» »

Resne težave s kompom....

Resne težave s kompom....

BrokenSouŁ ::

To poglejte punca ima tale komp:

Plata: Ausu A8V-VM 939
Proc: AMD64 3500+ (2,2Ghz)
Grafična: Geforce 6100 (64mb - nastavljeno) na plati
Zvočno: tudi na plati
Ram: DDR400 512MB (zdaj ji bom še dal mojega starega 256MB)
Disk: 160GB

No težava je v tem, da ji računalnik zmeraj nekaj šteka, zdaj ji ga bom v nedeljo nanovo naložil itd...

Recimo primeri so:

Ko gre kaki DVD pečt, ji snema 1 uro ....kak 1 uro?? nastavo sm ji da je dvd pekač Secundary Master, potem sem ji nastavo da je Primary Slave, da je bil direktno na disku, pa ji je isto delalo....

Druga zadeva, zvok... Ko gre kaj pečt, ali ko gre kaj snemat na disk s cd-ja, ali pa ko samo hoče kaj instalirat, pa ma muziko vklopljeno ji samo popačen zvok, kao da bi zvok šteko, isto je če nima muzike vklopljene, pa se ji samo kdo prijavi na msn...

Za prvo, me zanima, če je to mogoče tudi kaki kabel kriv, ker je imela samo takrat kable iz starega računalnika, jaz ji bom zdaj zamenjal dvd-pekač in dal drugi kabel not. potem še ji bom dodal te 256mb rama, pa upam da bo bolje.... kaj pa naj naredim z zvokom??

Naj ji dam še recimo drugo zvočno not na pci?

Kake možnosti mam da stestiram te zadeve, pa kaki program rabim zato!

Hvala za odgovorje!

LP

___ ::

si poskusil defragmentirat diske? za zvok sicer nevem ampak kolikor si opsial problem je ji zvok popači ko dela kaj s cd?
čudno.... a la se zvok popači ali le šteka?

___ ::

če si imaš možnost kje sposodit pci avdio kartico, poskusi če ševedno povzroča probleme.
kateri program uprablja za peko cd, dvd..? mogoče je program kriv da zadeva ne deluje kot bi mogla..jaz sem enrkjat probleme z nero burning room, saj mi je zablokiral cel računalnik zaradi njega...potem se naložil drugo verzijo in je bilo vse OK.

jancko ::

Glede peke dvdja je 1 ura prav normalna če pečeš na hitrost 1x....Če peče pa več ne bi smelo biti toliko časa...
jancko

paljer ::

Podobne probleme sem imel v času 1. celeronov, izkazalo se je, da je optična enota bila fuč. Zamenjava je rešila problem.

Fr33man ::

Probi še s kakim drugim programom zapečt.

Tomay ::

Poglej v kakšnem modu je priklopljen dvd pekač.
V device manageju poglej pod secondary chanell. Mora pa biti vsaj udma2. Če je pio je to vzrok težav.
Voodoo 4Ever

BrokenSouŁ ::

hvala za odgovorje

Z zvocno sm reso tako da sem dodal rame 512 pa je pol delalo normalno
pekac je bil fuc, mel je odlomljeno eno nogico, zamenjo sm se kabel, zdaj pa dela vse lepo.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496102436 (26945) nuclear
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151608 (1431) schwarzvald
»

Kako konfiguracijo računalnika narediti?

Oddelek: Kaj kupiti
242315 (1841) koyotee
»

DVD pece nemarno pocasi ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
71040 (908) Volk|
»

dvdRAM HL-DT-ST GMA-4082N peče prepočasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
151143 (960) UzzI

Več podobnih tem