» »

Socket 7

Socket 7

Matek ::

Kteri je najbolši socket 7 procesor (tudi glede OC) Cyrix, AMD K5, al Pentium MMX? Bratrancu sem podaril stari kompjutor, pa bi si ga rad mal poštimal. ;)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

|O

msmiha ::

Mislim, da bo to kar Intel (dobri stari časi:P) Sedaj pa AMD RULES
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Boky ::

Wrog. Tudi kar se tice socket 7 plat je amd kralj !!! Najbolse kar se danes da dobit je K6 III+ 450, ki se ga da Oc tja do 600 Mhz.(check http://www.amdzone.com/forum/categories... ) Za razliko od k6 III je ta narejen v 0.18 mikronski tehnologiji in deluje pri 2.0V (k6III pri 2.2 oz 2.4 odvisno od izvedbe) . Poleg tega tudi baje podpira enak nabor ukazov kot athlon(enhanced 3dnow).
K6 III+ (tudi k6 III) ima 256 L2 cache-a, ki deluje pri enaki ferkvenci kot procesor, kar mu v primerjavi z k6 II daje tubo pospesek v biznis aplikacija. Tako recimo 450 Mz K6 III siba PIII 450 v aplikacijah ki ne uporabljajo FPU-ja. Na zalot pri nas K6 III+ ne bos dobu v trgovinah, ker ga je amd namenil za prenosnike in ga naceloma ne mores kupit za navadno socket 7 plato. Da se ga pa narocit recimo na ebay.com iz Amerike. K6 III pa se mogoce dobis kje kakega rablejenga (jaz svojega zaenkrat ne dam, je pa na bolhi pred kratkim eden prodajal enega) . Pri mlacomu zgleda se majo k6 II 500. Ce plata lahko das procesor na a 2.2V potem ti po vsej verjetnosti bo deloval. Glede mnozilnika pa naslednja naslednjefora. K6 II/III/III+ podpira to for da ce das mnozilnik na 2X bo procesor to smatral kot 6X. Tako da ce ti plata podpira recimo maximalo 83 fsb, ga bos lahko z 2(=6) x83 spraviu na 500 Mhz. Meni je tako uspelo na starem chaitech-u 5tdm2 poganjat tak procesor(k6 II). Prav tako sem na isti plati poganal k6 III 400 (6 x 66), vedar pa je sirota izdihnila(slava ji) ko sem poskusal procesor naviti na 450 Mhz.Baje da naj bi sou regulator napetosti za proc. K6 III se namrec zaradi tega dodatnega L2 cache-a kar lepo greje in ga je prekleto tezko naviti. NO torej, ce ti plata podpira 2.2v ti priporocam k6 II, se bolse III, po zelji pa lahko dobis III+ z Amerike. Prej pa se seveda prepricaj ce plata se skupaj podpira!!!

Matek ::

BB, ti si faca. Upam samo, da plata podpira tako voltažo. Kolko so meli tedanji pentiumi voltaže? Meni ze zdi da kr dosti. Super, pol pa vržem enega K6 450 not, pa en rabljen V2/V3 pa bo kr šibal. Ej, a čisto vsi K6 to foro z množilnikom podpirajo?Kolko pa je privzeti fsb procesorja?|O
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boky ::

Moj stari P200 je sibal na 2.8V. Kar se tice mnozilnika pri k6-tkah, vse novejse k6-tke z cxt jedrom podpirajo to foro. Tako da ce nabavis k6 II 400 ali vec oz katerikoli k6 III, se ti ni treba bati, ker imajo ze to jedro in monznost 2X=6X mnozilnika.
Ker verjetno nimas super socket 7 plate (100mhz fsb) ti plata ne bo vedela optimalno izrabit tega cxt jedra, ki naj bi bilo baje tja do 7% hirejse od navadnega.
V tem primerusi si obvezno potegnes z neta Setk6(lahko ti ga tudi jaz posljem), s pomocjo katerega lahko vklopis te dodatne funkcije tega jedra (Write Allocation, Write Combining for LFB).Brez tega je procesor ful pocasnejsi. Jaz sem tako z 300Mhz K6 II mel vec cpu markov kot z k6 II 400 cxt, dokler nisem odkril tega fantasticnega progy-ja. Vsi ti procesorji so narejeni za 100Hz FSb vendar ni panike ce ga das na 66, 68, 75 ali 83Mhz. Cel sistem bo kak procent pocasnejsi, vendar glede na to poganjas na plati ki je narejena z procesore do 233 Mhz 400 mhz procesor lahko to vzames v zakup. Se ena poslastica, k6 nima zaklenjenega mnozilnika, tako da se lahko tudi z tem igras. :)


Matek ::

BB: K6 je kolko jest vem Socket 370, a pol paše v socket 7?

A bi delal 2@6 x 75 = 450 ?

