» »

Kater prenosnik?

Kater prenosnik?

Racko ::

Zanima me, ker prenosnik bi bil dober za ceno tam do 200.000 sit, gledal sem ze nekaj vendar se nic nisem nasel.


LP Rapy

dejvidlj ::

Za 200k kaj pametnega verjetno ne boš našel, vsaj v Sloveniji ne. Za kakih 50k SIT več lahko dobiš že solidno opremljenega Solonote-a ali Prestigiota. Za Solonote prenosnike poglej tukaj, za Prestigiote pa tukaj. Obe znamki imata ohišje od istega proizvajalca(AOpen) in zmogljive 8-celične baterije. Solidno razmerje cena/kvaliteta je pri obeh znamkah. Če bi bil pripravljen za prenosnik plačati nekoliko več denarja, recimo 350+ čukov, bi ti priporočal Dell D505 s 3-letno garancijo ali pa primerljiv HP-jev prenosnik nx5000 z doplačilom za 3-letno garancijo(samo tega je že težko dobit, ker ga ne izdelujejo več) oz. za malenkost več denarja HP nc6000(okoli 380k SIT). Vsekakor se ti splača malce našparati in si kupiti kakšen brand name tako zaradi dobrega servisa in 3-letne garancije kakor tudi zaradi na splošno boljše kvalitete izdelave, ki pa je pri prenosnikih vsajo toliko pomembna kot zmogljivost konfiguracije.
Don`t worry, be happy

nicnevem ::

Kaj pa tole čudo: JAE Butterfly C26k

mtosev ::

Tachyon
Piše do 200.000 in ne do 300.000.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

boštjan ::

samo za 310k je tale JAE Butterfly C26k prenosnik bomba in vrede,da se ga pobliže ogleda
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mtosev ::

Je ja ampak me skrbi kvaliteta izdelave in kdo te laptope dela?

Aja pa toti so tudi zanimivi!
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

boštjan ::

my guess is ,da jih JAE servis sestavlja.tako kot prestigio avtera sestavlja
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mtosev ::

Toti zgoraj so tudi zanimivi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Wolfram ::

Da ne odpiram nove teme... zanima me kaj pravite na ta dva modela:

Presario 2520
P4 2.3Ghz, 512MB DDR, 40GB, 15.1" XGA LCD, DVD+RW, modem, mreža, irda, Tv Out
190.000 SIT

Presario R3312EA
AMD XP3000+, 512MB ram, 40GB hdd, 15" XGA LCD, DVD+RW, modem, mrežna, PCMCIA, USB, TV Out
195.000 SIT

(gre za predstavitvene modele)
Predvsem me zanima, kakšna je razlika med procesorjema... A je ta P4 mobile ali navaden?

lp
www.igralec.com

mtosev ::

Kaj si prišo do teh prenosnikov prek mojega linka? :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Wolfram ::

Ne.
www.igralec.com

jurre ::

v BigBangu imas Prestigio NOBILE 157 za 299.990 SIT:
- Intel Pentium-M 1.6 GHz, 2 MB L2
- pomnilnik 512 MB DDR; trdi disk 60 GB 5400 min-1
- grafična kartica ATI Radeon 9700 MOBILITY 64MB, tv-out
- 15.1’’ TFT 1400x1050; DVD/CDRW kombo enota
- WLAN 54Mbit, modem 56k, IR, FireWire USB 2.0, LAN 10/100 Mbit; čitalec kartic SD, MMC, MS
- masa 2.68 kg;
- garancija 2 leti
- darilo: torbica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

flipflop ::

Kakšna je pa kvaliteta teh prenosnikov Prestigio? Je vse bolj plastik fantastik, ali je kaj boljše?

OmegaM ::

A mi lahko kdo pove kolko bi stal malo rabljen prenosnik ACER ASPIRE 2000

http://reviews.cnet.com/Acer_Aspire_200...
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

dejvidlj ::

Priporočam ti, da se odpraviš v katero od štacun kjer prodajajo te Prestigiote in si sam oogledaš, potipaš. Ohišje pri noname-ih je bolj kot ne loterija, če maš srečo lahko naletiš na solidno zadevo, ki kar zdrži, lahko imaš pa smolo in hitro počijo panti za zaslon, se razmaje optična enota, ipd. Pri Prestigiotih konkretno mislim, da so posebej kritizirali tipkovnico in touch pad, sicer pa so dokaj solidno narejeni.
Don`t worry, be happy

Shadowman-x ::

Pri notesniku moraš predvsem vedeti zakaj ga boš uporabljal, saj to ni kot pri hišnem - zgrešiš nakup pa potem pač menjaš komponentein nadgrajuješ v nedogled.

