» »

DD-WRT vs Victek Tomato

DD-WRT vs Victek Tomato

zzitop ::

Testiral sem zadnji verziji obeh glede kvalitete signala. Druge stvari ne bom preveč izpostavljal. Razen, da eni pravijo, da je V. Tomato bolj stabilen. Kaj pa vem, nisem še preizkusil, lahko povem le, da je DD-WRT tudi zelo stabilen. Ima pa V. tomato boljši QOS.



Imam WHR-HP-G54. Pri obeh FW-jih sem našel najboljšo kombinacijo kanala in moči oddajanja. Tako da lahko potrdim, da ima tomato precej boljši Signal.


Če je imel sprejemnik pri Tomatu največ do 23 % kvalitete, je imel DD-wrt do 35. To pa je kar razlika.



LP

ZGI ::

pa se to pozna tudi v praksi pri prenosu in stabilnosti linije al je to sam "fora" da ima eden firmware drugačen odčitek kot drug.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

luky ::

Imam Linksys WRT54GL in Tomato 1.21 pa me zanima če bi bila potrebna že nadgradnja firmawara.

lp.
luky!

zzitop ::

Luky, zate bi zagotovo bila potrebna, saj obstaja že beta verzija 1.26.

Stabilna pa je 1.25.

Če bi obvezno rad Tomato, je najboljša ta verzija:
http://cdn.adslzone.net/pub/repos/victe...


ZGI, ja razlika je, kvalitete nisem meril pri firmwareih, torej na routerju. Ampak na dostopni točki, ki ima anteno na strehi. Dostopna točka ima namreč opcijo, da pogledam kvaliteto signala, ki ga prejema antena.

Torej, prvi poskus:
Na WHR-HP-G54 dal Victek Tomato in meril kvaliteto signala na dostopni točki, ki ima veliko anteno na strehi naše hiše

Drugi poskus:
Enak, le da sem dal na WHR-HP-G54 navaden najnovejši Tomato.

Tretji poskus:
Enak, le da sem dal na WHR-HP-G54 najnovejši DD-WRT.


Pri vseh treh poskusih in za vsakega posebej sem se poigraval z nastavitvami kanala in moči oddajanja, dokler nisem našel najkvalitetnejše kombinacije. pri vseh sem dal tudi na B-only. Hitrost sem pustil na AUTO.


Tudi v praksi opazim razliko, in sicer na telefonu Nokia N95, ko se z njo priklopim na router. Recimo v kleti ni nikjer več lovila signala, ko je bil na routerju Tomato. Na podstrešju tudi ne. No, z DD-WRT lovi v kleti in podstrešju, celo v sosednji hiši ga uspem ujet, če je sreča.


Razlog za moj test:
No ruterju sem imel DD-WRT. Vendar sem bral tu na forumu, da je s Tomatom bolj stabilen, predvsem pa, da ima boljši QOS. Glede stabinosti imam v mislih stabilnost Routerja in ne signala. Zato sem se odločil, da sam poskusim. No, stabilnosti ne morem komentirat, ker nisem imel dolgo tega firmwre-ja gor.

Ravno na N95 pa sem ugotovil, da ni več signala na določenih mestih, kjer je z DD-WRT bil. In da na drugih mestih zgublja signal, kjer sem pri DD-WRT ju lahko naprimer komot klical preko Skype s Fringom na N95. Če sem hotel stabilen signal, sem moral bit zelo blizu routerja, kar pri DD-WRT ni bilo potrebno.

Stvar me je presenetila, zato sem se odločil, da vse skupaj stestiram.



Zaključek:
Če Vam je predvsem pomemben QOS, potem dajte Tomato.
Če Vam je predvsem pomemben močan, stabilen signal in dolg domet, potem dajte DD-WRT.


LP

mihec87 ::

Kakšen poseben razlog za uporabo B-only in ne G-only.

CoolBits ::

B-only nese dlje... in če nimaš potrebe po prenosih v notranjem omrežju in net hitrejši od 10Mb, je popolnoma dovolj.

zzitop ::

Točno tako, B-only je boljši, če potrebuješ samo za internet, ki ni hitrejši od 10 Mbit/s. Če pa imaš notranje omrežje ali internet 20 Mbit/s in več, potem pa nastaviš na Mixed. In bo samo preklopilo na B, če boš predaleč in bo signal prešibek. Seveda temu primerno tudi zniža hitrost.

In spet je pomembna kvaliteta signala, saj bo v tem primeru preklopilo na B pozneje.


