» »

Izdelava bashringa v Autocadu

Izdelava bashringa v Autocadu

K0K0 ::

Rad bi dal izrezat svoj bashring za bicikl sam nimam pojma o avtocadu tko da me zanima kolk bi me pršlo če bi mi kak slo-techovec prerisal moj načrt v autocad ?
V mislih mam neki takega klik!

ps.
Kolk časa bi rabu da bi znov sam kej tazga spacat ?

qwdl ::

Je odvisno od kompleksnosti načrta. Imaš že narisanega?
Po moje bi se lahko navadil kar sam; bi rabil le nekaj ukazov: line, circle in kotiranje.

gumby ::

autocad je enostaven, ko se ga enkrat naucis uporabljat... ampak to zna trajat:)

ni pa nek problem kaj takega narisat, tud za zacetnika ne. zadeva je simetricna (polarno), torej je dovolj, da narises en odsek in iz tega naredis cel krog z polar array. crke nato spremenis po zelji

edit: upam, da mislis na un obroc, ker nimam pojma kaj je to bashring :D
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

K0K0 ::

Ok bom probu neki spacat :).
Bashring je zaščitni obroč pr zobnikih ja.

primzx ::

Misliš 2D CAD al 3D CAD?. Za 2D je boljši kak ME, ali ACAD. Za 3D pa OneSpaceDesigner, lahko tudi ACAD. Ubistvu stvar niti ni tok zakomplicirana zanarisat(če riše kdo izkušen), če boš risal sam aka 3D, pol bo pa mal trajal, ampak te ne bom podcenjeval:\

lp

K0K0 ::

Mislim da rabim sam 2D, ker gre za vodni razrez.

primzx ::

žična erozija ali vodni curek?. Rabiš potem samo pot orodja na narisu. To lahko nardis v MasterCAMu. Je enostaven za uporabo, ravno tako za CAD kot za CAM.:\

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primzx ()

K0K0 ::

Vodni curek.

Urc ::

K0K0 a zaupaš iz kirega materiala boš naredil pa kolk debel bo da boš z vodnim curkom rezu ?
K jst bi si tudi en bash naredu:))

miko 55 ::

vzameš aluminij debeline 6 mm pa režeš.

paste da se ne boste z pozicijami lukenj zafukal ali pa z premerom obroča. ja je mal zafukan narisat ker morš vedet kje material vzet in kje narest močnejšega.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

nonenone ::

če ti ne bo ratal ti jaz zrišem, delam v AutoCAD2007, fajn je pa mal sam znat risat-tko za domačo rabo, lp

K0K0 ::

Material bo 3-4mm debel aluminij 7075 (certal). Po izrezu ga bom dal še eloksirat da bo lepši :D
@zdrago hvala, ti sporočim če mi nav šlo.

Shifty ::

3-4mm je kar malo malo, trenutno delam za frenda iz 7075 8mm debel bashring, je pa tudi res da fura street/trial. Samo vseno vzemi malo debeljesi alu;)
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

Urc ::

Js sm enx meu eno noro idejo da bi iz inoxa naredu, tako 3mm maš lahko pomoje za večne čase.
A bi se to obneslo ?

K0K0 ::

4mm je čist zadost za povprečnega uporabnika. Za street mora bit seveda močneje, ker meščani ne znajo vozit >:D (šala).
Pomoje je brez veze komplicirat z inoxom, ker je aluminij čist uredu pa še dost lažji je.

gumby ::

hmm... a ima tole sploh kako funkcijo razen okrasne?
ni mi jasno, zakaj se kregate glede debeline
my brain hurts

K0K0 ::

Primarna naloga bashringa je zažčita zobnikov. Pr kakem tehničnem spustu kr hitr zapnež in če nimaš basha se lahko poslovoiš od zobnika.

gumby ::

aha, pol ma smisel malo mocnejso verzijo dat:)
my brain hurts

miko 55 ::

če je un na water jet kej majstra mu neseš zobnik, ga poskenira, odbiješ zob in ga imaš. nč zajebavanja in merjenja.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GCC5900XT (GeForce Copper Cooler) project

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353213 (2394) JIM22
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
558073 (6526) WinsuckeR
»

MK4 aka. Morphling Kinetic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11712457 (7817) Boki_
»

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
899657 (7408) Vesoljc
»

Kje lasersko razrežejo pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134541 (4146) Misty

Več podobnih tem