Če ti je pomembna baterija potem - Centrino varianta (tudi ostale mobilne variante niso slabe),
če je pomebna hitrost - Centrino in disk z 5400 rpm,
če je boš igral igre - zgoraj navedeno + grafika z lastnim spominom obvezna (tukaj se dobro odnesejo Radeoni 9200, saj v dobri kombinaciji ostalih komponent dosežejo preko 7000 točk v 3DMark2001, seveda pa če si pripravljen odšteti kaj več potem pa Radeon 9600, ...)),
če je pomembno da je malo za dušo in razkazovanje - 15.4" ali večji zaslon,
...........

V primeru da se bi odločil za nakup HP-jevega notesnika pa me kontaktiraj na ZS, v kratkem dobim pošiljko zelo dobrih notesnikov z garancijo in mislim, da bi se kaj našlo tudi za okoli 200k SIT.

blackmumba ::

http://www.bolha.com/oglas1099943

tega prodajam jaz, je zelo dober ima garancijo, prodajam ga pa zato, ker sem se prenaglil pri nakupu ker ga v bistvu ne rabim in ga že 1 mesec nisem prestavil iz mize

LP

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

@Bostjan

Od kje pa tebi info da Prestigio izdeluje Avtera?

boštjan ::

nurmaln,ne izdeluje,sestavlja.Serviser v MB je reko enemu mojemu kolegu,ko mu je prenosnik na servis prineso
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Tero ::

Kaj pa mislite o temle prenosniku?
Kaj za vraga je ATI M11CL ? :\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

flipflop ::

M11 je Mobility Radeon 9700, kaj pa še CL pomeni pa ne vem.

nurmaln ::

@Boštjan

Tuki mi boš pa mogu vrjet. Avtera je včasih sestavljala Notex prenosnike ampak je to opustila in zdej distribuira Acer, HP in Fujitsu Siemens prenosnike. Sami ničesar več ne sestavljajo.

tomaz321 ::

Mislim, da se za prenosnik še vedno splača v avstrijo skočit!

Od danes imajo v Mediamarktu eno faj akcijo (3.3.2005-10.3.2005)!

ACER - tole za 240.000 SIT + prevoz se mi zdi da je best buy, ACER pa je tudi firma kateri bi zaupal!

buldozzer ::

Jaz sem dal zdej (sluzbeno) par prenosnikov skozi in lekcije, ki sem se jih osebno naucil so najmanj naslednje:
- znamka JE pomembna - ne kupuj "garaznih" izdelkov (TroNote, Gericom, ACER...)
- ce ga uporabljas kot prenosnik, je trajanje baterije vazno - AMD mi je sicer bolj simpaticen od hegemonisticnega Intela, ampak slednji je zal pri prenosnikih zakon
- ko gres po svetu, je centrino zelo uporabna zadeva
- pazi na kvaliteto zaslona!

Trenutno imam HP NX7010 in ga ne zamenjam! Je pa mal nad omenjen budget, pride okol 450k SIT. Kar ponuja -Lan- na bolhi je po moje zelo dobra izbira. Lahko pogledas tudi malo med cenejsimi modeli IBM-ja ali Dell-a. Prevsem se ogibaj Gericoma in TroNota - very very bad experience, crkujejo zasloni, crkujejo mamaplate, baterija zanic, disk pocasen...

tomaz321 ::

RE: buldozzer

Kaj te pa na ACER-jih moti?
(realno ga primerjaj, kaj ponuja tisti link ki sem ga dal za 240k SIT; centrino, 512 MB rama, 60GB HDD, Wlan, r9700, Irda, 3xusb 2.0, DVD-RW - je pa neobičajna akcija, ker gre za 15 let obstoja trgovine in je zato še cenejši) Sam imam namreč z ACERji prav dobre izkušnje (razen zvočniki so bili bolj zanič), zato me zanima, zakaj si ga dal med listo tistih, ki jih odsvetuješ!

Malo čez budget (iščem comp za 200k); ti pa prodajaš za 450k :D!

HP mam izkušnje da lahko tut ena fajn jajca dobiš (serija 9005)!

