» »

prenosnik pod 180k SIT

prenosnik pod 180k SIT

1
2
»

OwcA ::

@parci: v kateri hitrosti natako se pozna?
Še vedno je danšnji pomnilniški podsistem veliko hitrejši kot je bil tisti na recimo Matroxu G200, pa je kljub temu slednji referenca za 2D grafiko. Niti pri 2D grafiki ne premetavaš toliko podatkov naokoli, da bi povsem izrabil pasovno širino, ki je na voljo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mtosev ::

@parci: v kateri hitrosti natako se pozna?

perci misliš? :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

perci ::

Lej owca, a si sprobal kak laptop z int. grafiko? Jst sem jih ene 5 dal cez in moram rect, da se je poznalo (opazno). Poznalo se je v samem delu, word se dlje odpira, photoshop je pocasnejsi itd itd. Drugace ni bilo bistvenih razlik v sami konfiguraciji, sistem pa sem tudi na vseh sveze nalozil. Da ne govorim o n številu desktop mašin z integrirano grafiko, ki sem jih imel čast porihtat, ki tut v sanjah niso bili tok odzivni kot primerljiv racunalnik z najbl bedno agp grafiko.

Lej sej men je v bistvu dost vseen, kaj folk kupuje. Ampak mojim znancem vsem toplo odsvetujem int. grafiko. Sicer so tele mašine za 170k z integrirano grafiko svetlobna leta naprej pred recimo mojo toshibo s c600 in ni dvoma da bi jo takoj zamenjal. Samo kupil pa take masine ne bi.

nurmaln ::

@perci

Sicer ne vem kakšne prenosnike z int. grafo si sprobavu ampak kakorkoli že izjava da prenosnik ne sme imet int. grafike je kratkomalo bedasta.
Katerikoli uporabnik si bo kupil prenosnik do 200k, ga ne namerava uporabljati za igrice ampak za razne office programčke, internet, pošto... Za tako uporabo se razlika med mojim prenosnikom z Radeonom 9700 in pa enakim prenosnikom z integrirano grafiko NE pozna. Res je sicer da so prenosniki s posebno grafiko ponavadi zmogljivejši tudi po drugih specifikacijah (hitrejši proc, več rama, hitrejši disk...) in je možno da od tu izvira razlika v hitrosti katero omenjaš. Če pa uporabniku zadostuje 40GB HDD, Celerom M proc in 256 ali 512 RAMA pa ni čisto nobene potrebe za hudo grafiko. Tudi deljenje spomina s sistemskim ne predstavlja nujno problema saj ga ne odžira stalno 64MB ampak samo toliko kot ga v danem trenutku potrebuje. Pa še BTW praktično vsi prenosniki na katerih piše shared do 64MB imajo dejansko nastavljeno na max 32MB razen če si uporabnik posebej nastavi na 64MB. Velika večina uporabnikov tega niti nikoli ne opazi in za svoje delo veselo uporabljajo do 32MB in so čist zadovoljni.

OwcA ::

@peric: več kot le poskusil imam ga (P-M 1,6 GHu, 512 MB RAM-a, 533 MHz FSB, 915GM) in moram priznati, da med tem in namiznim (P4C 2,4@3,5 GHz, FX5900) v pisarniško-namiznih opravilih ne opazim razlik. Niti testi tega ne izkazujejo. V 3DMarku (~4000 pik) je primerljivo hiter z GeForce 2, v Super PI (42 s) celo prekaša večino podbnih konfiguracij, tudi takih z ločeno grafično. Predlagaj torej test, kjer bo ta razlika tako opazna. Sam vidim tri možnosti:

1) placebo efekt
2) Intel je fantastično pohitril 915 glede na 855
3) tako izjemno znam potweakat sistem, da izničim vsa ta ozka grla ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mtosev ::

V 3DMarku (~4000 pik)

3DMark 2001 SE?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

Mtosev: ne 3d mark 05 bo>:D
Perci: ta s hitrostjo grafike v wordi če imaš integrirano grafiko je pa bolna. Najnovejši intel integrirane grafike so že precej zmogljive tut za poganjanje starejših 3d iger.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

perci ::

Jst pravim, da če primerjaš dve identični kišti, ki imata obe po recimo dva giga rama in enake konfiguracije, samo ena ima integrirano grafiko, druga pa nek radeon 9200SE, JE RAZLIKA.

