» »

DVD predvajalnik predvaja le del zvoka

DVD predvajalnik predvaja le del zvoka

iNDigo_Child ::

Mam en problem, ko DVD predvajalnik, ko imam DVD vstavljen noter, v filmu predvaja le muziko in podobne stvari, govora pa sploh ne predvaja. Najprej sem mislil, da je stvar v tem, da moram v menuju filma izbrati audio, ker jih je pač več (angleški, nemški, italijanski...), ampak tudi to ni obrodilo sadov. DivX filme pa mi predvaja brez problemov. Ali je možno, da moj DVD predvajalnik ne podpira določenih formatov audia pri DVD-jih (dobil sem ga namreč zelo poceni, celo za DVD predvajalnik)?
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

podtalje ::

Preveri, kakšne imaš nastavitve za zvočnike. DVD-ji so ponavadi posneti večkanalno (5.1) in govor se ponavadi predvaja na center zvočniku.
V kolikor uporababljaš samo dva zočnika - stereo (levo in desno), bi lahko bili simptomi taki, kot jih opisuješ.

niaeva ::

Jaz imam probleme z Dvxi, ker mi isto kot iNDigo C. ne predvaja celoten zvok. Glasbo predvaja, glasa pa ne. Sem poskusila izklopit zvočnike da mi predvaja samo na tv pa vseeno nič bolje. Zgleda kot da ne podpira nove formate dvx, ker če vstavim cd, ali dvd nekega starega filma, pa zvok deluje.... Je to možno? In se da mogoče kaj narediti?
DVD predvajalnik je HYUNDAI DVX-M390U

Wit75 ::

iNDigo_Child je izjavil:

Mam en problem, ko DVD predvajalnik, ko imam DVD vstavljen noter, v filmu predvaja le muziko in podobne stvari, govora pa sploh ne predvaja. Najprej sem mislil, da je stvar v tem, da moram v menuju filma izbrati audio, ker jih je pač več (angleški, nemški, italijanski...), ampak tudi to ni obrodilo sadov. DivX filme pa mi predvaja brez problemov. Ali je možno, da moj DVD predvajalnik ne podpira določenih formatov audia pri DVD-jih (dobil sem ga namreč zelo poceni, celo za DVD predvajalnik)?


Iskal sem odgovor na podoben problem in našel to staro temo. Kako si rešil problem? Sicer sem tudi sam dodal novo temo na podoben problem, ampak še nisem dobil odgovora. Namreč jaz imam 5.1 sistem in mi ne predvaja centra kar pomeni samo muziko in nobenega govora.

LexLuthor ::

Vklopite downmix zvoka iz sourround v stereo. Vsi problemi bodo čudežno izginili. Pri original DVD filmih pa itak lahko nastavljaš, ali boš film gledal z večkanalnim zvokom ali v stereo.

Če imate doma zvočni sistem za prostorski zvok, preverite nastavljeno glasnost center zvočnika.
www.pasice.si

Wit75 ::

LexLuthor je izjavil:

Vklopite downmix zvoka iz sourround v stereo. Vsi problemi bodo čudežno izginili. Pri original DVD filmih pa itak lahko nastavljaš, ali boš film gledal z večkanalnim zvokom ali v stereo.

Če imate doma zvočni sistem za prostorski zvok, preverite nastavljeno glasnost center zvočnika.


Moj problem sem bolj točno opisal Ni zvoka pri DOLBY DIGITAL Na mojih zvočnikih lahko res izbiram med stero in sorround in takrat je res, da imam problem rešen, izgine pa sorround učinek. Glasnost pa sem dal na maximum, ampak problem je, da je zvočnik nem.

LexLuthor ::

poglej natavitve na dvd playerju pri razdelku za ZVOK. Output nastavi na sourround oz. AC3. Sedaj ti player pošilja samo stereo ven. Seveda upam, da imaš pravilno povezano (s/pdif oz 5-chinch analog).

Lahko pa daš kak screenshot strani z nastavitvami, pa bomo hitro videli, kje je problem
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

Wit75 ::

Pozdravljen,

Naredil sem prt scr, ampak žal ne vem kako potem dodati te slike oz.pot, ki sem jo vnesel ne deluje.

Navodila se nahajajo tukaj
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wit75 ()

LexLuthor ::

Torej, zelo pomembno je:
1. ali si lastiš audio-video receiver kot zvočni sistem (Onkyo, Yamaha, Denon,...) - ta ima možnost digitalnega priklopa (optical, coaxial ali HDMI). Torej greš v Bigbang ali harvey norman in prosiš prodajalca, naj ti da enega od teh kablov v ustrezni dolžini - moj nasvet - vzemi najcenejšega, še bolje je, če naročiš po intenetu - lahko daš 5 ali 50 EUR za ISTO stvar.
oz.
2. imaš nek "poceni" sistem zvočnikov a la Genius 5.1, ki ima samo možnost analognega priklopa - stereo (rdeči-beli jack priključki) ali 5.1 (razvnobarvni jack priključki)

Če je odgovor pod (1.), potem priklopi sistem, kot je opisano na strani 10 v navodilih. Vse nastavitve za zvok pusti na auto (str. 18)

Če je odgovor (2.), potem poveži, kot je narisano na strani 9 ("jack" kabli - pazi na pravo barvo) - v slednjem primeru mora biti opcija "PCM downsampling" nastavljena na OFF (str. 18). Tu imaš dva izhoda odveč, ker si lastiš 5.1 in ne 7.1 sistem, ampak to nima veze.

