» »

GCC5900XT (GeForce Copper Cooler) project

GCC5900XT (GeForce Copper Cooler) project

Jackal ::

Spet si ne morem pomagat, ampak morem malo naredit "lušte" s par slikicami, česa sem se lotil. Gre za zračni hladilnik za Gigabytovo GeForce FX5900XT.

Prva slikica (zelo na grobo obdelano):


Ramsinki (trenutno samo vzdolžno narezani - jih morem še prečno):


Vse skupaj že malo bolj fino narejeno:


Hladilnik, ki bo hladil GPU je velik 70x60x25mm, ramsinki so veliki 70x15mm (grejo čez 4 rame naenkrat).

Morem še zvrtat luknje v hladilnik za pritrditev na kartico in še prečno narezat ramsinke, potem pa pridejo še končne slike.


:D
Walking the way is something completely different than imagining the way.
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

mloncar ::

zelo lepo!!!

komi čakam končne slike!!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

-neo- ::

is this for me??

S-Master ::

I hope not :O
traktor ti matr jebal !!

Tic ::

Orto hudo narejeno!

Mi poves, kje si dobil tak kos bakra in koliko te priblizno stane..

Pa ne pozabi na tole :)
persona civitas ;>

Jackal ::

Baker sem kupil že enkrat pred par meseci in sicer v Metalki na Topniški ulici v Lj. Takrat sem opazil da imajo 25mm debelega. Samo po tistem pa tako debelega bakra nisem več našel pri njih (mogoče nimam sreče :\ ). Tako preračunano bi bil potem tak kos bakra kot sem ga jaz porabil za to rebro ca. 2 jurja. (na začetku je bil težak malo manj kot 1.5kg - zdaj seveda ustrezno manj)

Na sticky temo o doma narejenih rebrih nisem pozabil... pridejo tja končne slikice in slikice izdelavi, tale tema naj bo pa za komentarje. 8-)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Tic ::

1.5kg? To samo GPU rebra ali vse skupaj?
persona civitas ;>

Jackal ::

Samo GPU >:D

Trenutno do te mere obdelano rebro je pa težko točno pol kilograma. Čisto na koncu bo še manj, ker pridejo še izvrtane luknje za pritrditev in za ventilator, pa še robovi pridejo malo posneti. Tako da računam tam nekje 350 do 400 gramov.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Boki_ ::

A je vse handmade?
I'm back

Jackal ::

Skoraj ;)

Malo mi je pomagala elektrika :))


Mislim - režem na električno žago, medtem ko drugo je vse ročno.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

mloncar ::

maš kake slike od grafične z rebercami?
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Jackal ::

Evo dve končni sliki:



Pa še z ventilatorjem:



O navijanju zaenkrat ne morem povedat pa čisto nič, ker je bil ta hladilnik narejen za uporabnika -nea-, vendar je prišla kartica po pošti k meni zapakirana le v kuverto z mehurčki in žal nedelujoča, tako da sem lahko samo sprobal, kako lepo paše hladilnik na kartico, navijanja pa seveda ne. Upam da se bo -neo- kamlu kaj oglasil, če je uveljavil garancijo in sporočil kake konkretne rezultate glede navijanja.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

mloncar ::

cooler za GPU mi je zelo všeč!!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Boki_ ::

Ej Jackal, sm vidu de si kar profič na izdelovanju hladilnih teles, pa mam en job zate, če boš sprejel, ti pošljem PM.
I'm back

Jackal ::

Tut meni je bil cooler za GPU prav všeč :8) ...

@Tom DeLonge: Ti kar pošlji sporočilo, če imaš kaj takšnega za naredit... samo naj povem, da se že nabira čakalna vrsta, ker je z enim takim hladilnikom ogromno dela. Pa tudi ravno poceni niso takšne stvari. Poleg tega pa lahko delam take stvari samo med vikendom, ko sem doma. Drugače študiram...
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Boki_ ::

Ma ni panike za denar, ga je še preveč:D , vsaj zaenkrat. Naj ti na hitro opišem kar tukaj. Torej jutri dobim 9500 original od ATI-ja, pa sm se zaljubil v Sapphiretov hladilnik (tist k je kot sonce), pa sm mislu, da bi ti naredu skico, pa bi ti mere in vse poslal, ti pa bi naredil + rebra za rame.
I'm back

MI_KO ::

A so kake težave s samim ventilatorjem?

