» »

Brezžična optična miška brez baterij

Brezžična optična miška brez baterij

Gizmodo - Namesto običajnih brezžičnih mišk, ki za delovanje potrebujejo baterije, so se v preteklosti nekajkrat pojavljale tudi izvedenke, ki notranjega napajanja niso potrebovale. Ponavadi so prišle v kompletu z grafično tablico ali podobno posebno podlogo, po kateri se jih je nato dalo premikati, delovale pa so enako kot pero.Gizmodo poroča o malce prenovljenem konceptu. Na spletu so zasledili na pogled precej ceneno miško neznanega proizvajalca, ki namesto baterij uporablja podlogo, ki ustvarja električno polje in tako napaja miško na daljavo. Žal je še vedno problem, da si ne moremo sami izbrati podloge, vprašljiv pa je tudi vpliv izdelka na zdravje uporabnikov.

Izvorna novica.

42 komentarjev

Jaka83 ::

Ne menjam ožičene miške, niti tipkovnice!

PS: Nisem gejmer, samo rad imam stvari, ki preprosto delajo, ko jih vklopiš.

PARTyZAN ::

Mislim, da to ni prva miska, ki deluje po takem principu.

Nekateri jo znajo narediti sami ;)

Pyr0Beast ::

S kroglico bi najbrž šlo brez kakršnegakoli napajanja, samo bi moral malce bolj pritiskat. 20mW pa najbrž ni nevemkako težko proizvest. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

__luka__ ::

če bi taka naprava bila škodljiva zdravju bi bilo na svetu le še par miljonov ljudi - glede na to koliko ljudi uporablja mobitele in koliko jih živi v bližini dalnovodov.

ps: jaka83: men je do sedaj delala še vsaka vireles miš takoj ko sm jo priklopu. edini minus vireles miši so baterije, kar pa bo očitno kalu preteklost.
the truth is out there

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: __luka__ ()

christooss ::

Dinamo anyone?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

rejven ::

@dumbo

vplivi mobitelov in ostalih wifi naprav se lahko merijo na samo na dolgi rok. Ker se večina teh zadev uporablja slabo desetletje je to premahna doba v kateri bi lahko potrdili ali ovrgli vplive tega sevanja. Strokovnjaki pravjo da se bo okoli leta 2020 dalo že z gotovostjo ugotovit ali majo ta sevanja stranske učinke. Sigurno pa kakih blagodejnih učinkov nimajo.

ales85 ::

Tale koncept je res že star kot zemlja. Ok malo pretiravam ampak kolega se je je že naveličal kakšno leto, dve nazaj.

BigWhale ::

rejven,

Ne bluzi no nekaj v tri dni! Pralne stroje uporabljamo doma ze desetletja, pa 'sevajo' precej mocneje kot nek GSM aparat.

Do sedaj se nobenega ni scvrlo.

Spc ::

PS: Nisem gejmer, samo rad imam stvari, ki preprosto delajo, ko jih vklopiš.

Se pridružujem lepim mislim.
Kabl je kabl(tm).

:D
 

kokos ::

Emmm, BigWhale. Poskusi dvajset let kaki dve uri na dan tiščat glavo k delujočem pralnem stroju, pa boš lažje primerjal vpliv s tistim pri GSM-u. Panika okrog GSM-ovega sevanja je močno povezana s tem, da je to naprava, ki si jo tiščiš nekaj mm stran od možganov. Ob načeloma nazivno majhnem sevanju je treba upoštevati, da vpliv sevanja pada s kvadratom razdalje.


Jaaa, obstaja nekaj možnosti, da ima sevanje vseh daljnovodov, mikrovalovk, gsm-ov, TV oddajnikov, ... blagodejni vpliv na vse žive organizme in bo zaradi tega čez dve generaciji življenjska doba 150 let, ni pa prav posebej verjetno. Zaenkrat vsi poskusi kažejo bolj v drugo smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kokos ()

dëych ::

Za mobitele velja, da jih je pametno stran držat od glave ko se zveza vzpostavlja. Takrat porabi mobitel največ moči.

Tear_DR0P ::

blagodejni vpliv na vse žive organizme

lahko da je samo urbani mit, ampak AFAIK ima EMS pozitiven vpliv na rast rastlin, jim jo pospešuje

vprašanje je kakšna sevanja zadeva sprošča, ker sevanje ni enako sevanju
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

edge540 ::

Zakaj morejo naret takšno miš, da se na vseh koncih sveti? Še ena stvar, ki jo moreš izklopit, ko pustiš računalnik vžgan čez noč. Razen če te lightshow uspava:)

SSH ::

Raptor, pri tej miški to ne bo težava, ker jo boš enostavno prestavil iz podloge =)

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SSH ()

OZZY ::

Koker vem ma to a4tech že kr nekaj časa v svojem prodajnem sortimentu in koker vem delajo na elektromagnetni indukciji.

