» »

Kateri prenosnik je pravi zame?

Kateri prenosnik je pravi zame?

«
1
2 3

Tomi ::

Kot kaže, so prenosniki prišli na dostopen nivo, zato zadnje čase opažamo precejšnje povprašavenje po njih. Da bi zagotovili čim širšo bazo izkušenj z nakupom, je postavljena tale tema, ki naj bo tudi edina.

Sicer pa lahko pred tem pogledati še sledeče teme:

Kupujem prenosnik za ~300 kSIT
Kupujem dober prenosnik
kateri laptop kupiti
metrodusa.blogspot.com
  • preklical razglas: Predator ()

flashroyal ::

Dell.

zoune ::

compaq nova serija nx z intelovimi in amdjovimi procesorji bo vredu v srednjem razredu. Pri nas se zdaj dobi samo en model z intelovim procesorjem, upam da se bo se bo dalo se druge dobit. Je pa tud Dell vred, najboljs pa IBM samo pregresno drag!!

jurer ::

Kaj pa tale prenosnik?
Gericom Webgine 14"
14,1"
1024x768
AMD Athlon Mobile 1400+
256MB
20GB
CDRW-DVD
32Mb
16bit
56k
10/100
TV izhod
2 x USB
IrDA
PCMCIA
FireWire
Serijski port
Smart Li-Ion
39,5 x 315 x 256 mm
2,9 kg
Win XP Home eng.
Torbica
Cena: 230ksit

Rabim poceni prenosnik za pisanje v Wordu, gledanje filmov preko tv out
Kakšni so ti procesorji AMD athlon mobile?
Ali je zgoraj napisana kartica 32Mb integrirana ali samostojna?
lp

js ::

kje pa imajo tega gericoma za 230k?

TribesMan ::

Glih prejle so k nam v firmo pripeljal nekaj kosov Compaq Evo N800. Zelo lepo zgleda, 1.7GHz, 256MB, 40GB, Radeon, DVD, 15" LCD. Cena 344kSIT +DDV zraven ma pa vsak še 512MB Rama tako da pride vse skupaj 470kSIT Sam nevem jest mam raje IBM so bolj robusno narejeni, tale Compaq je sam eno veliko šminkiranje, polno enega kroma pa fancy looking dodatkov. Mah bo že, z lahkoto bi se ga navadil >:D .

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jurer ::

Tega Gericoma za 230 ksit imajo pri Anni v Lj
A mogoče kdo ve kašna je ta zadevca v praksi?
lp

Grey ::

A se da pri laptopih zamenjat procesor, grafično ipd.? Če se ne da, a mi lahko pol poveste, kje bi se dal dobit laptop z GF FX5200, 5600 ali pa z ATI 9000pro in 9600?

pilatus9 ::

HP xe4500

Poglejte si tegale, ki ga majo po vec trgovinah AGP racunalnistvo in je zelo dober. Ima vse kar rabis, temperatura je vedno okoli 43 stopinj, dela pa 2.5h8-O in se kaj vec!
Sem zelo zadovoljen.

Microsoft ::

Kupu sm si tegale Gericoma za 230kSIT, pa sm z njim kar zadovoljen.

Edino, kar me moti, je za moje pojme izredno slab LCD. Če malo pogledaš iz strani, takoj vidiš barvni negativ. Pa osvetlitev je zelo neenakomerno razporejena. Tak da na tak zaslon lahko gleda samo eden, drugi zraven bo gledal že neko čudno sliko.

Ma pa eno dobro lastnost, ki nekaterim pomeni vse; LPT port. Jst ga bom zdele hmal začel uporabljat za programiranje. Tisto, ko pa maš USB v LPT pa ponavadi ni združljivo z vsako programsko opremo, tak da ga programski jezik ne zazna pa pol ni neč iz tistega.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jcj ::