Če imaš povezano samo s stereo kablom (rdeči in beli jack), potem je logično, da v 5.1 načinu delata samo levi in desni zvočnik. V tem primeru mora biti opcija "PCM downsampling" nastavljena na ON (str. 18)

Mislim, da je problem pri tebi izključno v napačni povezavi med playerjem in zvočnim sistemom, ker player vse nastavitve nastavi sam.
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

Wit75 ::

Žal imam še precej star sistem zvočnikov,ki ima samo analogni priklop 5.1, kjer imam sledeče:

AUX L in R - to imam povezano z digitalnim receiverjemm (aka Amis) na stereo L in R in koo vključim na SW na aux zvočniki lepo igrajo.

Potem pa so tule še 5.1 kanali, ki jih imam povezane z predvajalnikom, kjer je res, da mi ostaneta dva izhoda(sorrund) pač prosta
FR -> FRONT R
FL -> FRONT L
SR -> SOR. REAR R
SL -> SOR. REAR L
/ -> SORROUND R
/ -> SORROUND L
SW -> SUB.WOFFER
CENTER -> CENTER

Bom poizkusil še PCM downsampling nastavit na OFF, čeprav se mi zdi, da sem tudi to opcijo Že probal, ampak bom še poizkusil še enkrat. Seveda bi bilo vse skupaj veliko veliko veliko lažje, če bi moji zvočniki premogli digitalni priklop. Ne samo, da bi stvar delovala, ampak bi se znebil kar nekaj kablovja, ki ga imam sedaj.

Čudi me, da sem imel eno star DVD (Elta), ki je imela 5.1 in je stvar delovala. Zato če vse skupaj še vedno ne bo delovalo nesem predvajalnik v Big Bang in bom prosil, če imajo možnost, da mi priklopijo nanj zvočnike preko analognih izhodov in potem bomo videl. Prav tako mi je čudno, da če gledam TV in priključim na AUX stvar deluje kot mora. Sedaj lahko edino gledam DVD, če pustim, da prihaja zvok tudi iz TV zvočnikov ter nadomesti center zvočnik, ampak to ni to. Problem je namreč ravno v tem, kolikor sem zasledil na ostali forumih - center zvočnik predvaja zvoke igralcev, ker ostali zvočniki (oba sprednja, oba zadnja), za SW pa nisem čisto prepričan - nekaj sicer piha ven, ampak ni pravih basov. In ko naredim test zvokov sta dva res "mrtva"? Hmmm

Še enkrat hvala za pomoč in nasvet. Javim, ko vse skupaj stestiram in potem bom videl kako in kaj.

LexLuthor ::

Preden telovadiš, poskusi še v skladu z navodili (str. 19 - Speaker setup) nastavit glasnost posameznih kanalov. Lahko, da so po default vrednosti na minimum nastavljeni... Poskusi se igrati še malo z nastavitvami Speaker Setup.
www.pasice.si

Wit75 ::

Glede glasnosti pa sem že probal in je vse na max. Danes pop. se bom še malo igral in probaval.

Hvala!

Wit75 ::

Opazil sem, da prav za prav center oddaja zvok, ampak sta problematična sprednja dva zvočnika, zato sem še vse enkrat in enkrat povezal in vedno isto ;(( .

Opazil pa sem tudi ko gledam TV in priklopim na AUX (od koder imam, kot sem napisal povezana R&L s R&L na Amis receiverju) sta sprednja zvočnika nema, ampak tukaj center vsaj združi zvoke in zato lahko normalno gledam.

Potem pa sem naredil sledeče in sicer sem povezal
FR (INPUT na SW) s CENTER (AUDIO OUT na predvajalniku)
FL (INPUT na SW) s SW ((AUDIO OUT na predvajalniku)

Tako sem pridobil vse zvoke?!

Probal sem potem še povezati
CENTER (INPUT na SW) s FR (AUDIO OUT na predvajalniku)
SW (INPUT na SW) s FL ((AUDIO OUT na predvajalniku)
ampak sta bila še vedno nema?

Izklopil sem tudi PCM downsampling in isto, glasnost je kot sem napisal na max.

Sedaj pa res ne vem več kaj bi lahko bil problem? Ali so zvočniki ali kaj drugega? Jutri lahko nesem playerja v Big Bang in mogoče se me bodo usmili. In če bo tam vse delalo potem so zvočniki.

Probal sem seveda tudi same kable, ki gredo do sprednjih dveh zvočnikov, jih zamenjal z ostalimi in isto.

Mogoče še kakšna ideja?

Wit75 ::

Popravek. Verjetno bo že kriva utrujenosti, ampak sprednja zvočnika nista nema ne glede na to ali predvajam DVD, MP3 ali gledam TV. Problem je samo v tem, da pri DVD-ju ni zvoka igralcev na center zvočniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wit75 ()

Wit75 ::

Predvajajalnik je na servisu...čaka rezervni del. Kaj je bilo narobe pa ne vem. Upam, da bo zadeva odpravljena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je 5.1 sistem res samo za filme in ne za glasbo?

Oddelek: Zvok in slika
306360 (5802) Arntor
»

Poceni stereo receiver (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
25963517 (49963) Zvezdica27
»

WD TV HD Media Player + 5.1 Surround zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
113894 (3637) Okapi
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016074 (10013) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511209 (5017) Sarimner

Več podobnih tem