Govorim o primeru, ko ves RAM ni porabljen, tako da ga za shared grafiko ostane še pa još. Trdim tudi, da bo 3dmark pokazal razliko v korist kišti brez integrirane grafike.

Ne trdim, da je nesmisel kupovati laptop z int. grafiko. Trdim samo, da ga jst ne bi imel :).

O hitrosti v wordu ni pa nihče govoru, tako da ne preveč pametovat.

OwcA ::

Je razlika, ni pa izmerljiva ali opazna.

Če smo zelo velikodušni recimo, da ima v primerjavi z Geforce 2 integrarana rahlo večje zakasnitve pri dostopu do pomnilnika to je pa tudi vse. Prehod iz CAS 3 na 2 se vsaj na novejših grafičnih ne pozna čisto nič.
Tistih 8 MB zabaše vodilo, ki ima prepustnost okoli 3 GB/s zanemarljivo malo, poleg tega ima Pentium-M relativno veliko predpomnilnika in kratek cevovod zato pride poredko do situacije, ko je treba skakati po spominu sem ter tja.
Integirane grfične kartice dostopajo do spomina neposredno, tako da to ne kuri procesorskih ciklov in podobno.
AGP ali v primeru novejših PCI-E ima več kot zadosti veliko prepustnost za izrisavanje oken.

Trdim tudi, da bo 3dmark pokazal razliko v korist kišti brez integrirane grafike.

Odvisno od neinterirane.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

dejvidlj ::

Mam občutek, da ma Perci bolj predsodek do integrirane grafike že z desktop compov in je torej bolj placebo efekt pri njegovem zaznavanju hitrosti delovanja sistema na prenosnikih.:D Osebno doma uporabljam Athlon XP 2500+ z 256 MB rama z NEINTEGRIRANO grafiko pa moj D505 z integrirano ni nič opazno počasnejši od njega.
Don`t worry, be happy

Dr Zoidberg ::

blabla, integriana, neintegrirana... anywayz... na enaa.com majo ta teden (samo do konca tedna) akcijo HP NX6110 celeron M 1.5, 512 mb ram, dvd+rw,... TULE za 199 čukov, če pa vpišeš še kodo za popust zbutaš use skupaj na 195 jurjov, kar je pomoje super nakup :> Jst sm si ga kr naroču :D
.

zile ::

IBM 170k (big bang), če pa vržeš 200k pa IBM (interšpar). Reklam je pa povsod dost...oba imata garancijo 2 leti.
Dell, samo žal ne pri nas 8-O
Še malo v premislek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

nurmaln ::

Mr_Globus ::

Kolko stane dodatnih 256 al 512 rama za prenosnik?

mtosev ::

512 20.000 SIT
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nurmaln ::

Cena rama so različne ampak pomoje več kot ene 13k za 256MB in 25k za 512MB ne bi smelo bit pri nobenem prenosniku. (mogoče pri novejših ki uporabljajo DDRII ampak to so itaq prenosniki, ki ne spadajo v to temo.

polde66 ::

že sa 7000 ga dobiš, vendar je odvisno kak kompjuter maš in kake rame ta kompjuter sprejema.
Poglej na ena-A.com, mene je pršel 6000 po vezah, kolega prav tako, tisti k majo za 12. jurjov 256 ramme so že kar dragi, uporabljam ddr sdram, katerega uporablja večina prenosnikov nižjga razreda, vsi acerji , vsi hp-ji pa še keter, v glavnem kor je men znan vsi novejši ( raznen kak IBM, k ma pač svoje) Skratka tud na v prenosnike se da vstavt kompatibilne noname ramme.Splača se mal poklikat pa poiskat pa pršparat 5000 jurjov.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

nurmaln ::

