» »

nakup tredega diska

nakup tredega diska

pozitron ::

Namen imam kupiti tale trdi disk - klik. Zanima me ce je kompatibilen z mojo matično (gigabyte ga-k8nf-9) nf4-4x? Ker plata podpira samo sata, disk je pa sata2. Ima mogoče kakšne izkušnje s to kombinacijo plata+hdd, če vse dela vredu?

xabre ::

sata vodilo je kompatibilo s sata2 in obratno.

Glede hitrosti ne boš opazil razlike.

jan01 ::

Zakaj pa ne bi delalo?
Drugače pa imaš drugje(funtech, agt, ceneje. Npr funtechu ceneje
WD:
250 -71€
320 -82€
...

Drugače pa poglej samsung 500 117€

pozitron ::

Sej vem, da je drugje ceneje, sam link sem dal, da bi vedel kateri disk mislim. drugac mam pa namen kupit u jae, ker sem iz celja, če čist slučajno ne bi kej štimal, da bi lahko hiter zamenjal. Sam je zlo drag, 86 eurov. Tist samsung mi je mal predrag, mam max. 90 eurov. Gre se mi pa, da kupim čim tišji disk. Zdej mam seagate baracuda sata, pa je nenormalno glasen. za tega WD-ja sem slišal, da je zlo tih.

xabre ::

Imam takega wd-ja kot je na linku. Ko je bil prišraufan na ohišje je bil nenormalno glasen, ker vibrira in vibracije prenaša na ohišje. Potem sem pa iz enega starega ohišja izrezal kletko za diske, na spodnji strani nalepil peno in vse skupaj preko pene prilepil v prostor za 5.25 enote.

Sedaj je zelo tih, slišen le pri vseh izklopljenih ventih v ohišju.

pozitron ::

kateri disk se pa pol splača kupit, da je dokaj tih brez modifikacij?

xabre ::

Če imaš bolj plastik fantastik ohišje, ti noben disk ne pomaga.

pozitron ::

Ohišje je neki srednga. Dal 50 eurov pred dvema mescema. No ni nevem kaj. Xclio s tistim 25cm ventilatorjem ob stran.

xabre ::

Potem pa najboljš da probaš.

pozitron ::

Lahko probam tko, da enga kupim, sam pol če bo glasen nimam kej, se bom spet neki najebu, tko ko ponavad, ko kej kupm. Kaj pa res samsungi? Sem zdele bral, da naj bi bili tihi tisti spinpoint, vidm tam u elektronika.si 320gb je 80 eurov.

xabre ::

Pozabi elektroniko.si, boš prej siv postal preden boš kaj dobil.

Mogoče lahko vržeš uč na 320gb barakudo, baje so kar tihi, pa še eno posebno "palčkasto" tehnologijo uporabljajo za zapisovanje podatkov, naj bi blo hitrejše.

Pa sploh so 320gb best bang for the buck, trenutno.

pozitron ::

Mah nevem, zdejšn baracuda me je tok razočaral. Drgač pa berem za tega WD caviar 250 gb sata2 16mb, vsepovsod pravi folk, da je zlo tih, mimovrste, newegg... Sej ne, da ti neverjamem, da je pr teb biu glasen, sam, če lahko še kdo kakšno izkušnjo napiše prosim, če ma ta disk.

jest10 ::

No moj 250GB sata2 16MB WD je zelo tih. Prav tako tudi stari 80GB.
40GB WD mi pa cvili kot miš:D , samo za prenosno ohišje je še dober

Mori ::

Jaz imam disk sata1 200gb od WD-ja in se ga skoraj nič ne sliši. Zdaj pa nabavljam disk Sata2 320gb pa me zanima kateri je boljši od WD ali Samsung-ov ter kaj pomeni HDD WD Sata2?(je sploh kakšna razlika?)

joza20 ::

mam tega wd, meni je preglasen, mogoče sem naletel na tako verzijo

pozitron ::

Danes sem kupil tega wd-ja in se zdaj spravljam inštalirat stvar. Mam pač sata1 plato in tam na disku je narisano, da moram uporabit shutn/jumper na pinih, da omejim hitrost na sata1(150mb/s). Ali je to res potrebno? Al se bosta plata in disk sama prilagodila?

jerry2000 ::

Pozabi elektronika.si, to je nategancija. Nič ne boš dobil, boš pa postal siv!
Jerry and Tom

OChack ::

še predn je bla ta štacuna sm jst vse dobu :) kar sm naroču in ni blo pene z garancijam
kako je zj ne vem
Int€l inside, IDIOT Outside

pozitron ::

Sem preklopu brez jumperja, dela vse ok. Kupu sem pa kr u funtechu, ker sem bil včeri glih u LJ. U glavnem disk je res kar precej glasen, je pa vseen bolj tih od prejšnejega seagate-a.

pozitron ::

Kolk prostrora vam pa zaznajo winsi. Men 232gb od 250gb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

xabre ::

Bo kar v redu.

pozitron ::

ok, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10617011 (12173) e-marko
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493755 (1982) Deflector
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910550 (6723) kmetek
»

Kater disk 500GB?

Oddelek: Kaj kupiti
272181 (1500) urosh
»

kateri 300Gb disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
261990 (1225) Pyr0Beast

Več podobnih tem