Seveda za to rabijo svojo podlogo, ki jo dobiš zraven.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

globoko grlo ::

Pejte hitr brat članek v ONI o računalnikih, ki niso varuška, pač pa neka odvisnost, oz. nekaj takega. Tam lepo povejo, da je em sevanje škodljivo, kar so odkrili z različnimi študijami po svetu. Linkov v članku ravno ni bilo, tko da mi ne utrujat s tem.

Tisti, ki trdi, da je em in sorodno sevanje neškodljivo, je verjetno že sam mal čudn in deformiran in tega sploh ne opazi več.>:D

Matevžk ::

Veš, v ONI pač morjo nekej napisat. Eno leto pišejo, da paradajz povzroča raka, drugo leto nas pa paradajz ščiti pred rakom. Pa imajo dva članka in večina raje je v roku enega leta prvega itak pozabila!
lp, Matevžk

edge540 ::

>>Tam lepo povejo, da je em sevanje škodljivo, kar so odkrili z različnimi študijami po svetu.

Če umrem od sevanja mojega mobitela in ne od česa drugega bom prav srečen.

globoko grlo ::

ja Raptor, to itak

Slovenski strokovnjaki, razni dr. in mag. so v intervjuju pač povedali, da so v tujini delali študije in večletne raziskave vpliva sevanja na otroke in rezultati so kar za zamislit se. Vglavnem asocialnost, agresija, zmanjša se povezava med levo in desno možgansko hemisfero, veliko težav in problemov v navezovanju stikov z vrstniki, da o drugem spolu sploh ne govorim. Če je še družina bolj otopela, ni nekih pristnih čustvenih odnosov, imaš že problem.

Tko, če koga bolj zanima, nej pa prebere vse skup.

ajd

Jaka83 ::

Rumeni tisk, baaah. Če mi bo odpadlo levo jajce se pač ne bom sekiral, bom vsaj vedel zakaj.

Aggressor ::

Tisti prispevek v ONI se prebere takrat, ko TV crkne med kakšno komedijo ... da se lahko krohotaš naprej. Prvi odstavek bo imo legendaren, ker toliko neumnosti v ONI na tako majhnem prostoru še ni bilo.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

BigWhale ::

kokos, 'oddajna moc' pralnega stroja je verjetno kakih 1000 krat vecja od GSM aparata.

Tear_DR0P ::

Vglavnem asocialnost, agresija,...

večina zadev ki jih naštevaš nima veze s sevanji ampak psiho :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

globoko grlo ::

jao in psiha je zelo subtilna zadeva na katero vpliva em

Matevžk ::

Veliko bolj na psiho vplivajo "signali", ki jih sprejmeš iz okolja preko čutil ...
lp, Matevžk

Izi ::

Brezžična??
Tole je kar lepo žična miška, ker rabi kabel za napajanje podloge.
Zadeva je nedomišljena in od obeh tehnologij (žične in brezžične ) potegne vse najslabše.
Ima kabel, ki se vleče po mizi, do podloge in kot vsaka brezžična miška se ne more kosati z ožičeno mišjo.

Kako nekateri ne dojamejo.
Brezžične miške in tipkovnice so namenjene domačemu kinu za priklop na HTPC, za predstavitve in podobne zadeve, kjer sta miška in tipkovnica na drugi mizi kot ekran.
Za desktop mašine pa se uporablja ožičene miške in tipkovnice.
Ni problemov z napajanjem, natančnost (vsaj pri miški je to dokaj važno za oblikovalce in igričarje) je neprimerno boljša in tudi dejstvo, da ni nepotrebnega sevanja okoli nas je tudi marsikomu v uteho.

Je pa kreganje glede škodljivosti sevanja precej brezplodno. Splošno znano je, da koristi sigurno ne, škodi pa po vsej verjetnosti neznatno. Glede na druge škodljivosti vsekakor ni omembe vredno.
30 let kajenja spravi v grob okoli 75% kadilcev (pa še nekaj procentov nekadilcev zraven >:D ), 50 let kajenja ubije 99% kadilcev, celotno sevanje vseh napravic pa v najslabšem primeru v prerani grob pošlje kakšen procent ljudi, pa še to po vsaj 50 letih redne uporabe. Tako, da ni omembe vredno.

driver_x ::

Žična ali brezžična? Jaz imam že nekaj časa vse brezžično (miš, tipkovnica, slušalke), saj se mi ravno ne dopade tistih 200 kablov pod mizo. Ko bo mogoče brezžični priključiti monitor, bom nabavil tudi tole.

Še glede sevanja: obilica naprav okoli nas povzroča kar precej EM sevanja. To sevanje tudi ni od včeraj, če ne drugega smo izpostavljeni RA in TV signalom, raznim radijskim postajam, da niti ne govorim o brezžičnih telefonih, ... Po moje ima večji vpliv na zdravje to, da se sekiraš zaradi EM sevanja, kot pa EM sevanje.

ONA je pa čisto sigurno merodajna in strokovna revija za take zadeve, tako da če tam piše da EM škoduje, potem o tem ni dvoma. Komaj čakam, da bodo v Lady ovrgli relativnostno teorijo ali kaj podobnega.

