» »

jabolko vs. solata

jabolko vs. solata

slovencl ::

Pri kosilu v menzi imam na izbiro jabolko ali solato (običajno porcijo). Kaj je bolj zdravo (kaj ima več c vitamina)?

John Abruzzi ::

Kakšne teme se zadne čase odpirajo.:\

kixs ::

Sam bi izbiral predvsem glede na glavno jed. Nekaterim jedem ne pase solata. Jabolko pa lahko pojes tudi kasneje.

Ce bi ze izbiral, bi raje vzel solato. Fino je, ce lahko izbiras in si naredis po svojem okusu. Malo zelene solate, malo fizola, malo paradiznika, malo zelja, kuruze, kaksna oliva + olivno olje in jabolcni kis, ce imajo tudi kaksen posip z lanenimi semeni.

Jabolko pa si magari sam kupis in pojes eno na dan. Sej ves kaj pravijo, eno jabolko na dan odzene zdravnika stran (al kako ze gre) ;)

Drugace pa kombiniraj, en dan solato, drugi sadje.

Ja, pa ne gre tu samo za C vitamin, z zelenjavo in sadnjem dobis v organizem se minerale, vitamine in druge snovi v sledeh (zelo majhnih kolicinah), vlaknine za lazjo prebavo in ciscenje crevesja.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

perci ::

Kokr poznam te menze, jabolko kao talajo za sladico. NAPAKA. Če že vzameš jabolko, ga nujno pojej pred glavno jedjo, isto seveda velja za solato. Jaz sem se na to navadil in sedaj mi sploh ne paše jest solate med kosilom ampak vedno kot predjed. Je fajn za prebavo.

Roadkill ::

>> Sej ves kaj pravijo, eno jabolko na dan odzene zdravnika stran (al kako ze gre)

Smo v Sloveniji, tako da mislim, da je bolj popularen rek: Deci na dan odžene zdravnika stran.
S tem da eni mislijo na rdeče vino, drugi na šnops. ;)
Ü

kixs ::

Pravijo ze marsikaj, vazno pa je, da je zdrav duh v zdravem telesu :D

Ejsi_Disi ::

Kar je otroku mleko, to je starcu vince.
Rock n' roll ain't noise pollution!

'FireSTORM' ::

Kokr poznam te menze, jabolko kao talajo za sladico. NAPAKA. Če že vzameš jabolko, ga nujno pojej pred glavno jedjo, isto seveda velja za solato. Jaz sem se na to navadil in sedaj mi sploh ne paše jest solate med kosilom ampak vedno kot predjed. Je fajn za prebavo.

Nevem točno kje je to v kateri državi da tam tako jejo. Solata - juha - glavna jed - sladica.
Pa po TV sem gledal en dokumentarec in bi baje morali tako jest. Nevem točno kje in kdaj in o čem točno je bil dokumentarec, nekaj se je šlo z enačenjem hrane z vodo, zemljo in ognjem...

edit: 1 dcl je dober, ampak ta dcl počasi začne izgubljat dc in ostane še samo l :) ali več njih :)
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

perci ::

jah, italijani jedo tko, recimo

Gr0unD Zer0 ::

jabolko na dan prežene zdravnika stran(če ga wrei v glavo trofiš):D

olivno olje? bljak... bučno ftw...

če hočeš vitami nc pa kuharco naprosi naj ti vsak dan kako limono nabavi...:D

Fr33man ::

Če te že tako skrbi za svojo organsko podlago, ti za zadostno količino vitamina C priporočam da ješ paprikina semena, no tut peteršilj je OK. Boš dobu več vitamina, kot da cel popoldne jabuka natepavaš.

zcetrt ::

Po mojih izkušnjah z menzami in študentsko prehrano, sta tako jabolko kot solata pogosto nevredna uživanja. Pa imam rad tako solato, kot sadje. Seveda so tudi svetle izjeme, a prepogosta so izsušena kašasta jabolka in topla prekisla solata...
4.

dukenukem ::

men se tud zdi, da po menzah vse bolj šparajo in majo posledično nekvalitetno hrano ,da o menzah za delavce ne govorim ,tam pa mislijo da se bo vsa njihova šara požrla :(

BluPhenix ::

Nisem še opazil, da bi italjani masovno jedli solato kot predjed ...lol

Navadno je kakšen carpaccio, pršut, testenine. V bistvu malokdaj vidim da bi imeli italjani na mizi solato. No vsaj tisti, ki zahajajo k nam v gostilne in restavracije.