Se pa strinjam IBM, Dell,.....HP,..ostalo,.......tronote!
Ampak na žalost če maš omejitev 200k SIT težko računaš na nekaj perfektnega in zato po mojem ni na mestu prodajat mercedesa tistemu, ki je prišel po renaulta!

neres ::

Kot je bilo že velikokrat napisano... Odvisno za kaj rabiš...

Tisti predstavitveni modeli se zdijo v redu. Jaz osebno pa bi šel po prenosnika v tujino.

Se strinjam s tomazem123.
HPji so zame nekje v enakem razredu kot Acerji (odvisno od modelov, seveda). IBM so višji razred (in dva razreda višje cene), Tronotei pa nižji.

nurmaln ::

@buldozzer

Sicer sta ti že dva povedala ampak od kje pa teb da je Acer garažna firma?

Dej si mal poglej o čem govoriš npr. tole

V Evropi so to najbolje prodajani prenosniki - že kakšno leto so pred HP, tko da ne bluzi. Prenosniki so vsaj toliko kvalitetni kot vse ostale vodilne svetovne znamke, bi pa ocenil da nudijo daleč največ za svojo ceno. Če jih kupiš v Sloveniji kot fizična oseba imaš že v osnovi tudi 2 leti garancije (za razliko od HP, IBM...)

:\

mitjaje ::

Danes sem se spet malo posvetil prenosnikom. Od kolega sem imel v rokah IBM ne vem točno kateri model (1.6 PM, nadgradnja 1GB ram,...) , no pa preidimo k bistvu. Ko sem ga primil v roke, solidna teža in dimenzije a ko sem hodel ekran zapret, se je začela plastika upogobat. Ko sem ga le zaprl, sem malo stisnil na zgornjem deli in glej ga zlomka, plastika je škripala!!! Toliko o IBM, kar pa se tiče plastike drugje na prenosniku, pa je solidna.

Zdaj me pa bolj zanima to: Kaj menite o prenosniku HP 7010NX (1.7 PM, 512 ram, ati 9200 64mb, bluetooth, 15.4 coll ekran z 16.7 M barvami), dimenzije in teža povprečna. Kar se tiče ohišja, pa je bilo prfektno, vsaj na prvi izgled!!

Prosim za korektna mnenja in ne gledat na ceno!!

ps: Lahko tudi mnenje, acer trevel mate 4502 (15.4, 1.6, 512, ati 9600/9700, ...) VS HP 7010

HP 7010


LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

nurmaln ::

:)
Še eden z istimi problemi. Enako dilemo sem imel kakšne 3 mesece nazaj.

Prenosnika sta nekje v istem rangu, če se pretirano ne motim je prednost HP-ja proc 1,7 (Acer 1,6), prednost Acerja pa grafika Radoen 9700 (HP 9200).
Uporabljal sem že oba in ju tudi primerjal. Kolega ki je imel HPja se je strinajl z mano da je slika na Acerju bolj čista in ostra, ne morem pa garantirati ali je na vseh tako saj mu je 14 dni kasneje zaslon popolnoma odpovedal. Ko ga dobi s servisa bom še enkrat preveril če je slika na HPju dejansko slabša ali je bil problem v napaki na prenosniku.
Jaz sem se odločil za Acerja zaradi grafike, zato ker sem dobil v osnovi dve leti garancije in ker je bla cena za cca 70k nižja8-O

mitjaje ::

To je zamene tudi velika težavnost, ugotovit, keri je boljši. Kar se tiče grafike, ni odvisna od grafične ampak predvsem od ekrana samega, grafika se potem pozna razlika, ko se opravljajo zahtevne grafične naloge (igranje igerc, za kar pa ga jaz ne mislim kupit) HP-jeva prednost je tudi baterija, ki zdrži cc 30 min več in boljši procesor, kar pa se spet ne opazi takoj (spet pri zahtevnejših opravilih)

Ti pa mi le povej kak je z zaslonom, ko kolega dobi nazaj notesnik.

LP
www.ultrasplet.net

OwcA ::

Še nekdo, ki se je med podobnimi odločal, le da sem na koncu pristal na Sonyevem VAIO FS115B. Zaslo, tipkovnica in kvaliteta izdelave sta daleč pred prej naštetimi, le baterija ne zdrži pretirano dolgo (nisem meril, ampak tako na uč bi rekel kakšne 3 h).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Wolfram ::

Folx, a mi lahko en razloži razliko med "Intel Celeron-M 340 1.5GHz" in " Mobile AMD Sempron™ 2800+" - v zmogljivosti in porabi.

