» »

Diski: Hitachi vs Seagate vs Western Digital

Diski: Hitachi vs Seagate vs Western Digital

Jedi Master Yoda ::

S kolegom nameravama kupiti SATA II 320 gb diske z 16 mb, pa naju zanima, katerega od teh 3 proizvajalcev se najbolj splača, kateri se najbolje obnese po performansah in hitrosti ter tihosti delovanja, in kje se jih pri nas da dobiti za najboljšo ceno.
- Hitachi 320GB 16MB T7K500
- Seagate 320GB 16MB 7200.10
- WD 320GB 16MB WD3200AAKS

aiko ::

Osebno bi izbral Seagate.

WhiteWolf ::

Zakaj?

Kako je z glasnostjo oz tišino diska?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Zgodovina sprememb…

aiko ::

Osebno ga nimam, imam WD, kateri mi je po 6 mes. zatajil... tko da so mi ga menjali (slaba serija).
Slišal pa sem, da so tihi, se ne grejejo preveč, imajo 5 let garancije pri uvozniku in kr hitri.

WhiteWolf ::

Odločam se med Hitachi/Seagate, ne vem pa, kaj je boljše. Važna mi je hitrost, tišina in zanesljivost.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

TOP ::

Sam mam WD 250 16 mb in dela BP že 1 leto,tako da osebno bi vzel WD,če pa se odločaš med tistima dvema pa raje Seagate jaz osebno več ne zaupam Hitachiju mel sem 3 160gb sata pa so vsi šli pogobe.

aiko ::

Mislim, da je seagate tišji kot hitachi. Imam hitachi (ide) in je kr glasen (disk je star 2 mes.).
Za hitrosti mislim, da so skoraj enako hitri, zanesljivost pa vemo kako je... če je disk po poti od proizvajalca do kupca dobil kak šok, se da zgodit, da ti crkne vsak, neglede na znamko in model, lahko pa ga imaš 10 let brez problema.

Karkoli boš kupil, če je to spletni nakup, kupi pri mimovrste in ne pri enaa, kajti enaa so mi poslali disk v podloženi kuverti ;( , pri mimovrste pa ga lepo obložijo in zapakirajo v škatlo,.

neres ::

Morda ti to pride prav:
http://forums.storagereview.net/index.php?showtopic=23162&st=50&p=240138#entry240138

Sem nabavil WDja 320GB WD3200AAKS in dela v redu. Je zelo tih. O Seagatih pa sem bral ravno tu na Slo-techu da spuščajo neke zvoke...
Hitachi ima ponavadi hitre diske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

jimyboy ::

Od teh ko si jih naštel je zagotovo najbolši Seagate. Imam dva diska po 320gb in delata dobro. Sta kr tiha, vendar če poslušaš se čujeta ( posebno če maš tihe vente). Upam pa da bo kmalu SD pomnilnik nadomestil to zastarelo tehnologijo sedanjih diskov.

Tomson ::

Imam tri Seagate diske (2x250gb in 1x320gb), laufajo 24/7 že dobro leto in zaenkrat vs delajo super. So dokaj hitri in tihi. Skratka, naslednji disk bo defenitivno SEAGATE.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

THor71 ::

Jaz imam same WDje in nikoli mi ni crknil se noben disk v parih letih (sem jih prej komu podaril) do sedaj, ko mi je crknil 2 leti star WD 200GB, ki je se 1 leto v garanciji. Vem, da so imeli Hitachiji probleme, v preteklosti sem imel Seagate in so delali brez problemov.

Vsak od proizvajalcev ti lahko crkne ali pa dela - jaz bi vzel tistega, ki nudi najdaljso garancijo - pa poskrbi za backup.

WhiteWolf ::

Nabavil 2*320 Seagate. Dela ok, je pa bolj glasen kot je bil hitachi 160.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Spock83 ::

Vzemi kateregakoli od teh treh. Vseeno je :)

Jaz imam 3x WD različnih starosti in modelov pa mi noben še ni delal težav po 3 letih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seagate ali Western Digital?

Oddelek: Kaj kupiti
373568 (2308) kixs
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910551 (6724) kmetek
»

Seagate 200Gb ATA -- cuden zvok ... Cas za paniko?

Oddelek: Strojna oprema
5929 (868) lopov
»

Naredil RAID 0 SATA, ampak zakaj tako čuden rezultat v Hdtach?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381345 (979) TribesMan
»

hitachi diski?

Oddelek: Kaj kupiti
311798 (1070) glinik

Več podobnih tem