Ker namreč po defaultu mam na 5900 gor mislim da ca 60 oz še manj mm ventilator vgrajen med črna rebra. Ta ventilator je uravnavan od temperature GPU-ja in ne bi rad, da bi mi ob morebitni modifikaciji na 80mm kaj težilo zaradi obratov oz. toka.

Pa kak je ta ista težava v povezavi z vodnim hlajenjem?

Jackal ::

Pač enostavno vežeš ventilator namesto na kartico direktno na molex ali pa na kak regulator za znižanje napetosti. Mislim da pri tako masivnem hladilniku skoraj ne rabiš več regulacije vrtlajev, ampak je dovolj, da imaš en velik ventilator na nizkih obratih gor.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

MI_KO ::

To itak ni panike. Toda to dela samo, če ni nobene povratne zveze med ventilatorjem in kartico. Saj veš kaj mislim? Kartica vidi, da so obrati enaki nič ali niso enaki nastavljenim nakar se nekaj pritožuje in kaj te vem kaj,... No dobr, če tega ni potem ni panike.

Jackal ::

Mislim, da kartica ne nadzoruje direkt vrtljajev ventilatorja, ker potem bi bile v ventilator 3 žičke, tako sta pa samo 2 ( + in - ). Vrtljajo zelo verjetno nadzoruje posredno preko temperature in z višjo temperaturo da tudi več napetosti na ventilator.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Boki_ ::

Jackal, za kolk mi nardiš ene rebra za rame 15X15, pa da majo tako 1mm rebro, 1 mm prostor, 1mm rebro,... Pa da so lističi ne paličice. Potrebujem pa jih 8. Za GPU pa še rišem načrt, ampak mi ga bo lahk en na CNC zmašineriru, tak da boš samo ocenil, če na moreš ukrivljenega nardit, OK?
I'm back

Jackal ::

Možno je narediti samo lističe, ampak tako, da so lističi široki 1mm in je utor vmes širok 1.5mm (toliko namreč pobere žaga. Pol so pa tu še različne višine reber... itd.
Za cene so pa ZS.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Boki_ ::

OK pa 16X16 Listič 1mm, utor 1,5mm,... Ceno pošlji ZS.
I'm back

tiborrr ::

Jackal, naredi se medeninasti, kartonski ali pa pleksi adapter, da bo ventilator hladil le tega potrebne povrsine.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

planetparty ::

Mene samo zanima, kje se dobi baker! Jaz imam obilo časa, torej hočem porabiti za nekaj koristnega ;)

mamamia ::

Hehe, se tiborrrjev kuler na moji kartici :

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

tiborrr ::

Tiborrr & vodna plazma make a great couple :D.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

ghostkop ::

Jackal in Tiborrr:nice
Tiborrr a ti tut za druge stranke to delaš:D ??

frenk ::

offtopic:mamamia: tale tipkovnca je res carska...sm jo zanč mislu u bofu kupt pa mi je zmankal dnarja:8)

no mal povejte kolk je tole bol od stock hlajenja:)

MI_KO ::

tiborrr kje si slišal za vodno plazmo

Al maš AWJ (Abrassive water Jet) ali pa plazmo! Eno reže s pomočjo vode z zrnci peska, drugo s pomočjo ionizacije plina. Eno je hladno im mokro, drugo dosega tudi več 1000 stopinj. Za kombinacijo obeh jaz še nisem slišal. Verjetno si mislil vodni curek, ane?

tiborrr ::

MI_KO: Prav imas, pomesal sem pojme, seveda mislim na vodni curek. Drugace pa tega vec ne delam za druge, ker je vse skupaj predrago (ena ura = 90 evrov, izdeluje pa se strasno dolgo). Na zacetku so mi naredili zastonj, pozneje pa se ni dalo zmeniti za sodelovanje, ker seveda to ne bi bilo financno in logicno zdravo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MI_KO ::

tiborrr, se zgodi. Te tehnologije so mnogim neznane in jih človek zlahka pomeša.