Odlocam se za nakup notebooka pa se nikakor ne morem odlociti z katerim procesorjem naj ga kupim. na zacetku sem bil cist nor na gericom masterpiece P4 2,8 ghz z dvd writerjem 15,1, sedaj se pa zelo nagibam k Compaqu NX7000 centrino 1,5 ali 1,6 ghz z wide screenom 15,4. kako mislite da je z hitrostjo. oba imata 512 rama. (nekje sem bral da centrino 1,5 dela tako kot P4 2,8) - Ali je to res?
hvala vsem
cena gericom je bruto 1650 Eur
cen COMPAQ je bruto 1800 Eur
Hvala lp

murmur ::

compaq nx definitivno, baje ima precej izboljsan lcd, se posebej svetilnost.
1.5 centrino je ~2.5/2.8 p4 / s tem, da precej manj kuri.

||_^_|| ::

fujitsu-siemens:

P4 2,8 GHz
15" TFT XGA+
512 DDR
ATI Mobility radeon 9000 64 MB DDR
60 GB
CD-RW/DVD
5xUSB 2.0, IEEE1394, modem, ethernet

Jst najdem tri minuse pri tej mašini:
1. Ni mobilen procesor
2. Ni IRda
3. Ni WLAN

Ma kdo kakšne pripombe, predloge? (cena je manjša od 300k)

sumi ::

Zdej bi pa se jz prosu za pomoc. Nimam glih globokih zepov, pa si bom pomagal z raznimi krediti pri familiji:) . Ampak sej to zdej ni vazn. Odlocu sm se da bi kupu notebook tja do 400 kosov. Ze kksn mesc spremljam padanje cen...in izmed vseh prenosnikov se mi najbolje zdi Gericomov Masterpiece (60G). :\

Pri Anni-ju ga zdej prodajajo za cca. 415 kosov. Specifikacijo mislm da poznate: IntelŽ PentiumŽ 4 Processor up to 2.66GHz, 15" TFT SXGA+, 60GB, 512RAM, ATI Radeon 9000 Mobility 64MB, Combo enota... (link: http://www.anni.si/prodaja/gericom.htm)

Ce smo cist realni: DVD-/+ RW, pa 17'' ekran... glih ne rabm?! Zdej se mal pogovormo, pa mi povejte kaj vi mislte. Karkol slabga, al pa dobrga, ni vazn, vi sam napiste.
Osebno menim da je to optimalna resitev kr tale Gericom (cena + to kaj dobis)??!

Thnx

greentech ::

Jaz sem pa slišal, da se nootebok-a splača kupit v tujini(recimo v Avstriji). Običajno cene niso veliko nižje kot pri nas, imajo pa občasno hude akcije(najbrž zato ker je konkurenca večja kot pri nas) in lahko dobiš ful hudo mašino tudi recimo za okoli 350K Sit. Vem za en primer, ko so meli akcijo si menda dobu Toshibo z 17" monitorjem 3.0 procesorjem za tako ceno. Ostalih podatkov se zdaj točno ne spomnem sam vem, da je blo vse v špici.

Res je, da morš plačat carino, sam dobiš m........(kak se že reče) nazaj, pa si približno na istem. Če pa raskiraš pa ga švercaš si pa itak ful na profitu.

A mogoče kdo ve kaj več o tem, kje bi se dalo zasledit kakšne takšne akcije?

Hvala!

Gericom ::

Kaj pa na www.gericom-slo.com?
Mislim da so cene gericomov najugodnejše v SLO. Pa še -2-3% rabata.

lp

greentech ::

Ja v Sloveniji mogoče res, jaz sprašujem za tujino.

Mr.B ::

EVO N1015v NIKAR !!!!!!!!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cokolesnik ::

Mr.B: in ravno jaz razmišljam o nakupu modela Compaq Evo N1015v 2000+, ki pride v enaa.gambit.si 300 tisočakov. Zato me še kako zanima tvoje (čimbolj podrobno) pojasnilo za tvoje odločne besede / tiskane črke / klicaje. :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Crkujejo na veliko. Prav tako presario 700uk.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OldSkul ::

Moj prijatelj je tudi kupil omenjeni model in zaenkrat ne dela problemov, zaenkrat!