Hvala vam!
www.igralec.com

mitjaje ::

Intel Celeron-M 340 1.5GHz" VS " Mobile AMD Sempron™ 2800+"

1) Oba imasta mobilni procesor, kar pomeni, da se poraba procesorja prilagajata glede na obremenjenost
2) Kateri je boljši?! Tu je zdaj problem, kar se tiče zmogljivosti in porabe, sta oba na dnu in sta zelo požrešna glede energije. Ampak znano je, da so intelovi procesorji bolj varčni!!!
3) Moč pa je pomojem dejansko ista, saj če celeronov m procesor tudi laufa na pol manjši ferkvenci, tako kot pentium M, lahko 1.5 pomnožiš z 2. Dejaska moč v primerjavi z običnimi celeroni, pa je neki 2.8Ghz, kar pa je isto kot septron 2800+.
4) Predlagal bi ti raje celeron M

LP

Upam da si nisem preveč izmišljeval :))
www.ultrasplet.net

neres ::

sonysony: Jaz pa sem (če se ne motim ravno na tem forumu) enkrat prebral, da Celeron-M, za razliko od Pentium-M, ne menja frekvence. Torej da je vedno na, recimo, 1.5Ghz.

mitjaje ::

Kaj pa veš mogoče kak je z osnovno ferkvenco, ker recimo pri PM, so jo znižali iz 800Hz(osnova p4) na 400Hz. Kak pa je pri celeron M pa ne vem, pa me zanima ...

LP
www.ultrasplet.net

nurmaln ::

@Wolfram

Če se ne motim pretirano (pa po moje da se ne) je Sempron 2800+ sicer močnejši kot Celeron M 340, je pa res da ima neprimerljivo večjo porabo.
Svetujem da se malo vprašaš za kaj boš uporabljal tak prenosnik. Glede na to da gre verjetno za nižji cenovni razred na njem ne boš poganjal igric (vsaj ne grafično zahtevnih). Za večino pisarniških opravil, kot je uporaba paketa Office, brskanje po netu, pošiljanje pošte in podobne zadeve sta oba procesorja več kot zadovljiva, moraš pa vedeti, da bo prenosnik s Sempron proceosrjem neprimerljivo debelejši, težji in se bo bolj grel. Če ne iščeš prenosnika za igre predlagam Celeron M, če pa misliš gor igrato Doom 3 pa raje poglej za prenosniki od 350-500k.

Wolfram ::

@nurmaln

Prenosnika kupujem zato, da bi se odvadil igre igrat lol :D
Bo pač nadomestek za obstoječi računalnik, ker bom med študijem v ljubljani in mi bo res prav prišel.

Nisem vedel, da se debeline prenosnikov tako razlikujejo.. Za moje potrebe ni treba, da je ravno najlažji in tanek, a vseeno je zaželjeno. Odštel bom največ 240k, za kar se pa v tujini že dobi nekaj (ali kaj rabljenega v slo), pri nas pa bolj švoh (razen kakšen predstavitveni).

Kako je pa s procesorji pentium? Ko gledam konfiguracije, mi včasih ni jasno, ali gre za navaden procesor ali mobilni?

Hvala za odgovore!
www.igralec.com

neres ::

Mene tudi nekaj zanima s pentiumi. Namreč kolega ima pentiuma 4 in ko je na elektriko se frekvenca ne spreminja in se je ne da spreminjati. Ko pa je na baterijo pa se zmanjša za okoli 1Ghz. Kaj je potem to: mobilni al navaden proc?


Sicer pa se mi zdi da se Pentiumi 4 precej grejejo. Tudi o powerbookih sem npr. že bral hude stvari o prevelikem segrevanju.

Meni se Athlon XP-M 2400+ (v Acerju) nikoli ni segrel tako da bi bilo to moteče. Sem tudi pretvarjal filme ene parkrat po več ur...

Lahko se pozanimaš tudi glede glasnosti hlajenja, če te to zanima, ker so kar občutne razlike.


