» »

Ko odložim slušalko na telefonu se mi zažene računalnik

Ko odložim slušalko na telefonu se mi zažene računalnik

«
1
2

Daniel ::

Nisem vedel kam bi temo uvrstil, saj ne ve ali je problem stroji ali programski.

Dogajajo se neke zanimive stvari in sicer, ko odložim slušalko na telefonu (v hodniku) se mi zažene računalnik. Uporabljam US Robotics modem z 3com čipom, v biosu nimam omogočenega wake on ring in wake on alarm, imam pa wake on lan, ki pa ga tudi uporabljam. Prej ko še nisem imel omogočenega wake on lan se mi tole ni dogajalo.
Kako povezavo bi lahko imela modem in mrežna da bi se zagnal računalnik?
V xp-jih mislim da tudi nimam nič takega nastavljenega, ki bi to povzročilo.


bodom ::

ej sori za moj post...sam jst sm hmal s stola padu ko sm tole prebral, hehe:D

mozno d mas kej v winsih nastimano...zal jst neb vedu kaj...

LP

Spajky ::

..in ko vgasneš monitor se pržge bojler... :-))))

Well, v biodsu imaš nekje nastavitve za reload global timer events, pa probaj tam disejblat za IRQ, ki ga modem rabi...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Brane2 ::

Prisluškujejo ti... >:D >:D :D

Daniel ::

Spajky: Te nastavitve jaz v BIOS-u žal nimam. Poskusil sem prestaviti modem na drugi slot, nič ne pomaga, še vedno isto. Odinštaliram ga, še vedno isto. IRQ-je imata različne.

Verjetno je problem v Biosu na plati, saj povezave med wake on lan in wake on ring ne bi smelo biti. Medtem wake on lan deluje ok, in se računalnik zbudi ko dobi magični paket.

Ziga Dolhar ::

Hmm, pri meni se imenuje "Wake on phone ring".

p.s.: meni se takisto zdi zlo smešno tole :).

Zgodovina sprememb…

R0K ::

To maš ziher kej narobe za povezavi z tel. linijo..

Probej ktir drug rač. prklopt na iste prikljućke pa boš vidu če je HW al SW problem...pol lohk pa naprej rešujemo...

Sergio ::

Mogoče fali ustrezna ozemljitev napeljave?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Daniel ::

Ja, saj vam je lahko smešno tole, ki se vam to ne dogaja.
No, meni samo wake on ring ampak je disejblano in ni nič povezano na plato preko tistega headerja.

Sergio: razloži bolj podrobno
Telefoni nam delajo ok, internet tudi, v telefonski vtičnici pa je 48 Voltov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Phoebus ::

Daj,ko bos prisel do zakljucka povej,kaj je bil problem,ker bi jaz rad tako stvar v kontra smeri - ko se dvigne slusalka da se mi zbudi racunalnik in zacne snemat tel. pogovor...da bi imel sestrine phone sessione v mp3 zapisu..potem se lahko skrijejo vsi svetovni komedianti pred tem smehom :D

Daniel ::

Rok: Nimam kje dobit drugega računalnika :'( Po moje je hiba na plati, ki nekako zameša WOL in WOR. Ni pomagal niti update biosa.

eR@S3R ::

Sam je pa huda tale, ROFL.

Mam jest se neki bol cudnga;
V starih casih ko so bli se casi family computra (tist konzola za na TV prkluct) sem na tastari televiziji (neki sem kanale isku pa to..) "ujel" soseda kako spila na to konzolo, razdalja kaksnih 35m; ja ko sem isku kanal na tvju sem vidu kako sosed spila Supermario bros! LOL, pa nisem sanju k sem ga poklicu, in sva eksperimentirala sem mu reku pejt v levo in on je su na levo (videno na mojem tvju)! SWASTA! :)) :D

Predator ::

daniel ma problem, pomagajte mu ali pa se vzdržite raznih komentarjev in pripomb čez "komičnost" problema

freejack ::