Fury ::

kok casa pa zdrzi tist compaq s centrinom k si ga gor omenju? z eno baterijo seveda...

zoune ::

Jaz mam evo n1015v 2GHz, pa je qul. Dela brez problema. Mogoce bom decembra samo dokupil rame,ker grapha zere rame. Rabim pa ga za programiranje in se mi zdi da vse moje potrebe zadovoljuje. Ce pakopujete kaj novega pa razmislite o nx seriji posebej se s centrino procesorji. Al pa tud v IBM notbukih. Men se zdiji spica tile centrinoti.

sumi ::

Koncno sem se odlocu da si kupm TOSHIBO Satellite 5200-903 za borih 1600 eurov v sosednjem MediaMarktu v Avstriji. TODA!!! AAAAAAAAAAAAAAA! Dozivel sem abnormalno veliko razocaranje ob odgovoru: Nein:'( Namrec prodali so jih v prvih dveh dneh. Naj omenim da je pri nas cena modela TOSHIBA Satellite 5200-902 949.400 tolarjev. Zej pa nej se kdo rece, da se ne splaca it tega iskat v tujino:))

aja pa Gericom je dobil dva nova modela, poleg tega pa bo podjetje anni zacelo prodajati Hollywoode z centrino procesorjem8-) Mljask in sljin:D

Mislim pa da bi bila izbira Compaqa nx7000 pravtako odlicna izbira!

Paramedic ::

Mene malce zanimajo tile kalkulatorčki in sem naredu en seznam, kaj bi blo fajn met, pa povejte če se da dobit:

Procesor ne-Celeron
ATI Radeon 9000 Mobile ali podobno
WLAN
Mrežna 10/100
Brez OS! :)
Vsaj 256MB RAMa
DVD/CD-RW
Vsaj 40GB diska
USB 2.0, IrDA
TV-Out
Cena do 400k

Še to: a prodajalci lahko prodajo prenosnik brez OSa, čeprav ga v ponudbi imajo zraven in če je brez tudi kaj cenejši?
End transmission.

Zgodovina sprememb…

OmaDesala ::

Kaj menite na tale Asus notebook ASUS L3500D XP2400+ 15.1"TFT XGA 256MB 40GB cena 309.900,00 SIT. Moti me le, ker ne vem ali je z OS in ali je polnilec zraven (a je to standarden del, ki je zraven vedno)

Cokolesnik ::

OmaDesala: jaz bi za 300 jurjev veliko rajši kupil Compaqa. V trgovini www.enaa.gambit.si dobiš model EVO N1015v za 300 tisočakov + torbo, o kvaliteti Compaqovih notesnikov pa ni treba posebej razpravljati. In tudi OS imaš zraven, da o dobri podpori glede gonilnikov niti ne govorimo. Polnilec pa ima vsak notesnik.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

pirat ::

OmaDesala: Točno ta model Asus 3500 sem v Comtronu nabavil pred tremi dnevi. Je brez OS-a, polnilec in torba sta zraven, dela ko šus, slika je po moji oceni (skoraj) odlična. CD z vsemi gonilniki je priložen. Le pri požrešnih aplikacijah (igre oz. delo v DOS programih) se kar precej greje.
LP, Robert

SHARK ::

Kaj pa mislite o tem prenosniku:

proc. 2200 Gericom
5 x UCB
CD-RW PEČ 24 X HITROST
DVD
256 RAM
30 GB DISK
MREŽNA KARTICA
MODEM
GRAFIČNA KARTICA 64 INTEL
WINDOVS XP ORIGINAL
14" ZASLON

CENA 260.000 SIT

MRB0rYS ::

Črtica mož takole si napisal:

fujitsu-siemens:

P4 2,8 GHz
15" TFT XGA+
512 DDR
ATI Mobility radeon 9000 64 MB DDR
60 GB
CD-RW/DVD
5xUSB 2.0, IEEE1394, modem, ethernet

pa to za manj kot 300 k sit

Če mi poveš kje ga takoj vzamem
b0rys

Lik ::

MRBORIS - v Avstriji, 1400 evrov bruto, če pa ga 'prešvercaš' pa te pride seveda ceneje (vrnjen davek)

Mi lahko kdo razloži razliko med XGA in SXGA+. Prenosnik, za katerega se zanimam, ima namreč v specifikacijah za resolucijo podatke:
1024x768 XGA, 1400x1050 SXGA+

BigHugo ::

Lik: Pa saj si si že sam odgovoril. Razlika je v resoluciji. Osebno ti priporočam SXGA+.
LP BigHugo

Paramedic ::

Kaj pravite na tale dva prenosnika (do ok.400k):
Fujitsu Siemens
Dell Inspirion 5100

Pri prvem ne piše, da ima WLAN, ampak ali ni v vsakem Centrinu že vgrajen?
Kaj pa grafična v Centrinu, je za kaj?
A lahko trgovina proda prenosnik brez OSa, čeprav je v ponudbi zraven?
Kolko pa stane WLAN pcmcia?
End transmission.