Tukaj še ena stran z nekimi primerjavami mobilnih procesorjev.

nurmaln ::

@Wolfram

Ja kr velke razlike so lahko v debelini, mogoče ti na papirju 1 cm razlike ne igleda veliko ampak ko boš to postavu na mizo se boš pa mal zamislil. Trenutno mam na mizi enga k ma v višino 4,7 in enga k ma 3,4cm, ta prvi zgleda ko zidak :D
Po mojem mnenju je Celeron M idealna varianta zate. Počaki kake 14 dni pa bo kakšna akcija zuni.
Pri Pentium procih glej ali piše Pentium M ali Pentium 4-M. Privi je pravi mobilni (uporablja se za centrino prenosnike), P 4-M je je kukr mal bolj "light" verzija klasičnega pentiuma.

@neres
to kako se obnaša na kablu ali na bateriji si nastavljaš na Control Panel -> Power options. Kadar je NB na kablu mu pač ni treba šparat in šopa na polni moči.
Nasvet vsem - ne kupujte prenosnikov s Pentium 4-M proci - so preživeti. Če vidiš v novem prenosniku oznako Intelovega procesorja s frekvenco višjo od 2 GHz se ga izogibaj. Sicer že obstajajo tudi P-M proci z višjo frekvenco ampak so taki prenosniki tam od 800k naprej :D

Kar se tiče pregrevanja pri Acerjih moram rečt da imam podobne izkušnje. Da me ne bo kdo narobe razumel - enak proc pod enako obremenitvijo se enako greje v vsakem prenosniku. Res pa je da nekateri proizvajalci dajo proc ali pa trdi disk (ki se tudi kr greje) točno pod del kjer naslanjaš roke ali na drugo neprimerno mesto kar pa pomeni da nas bo kakršnokoli segrevanje hitro motilo. Proizvajalci ki ne vlagajo prav dosti v kvaliteto ohišja (beri not-brand-name), uporabijo tudi materiale, ki se bolj grejejo, kar je spet moteče za uporabnika. Sprijaznit se bo treba da pri brand name prenosnikih ne plačamo samo etikete ali značke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

neres ::

nurmaln: Ja, sej vem da se da štimat, ampak ta proc ni reagiral na spremembe. Sicer se ne spomnem, če sem preizkusil tudi v Power management, ampak s SpeedswitchXP gotovo ni delovalo.

clarion ::

Zivjo !!! Tomaz:
Tudi jaz isto kupujem notebooka do 220 000 sit in nič več.

Tale HP je zanimiv, ni za igrice; se jih odvadiš LOL ampak po moje za normalno delo, upam da odpira internet strani hitro;
http://www.btc-city.com/images/shop/vse...
clarion

Wox ::

Da ne bom nove teme odpiral bi kar tukaj vprašal. Torej imam prenostnik HP nx9000. Ko ga pustim prižganega dalj časa preide v stanje mirovanja in se potem več ne zbudi. Sem ga že nesel nazaj v trgovino, vendar mi zadeve niso porihtal. Svetovali so mi da naj ko z njim delam, pač delam, ko pa ne ga pa naj ugasnem:( . Malo čudno se mi zdi tole. A ima oz. je imel kdo podobne težave?
Commodore 64

OwcA ::

Pa si pritisnil gumb za vklop? Lahko da si imel nastavljeno, da raunalnik sčasoma preide v hibernacijo, ki je precej podobna izklučenemu stanju, čohanje podgane ali kaj podobnega takrat ne pomaga.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

nurmaln ::

@OwcA

čohanje podgane lol
:D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nurmaln ::

@clarion

Počaki ene 10-14 dni in boš dobil praktično enak preosnik 20k ceneje, z dvema letoma garancije

Wox ::

@OwcA: Čohanje podgane ne žal ne pomaga:D . Zdej sem niki googlal, pa vidim da ma kar precej ljudi podobne probleme. Baje bi naj cela serija HPjev imela neke probleme z nekompatibilnostjo samsungovih RAMov. Bo treba na urafni servis za HPje vprašat kako in kaj.
Commodore 64

nurmaln ::

@sonysony

kolega je dobil prenosnik nazaj, zaslon je zamenjan ampak slika je še vedno na acerju bolj čista in ostra. Če boš kupoval ti priporočam da postaviš enega zraven drugega pa pogledaš.

OwcA ::

@Viharnik: BIOS imaš najnovejši? Meni to bolj kot nekompatibilnost z rami diši kot nekompatibilnost z ACPI.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916201 (7162) Seb4
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956581 (5288) gamaman22
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212131 (1762) nurmaln
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517403 (9579) Utk
»

NUJNO: Kaj meniš o prenosniku TroNote T95-CWD ?

Oddelek: Kaj kupiti
312729 (2010) Utk

Več podobnih tem