» »

Postavitev LAN omrežja

Postavitev LAN omrežja

jackasclever ::

Pozdravljeni,

odločil sem se, da bom sam postavil LAN omrežje. Takole sem si nekako predstavljal:



Ker nisem še nikoli postavljal omrežja in uporabljal switcha, je čisto možno, da sem kaj zgrešil, zato bi vas prosil za pomoč.

Trenutno imam samo en router. Siol boxi so pa priklopljeni na modem. Računalniki so pa priklopljeni na router. Zdaj na računalniku laufam TVersity, vendar ga box, ki je priključen na modem ne zazna. Če hočem, da ga zazna, moram računalnik priklopiti na modem, potem pa TVersitya ne vidim, če sem brezžično priklopljen na router.

Bi se to nekako dalo rešiti s switchem? Ker jaz bi rad Tversity vidil na boxu in še ostalih napravah, ki so priključene na router. Upam da sem bil dovolj jasen.

Prosil bi vas, če bi mi lahko pomagali pravilno postaviti naprave v omrežju.
Switcha trenutno še nimam. Bi mi lahko pomagali tudi pri izbiri le tega.

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč

Poldi112 ::

Dosti je odvisno od ponudnikove škatlice, tako da za začetek lahko napišeš kaj dela. Ti dodeli lokalni ali public IP naslov, če laptop priklopiš gor? Imaš omejitev števila naprav, ki jim naprava dodeli IP?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

konspirator ::

Ti delata hkrati 2 Siol boxa, priklopljen na modem (seveda vsak v svoj port) ?
--

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Če jaz prov razumem, ti dela modem kot router (glede na to, da se lahko na njega direkt priključiš) + še dodaten router imaš?

jackasclever ::

Na modemu imam trenutno naštimano 4 porte za siol box ter enega za internet - router. Na router imam pa potem priključene naprave - računalnik.
Nastavitve routerja:



Problem je, ker na boxu ne vidim TVersity media serverja, ki ga laufam na računalniku, ki je priključen na router. Bi se to dalo rešiti s switchem.
Dodal bi pa še en router, enega za prtličje, drugega pa za 1. nadstropje (dva različna uporabnika).

MacGyver141 ::

Ja ena možnost je switch in uporabljaš modem kot router.
Druga možnost je pa tale box, če ga slučajno še imaš:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
Ta box je lahko naenkrat povezan preko kabla in preko wi-fi. Tako imaš lahko tv programe preko kabla in ostale storitve preko wi-fi.

Poldi112 ::

Ja, če router zamenjaš s switchem bo delalo. Oz. če router uspeš nastaviti, da se obnaša kot switch.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jackasclever ::

Torej bi delovala ta zgornja skica, ki sem jo narisal?
Trenutno mislim, da mi modem deluje kot router, saj imam na routerju naštiman DHCP.

Torej modem povežem s switchem preko porta na modemu, ki mora biti pa kako nastavljen, da bom potem lahko na switch priklopil siol box?

Nekaj mi še ni čisto jasno. Racunalnik1 bo na skici lahko streamal na siol box1, naprave, ki bodo prikljucne na router zgoraj, pa ne bodo videle racunalnika 1.
A me razumete kaj hočem narediti.

Poldi112 ::

Na switch lahko gledaš podobno kot na razdelilec - zgolj doda nove porte, preko katerih lahko naprave dostopajo do obstoječega routerja. Vse naprave ostanejo znotraj istega omrežja in se posledično vidijo med seboj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jackasclever ::

Torej zdaj sem nekaj probal. Na modem sem priključil računalnik in router. Če sem povezan na router, ne vidim računalnika, ki je priključen na modem.

Torej če bi zdaj kupil switch in ga priklopil v modem (trunk), bom lahko na switch priklopil tako siol box kakor router? Samo računalniki ki bodo priključeni ne router se ne bodo videli med sabo s tistimi, ki so priključeni na switch. Imam prav?

MacGyver141 ::

Samo računalniki ki bodo priključeni ne router se ne bodo videli med sabo s tistimi, ki so priključeni na switch. Imam prav?

Tako je.

Torej če bi zdaj kupil switch in ga priklopil v modem (trunk), bom lahko na switch priklopil tako siol box kakor router?


Nastavi zdajšni router tako, da ne bo delal kot router in probaj, če bo delal (moralo bi tudi delat, če daš UTP kabel iz WAN oz. ponekod piše internet in ga priključiš v drug port na routerju).

Lucio ::

na routerju pa ne pozabi izklopit DHCP, ker dva v istem omrežju bo štala....

konspirator ::

Torej zdaj sem nekaj probal. Na modem sem priključil računalnik in router. Če sem povezan na router, ne vidim računalnika, ki je priključen na modem.

stb-je na modem, računalnike na router.
--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287740 (4556) Vaseer
»

Siol box + router

Oddelek: Omrežja in internet
255413 (3754) Daniel
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813980 (12569) styled
»

WiFi vs kabel :)

Oddelek: Strojna oprema
233504 (2934) BlaY0
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384753 (4272) SasoS

Več podobnih tem