» »

Kateri zunanji trdi disk ?

Kateri zunanji trdi disk ?

GaMa87 ::

Lepo pozdravljeni!!!

Nameravam kupiti zunanji disk in po vsej vrjetnosti enega 500 GB in me zanima kateri bi bil najboljši za ceno približn 150€.

Zaenkrat kandidati:
http://www.rolan.si/katalog/16274/Zunan...
http://www.bolha.com/oglas2537963

Hvala za kakršni koli nasvet ali ponudbo.
Lep pozdrav, GaMa87

bluefish ::

zaenkrat so WD-ji zelo razširjeni. Se pa pri nekaterih pojavljajo težave s počasnim prenosom podatkov. Po besedah firme pa bodo to napako odpravili v obliki updatea firmwarea.

koyotee ::

Torej, če je možno, kupiš zadevo prek interneta in jo v primeru nezadovoljivega delovanja vrneš v 15ih dneh.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GaMa87 ::

Zanima me kaj je to Firewire ki ga ima namreč ta tukaj . In zaradi tega stane 20€ več kot ta, ki tega nima. Zdej pa a se splača dat 25€ zraven da imam to ali tega ne rabim.
Lep pozdrav, GaMa87

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaMa87 ()

jrtjtejtt ::

Firewire je hitrejši od USB, to je razlika. Če se splač je odvisno od namena diska. Če ga ne misliš veliko nosit okoli in ne boš potrebovval hitrega prenosa podatokv pol lahko mirno prišparaš tistih 20 €. Jst mam disk skos doma ker sm ga kupu kot dodatek laptopu, ki ma samo 30 GB. Disk ma samo usb in ne pogrešam višje hitrosti.

pivo ::

V Comshopu sem ga videl prejšnji teden - 500 GB,WD,16 MB, v ohišju, USB 2.0 za 119€
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

mchaber ::

USB je pri namiznih PCjih tudi bolj pogost od firewire priključka.
.

TokioGangsta ::

kolko je pa pol firewire hitrejši?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

bluefish ::

med firewire in USB 2.0 ni samo razlika v hitrosti prenosa podatkov, razlikujeta se tudi v prepustnosti vodila. Torej, če imaš na svojem compu firewire in bo disk večinoma priključen le nanj, potem kupi to varianto. Če pa tega vodila nimaš ali pa boš disk veliko prenašal naokoli, potem vzemi USB varianto. Imajo pa skorajda vse matične plošče vsaj en firewire priklop. Možno pa je za male € tudi kupiti PCI kartico, ki ponuja štiri takšne priklope.

bluefish ::

za razliko in več specifikacij o vodilih pa v wiki le vnesi USB 2.0 in potem si podatke poglej še za firewire.

Dead_Eye ::

S firewire sem imel probleme, res da je zadeva hira, ampak se po določenem času prenos ustavi in preneha delat - potreben restart da začne spet. USB dela bp, zunanje ohišje pa je 2.5"...
The one and only

GaMa87 ::

Torej kolikor sem jaz razbral iz tega je firewire hitrejši in na nek način boljši kot usb. Torej se splača kupiti tega in dasti zraven 25€, saj ga potem lahko priklopiš in prek usb-ja in prek firewire-ja.
Lep pozdrav, GaMa87

TokioGangsta ::

Sam imam 250gb zunanji trdi disk wd mybook samo na usb in je vredu samo mula mi počasi dela
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

urke710 ::

Jov!

Jz tudi kupujem tak disk, vendar ga mislim uporablat skupaj z bratom. Zato me zanima, če obstaja tak disk, da ga priključiš kar direktno na router in da lahko potem neodvisno dostopaš do njega iz katerega koli računalnika na mreži?
Naprimer našel sem tega ki ima mrežni priključek.


Hvala za odgovore.
d.i.g.

k4vz0024 ::

Mene zanima kako BIOS vidi disk s firewire? A isto kot priklop s USB?

Tx

BlackHole ::

Sam imam 250gb zunanji trdi disk wd mybook samo na usb in je vredu samo mula mi počasi dela


Sam imam tudi ta disk in mi Emule hitro dela, čeprav ne vem kaj si hotel povedat z mulo. 8-)
LP Marko

Feren ::

Namen imam kupiti zunanji disk 500 GB, naj ima FW vmesnik, naj bo čim tišji in hiter. Kaj priporočate?

Jenej01 ::

WD 500GB Studio edition, ca 170€ usb,FW,eSATA, notri je WD 500GB Green serija, tiha in hitra, dobro kompaktno ohisje, mani je padel po moji nerodnosti iz visine 1,5m na parket, vse ok. hitrost na usb je portu primerna (usb2.0), FW na zalost nisem testiral, na eSATA pa stvar deluje kot na notranjem vodilu.

Lp, Jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Ted ::

Predrago tole. pojdi raje po Mediona v Hofer za 99 evrov.
Mah...

Tomson ::

No ja, ampak WD je vseeno vreden nekaj € več.

TUKAJ ga npr. dobiš od 106€ naprej ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Feren ::

Hvala obema, cena ni tak problem. Bistvena mi je hitrost, hitro in tiho delovanje, torej priporočate WD My Book Studio Edition?

kmetek ::

ted: pa misliš, da ga še imajo >:D

Jenej01 ::

Aja pa v tej ceni 5 let garancije tudi nekaj steje ane ?
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

-ziga- ::

Kupujem zunanji trdi disk. Verjetno 500 giga. Nagibam se k WDjevemu MyBooku, ker enega že imam in sem zadovoljen. Me pa nekaj zanima. Na temu disku bi imel predvsem arhivirane kompresirane HD filme. Ali ima smisel kupovati disk z eSata priključkom? Trenutno tega itak še nimam na računalniku in bi disk zapolnil po počasni poti. Bolj me zanima, če bo USB dovolj hiter, da ne bo med filmom štekalo.

Jenej01 ::

Jaz bi na tvojem mestu kupil eSATA, vsaj jaz sem, zaradi kasnejse kompatibilnosti in nadgradljivosti. Pa kot sem ze omenil v prejsnjem postu, predvsem 5 let garancije nekaj pomeni.
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Ted ::

Medion v Hoferju je eSata. V našem Hoferju ga seveda še imajo.
Mah...

Jenej01 ::

S tem, da kateri disk je noter, jaz rajse dam malo vec denarja, pa dobim kvaliteto in tisino. ce bi povedal z enim rekom. "Nimam denarja, da bi kupoval poceni"
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

-ziga- ::

Hvala za odgovor. Bom res kar eSata vzel. Pa ne v Hoferju!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

:: Zunanji USB/LAN trdi disk ::

Oddelek: Kaj kupiti
81069 (889) Dami
»

Trdi disk - WD My Book Studio Edition vs. Home Edition

Oddelek: Kaj kupiti
92321 (1512) drinovcRok
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314127 (3067) Revenant
»

Kakšna je razlika?

Oddelek: Strojna oprema
51235 (1203) okip32
»

Kateri 500Gb ali vecji disk do 140€ po moznosti zunanji

Oddelek: Kaj kupiti
121151 (1151) kurjač

Več podobnih tem