» »

Kje lasersko razrežejo pleksi?

Kje lasersko razrežejo pleksi?

_WilL_ ::

Ali kdo ve kje bi mi lahko lasersko razrezali pleksi steklo večjih dimenzij (do enega m2)?
Namen imam narediti ohišje iz pleksija.

Še vedno pa prodam vodno hlajenje tudi po delih.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Highlag ::

Verjetno ne boš našel nikogar, ki bi se spravl z laserjem rezat pleksi
Pleksi se zaradi prozornosti zelo težko reže z laserjem, poleg tega , pa bi se verjetno tudi topil.

Več možnosti boš imel, če dobiš nekoga, ki bi ti ga razrezal z vodnim curkom.
Če že vstrajaš pri avtomatskem razrezu.

Mogoče bi se lahko pozanimal pri kakem izdelovalcu neonskih napisov.
Oni namreč izdelujejo razne napise in podobne stvari iz pleksija.

Malo zavij v telefonski imenik pa pobrskaj.

MI_KO ::

Zakaj ga pa ne razrežeš z žagico, pa ga pol po robih pobrusiš in z vročim fenom stališ, če ti je že tolko do gladkih robov.

Kolk sem jaz ču 2 leti nazaj (INFO prof. Sušec, če ga kdo pozna8-) ), je v MB obstajala samo ena firma, ki je rezala z laserjem (pa še oni ga niso redno uporabljali), ker je to energijsko prezahtevno!

HardwareMaster ::

Sem že sprašvov, pa ni blo odgovora. Ker že govorite o pleksi-ju, me zanima, kako se pleksi steklo pridela.


LP

Asgard ::

na vrhniki rezejo z vodnim curkom. Vec ne vem lahko se pozanimam !!!

SkIDiver ::

Plastoform d.o.o. Oni imajo proizvodnjo materialov iz plexi stekla. Izdelujejo okna za bivalne prikolice, avtodome, plastične kalupe in tako naprej. Pozanimej se pri njih, če ti razrežejo plexi po tvoji želji. So pa profesionalci v tem. Jz osebno poznam vzdrževalca in mi je povedu, da za vrtanje lukenj v pleksi steklo obstajajo svedri, ki jih sami brusijo po posebni metodi kar pripomore, da se pleksi ne topi okoli luknje, ko vrtaš v pasu 0,5 do 1 cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

_WilL_ ::

Kolikor sem jaz bral in se pozanimal pri nekaterih podjetjih o laserskem rezanju pleksi stekla in boljšega, saj se pleksi ne topi, poleg tega pa ni potrebna dodatna obdelava robov.
Problem je predvsem v tem, da ima malo katero podjetje dovolj velik laser oz. njegova delovna površina je premajhna.

Poleg tega pa je problem še ta, da je pri nas zelo težko dobiti pleksi debel 10mm, če kdo ve kje se ga dobi čim ceneje naj pove.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

barbarpapa1 ::

Zdravo pleksijaši:D

Sam sicer nisem rezal pleksija, sem pa dajal dosti kovinskih plat na laser rezat in sicer v naslednjih firmah:

SIP Šempeter: ( http://www.sip.si/)

Nieros Metal: (http://www.nieros-metal.si/)

Tisti z ljubljanskega konca pa se obrnite na FOTONO (http://www.fotona.si/)

Edin problem bi lahko bil pomankanje izkušenj teh firm s pleksijem (To so v glavnem metalci >:D ), tako da bodo verjetno rabili nekaj poskusnih rezov (Za parametre naštelat)

Pa če se boste odločili za katrega od navedenih, jim dajte pred razrezom na voljo DXF datoteko (To se da dobiti iz AutoCADa ali podobnih CAD progijev), tako bo hitreje.

Edino zastonj pa verjetno ne bo:( ....

Pa fajn razrez želim...

LP

Jože

footprint ::

To za reazrez kovin je super ravno delam načrt za Front (face) okvir, ki bi bil iz aluminija pa me zanima če kje tudi varijo aluminjaste profile po načrtu?

Hvala.

barbarpapa1 ::

Glede varjenja alu zlitin pa naslednje....

Alu zlitine (vsaj tiste, ki so trgovsko najpogosteje dosegljive) bi moral znati zvariti vsak "šlosar", ki ima MIG ali TIG (druga oznaka je tudi WIG) varilni aparat ("ljudsko" je to švasanje z argonom (zaščitni plin)). Če slišiš za kakšnega avtokleparja, ki je popravljal Audije A8, potem je to ta :D (Ti avteki so celi aluminijasti)

Moraš pa biti pozoren na to, kakšno obdelavo boš namenil svoji stranici po varjenju. Zadeva zna biti problematična, če jo boš eloksiral v kak barvni odtenek, kajti zvar bo imel drugo kemično sestavo kot ostali material, kar lahko privede do odstopanja barvnega tona, lis in drugih nevšečnosti:( ....
Če boš pa stvar samo spoliral in lakiral, potem ne bi smeloo biti problemov....

Pa fajn švasanje želim...

LP

Jože

TribesMan ::

barbarpapa1 praviš da si dal v laserski razrez kovino. Koliko pa kej košta tak šport?
Mislm sam okvirno za plato 1m*2m pa kosi veliki približn 20cm*50cm, ker bi rabu dat neki razrezat pa me zanima al se splača, al je drago k svina

Je to manj kot 30 jurjev al več??

