» »

clon diska

clon diska

mihax00 ::

torej kupil sem nov disk in ker stari disk zapušča ohišje, na katerem je sistem, 2particiji ... (120GB)
Nov disk pa bi rad nadomestil z tem starim in želim vse prenesti na njega da bo tako kot je bilo prej samo več prostora (250GB)
Imam pa še en (200GB) disk ki je pa praktično poln filmi, muska ... ki pa ostane!

Sedaj sem naredil clon diska z programom Acronis True Image 10 Home in mi naredi vse lepo in prav nakar ko izklopim star disk in zaganjam samo novega mi javi naslednje takoj po biosu: "Error loading operating system"

kaj sedaj? očitno je nekaj narobe z bootom novega diska
zakaj na drugem disku ne piše prva particija system k pri starem disku?? (glej sliko)




pls help me

Matevžk ::

Najbrž bo potrebno na ta disk namestiti MBR (Master Boot Record).
Predvidevam, da uporabljaš Windowse. No, vstavi cede in zaženi z njega (kao setup) in se nekako dokoplji do Rescue Console. Tam potem vtipkaš FIXMBR in nato EXIT (ta računalnik ponovno zažene). Naj bi delalo potem. Kaj več ti bodo pa zvesti windowsaši povedali.
lp, Matevžk

mihax00 ::

probal vse živo s recovery consol pa nč uspeha z njo

xabre ::

Še enkrat kloniraj in zagonsko particijo označi kot primary, drugo pa kot logical.

Matevžk ::

Ima to mar kaj zveze?
Vsekakor pa bi blo dobro, da bi bla zagonska particija označena kot 'bootable' ...
lp, Matevžk

t909 ::

Ne mores bootat z E:\ particije. Izklopi star disk.

mihax00 ::

sej sam določi particije in nardi eno primary eno pa logical
sam vseen

ja vse mam izklopljen kar se da!

xabre ::

Meni isto v prvo ni prijelo, probaj še enkrat klonirat, pa malo nastavitve poglej, ne na pamet klikat.

mihax00 ::

verjemi mi ene 6-tič že tole počnem zdle pa vedno preštudiram vse možne kombinacije kaj sem kaj spusto oz. bi lahka blo narobe

zdaj probavam še z ghostom če bom meu kaj več sreče :/

mihax00 ::

ratalo z True image ;)

problem pa je bil ker k sm disk kupo sm šol particijo delat nism stil diska kr unparti.. in očitno ga je to motilo
potem sm dau tam opcijo add new disk in izbrisal vse particije na njem in pognal še 5-ič :D clon disk in zdaj dela super :P

mihax00 ::

če mi lahko zdaj še mogoče kdo pomaga kako naj ugotovim ali disk res dela hitreje kot stari ata (sedaj sata2) ker ko sem neke teste izvajal ni neke velike razlike pokazal tako da ne vem

neki sm celu ču da morš neke driverej dat gor za sata sam nimam nč pojma o tem ker ga imam prvič :/

xabre ::

zaženi hd tach in primerjaj s starim diskom.

mihax00 ::

so to normalni rezultati za mojega seagata 250 sataII 16MB ??

xabre ::

burst speed je mogoče malo nizka, drugače je pa kar v redu videt.

mihax00 ::

kaj je to burst speed ?
Definition: Burst speed is the term used to describe how fast data can be transferred by a computers hard disk drive for a short period of time. Burst speeds are higher than sustained transfer speeds.


ok mal mi je jasno sam vseen se da kaj naredit je to slabo zakaj je tako nizek?

xabre ::

To je prenos podatkov iz predpomnilnika diska. To je to, ko imajo diski 8mb ali 16mb. Za sam performance niti ni tolko bistveno, bolj važni so dostopni časi povprečna hitrost branja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320568189 (25589) hariscorale
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474846 (3852) gruntfürmich
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310785 (8684) Machete
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621035 (13744) MrStein
»

Kako ustvarit kopijo diska 1:1 ???

Oddelek: Strojna oprema
412440 (1958) s1m0n

Več podobnih tem