'joe' ::

Pozravljeni!

Odlčil sem se za nakup Compaq nx7000. Sedaj pa me zanima, kakšme so izkušnje z nakupom v avstriji. Ne zanima me kako je z carino in tem(šverc), ampak kako je z naročanjem preko internetnih trgovin? Ali je možno da greš tja in dvigneš sam ali kako to poteka? Našel sem nekaj najcenejših variant in me zanima če ima kdo kake izkušnje s tem?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 'joe' ()

js ::

v mediamarktu sem gledal acerja za 1000 evrov. procesor celeron 2,4 256 rama, 15 monitor, grafika integrirana.
videl sem da je disk nek IC25 kar me precej spominja na mojega ze pokojnega IBM IC35. a je ta disk(ic25) sploh IBM in ali je ta serija tudi tako slaba kot ic35?
prosim za hitre odgovore. hvala.

SpaWn ::

Mene zanima pa če je velika razljika med p4 procesorji in centrino procesorji. Konkretno izbiram med naslednjimi modeli: ACER TM800, ACER TM803LMi in ACER Asp.1703ESM. Zadnji ma P 4 a 2.66 GHz ostala dva pa centrino. Gre se mi predvsem za grafično kartico katera je v zadnjem GF FX 5600 64MB. Najraje bi uzel kakšno 4. varjanto z bolšo grafiko.

Cokolesnik ::

Procesorji Centrino oz. Banias, kot je bilo njihovo delovno ime, so prvi Intelovi procesorji za prenosnike, ki so razviti povsem na novo in ne temeljijo na nobenem izmed ťobičajnihŤ procesorjev tega proizvajalca. Pri enakem taktu naj bi po zmogljivosti zlahka prekašali procesor Pentium 4M, medtem ko je poraba energije pri novem modelu procesorja precej manjša.

Intelov link o Centrino tehnologiji
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

snow ::

>fujitsu-siemens:

>P4 2,8 GHz
>15" TFT XGA+
>512 DDR
>ATI Mobility radeon 9000 64 MB DDR
>60 GB
>CD-RW/DVD
>5xUSB 2.0, IEEE1394, modem, ethernet

>pa to za manj kot 300 k sit

>Če mi poveš kje ga takoj vzamem

Tegale so prodajali v avstrijskem metroju. Vendar je te akcije že konec..
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

js ::

tega siemensa so v metroju prodali že prvi dan akcije. :))

blazp88 ::

Priporočam kakšnega ibma, naprimer ThinkPad R32 je 300k, predvsem zaradi UltraBaya (menjavanje enot med delovanjem) P4m 1,8, 256Mb rama .....

mte ::

hm jaz sem pa malo bolj tako tako s financami tko da mam na izbiro za 970eur (minus 20% davek, to je v italiji) dve stvari:
-Compaq presario 2171 (celeron 2,2, 256mb ram, 20gb disk, 15" ekran,..)
-Toshiba satelite a10-s203 (se mi zdi), ki je nekako podoben zgornjemu, s tem da ima 30gb disk, usb 2.0 (compaq mislim da sam usb čeprav nism siguren).
Skratka za tistih dodatnih 10gb sem pripravljen tudi vzet compaqa, če je bolj stabilen, hiter, zanesljiv,..
Me pa zanima kaj bi vzeli vi, oz. če imate kakšne izkušnje s primerjavo obeh firm. Ne rabim ga za kakšne igrice špilat tako da mi je vseeno če ima compaq ati radeon notri, toshiba pa nek intel nevemkateri; mam pa namen se ukvarjat z audio zadevami tut mal bolj resno (nabavit pcmcia zvočno kartico recimo), poleg drugih stvari seveda ki pa naj ne bi ble tako sistemsko požrešne.
hvala,
matej

greentech ::

A kdo mogoče ve kje se da v Sloveniji kupit prenosnik na obroke?