Hvala

barbarpapa1 ::

TribesMan


Podatki, ki jih imam, so stari cca 3 mesece, veljaljo pa za SIP SICO (Sip Šempeter). Zadeva, ki sem jo dal rezati, ni primerljiva s pločevino ohišja. V razrez sem dal cca 4 metre pokositrenega medeninastega traku in sicer širine 25mm ter debeline samo 0.4mm. Na samem traku so bili izrezani (pol)izdelki, ki se bodo v bodočnosti štancali na štancnem orodju. Izdelki so precej kompleksne oblike, tako da je dolžina celotnega reza znašala cca 50 do 70 metrov! Zahtevana je bila dokaj velika točnost (posamezni detajli širine 0.8mm, radijusi 0.25mm), kar je bilo tudi doseženo. Edina pomanjkljivost je bil, presenetljivo, dokaj močan srh na izstopni strani žarka, kar pa je bila predvsem posledica materiala oz. kombinacije materialov (pokositrena medenina).
Zraven sem jim dal DXF datoteko z izdelkom (Najbolje v merilu 1:1), iz česa so z lahkoto naredili program za vodenje stroja.

Sam SIP dela s precej debelejšimi jeklenimi pločevinami (kmetijska mehanizacija pač)

In na koncu še cena: 11.000,00 SIT (11KSit). Mislim, da ni drago. Jim pa na vsak način pošlji risbo (Najbolje že omenjeni DXF) in si daj izdelati ponudbo.


Pa lepo izdelano ohišje želim....

LP

Jože

TribesMan ::

Pozdravljeni!

Torej zadeva je takale:
razrez pleksija na laserju za eno ohišje (pleksi je debeline 1cm deloma pa 5mm) košta okoli 30 jurjev, preverjeno najcenejša ponudba.
Če k temu prištejemo še ceno pleksija, ki košta 20 jurjev na kvadratni meter ga je pa malce več kot kvadratni meter pristanemo na 50 jurjih. Zdej pa prištejte še mal denarja za lepilo, recimo 2 jurja. Potem pa je treba v ves material zvrtat še približno 80 lukenj in v 20 teh lukenj je treba urezat še navoje.
Potem pa je treba to še zlimat, kar pa se mi zdi da ni glih mačji kašelj, ker pleksi ni glih najbl prjazn material.

Zdej prbližn vidte kolkšn pizdarija je nardit eno tako pošteno pleksi ohišje. Da ne omenjam vse jebe, ki jo ima človek pri načrtovanju in lovljenju ATX specifikacij. Z eno besedo SUPER.

Aja pa MI_KO je reku zakaj ga ne narežemo na žagico in potem pobrusimo .... Zato ker mora bit rez v dolžini 50 cm popolnoma gladek in raven odstopanja v rangu pol milimetra so že hudo preveč, tud pod razno si ne predstavljam kako bi ti to izvedu na cirkularju ne pa z navadno žagico.

Asgard: un model k na vrhnki reže z vodnim curkom je baje zaseden do vrha da se tud vn ne vidi iz dela, je pa še pošteno zasoljen glede na to da je edini ki to počne v sloveniji.

barbarpapa1: je jest ne vem kako je teb uspel za tok mejhn dnar to narezat, je res da si mel ful tanjši material za rezat, ampk 11 jurjev za 70 metrov reza proti 30 jurjem za približno 15 metrov razreza. je pa razlika v ceni glih štirinajstkratna, precej velik.

Upam da ste razumel moj point glede delanja pleksi ohišja v lastni režiji.

Hvala za pozornost

logoff....
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Misty ::

_Will_: pleksi večjih dimenzij (do enega m2) : ni problem v velikosti delovne površine (razen za večje površine, ne 1 m2) - problem je (kot je omenil že barbarpapa1) v izkušnjah laseristov s pleksijem.
Pleksi se drugače z laserjem lepo reže, kvaliteta reza pa je odvisna od hitrosti s katero laser reže (na žalost tudi cena).
Pleksi 10 mm sem zasledil v firmi Krom-Medvešek (TIS-rumene strani), tel 512 47 60, cena
- 5mm 11500 SIT/m2
- 10mm 21200 SIT/m2 ;(( (prozoren, neobdelan)
Lahko ga še razrežejo, vendar pa nisem spraševal naprej, ker je bil recimo 5mm v Bauhausu cenejši (9500 SIT/m2).
Pa mislm, da je tud to mal predrago...

In JA, tudi jaz sem imel nekoč idejo delat ohišje iz pleksija.
Žal sem izbral predrag material-plexi in predrago obdelavo-laser.
Če se bom kdaj lotu kakega ohišja, bo iz bukovega lesa, razrezanega z motorno žago :D (al pa iz pokositrene medenine 8-) ).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupit pleksi steklo?

Oddelek: Kaj kupiti
2335648 (25315) francek1
»

Rezanje pločevine

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134693 (4434) andrej_brucek
»

Plexi ohišje načrt!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
132142 (1687) OZZY
»

Cena plexi-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
306940 (6351) CaqKa
»

Pleksi ohišje: FAQ :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162615 (2323) TribesMan

Več podobnih tem