» »

Digitalni sprejemnik

Digitalni sprejemnik

Amaterček ::

Tukaj sem bolj nov in postavlja se mi nekaj vprašanj.
Razmišljam, da bi se priključil na digitalno kabelsko televizijo, ker bi naj bil signal boljši. Upam, da to drži???
In sedaj tisto kar mi ni jasno. Ponudnik storitve mi ponuja digitalni sprejemnik, ki ima za priklop na TV scart. Glede na to, da ima moj TV HDMI vhod mi ni jasno zakaj bi moral digitalni signal pretvarjat v analognega in ga preko scarta pripeljati na TV. Ali ni mogoče na TV direktno pripeljati digitalnega signala preko HDMI vhoda ? Ali ne bi bila v tem primeru slika boljša, ker ne bi bilo pretvarjanja signala? Ali ne obstajajo digitalni sprejemniki, ki bi imeli tudi HDMI izhod?
Ali je moje razmišljanje povsem zgrešeno? :8)
Prosim za pomoč!:\

Cokolesnik ::

Ponudnik kabelske TV je kateri? Najverjetneje ti ponujajo kaj v tem smislu? Tale nima digitalnega izhoda za sliko (za zvok sicer ima). Na Štajerskem ga dobiš za 80 EUR brez dodatnih stroškov pri obstoječi mesečni naročnini za televizijo in dela v veliko omrežjih. Če boš sam želel kupiti takšnega z dig. izhodom HDMI, bo kar dražji, kot vidim.

Dokler ne bo HDTV se jaz ne bi obremnjeval s prisotnostjo SCARTa.

Digitalna kabelska TV ni boljša, ker boš imel močnejši signal, ampak ker deluje po drugačnem principu - digitalni sprejemnik potrebuje le malo signala, da prikaže sliko, ki je nespremenjena vse od centrale naprej ali pa sploh ne vidiš slike, torej ni tistih vmesnih različic: malo signala, slabša slika in več signala, boljša slika. Za vsak TV potrebuješ svoj sprejemnik, lahko pa kombiniraš: na enem TV-ju imaš digitalni sprejemnik, na ostalih pa staro analogno tv.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833436031 (75559) zavajon
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11422660 (8047) alexz
»

tv kartica

Oddelek: Zvok in slika
133119 (2905) Duhec
»

Digitalna tv, dvd snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
73018 (2911) pero1
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399356 (6264) Alexius Heristalski

Več podobnih tem