Aja, še to:

Če kljub DD-WRT-ju ne bo dovolj dober signal, je potrebno zamenjati antene s kvalitetnejšimi.

Obstajajo 9 db in 7 db antene, ki so zelo ugodne (od 10 EUR naprej) in močno izboljšajo sprejem. DD-WRT v kombinacijami s temi antenami mora biti optimum.


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzitop ()

jan01 ::

@zzitop
OGROMNE napaka pri testu:
1.kater firmware victeka si uporabil? Tisto s novimi wirless driverji(ND v imenu!) dd-wrt že nakaj časa uporablaj izključno nove driverje...
2. Kaj pa pri advance->wireless imaš obkljukano amplifier in enhanced rx?
3. na koliko je transmit power pri dd-wrtju in tomatu?
Pa še najpomembnejše: a si po vsakem flashanju naredil PRAVILEN hard reset, da niso obstale prejšnje konfliktne nasatvitve?

Vanquish ::

velika razlika pri meni med dd-wrt in tomato je bila v tem, da je dd-wrt mel max download 2mB/s pri cemer tomato brez problema nese tudi 2,85mB/s

zzitop ::

Odgovori:

1.) Victek: Tomato RAF 1.25.8515.2 ND
2.) Pri Amplifire kljukica, Pri enhanced rx sem poskusil tako s klukico, kot brez.
3.) Pri dd-wrt sem šel od 5 naprej, do 251mW, ugotovil da se od 67mW signal ne izboljšuje več
Pri Victek Tomato od 3 postopno naprej, ugotovil, da se od 14mW naprej več ne izboljšuje(poskusil sem 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16...20). Namreč pri Victeku je to predojačevalna stopnja. Seveda sem poskusil še vse možnosti po 5 mW naprej do 85. Ja, sem si res vzel čas. Nato sem šel po 20mW naprej do 251mW.

Da, po flashanjih sem naredil Hard RESET, če je to to: 30+ sek držal tipko, izključil, držal še 30+, priključil, držal še 30+. Nato še v Tomato vmesniku dal Reset varjanto Clear NVRAM. Šele nato se igral z nastavitvami, pri vsaki spremembi najprej dal Save.

Isto hard Reset pri flashanju nazaj na DD-WRT s tipkami, nato Nastavitve na Default, ki so sicer itak že in potem navaden reset. Šele nato igranje z nastavitvami.


LP

zzitop ::

Pri teh testih sem se osredotočal na Kvaliteto signala. Ostalih stvari ne morem komentirat, ker nisem testiral. Razen da ima vsaj po nastavitvah sodeč Victek Tomato boljši QOS.

Možno, da je Download boljši pri Victek. Vendar ne morem testirat, ker imam naročeno samo 2MB/384 kb povezavo. Vendar pa je očitno modem bolj odprt, saj mi speedtest pokaže 2,55 MB/420. Odkar je Siol zamenjal modem. Prej je bilo 1,9 mb/350kb. To če merim s kablom direkt ali preko routerja. Lahko rečem le, da z DD-WRT nadstropje više in še ena stena vmes Prenosnik downloada 340 kb/s.


LP

Spajky ::

Opomba za tiste ki uporabljate WinXP v vseh variantah : že pri iNet-u več kot 4Mbit (500kB/s) B-only NE sfolga prometa in je treba preklopit na G-mode (napaka v XP-jih!) . Z Win9x tega problema ni (preko 1MB/s na B-only). Kako je z ostalimi Win ne vem. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

luky ::

Katera verzija DD-WRT Firmware je zadnja ??? ( v24 leto 2008)
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

CoolBits ::

Tukaj vpiši model tvojega routerja in ti izpiše zadnji firmware.

http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv3/dd-wrt/h...

Zadnje verzije so buildi v24 preSP2 (beta) od letos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

luky ::

Tukaj vpiši model tvojega routerja in ti izpiše zadnji firmware.

http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv3/dd-wrt/h...

Zadnje verzije so buildi v24 preSP2 (beta) od letos.


Hvala lepa za obvestilo in link.

Luky!
luky!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

Oddelek: Omrežja in internet
408196 (3292) Veron
»

Linksys WRT54GL firmware

Oddelek: Omrežja in internet
2710313 (9272) Skyman
»

DD-WRT ali TOMATO?

Oddelek: Omrežja in internet
222110 (1606) ManDriver
»

WHR-HP-G54 optimalna nastavitev TX-power za DD-WRT

Oddelek: Omrežja in internet
71910 (1825) zzitop
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473887 (2813) mihec87

Več podobnih tem