Drugač pa, zakaj AWJ? To je sicer ena izmed materialu najbolj prijaznih tehnik (se pravi, da ne povrzoča segrevanja v okolici rezanja), je pa tudi zelo počasna in draga. In tebi so mehanske lastnosi lahko zadnje kar te zanima!

Povprašaj, kje b lahko rezal z žično erozijo ali celo laserjem. Tudi z plazmo bi morda lahko kaj izrezal, vendar plazme ne režejo globoko.
Najbolj poceni metoda pa bi bila verjetno kar s frezalnim strojem. (Položaj podoben kot pri cirkularki in ne vrtalnemu stroju!!!) Naredi pa tako, da naenkrat režeš več blokov hkrati in šele na koncu te razrežeš. Kajti en rez bi frezalo kar hitro urezalo, nastavljanje pa traja dalj časa.

Pa pred kakšno večjo serijo obvezno optimiraj dizajn, da bo ceneje in bo efekt enak, če ne celo boljši. Ker povečanje površine nima vedno smisla!

tiborrr ::

MI_KO: Se popolnoma strinjam. Vem, s frezalnim strojem ne bi sli narediti tako tanki razmiki. Mislim, da so en taki GPU blok delali 20 ur, kar bi zneslo okoli 2.000 evrov. Hvalabogu je bilo zastonj in so mi naredili v prostem casu. Za kaj naslednjega bom pripravil kaj bolj tehnolosko lazje izvedljivega, tako da bodo stroski nizki. Morda ze poleti pricakujte dobre zracne bloke.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MI_KO ::

Glede razmikov nisem 100%! Orodje je možno dobiti od širine 1.3mm dalje (morda tudi manj), ne vem pa kako bi bilo z lomljenjem oz. zvijanjem reber.

Jackal ::

To, da bi delal takšna rebra z rezkarjem je čista norost, ker bi pri tem polomil toliko rezkarjev, da kar glava peče (kor bi rekel naš profesor za RNV) Poleg tega po moje ne obstaja takšen rezkar, ki bi lahko rezkal pri takšni debelini kakih 22mm v material. Sploh pa ne v baker, ki tako lepo zapacá rezkar.
Jaz zaenkrat ta rebra režem s tračno žago. Pa še pri tem je problem, da se list žage zelo hitro zatopi in se lahko zelo hitro utrga. Samo na srečo se dajo te žage lepo nabrusit in tudi nazaj trdo zaspajkat.
Poskusil sem rezat tudi z 1.2mm debelo žago za kovino (s cirkularjem) pa je bila stvar zelo klavrna. Prav tako je bilo na rezkalnem stroju, ko sem dal v "trn" takšno žago. Tako da sem ugotovil, da z rezkalnim strojem to tudi ne gre tako enostavno. Mogoče je kriv tudi sam rezkalni stroj, ker na njem enostavno nimam občutka, s kakšno močjo se premika miza levo-desno, ker ima stroj hidravlični pomik mize :\ Tako pa malo preveč zavrtiš ročico za pomik in hidravlika naredi svoje... meni ostane pa zlomljena žaga :\.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

JIM22 ::

Mene zanima kje bi se dalo dobit žage za rezkar v Sloveniji. Razne debeline in tudi cena.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511494 (4978) sash
»

Moja nova kolekcija vodnih blokov (56k opozorilo - slike)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142775 (1978) PI
»

bakrena rebra in cpu hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151664 (1487) kuglvinkl
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837681 (5941) DjTonic
»

RCC250 projekt (Radeon Copper Cooler) - slike

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351889 (1256) Jackal

Več podobnih tem