cahahopie ::

Saj vem, da imajo notesniki precej visoke cene in da ne pičakovat kaj za 200k. Ampak jaz bi ga res rabil, sem redni študent na FERi in hkrati od "doma" delam določene stvari za neko firmo in bi mi takšna stvarca preklemansko prišla prav.
Bi se dalo res ampak res kje dobiti kak notesnik za okoli 230-240 000 SIT na 12 obrokov preko trajnika in seveda s čim nižjimi obrestmi (ne tako kot AGP kompjuters iz Kranja).

||_^_|| ::

MRBORIS: v metroju so ga meli. Jst pa nažalost nism mogu financ zbrat skupi:'(

MEDENA ::

HARVEY NORMAN 12 OBROKOV OBRESTI FREE...TRAJNIK

pogledaš kak model cca 250.000 SIT...

20 čukcov na mesec...PANIKE NI SPLJOH - PEČ DELA :))

||_^_|| ::

kakšni so pa kej IPC prenosniki? so za kej?

R0K ::

Žal ti jih ne morem priporočat. Plastika na njih je slaba, drugače so performanse precej dobre (samo ponavadi je notr desktop hardware...kar pa pomeni da ti bo baterija hitro šla, itak je slaba pri takih znamkah, pa še grel se ti bo zelo), ekrani so slabi (kot za oči, do resulucije, ostrine in barv).

Raje odštej nekaj k sit eč, uzami mogoče kej od kakšne firme (ibm, hp, kompak, dell, fs, acer,...) z mogoče malo slabšim hardwerom, ki pa bo deloval hitreje! Boljša podpora .... pa ponavadi imaš pri cheap firmah vse integrirano, od zvočne do grafične in dela zadeva z recimo 128 rama precej slabo... Glej da bo imela grafična svoj memory...

partysound ::

kako pa v praksi zgleda CENTRINO?

Ali je bolje počakat na HT?

kateri je hitrejši pri obdelavi podatkov: mobilen p4 ali močan centrino?

rabim en stroj pa naj košta tud 600k sit ali več... da ne bom več gledal teh namiznih jajc ki lahko stojijo samo doma ali kamor se ti ga da nesti...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nekaj novega da ne bo zastaral po pol leta in komad močn
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

||_^_|| ::

15,1" TFT SXGA Bildschirm (1400 x 1050
P4 2,66
512DDR
60GB
ATI Mobility Radeon 9000, 64 MB DDR-RAM
CD/CD-RW/DVD
paralleler Port, 3 x USB Port 2.0, serieller Port, Fast Infrarot Port, IEEE 1394 FireWire Port, TV-Out
16 Bit, 3D, Full Duplex, SPDIF Digital Audio Out (5.1 CH)
Diskettenlaufwerk 3,5" intern
Akku Li-IO (Garantie 6 Monate)
10/100 MBit Netzwerkkarte
56K V.90 Modem intern
329 x 275 x 36,5 mm, 3,3 kg (IPC MultiNote D5-410)
Bluetooth, wireless LAN
Tragetasche, Netzteil
------------------------------
1434 eur
- mwst.
-------------
1195.- eurov.

Za ta keš se pomoje pri konkurenci nč podobnega ne dobi..ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Paramedic ::

Js razmišljam, kaj se bolj splača, glede na to, da bi rad mel WiFi.
A je boljš kupit Centrino, pa maš tapočasen .11b WiFi in proc., ki je boljši od P4m, ali je bolje kupit P4m in posebej kupit WiFi PCMCIA za kake 15k, pa mam .11g standard WiFi, ki je hitrejši.
pa še zraven Centrina redko pride tudi dobra grafa, ker majo večinoma kar integrirano Intelovo :\.
End transmission.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik Centrino 1.4 vs P4 2.8

Oddelek: Kaj kupiti
151460 (1178) antonija
»

Kateri prenosnik izmed nastetih je najboljsi?'

Oddelek: Kaj kupiti
73173 (3050) SoNgOkO
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517405 (9581) Utk
»

nakup prenosnika nekje do 400kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
61548 (1394) dejvidlj
»

Kateri PRENOSNIK kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
222802 (2335) Arthur

Več podobnih tem