...:TOMI:... ::

Drugače je to že stara zadeva, ampak zanimiva.
Tomi

StajercSSS ::

To je kurac,ko malo miško daš s podloge,pa ti crkne..
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

LedStorm+++ ::

Eh kej to... js sm kupu unkrt wajrliz Trustovo maus pa skoz in skoz sm mogu punavat baterije, c,c :\ pole pa... ku sm jo malo popnu tk, je crknil kontakt, evo... In sm vzou nazaj dobro staro žično Logitech. Ta začuda mi dela že stoletje :D ...
Pingvin :-)

hamax ::

sam mam zdele približno eno leto brezžično miš in sicer logitech mediaplay.
baterije sem zamenjal 3x do zdaj.

brezžično imam pa zato, ker jo uporabljam tudi kot daljinec.

StajercSSS ::

Ne verjamem,se sam pameten delaš.. Al pa jo 1x na leto uporabljaš.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

hamax ::

http://www.logitech.com/index.cfm/products...

pri specifikacijah celo piše, da drži baterija 6 mesecev.
no, meni drži približno 3 mesece. uporabljam jo vsak dan tam okoli 8ur.
not sta pa 2 alkalni AA bateriji.

Zgodovina sprememb…

kronik ::

kokos, 'oddajna moc' pralnega stroja je verjetno kakih 1000 krat vecja od GSM aparata.


Pralni stroj je v kovinskem ohisju, to ti kaj pomeni? Bi pa bilo zanimivo zmerit sevanje v okolici 2m ja.

Izi ::

hamax, če ti 2 alkalni bateriji zdržita samo 3 mesece potem imaš kar potratno miško :P
Jaz imam za moj HTPC, komplet tipkovnice in miške, Logitech Cordless Desktop S 510, miška ima 2 AA baterije, tipkovnica pa 2 AAA baterije in ju uporabljam že dobro leto pa baterije še vedno kažejo da so do vrha polne :D
Res pa ju rabim samo kakšne 2 uri na dan.

WarpedGone ::

jao in psiha je zelo subtilna zadeva na katero vpliva em


Temu se da komot pomagat. Narediš si tako čepico pa je. Učinkovito zaustavi večino EM motenj, ki bi lahk negativno vplivale na človeško psiho.

>:D
Zbogom in hvala za vse ribe

edge540 ::

Če si narediš tako čepico je žal že prepozno. Ti je že scvrlo podstrešje.

driver_x ::

WarpedOne: taka čepica deluje kot satelitska antena in ti EM sevanje, ki vstopa od spodaj skoncentrira v eni točki v glavi. Kar poglej tipa, ki jo nosi!

Trdi ::

Tisto o paradajzu ki hkrati povzroča in ščiti pred rakom sem pa tudi sam opazil, ja. Je pa vseeno več bedarij v topicu bilo napisanih glede ožičenih in freestyle mišonov. Mislim, nekateri na tem forumu pa res samo pametarijo in take vehementne izjave ven mečejo, da ne veš a bi se smejal ali jokal. Izi je danes nekaj takih napisal v temle in pa v topicu o klonih. Freestyle miš se ne uporablja pri desktopih? In to tako povedano, kot da je vsem znano dejstvo in smo vsi idioti, ki tega ne vemo... Za tole bi jaz kar ban dal pa še pet okol kepe prilepil.
Trdota d.o.o.

Looooooka ::

zakaj rajs ne nardijo stol,ki ma built in pedalo pa bi lahko geeki mal telovadl med tem ko nozno rechargajo svojo misko tipkovnco...pa se kksn ipod player or smth.
jst bi takoj kupu =)

Luka Percic ::

Jaz pa pogrešam tole;
Imaš brezžično miško, spredaj mini usb port, ko zmanjka bateriji, vklopiš usb kabel in delaš naprej. Tačas se pa polni.

Na živc mi gre odlaganje mojega mx1000 bluetooth v držalo. Pa če kdaj pozabim, sem nekaj časa brez miške.
Grr.
In tako bi še rešli probleme z zgubljenimi polnici, pa še ceni bi znižali. In ko bi baterije crknile, bi lahko imeli naprej žično miško, če se nam neda menjavat akumulatorjev.

neres ::

Luka Veliki: Sej obstajajo tudi take miške, jaz sem mel eno. Ampak se tudi sam čudim da niso preveč popularne.

Sicer pa brezžične miške ne kupim nikoli več. Ni šans.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podloga za miško

Oddelek: Kaj kupiti
314500 (2788) kuglvinkl
»

Katero Gaming miško do 30€ (+/- 5€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
736176 (5366) TOP
»

MIška + podloga?

Oddelek: Kaj kupiti
52090 (2090) Tac20
»

Kurzor skače po svoje, najraje v kote ekrana

Oddelek: Pomoč in nasveti
121331 (1015) beni
»

Kero podlogo za optično miš?

Oddelek: Kaj kupiti
181754 (1357) Imortales

Več podobnih tem