» »

problem notebook-stolp

problem notebook-stolp

scorpiox ::

Lep pozdrav,

imam naslednji problem. Ko povezem notebook prek kabla s stolpom mi ne dela zvok (oziroma pride do neke motnje...) Ugotovil sem, da stvar dela normalno, ce racunalnik izklopim iz napajanja.....Ali mogoce kdo ve v cem je problem?

scorpioxx ::

kj res noben ne ve?

cojss ::

Poskusi ju priključiti v isto električno vtičnico, če slučanjo nimaš zdaj tako priključeno.

edit: šele zdaj videl, da ti sploh ne dela zvok, če je na napajanju. A slušalke pa delajo vredu takrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

scorpioxx ::

u bistvu zvok dela sam se slisi samo "static" , ce ves kaj mislim. Drugace pa ko dam na glas se malo slisi kar poslusam.... za slusalke pa javim kasneje, si jih bom sposodil pa probal...

zcetrt ::

Problem je ozemljitev. Vtakni naročnik v isto vtičnico oz. isto vejo napeljave. Druga varianta je sledeča: Vzami plastično vrečko in jo položi preko vtičnice. Vključi napajalnik v vtičnico tako, da gredo curaki vtiča skozi (strgajo) vrečko. Ozemljitve ne bo več, delalo bo ko šus (slednje redno uporabljam pri ozvočevanju notesnika).

Vsekakor je bolj priporočljiva 1. varianta, čeprav druga naj ne bi predstavljala večjega tveganja. Vsaj upam:))
4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumenje v zvočnikih

Oddelek: Pomoč in nasveti
93974 (1646) TheBlueOne
»

Kako se znebiti bruma

Oddelek: Zvok in slika
131394 (921) matobeli
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418393 (5614) settler
»

V čem je tale kabel boljši od tistega za 3 evre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11417570 (13806) TESKAn
»

Ko odložim slušalko na telefonu se mi zažene računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
548868 (3846) Daniel

Več podobnih tem