Če mislite, da je to smešno, poslušajte to,. Men se je, vsakič, ko mi je zazvonil gsm, prižgal TV (na kanalu 1). lol :D Dlje cajta, ko je gsm zvonil, za več kanalov se je TV prestavil. :))

MI_KO ::

Ko pa jaz WC flushnem spodnji sosed fax dobi! :D :D

Kaj pa če izključiš WOL?
Rekel si, da ga uporabljaš, samo zakaj, če pa nimaš drugega compa (sklepam po tvojem postu) in verjetno nimaš adsl oz. kabelske?
Kaj se je tak težko pod mizo stegnit in gumb stisnit. (Al pa vklopi wakeup on keyboard).
Probaj te comp kam drugam nest (k kolegu, sosedu,...) in sprobaj, če se bo tam tud zbudo.

Tiger ::

Ali imaš najnovejši BIOS za svojo plato, namreč BIOSi imajo tudi buge, sicer ne tako krtične da se ti sesuje plošča, ampak recimo na moji plati MSI K7T266 Pro2 je bil bug ta, da tipkovnica Cherry ni delala v dos načinu (če nisi imel v BIOSu enablajno Num Lock on Boot).

Skratka posodobi BIOS.

CaqKa ::

žice od telefonkse linije prekini pa naredi tako vezavo da bo linija neprekinjana samo takrat ko je računalnik vklopljen.
napaka pa je ziher v biosu. hardverskega značaja bi bila bolj težko pomojem. greš to prodajalca al pa enega ko ma isto plato mu daš modem not nastaviš bios kot ga maš ti pa slušalko dvigneš :)

matter ::

Probaj menjat telefon. Sploh če maš kakega starga. Mogoče ti ob prekinitvi kak "čudn signal" spusti. To so delal staari telefoni. Pa probaj vklopit wake on ring.

Daniel ::

Tiger: bios sem dal najnovejši kar jih je bilo moč najti, pa ni pomagalo.
MI_KO: Z sosedom imava mrežo na 130 metrov, drugač ga pa prižigam na gumb.
Caqka: verjetno je res bios, lahko razložiš bolj podrobno kako naj to storim (v hiši sta še dva telefona).
Matter: ko WOL disejblam se računalnik ne prižge sam, tak da ziher niso krivi telefoni.

CaqKa ::

'napaka pa je ziher v biosu. hardverskega značaja bi bila bolj težko pomojem. greš to prodajalca al pa enega ko ma isto plato mu daš modem not nastaviš bios kot ga maš ti pa slušalko dvigneš :)'
tukaj se jaz nebi takoj skliceval na mene ker je matter dal boljši predlog... daj ti malo telefone prečekiraj rajši prej. to bi bila čist možna zajebancija.
aja pa ko si reko kaj bi bilo v biosu... nisem taki stručko, poleg tega je vsak bios drugačen tak da nevem kaj bi pogledo.
aja pa še nekaj.. sami winsi nimajo veze s tem. tukaj je napaka lahko samo v biosu ali pa hardveru, ker sem nekaj bral zgoraj da si irqje preštelal.

Sergio ::

Daniel:

Če nimaš ustrezne ozemljitve, lahko ob obremenitvi na eni električni fazi pride do oslabšanega signala na drugi fazi. No, odkar si rekel, da se ob izklopu WOL to ne dogaja več, ne vem, kaj bi lahko bilo narobe.

Tretja možnost: Priključi računalnik na drugo fazo ter poglej, če to še vedno dela. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sodom ::

Mam jest se neki bol cudnga;
V starih casih ko so bli se casi family computra (tist konzola za na TV prkluct) sem na tastari televiziji (neki sem kanale isku pa to..) "ujel" soseda kako spila na to konzolo, razdalja kaksnih 35m; ja ko sem isku kanal na tvju sem vidu kako sosed spila Supermario bros! LOL, pa nisem sanju k sem ga poklicu, in sva eksperimentirala sem mu reku pejt v levo in on je su na levo (videno na mojem tvju)! SWASTA!


