» »

kateri 300Gb disk kupiti?

kateri 300Gb disk kupiti?

smash ::

kupujem disk ki bo velik okoli 300Gb...trenutno imam v compu že enega 160Gb Maxtorja....

zanima me, ali je bolje da kupim se enega maxtorja ali kaj drugega..in koliko je razlike v tem, če ima disk 8 ali 16 mb cacha?

hvala za odgovore

Calligula ::

Ni vazno katero firmo kupis, svetujem pa ti WD Caviarja z 320 giga. Po testih sodec je zelohiter in tih. V oglasih na Slo-techu se nove prodaja tudi po 28.000 SIT. To je zelo ugodno. Seveda z racunom in garancijo..

Seagate je nekako enako tih a precej pocasnejsi, Maxtorji pa so glasni in se tudi precej grejejo.

smash ::

kaj pa ta razlika v cachu...(8 ali 16mb) kje je to najbolj vidno? hitrost? sam dostop do podatkov?

Calligula ::

Pa v kaksnih situacijah se morda minimalno pozna. Samo ta WD ma itak 16 mega.

GrimReaper ::

Meni se še iz 80GB 2MB na 250GB 16MB ne pozna pri hitrosti.
Pri diskih je tako, da so vsi počasni kot polž, z izjemo morda novega WD Raptorja 16MB.

pinx ::

Najboljše izkušnje imam z Maxtorji, kar lahko vidiš tudi v podpisu, imel sem tudi 250GB WD, na žalost podlegel slabim sektorjem, najslabše izkušnje (beri ne kupim nikoli več) pa z IBM.

Shark-357 ::

Pravkar zmontiral WD 320Gb Sata2 16mb in sem zelo zadovoljen je tih in hiter.

smash ::

kolk si dal zanjga

madviper ::

Jaz mam Maxtorja 300GB 16MB cach sata. Ne vem kaj tol pluvate po njih. Jaz ti ga priporočam, razen če dobiš ugodneje WD, ki ti ga priporočajo drugi.

V lasti mam še dva Maxtorja, enga 60 in enga 20 GB pa delata tiho, hitro in stabilno. Nikol še me noben od teh pusto na cedilu.

Je pa res da se malenkost bol grejejo, ampak mam hlajenje malo bolše (hovercraft od kište >:D ).
I'd like to do something crazy!

krho ::

Pravkar zmontiral WD 320Gb Sata2 16mb
Ki bo v roku 4-6mes začel prav nemarno cviliti. WD... Ne hvala.
Takšne so moje izkušnje s 120G WD in 2x 250G
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Brainstorm ::

Ja ka a še zdej niso dali kakšnih boljših lagerjev v WD-je, mam dva po 120 GB in cvilta ko stružnica, zravn pa seagate 160GB sata, ta je pa neslišn, tako da ne vem če ne bi kupil še enga sata 300GB seagate al pa maxtorja, ka je bolš izbira med tema dvema, oz kje majo najcenejš seagate?

krho ::

Jaz bom šel v Funtech-a po Seagate 300G SATA2 16M, 34kSIT.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

RC14 ::

Res zanimivo, da govorite, da je WD glasen, kakšni maxtorji pa da so tihi. 8-O
Jaz sem imel že kar nekaj WD diskov pa mi še nobeden ni crknu (tok tok tok, 6.4 GB WD disk še danes dela brez problema) in tudi tihi so, predvsem ta 250GB SATA2 8Mb je skoraj neslišen (tišji od hitachija ki ga imam za primarni disk).

Za maxtor pa nikakor ne morem rečt da so tihi, prav nasprotno, slišal veliko maxtor diskov in so zelo glasni, tko da je prav moteče. Bili so pa 80,120, 160, 200GB verzije. Pa še grejejo se bolj kot konkurenca. Kako je sedaj z temi tanovimi 300GB in podobno pa ne vem. Jaz maxtorja ne bi vzel. Torej jaz priporočam WD, Hitachi ali seagate predvsem zato ker je tih, razlike med diski v hitrosti pa v praksi nekak ne opazimo, razen v kakšnih testih.




Lp

smash ::

sem kupil maxtorja (300Gb).....problem sem imel pri inštalaciji, kjer mi je zaznal samo 133Gb.....po tem ko sem ponovno naredil reinštal service pack-a 2 za windowse je zadeva začela normalno funkcionirat...zaenkrat vse štima...glasen je pa glih tolk kot maxtor, ki ga imam že notri...tko da zdaj ne vem, a je to bolj ali manj glasno od ostalih diskov

JIM22 ::

Jaz bom šel v Funtech-a po Seagate 300G SATA2 16M, 34kSIT.

