» »

Spyke

Spyke

engadget - Če ne zmorete milijona dolarjev za Asima, in potrebujete robota samo za to, da bo sposoben prek Wi-Fi povezave na zaslon vašega računalnika prenašati sliko iz njegove kamere, potem si boste v začetku aprila lahko kupili Spyka, iz podjetja Meccano.



Zanj bodo želeli slabih štiristo dolarjev. Poleg prenašanja slike-videa lahko deluje tudi kot čuvaj in pošilja slike na vaš email naslov, če zazna gibanje (Spyke). Zaradi oblike nog (bolje gosenic) je zmožen plezati tudi po stopnicah, lahko predvaja tudi glasbo. Tudi usmerjate ga lahko preko računalnika.

Kot vsak s(p)odoben robot, ki daj kaj nase, se sam vrne k postaji, ko ugotovi, da v njem ni več življenja in si napolni baterije. Podroben seznam zmožnosti si oglejte tukaj.

16 komentarjev

joker16_7 ::

Če bo pa tole res delovalo tak ko pravijo in bo sam 400 dolarjem....majke mi da bom raskiral tolk.....>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

kuglvinkl ::

Jap, samo za resno uporabo je zadeva obupno ranljiva.

@LOL ::

Pa ovo mora biti precej veliko da se lahko plazi po stopnicah
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Gr0unD Zer0 ::

kolk je domet wi-fi povezave?

urbecar ::

Adijo Floki, pozdravljen Spyke.

marvin42 ::

To, da lahko hodi po stopnicah, je seveda nesmisel. Lahko kvečjemu pade po stopnicah navzdol.
Mostly Harmless

simnov ::

mah ja tukaj pa grem stavit , da bo več kot 800eu saj je že robosabien 2 kar drag

kuglvinkl ::

Kristus, sej piše da bo švoh 400 $. Od kje tebi zdej 800?! Dej nehi no.

|ucko ::

Kako gre ta stvar po stopnicah mi ni jasno, razen ce filmcek na strani ni od tega robotka. Sej je manjsi kot povprecna stopnica. Se bolj strinjam, da lahko pade po stopnicah, gor pa ne gre...

grex ::

ampak super, ti bodo še sosedi lahko videli vse, kar vidi robotek - wifi zakon :)

simnov ::

kako gre po stopnicah pridedoroba in kar gre naprej in se razleti in spodaj se nazaj sestavi

joker16_7 ::

A ma kdo kak filmček tega ''plezanja''......>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

edge540 ::

Tisto da predvaja glasbo mi je všeč. Tega psi ne znajo:D

Luka Percic ::

Prvi samohodeči mp3 player skratka.

joker16_7 ::

Mene pa bolj zanima plezanje po stopnicah......>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

destiny ::

Video Surveillance - When a movement is detected, Spyke activates an alarm on your computer or sends you a picture by email


Haha, ko te oropajo, lahko naslednji dan na mailu vidiš kako so ti vse pobral medtem ko si ti trdno spal :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WLAN preko USBja

Oddelek: Omrežja in internet
121541 (1219) jan01
»

Spyke

Oddelek: Novice / Ostale najave
163599 (2822) destiny
»

Računalnika se ne vidita obojestransko

Oddelek: Omrežja in internet
111673 (1233) bojank
»

Problem s webCam

Oddelek: Strojna oprema
7910 (818) SpyKe
»

SKYPE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151872 (1676) #000000

Več podobnih tem