Jaz imam se boljso, ki je tudi resnicna. Ko sem enkrat igral kitaro (na ojacevalec), sem zaslisal neke šume v njem. Pa sem glasnost odprl do konca in je vlekel neko madzarko CB postajo od policistov. Smeh da te raznese:D
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Damjan Jagar ::

Sodom: to se pr kitarskih frsterkarjih ful dogaja. Mi smo tut eno radijsko postajo poslusal se sam ne vem iz kje. Cuden jezik Srbsko - slovaski? :)

Sory 4 out of topic.

totimato ::

No, še moj nasvet oz. jaz bi najprej to naredil:

1. kabel od računalnika izstaknil iz vtičnice, ga obrnil za 180 stopinj in vtaknil nazaj,

2. si sposodil novejši telefon, odklopil starega priklopil novejšega, preizkusil če smešna finta še deluje.

3. si sposodil kvaliteten usmernik, zamenjal s svojim v računalnikom in ponovno preizkusil učinek smešne finte.

Mogoče nasvet pod točko 1 zveni blesavo, je pa to tisto kar ti tudi Sergio svetuje...

lp

totimato

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: totimato ()

Daniel ::

Totimato, keri kabel elektriko ali telefonski?

Napajalnik mam 400W tak da je ziher dober. Bom poskusil.

CaqKa ::

daniel ce to leti na prvo tocko od toti mato potem definitivno napajalni za pc... tisti ko gre v štekdozo 230voltov. za 180°ga obrni pa not vtakni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

totimato ::

Ja napajalni - 220V. To pa zato da zamenjaš fazo in maso.

Če je usmernik 400W še ne pomeni da je kvaliteten - čeprav ti verjamem da je dober, če tako praviš. Obstaja pa možnost, da ima tovarniško napako, recimo.

Sicer lahko poizkusiš zamenjati tudi modem - saj če je modem felerski lahko preko motnje v telefonskem omrežju (kar spust slušalke je) pride do napetostnega sunka v notranjusti računalnika in plata misli, da si pritisnil power tipko...

Povej če bo vžgalo.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: totimato ()

CaqKa ::

fazo in maso?
fazo in nulo... masa ostane kot je veš kaj lahko narediš še...
mogoče no.. to bolj televizijci delajo. vzameš neki listek pa ga daš tam čez ko se mase dotikajo med štekerom in štekdozo. tak prekineš maso.. mogoče bo pomagalo, nevem.

totimato ::

Ja, nulo, ja saj to sem mislil... danes še nisem nič jedel...

med fazo in nulo, bi moral prej napisati, heh :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: totimato ()

Daniel ::

Abitovci pravijo da je napaka v mrežni in da naj najprej poskusim zamenjati mrežno. Weird.

Lp

CaqKa ::

daj mrežno vun z mašine pa dvigni in spusti slušalko. pa boš takoj vido če majo prav.

totimato ::

Prijatelj, ki dela na rač. servisu, mi je rekel, da so imeli takšen primer. Kriv je bil modem. Menjava je rešila problem.

lp

totimato

Daniel ::

Odstranil mrežno, obrnil vtičnico, odklopil stari telefon... še vedno isto.
Mogoče je pa res modem, a mi ga je po toliko letih dobrega služenja škoda menjat.
Bomo pa brez WOL živel kaj čmo

Marjan ::

A ti je zdej po enem letu ratal uštimat?