Tale disk jest prodajam v oglasih za 28k.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Brainstorm ::

krho a si šel po Seagate 300G SATA2 16M v funtech-a?

Pa kok je s temu, moja plata podpira samo sata-1, a lahko kupim ta disk ki je sata-2, ga bo plata prepoznala, oziroma so priključki enaki?

A je mogoče kdo zasledil ta disk še v kaki internetni trgovini ceneje?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

krho ::

@Brainstorm: Nisem. Najbrž bom kupoval junija. (Me je oče prosil, če mu bom posodil 240kSIT, da bo lahko plinsko peč plačal, potem pa mi zmanjka denarja za disk.)

SATA2 je zfružljiva nazaj s SATA1.

Cenej, ga boš dobil v Mlacomu. (Jaz se s garancijo ne mislim zajebavat, tako da ga definitivno ne bom šel kupit tja.)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Pyr0Beast ::

Jaz bom šel v Funtech-a po Seagate 300G SATA2 16M, 34kSIT.

Tale disk jest prodajam v oglasih za 28k.

tale disk dobim novga z računom in garancijo za 23kSIT. :\
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

GrimReaper ::

Prec povej kje.

JIM22 ::

OT:

Pyr0Beast: Dej zrihti folku diske pocen.:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Brane2 ::

akr se diskov tiče, je IMHO pomembno le to, da izbereš takega, ki je pri dani kapaciteti tehnološko čimnovejši, da ima torej čimmanj krožnikov s čimveč MB po krožniku. To pomeni načeloma tišje delo, manjšo porabo in višjo hitrost, saj večja gostota podatkov ob standardni hitrosti vrtenja (=7200 o/min) pomeni več sektorjev v sekundi.

A ne gelde na to so razlike precej majhne, nekje v okviru recimo 10-20%.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Da zrihtam folku diske pocen?
.. Ok, ni blema, če bojo novo zalogo dobil, zaenkrat imajo samo še 300G IDE, ki jih pa noben ne kupuje.
Mamo rezervirano ene par komadov 300G/sata, sam to gre k vroče žemlce, tipson reku, da jime je ~150 diskov šlu v 2 dneh. :)

www.hgspot.hr
Že tako imajo nižje cene od vseh, ki so v slo, potem pa odšteješ še carino, pa si na 85% prvotne cene.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JIM22 ::

No kar. Za tako ceno jih boš prodal zlo velik. 23k je super cena. Mogoče jih dobiš še za kak K cenej.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Brane2 ::

Pyrobeast- majo kakšne popuste na količino in ali se da dobit račun na firno v SLO ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Čaki mal. Kot vidim v ceniku, ga ti dobiš za ta denar tako, da ne plačaš DDV.

PA te nič ne skrbi, da te bo kdo pohopsal ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Že tako imajo nižje cene od vseh, ki so v slo, potem pa odšteješ še carino, pa si na 85% prvotne cene.


AFAIK carine na računalniške komponente ni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Ko ti greš čez mejo nazaj, ti vrnejo 15% od te cene.
Zdej grem v soboto matično menat, pa še ene par stvari iskat, pa bom pejstnu račun.

AFAIK carine na računalniške komponente ni.
AFAIK se mi zdi, da to drži samo v EU.

Pyrobeast- majo kakšne popuste na količino in ali se da dobit račun na firno v SLO ?
Majo popuste, sam prosit jih je treba. Kako je pa pol s tem pa ne vem, ker še nimam podjetja :)
Dela pa ene par slovencev tam, pa se da lepo zment.

PA te nič ne skrbi, da te bo kdo pohopsal ?
Kaj? Pohopsal? Zakaj, sej je to čist legalno. Tebi vrnejo razliko med davki v obeh državah na carini.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nicjasno kupuje racunalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534193 (2952) nicjasno
»

Kateri SATA disk kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
141760 (1471) schwabspenk
»

Kateri trdi diski so zdej in?

Oddelek: Kaj kupiti
362850 (1717) elToro
»

kateri hdd za 40k

Oddelek: Kaj kupiti
6905 (781) JIM22
»

Keri disk se splača

Oddelek: Kaj kupiti
51211 (1001) Jan987

Več podobnih tem