@polde66

Ni čist tko, pri raznih *notih je mogoče vseeno kaj zatlačiš not, pri brandih kot je Acer ali HP pa lahko to kr pozabiš. Verjetnost da boš na blef našel ustrezen ram je bolj majhna. Da bo ram za prenosnik zagotovo ustrezal maš ene tri možnosti

1. kupiš originalen ram (precej drago)
2. greš na http://www.kingston.com/in poiščeš točno prenosnik katerega imaš in nato kupiš ustrezen ram v katerikoli resni računalniški trgovini
3. greš na http://www.vikingcomponents.com/configurator/ in poiščeš točno prenosnik katerega imaš in nato kupiš ustrezen ram v katerikoli resni računalniški trgovini


Možnosti 2 ali 3 bo zate opravil tudi prodajalec v trgovini.

polde66 ::

eh jest mam HP pa, zato pa to govorim, kolega pa ma poresario compak, pa v acerje tud dajejo - preverjeno
polde

nurmaln ::

Preverjeno kje?

zile ::

A je že kdo kupil IBM Thinkpad R50e v Intersparu ? Sodelavec ga je nabavil in pazi to, machine type 1834-PVG modela sploh ne najde na IBMovi strani za posodobitev gonilnikov in programja, čeprav je nootebook praktično novejši model. Kaj je to zaena roba!!!! :\

nurmaln ::

To je zadeva ki jo je IBM dal ven posebej za to da lahko naredi udarno akcijo in postane malo bolj viden, pri takih akcijah se gre samo na najnižjo ceno, kvaliteta pa je drugotnega pomena. Nekako se mi zdi da ta serija prenosnikov ne bo upravičila slovesa IBMa kot proizvajalca kvalitetnih prenosnikov

klemen22 ::

Dejstvo je da se od IBMa sploh ne splača kupvat kaj druzga kot T ali X serijo pa morde kake dražje Re
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

nurmaln ::

Ja bi se kar strinjal

TribesMan ::

Mogoče še ni nobenega posodobljenega softwarea za ta model in ga preprosto se ni na support strani, saj lahko vse najnovejse driverje dobis na prilozenem ploscku.

Lahko pa da se tudi motim ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

klemen22 ::

Tut to je možno. Sicer pa če nimate namena dati za prenosnik vsaj 400k sit kar pozabte na IBM.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

|_CoBrA_| ::

npeq kje si dobil tiste cene? v kateri štacuni?
Cene so z DDV ali brez?
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black

zile ::

Pazi to! Baje, prej kupljeni IBM prenosnik, sploh ni imel naloženega OSa, niti ni zraven dobil nobenega CDja. Vem pa, da bi moral biti zraven cd z gonilniki in cd z IBM programi. Na IBMovih prenosnikih naj bi bil tudi prednaložen OS na skriti particiji! Heh, kr neki...

Djluna ::

vrjetno so kar brez ddv:))
------------------------------------------
www.pc-moding.cjb.net

mitjaje ::

Naslednjič kahko še kakšen post zraven prebereta oz. mislim da se je tu tudi omenjalo o tej trgovini...

Cene so v sit z vključenim DDV-jem in sicer na http://www.so-doo.si

LP
www.ultrasplet.net

|_CoBrA_| ::

Za to trgovino sem že vedel. Mislil sem, da gre to za nove prenosnike in nerabljene, ker so cene nizke. Seveda, če je DDV že vključen
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655887 (4617) sw0rdfish
»

Prenosnik za okoli 200 000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
352416 (1762) mitjaje
»

SO d.o.o

Oddelek: Kaj kupiti
315562 (4509) trzenje
»

Nakup prenosnika do 200.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
404404 (3696) Jan987
»

Kateri prenosnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705656 (4610) kingkong

Več podobnih tem