Ko je tvoj primer že v ST bannerjih..:\ :D

@ljash ::

... in na 24ur. A nč Tv-ja ne gledaš? :D

Daniel ::

Ma ja, sem rešu tak, da ne uporablam >:D

Zakaj sta sploh obudla temo k življenju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Tilen ::

nene to še ni zakljucena zgodba ... >:D

Kaboom ::

neee, res ali kaj? na 24ur je blo? (to je verjetno zajebancija) - ja jaz sem sem prišo preko banerja >:D

jaz sem mel one računalniške multimedijske zvočnike pa enkrat slišim neki govor pa dam bolj naglas "...v naslednjem križišču zavij desno" - očitno je vleklo mini postajice od avtošole ki so jih uporabljali pri motoristih. ampak samo če so bli priključeni na računalnik - drugače ne. zanimive neumnosti ja :D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

@ljash ::

Kaboom: prou razmišlaš...:D
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

Daniel ::

Cnn je tudi objavil...

Pustite ubogo temo umret če rešitev za problem ne obstaja :O

bvogri ::

Jz sm mel podobno težavo z svojim računalnikom. ;)
K sm klicu z telefonom, se je štartu pc.>:D

Nism še najdu rešitve tko kt ti, sam men se to ne zgodi vsakič ampak sam kakšnkrat na mesec tko da bom preživu8-)

PrimozR ::

En predlog. Komp mejte pržgan večidel dneva pa se to ne bo dogajal?

patron ::

LOL okj nism edini k ma te probleme vidm... mislm jst jh nimam vec... pr men je blo tko da k sm jst telefon odlozu se je pr sosedu komp przgau!!!!! mnja nimam pojma why.. sam zj je dobr k mam kabl nc vec dial up

aja p.s.: s sosedm sva bla povezana u mrezo an

Tilen ::

dvojček
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

technoboy ::

No jst sem tut mel ta problem, oz. ga mogoce se imam. Parkrat se mi je notebook kar sam od sebe vklopil, pa ni bil na nic priklopljen, niti na napajanje, sam baterija je bla not. No dvakrat se mi je zgodil, ko je bil v torbi in sem dojel sele ko je ventilator zelo bolil kakih 15-20 min. Se sreča da mi ni procesorja skurl, sam racunalnik je bil pa ful vroc. Vzroka glih nisem nasel, lahk bi bil kak WLAN al pa IR. Cuden je ta svet elektronike.:D

nuclear ::

kaj pa če je stikalo za vklop računalnika na telefonu, ko spustiš slušalko :D
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Tarzan ::

ja, ko odložiš slušalko, se pojavi frekvenca, ki na matični plošči sproži WOL (wake on LAN) funkcijo, kar povzroči, da se računalnik zbudi. Edina rešitev je, ohišje iz treh plasti svinca, pa na vrhu še plast titana, za dodatno varnost, ker je svinec premehak. Kišto boste na LAN partije vozili z viličarjem, ampak vsaj vklapljal se vam več ne bo :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Jan987 ::

Phoebus:

Če želiš snemat telefonske pogovore od sestre pač kupi tako centralo (mi smo jo dobil enkrat v eni isdn akciji kao zlati paket al kaj je že blo za novega lete) je od proizvajalca siemens in lahko hraniš vso statistiko prenosov vključno z tel. posnetki!!!!!

Ker model je pa točno ne vem!

iggy ::

Ej pr men je blo isto. To si ti u BIOSu naštelov da se ti pržge računalnik če prejme kakršnkoli signal. Poglej mal u BIOS pa boš vidu 100%.

PARTyZAN ::

Jaz imam pa problem z kabelskim modemom (Thomson) in Siemens Gigaset 4010 Comfort domacim wireless tulifonom. Ko odlozim (ce sem v blizini PCja) me vrze z interneta... Sledi reset modema 8-O
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PowerOn preko lana?

Oddelek: Strojna oprema
241724 (1141) jamiroq
»

zagon računalnika preko telefona

Oddelek: Omrežja in internet
172276 (1808) residual
»

Wake On Lan - prosim za pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
62166 (1977) Pyr0Beast
»

WAKE ON LAN!!! Problem???

Oddelek: Omrežja in internet
51686 (1631) PaJo
»

Powe UP preko interneta .!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7822 (767) Gandalfar

Več podobnih tem