» »

turn off excel date autoformatting

turn off excel date autoformatting

Container ::

Evo, google odpove. Kje drugje kot pri MS izdelkih.

Nagradno vprašanje torej:
Kako dopovedat excellu, da 30-1 NI datum (kar pametno sam od sebe ugotovi), ampak pač text input po moji želji. Se to sploh da? Začenjam dvomit.

Se pravi, kako bi spremenil to visoko-inteligenčno avtoformatiranje tipa vnosa v celico.

jamiroq ::

desni klik na celico > format cells > v tabu number izbereš text. verjetno ni najbolj idealno, a druge rešitve ne poznam.

Container ::

ja to pa tud jest vem. ampak to ni izključenje autoformatinga

BlackHole ::

Lahko pred to vpišeš znak ' in bo ziher delovalo.
LP Marko

Container ::

že.

ampak potem tej '-ji ostanejo v excellu (jih samo skrije). potem bi jih moral pri exportu skrivat. To je zanimiv 'workaround. Ampak jest iščem normaln TURN OFF auto-formatting.

hvala

gm80 ::

Lahko označiš tudi cel stolpec ali pa cel list in nastaviš na besedilo.
Po defaultu je pač nastavljeno na splošno, kar pomeni autoformating.

Container ::

ja, lahko označim cel dokument in naj bo text. Da se celo v normal predlogo spravit, da je default cell-formatting text.
Ampak tega tud nočem, ker moram potem za vsako celico, ki NI text, to označit - za vsako polje s formulo recimo.

Poleg tega je preverjeno s takim načinom gora težav, ker si excell čudežno zapomne, da je ena celica nekoč bila text (oz številka) in vsako pasta-nje v isto celico obudi prvotni formatting.

NO go.

Trubar ::

Uporabi csv format. Jaz uporabljam ta format pri uvozu/izvozu tabel.
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Container ::

tud pri csv ostanejo '-ji v exportu. če si to mislu:\

poga ::

Format --> Style --> Modify in spremeni "Number" tab v text.

Upam , da je to to kar si iskal.

lp,
Poga

Tr0n ::

Hehe, malce OT.

Je zelo zanimivo, da se razne Office fore ne najdejo tako enostavno na Googlu in drugje po internetu, kot bi si clovek mislil. Pri tako velikem stevilu uporabnikov Offica ga zgleda zelo malo uporablja bolj "napredno".

Sem ze sam veckrat naletel na tole.

Container ::

to je do sedaj še najbljižja rešitev, ampak je bla, žal, že predlagana.
Problem je v tem, da moram potem za vsako polje, ki JE številka to še enkrat nastavit!

Container ::

točno tako tr0n!

In od zdej naprej bo vsak pametnjakovič, ki mi bo na poljubno vprašanje odgovoril "pejt na google" dobil eno lepo modro šlivo. 8-O

Loki ::

pred zapis stevilke daj znak '.
pa pojdi na google.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

smetko ::

Če te prav razumem bi ti rad, da ti excel iz vhodnih formul ali matematičnih izrazov excel potem to avtomatično izračuna. To lahko dosežeš tako da v vhodne podatke pred izraz dodaš =.


Lahko po tudi uporabiš google.
No comment

gumby ::

niso problem formule, ampak avtomaticno pretvarjanje stevil v datume, sploh pri copy/paste tabele iz kakega drugega programa. tu ne pomaga predhodna nastavitev formata celic (na besedilo recimo), ker se to pri paste povozi. apostrof je tud jalova resitev, to pomaga samo pri rocnem vnosu...
iz 2.5 tako nastane drugi maj, podobno iz 2-5

btw OOo calc pocne povsem enako neumnost;(
my brain hurts

Container ::

no fajn.
še en, k ma iti problem.
Po zaključkih tr0na ugotavljam, da excell res malo ljudi uporablja "advanced" (če bi temu jajcanju z formattingom sploh latko tko reku).

in tud par šliv vidm da bi se že dalo podelit :D

largie ::

sem mislil dodati: da ne boste mislili da OOo Calc tega ne počne; pa je že gumby. torej, išče se rešitev tudi za Calc. pa če smo že pri tem, kako se v Calc-u izklopi autocomplete? jaz ne najdem. :|

edit: ok, sem poguglal za autocomplete. tam pa res ne bi iskal te možnosti kjer je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: largie ()

smetko ::

V excelu poizkusi izklopiti Predhodno vrednotenje formul.
To se nahaja: [Orodja] [Možnosti] jeziček[Prehod] oddelek [Možnosti delovnega lista] in odstrani kljukico pri [Predhodno vrednotenje formul].
No comment

Blade` ::

Meni je pomagalo da sem decimalno vejico spremenil v piko (v nastavitvah)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EXCELL pomoč pri formuli =)

Oddelek: Pomoč in nasveti
132426 (1315) Schranzman
»

Office 2016 bo prispel 22. septembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6720384 (17846) darkolord
»

Excel - seštevanje vrednosti brez upoštevanja besedila

Oddelek: Pomoč in nasveti
227259 (6904) arnecan1
»

Calc/excel delo s tabelo

Oddelek: Programiranje
131362 (1129) salabajs
»

Excel - decimalna vejica

Oddelek: Programska oprema
213821 (3585) tempoFlow

Več podobnih tem