» »

Test AMD 690G

Test AMD 690G

AnandTech - Pojavili so se testi AMD-jevega novega veznega čipovja, o katerem smo poročali v preteklem tednu. Na AnandTechu so ga podrobno analizirali in prišli do zaključka, da so njegove multimedijske zmogljivosti trenutno najboljše v tem razredu, a kljub vsemu ne zadostujejo niti potrebam manj zahtevnih igričarjev. V testu so ga primerjali z dvema trenutno popularnima rešitvama, ki vsebujeta integrirano grafično kartico, tako da se za več podrobnosti kar prebijte skozi 11 strani testa.

5 komentarjev

specterss ::

Integrirane rešitve so še vedno le za pisarniška opravila in morda prenosnike tega ranga. Tudi ideje o integraciji procesorja in grafike ciljata le na to skupino. Za kaj bolj resnega je še vedno treba več štroma in ločeno grafiko.
Izgleda da bo še kar nekaj časa preteklo, da bodo proizvajalci tudi kaj novejšega namenili integriranim rešitvam namesto zastarele logike.

Zgodovina sprememb…

plavko61 ::

A so že katere plate na razpolago v SLO?
Cena?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Jst ::

> Integrirane rešitve so še vedno le za pisarniška opravila in morda prenosnike tega ranga.


Zakaj že?

Prvič. Prenosniki se imenujejo prenosniki prav zato, ker so prenosni. Moj mi zdrži dve uri in pol in se ne bi branil še kakšne urce ali dve. Intelov GMA950 sicer porabi zelo malo štroma, a tudi ne bi bil žalosten boljših performanc za isto Watt-ažo. (No, saj to obljublja Intel v naslednji generaciji)


Drugič. Dnevne sobe, "direktorjeve sobe," predstavitvene sobe; trg takšnih računalnikov in veznih naborov se veča. Della za pol miljona bivših tolarjev je malo škoda za tole, a ne? Hja, trenutno drugih rešitev pač ni. Se pa nam obetajo...


---


Jaz osebno pozdravljam napredek v tej smeri, ker so možnosti neomejene. Zavedam se pa tudi, da gaming-pc-ji nimajo tukaj za burek. Po mojem mnenju bodo počasi konzole izrinile to namembnost PC-jev. Recimo PS3 za 200kSIT. Res ogromna cena, a kaj, ko bo ta zadeva "zdržala" vsaj pet let. Ekvivalentni PC za dobo 5 let pa stane vsaj dvakrat več. Le poglejte, kaj so iztisnili iz PS2, ki ima že dolgo sivo brado. Špil, ki je izšel lani za PS2, ne bi PC iz tistega časa (pet let nazaj) bil sposoben niti uvodnega filmčka zavrteti. Kaj šele grafično ekvivalentnost zagotoviti.

Žal pa sem sam "obsojen" na PC, ker si s tem služim kruh. In v prenosniku me prav nič ne moti GMA9500 - ravno obratno - zahvaljujem se podjetju Intel, da mi je omogočilo brezskrbno delo brez elektrike nekaj več, kot dve uri.





So, flame me now...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Swen F@tt ::

Res nevem zakaj ne naredijo boljših integriranih grafičnih. Četudi bi integrirana karta imela zmogljivosti v rangu 7300GT ali 6600GT, se vi idle obnaša skoraj isto kot intelove integrirane. Razlika v požrešnosti energije se pokaže šele v loadu, kjer pa 7300GT/6600GT popijeta opazno več elektrike, čeprav so te vrednosti še vseeno majhne, a kadar gre za notesnika, se dosti pozna na bateriji. Zakaj pa misliš da so izumili 2D, Throttle in 3D frekvence?
WingMan ^^

Jst ::

Iz obupa! Kajti že samo v 2D idle porabi, recimo kakšna 6600, preveč elektrike.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD napovedal tretjo generacijo Threadripperjev

Oddelek: Novice / Procesorji
247602 (5194) FireSnake
»

Samsung goljufa tudi pri testih Galaxy Note 3

Oddelek: Novice / Android
4322347 (18444) Jst
»

Acer AL2216W

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
314886 (3508) zcetrt
»

AMD Sempron je tu

Oddelek: Novice / Procesorji
292901 (2901) Sgt. Lipnikar
»

Prvi 400 GB disk nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
515159 (5159) AtaStrumf

Več podobnih tem