (najcenejša je tale GIGABYTE osnovna plošča M55S-S3, AM2, ATX, NF 550, DDR2 oz. z nforce 550 MSI osnovna plošča K9N NEO-F, AM2, ATX, DDR2, LAN, SB 7.1). 75€.

Se pravi proc 117€ + plata 75€ + ram neki dnarja in smo na 200€. Mogoče bo za začetek moralo zadoščati 1GB rama, ker denarnica ne dopušča več:)

Ja, navijanju se bom pa zaenkrat izogibal, saj najbrz ne bo potreben. Trenutno me najbolj tepe počasen prenos podatkov in občasno precej zaseden procesor.

Matej

CCfly ::

Smem vprašati kaj poganjaš na strežniku ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

levaky ::

2-3 portali z 10000obiska/mesec (apache+php+mysql) in samba server za domače omrežje.

Matej

OChack ::

uf za server pomoje brisbane 3600 al pa kj podobnga super zadeva, nekje se je dobil 35w x2 3800 proce, če boš to dobu se kr splača, pa eno MSI plato, po možnosti tako k ma 2 mrežni mislm da se jo dobi že za ene 80-90 € pa procesor ene 70-80 in ram 1 giga pa tud 40e al pa še mn če ne navijaš
Int€l inside, IDIOT Outside

levaky ::

Zadnja konfiguracija, ki sem jo omenil, bo pomoje popolnoma dovolj

levaky ::

Še eno vprašanje. Koliko je pa razlike med Nforce4 in Nforce5 čipovnjem?

CCfly ::

nForce 500 rešuje probleme z ActiveArmor-jem, PCI latenco in PCI-E, ki jih je imel predhodnik, dodaja pa nekakšno kvazi podporo za QoS (First Packet) in trunking, menda dela celo TCP/IP "pospeševanje". Vse skupaj seveda le v dražjih modelih.

Če mene vprašaš pri strežniku ne boš opazil niti pičice razlike.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

OChack ::

pospeševanje tcp je sam pr nf 590
Int€l inside, IDIOT Outside

levaky ::

Fino! Tako da vem gledati in iskati druge dobre lastnosti plate:)

Matej

levaky ::

Evo naročeno:)

4400+ EE, Gigabyte plata in 2x1GB rama. Sedaj pa pljunit v roke in načrtovat, kako bom čim hitreje nadgradil server na 64bit.

Hvala vsem za pomoč, Matej

OChack ::

4400+ EE mam jst in se brez pretegvajna in višanaj voltaže da na 2.8 tko da ti bo server še mal hitrej delu ;)
Int€l inside, IDIOT Outside

st00rm ::

OChack kje se da dobit x2 z 35W porabo ?? (tisti v funtechu so Energy Efficient ampak imajo porabo 65W)
God must love stupid people because he made so many of them.

CCfly ::

http://fab51.com/cpu/guide/opn-am2-e.html

Pa ne jemat TDP-ja preveč dobesedno saj gre poraba gor malo bolj zvezno, oz. ne preskoči kar iz 35W na 65W.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321103 (12253) DJ MartiNi
»

Nova plata, procesor in rami...do 200 ojrov

Oddelek: Kaj kupiti
301970 (1349) pinx
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647110 (4939) MEDENA
»

nicjasno kupuje racunalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534177 (2936) nicjasno
»

Kaj pravite na to sestavo rač.? Prosim pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
241743 (1310) rhino

Več podobnih tem