» »

Problem z baterijo prenosnika

Problem z baterijo prenosnika

bencinaj ::

Pozdravljeni

Imam več vprašanj glede baterije prenosnika. Prenosnik je HP 9030, baterija pa je nova neoriginalna kupljena prek ebaya.

Eno je da mi ne kaže časa koliko naj bi prenosnik še zdržal na baterijo oz. se ta čas občasno pojavi in izgine. Pravi da ni podatka. Podatek je samo v procentih. Ali mu ta podatek posreduje baterija in je za to vzrok v elektroniki baterije?

Drugo je, da mi ko jo polnim nekje na sredini začne prekinjevati ponjenje. To pa izgleda kot da bi vsako sekundo ven poteghnil kabel polnilca in nazaj utaknil zaradi česar se na zaslonu spreminja osvetlitev ker je pri napajanju na baterijo nastavljeno na manjšo svetilnost. Tudi v vrstici kjer kaže ali je na baterijo ali na kabel mi ikona blinka oz. se preklaplja med kablom in baterijo. Prav tako mi lučka ki kaže da je na napajanju utripa.
Po nekaj časa se spet začne polniti normalno vendar se to zgodi še večkrat dokler ni popolnoma polna. Ko je polna pa spet začne utripati. Kaj bi bil zrok temu?

Tretje pa je, da ko je baterija polna mi pokaže kot je popolnoma prazna in ko ga odklopim iz polnilca se mi ugasne. Ko ga ponovno zaženem mi normalno pokaže polnost malo pod 100% in normalno dela do izperaznitve.

Ali je kdo imel kakšne podobne probleme?
Ali se dobi kak softwer, ki bi kontroliral polnjenje baterije? Ta v winsih je samo za monitoring.
Ali je to problem v bateriji ali računalniku?

Kako je bilo z original baterijo pa ne vem ker sem ga kupil brez baterije!

LP

zee ::

"nova neoriginalna"

IMHO je to poglavitni razlog za tvoje težave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mondxxi ::

Za tisto prekinjanje med polnjejem nekje na sredini je lahko kriv preslabo vtaknjen vtič polnilnika v HP ja.
Za razliko od ostalih podobnih vtičev ta prav klikne, ko je na mestu. Poskusi še to.

lpmondxxi

bencinaj ::

Najbrž bo tisto prvo ker vtikač je dobro vtaknjen.

OZZY ::

Problem je sama baterija.....Si mel smolo in si naletu na slabo robo. Lahko pa si dobil kako obnovljeno stvar, ki so jo nato prodali kot novo. Jaz bi na tvojem reklamiral baterijo--seveda pa so tukaj povezani stroški ptt itd..

Kok pa si dal za to baterijo če lahko zaupaš?
Go with the flow.

Šimpanz ::

Če nisi imel tega problema prej je sigurno problem v bateriji. Probaj jo reklamirati, če to sploh lahko storiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819278 (6714) specing
»

Težave z baterijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101228 (917) urostech
»

Baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
283483 (2376) klekej
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813149 (11066) Bor H
»

Nasveti glede baterije za prenosnik HP

Oddelek: Strojna oprema
166136 (5918) T0RN4D0

Več podobnih tem