Vem pa da je pri francozih precej proljubljena kot pričetek obroka. Pač zaradi kisa s katerim jo začinimo se izboljša prebava.

zcetrt: po mojih izkušnjah so pa študenske menze (no ne vse, seveda) kar uredu prehranjevalnice. Morda si pač malo razvajen?

dukenukem: kaj zate pomeni nekvalitetna hrana. Taka, ki je ti ne maraš, al da je res slabe kvalitete? Marsikatere "restavracije" na bone nimajo čisto nič kvalitetnejše hrano, kot menze. Večkrat sem imel prebavne probleme s hrano za dražje bone kot pa v menzi (pač občutljiv želodec na določene stvari - darilo študentskih let).
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Italjani (kokr sem vidu, v mojem bivanju tam +2 leti) jedo prvo solato potem glavno jed nazadnje župo, (ne vsi) ampak vidu sem jih kr neki, vsaj od gorice do mešter. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

perci ::

BluePhenix: Ja, pri nas jih res ne boš videl tako jesti, ker solate ne strezemo kot predjed. Sicer pa jih tudi ne bos videl (ali pa redko), da jedo solato hkrati z glavno jedjo.

Talijani načeloma itak ne jedo tok solate, oni majo svoje antipaste (ki pa so lahko tudi bolj solatne). Carpaccio ni pa v italiji čist nič bolj pogost antipast, kot kerikoli drug.

Pravzaprav, če dobro pomislim, zadnjič sem bil v eni dobri oštariji, kjer sem jedel 15 antipast, pa niti ena ni bila carpaccio.

Timmah ::

od zelenave mam najrajs odojka, od sadja pa svinsk snicl >:D
donde esta francesca

DimmniBurek ::

Jabolko je sladko, kar ni preveč "zdravo", medtem ko solata vsebuje dosti vlaknin, ki pospešijo prebavo in so sploh boljše za človeka...
There Is No Stronger Drug Than Reality

krneki0001 ::

Za zdravo prehrano bi morali za zajtrk jesti sadje, za kosilo zelenjavo in za večerjo meso. Med enim in drugim obrokom pa naj bi bilo najmanj 2 uri. Pa ni priporočljivo mešat zelenjave z mesom.

Zgodovina sprememb…

dukenukem ::

postani vegetarjanec :D

DimmniBurek ::

nebivedu: z drugimi besedami, OH(kruh, testenine, riž) čez dan, proti večeru pa raje OH menjamo z B(meso, skuta, siri, ribe...)
Pred spanjem nam OH ne koristijo, ker se čez noč naložijo v maščobo...
B pa rabimo za mišice, da nam ne razpadajo mišice(porabljajo za energijo) oz. preprečimo katabolizem, bla bla, zdej že nakladam
There Is No Stronger Drug Than Reality

perci ::

predvsem ni pametno mešat hidratov z mesom - kar v bistvu počnemo vsak dan

mare_ ::

Da dam še jst moja dva centa o italijanih: sem bil pri eni družini en kratek čas in smo vedno najprej jedli ali juho ali solato :P

Pyr0Beast ::

A ni stvar taka, da se to v želodcu še kakšno urco meša, preden se prebavi ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Looooooka ::

folk se prevec obremenjuje s tem v kerem vrstnem redu kaj poje.kar dejansko ni tok vazno.vazno je da se ne nazres prevec.najbl vazno je pa to da svojo debelo racunalnisko rit dvignes parkrat na teden in se razmigas.
diete in neka zdrava prehrana niso pol tok zdrava kot redno gibanje in kurjenje teh kalorij.
se lahka tud solate naziras k vepr pa se zredis.
migat migat pa se enkrat migat.

in ja...makaronarji.narocis vse dobis solato in pol te po moznosti se cakajo da bos pojedu solato predn ti sploh prnesejo glavno jed =)
in se niti en od njih mi ni zgledu kj bl suh od slovencev.

;-) ::

Nevem točno kje je to v kateri državi da tam tako jejo. Solata - juha - glavna jed - sladica.


Na primorskem je to pogost običaj in v italiji...vem ker celo poletje sem tako jedel(da nisem bil izjema). Se navadiš.

Drugače pa nisem ne za jabolko ne za solato:D

kixs ::

Loooooooka:

bi te prav rad videl, da se bos od solate zredil (mislim listnate zelene solate) 8-O

Ne se prevec obremenjevat z vrstnim redom jedi (hrane). Nasa prebava je ze tako narejena, da je tako kot mora bit. V razlicnih predelih nasega prebavnega trakta se prebavlja dolocena hrana in na koncu se predela vse kar nase telo lahko prebavi.

Problem ni toliko kako jes, ampak kaj jes - predelana industrijska hrana, itd.

LP

DimmniBurek ::

Od solate se ni še noben zredil. Prolem je ker gor stavite miljon olja in tatarskih in nevem kakšnih mastnih omak.

Solato je dobro jest, najbolje samo oz. z 2 žlicami olivnega olja. 20ml/dan olivnega(še raje lanenega ker vsebuje koristne Omega 3 maščobne kisline) olja je priporočeno...
There Is No Stronger Drug Than Reality


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na malico, manjše menze ali večje trgovske centre (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5815431 (7494) fosil
»

Kaj je za kosilo

Oddelek: Loža
499044 (6188) m0LN4r
»

Slovenska tradicionalna hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8721514 (19863) ales85
»

Kebab vs. ostala hitra hrana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15245481 (41146) PINki
»

Ljubljana: kje jesti kot študent? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012768 (8573) suntrace1

Več podobnih tem