Pol bom jest kr kupu en K6, ker so pri mlacomu 450-ke po 1 kSIT. Un na bolhi ga še zmir prodaja, ampak hoče 8000, zato rajši vzamem novega pri Mlacomu. Aja, pa še to. Kaki vent je treba gor dat? Na tem tastarem je kr en pasiven :D, pa se nič ne greje, čeprav je 100@133:D. A bi se dalo Gorba gor dobit? Thnx, ti si faca stari;).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boky ::

K6 100% pase na socekt 7 (drugace bi jaz mel gor ze kakega PIII ali celerona, ceprav bi to pol moral biti pol oreg celeron da bi lahko konkuriral mojemu k6 III). Edini vprasanje je ce ta tvoja plata ni pre stara. Moj stari chaintrech 5tdm2 ( naj pociva v miru) ga je sprejel brez problema, docim za kolegovega concorda pa je bil to prevelik zalogaj !:( Probaj se zmenit, za preiskus preden ga bos kupil. Da ne bos potem imel plato in proce, ki se ne bosta marala :( Glede hlajenja pa bo ventilator ki ga dobis pri mlacomu za 700 sit cisto zadosti.(to ni reklama, sem pa enkrat kupil tam en ventilator za kolega in je bil cit zadosti). Ce ti bo plata sprejela k6 75*6(2) mora delovati.

Matek ::

Ampak K6 je S370, toraj bi moral Celeron/P3 tud gor pasat!

???:|???
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

BTW, jest sem šel gor na starn od proizvajalca moje (bivše) plate (www.spacewalker.com) in tam gor pa so samo tri Socket 7 plate pod "products" ena z SiS chipsetom, drugi dve pa z 440BX, jest pa se točno spomnim, da mi je, ko se je comp. zaganjal, pokazalo da mam Intel 430 chipset:(.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Zdej sem pa šel pod biose in sem našu svojo plato, vendar pod products je ni, tako da ne vem, če podpira K6. Imam Spacewalker HOT-555. Bom še mal prečekiral.|O
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

StarY ::

k6 (2) je socket 7 kar pomen, da ima 321 pinov! Stvar ni kompatibilna z Socket370!

Boky ::

Socket 7 ni socket370. Ce misli kupit procesor pri mlakomu, pelji vse skupaj tja in tan sprobajte. Ce bo delovalo, pac vzames procesor, ce ne pa lahko probas z kakim cyrixom(ce ga dobis kje). Btw: se prej daj gor zadnji bios, tako bodo sanse za uspesno"poroko" vecje! :)) Lahko pa tudi na sledecem forumu vprasa ce kdo poganja k6 na taki plati. http://www.amdzone.com/forum/categories...
Javi kako se bo stvar iztekla !:))

p.s. Ti plat podpira 2.2v ?

Matek ::

nevem nič o plati, ker je kompjutor že pri bratrancu, na Hrvaškem.:D,

Torej probat ne mormo če dela, bom pa probal na netu še kaj poiskat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Evo, BB našu sem nekaj podatkov:

MANUFACTURER PART# Hot-555



PROCESSOR ZIF Socket 7 for Pentium CPUs
IntelŽ Pentium 75-200MHz(P54C/P54CS/P55C MMX)
AMD-K5Ž-PR75~PR166
Cyrix 6x86Ž PR166+
AMD-K6 166~200
CHIPSET Intel 430VX PCIset
CACHE MEMORY 256KB Pipelined Burst Cache
SYSTEM MEMORY 4 x 72-Pin SIMM Sockets 1 x 168 Pin DIMM
Support 8MB to 128MB Memory Capacity
Support 4/8/16/32/64MB 72-Pin DRAM
and SDRAM Modules
EDO DRAM or Fast Page Mode DRAM
ON BOARD I/O 1 x Floppy Port (Up to 2.88MB, 3 Mode)
2 x Serial Ports (16550 Fast UART Compatible)
1 x Parallel Port (ECP, EPP Port)
1 x USB Port
1 x PS/2 Mouse Port
1 x IrDA TX/RX Port
ON BOARD IDE 2 x PCI Bus Master IDE Ports (Up to 4 IDE Devices)
Supports PIO Mode 3, 4: 17MB/Sec.(Max.)
DMA Mode 2: 22MB/Sec.(Max.)
BIOS FLASH AwardŽ Bios with PnP Support
EXPANSION SLOTS 3 x PCI Bus Slots
3 x ISA Bus Slots
BOARD SIZE Baby AT
11.0" x 8.75"
WARRANTY Red Tag

Torej podpira K6, ampak samo do 200. Mogoče pa oni ne vejo za ta trik z množilnikom 2@6?

Še bolj sem zbunjen
:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boky ::

Trik z 2=6 dela 101%. To sem sam preiskuso, ce neverjames pa lahko pobrskas po netu(verjetno pise o tem tudi kaj na AMD-jevem HP-ju, lahko pa pogledas http://forums.anandtech.com/messageview... kjer ljudje kritizirajo test mobilnih k6 II+/III+ na Anadtech-u in med drugim omenjajo tudi to,trik 2x=6X ni bil omenjen). Glede plate pa ti ne morem vec kaj dosti pomagati. Glede na to, da je razlika med k6 in k6 II le v 3d now, bi po mojem procesor moral delati. Kolikor sem bral okrog po forumih, je dostim ljudem uspleo usposobit k6 II/III na starih platah, ki naj nebi podpirale tega proca. Treba bo probat, ni druge. Probaj si nekje sposodit ta proc. Ce plata podpira 2.2v ne mors nic skuriti, le razacran si lahko na konco, ce vse skupan ne bo spilalo !:(

Boky ::

Probaj tukaj ljudi poprasat ce jim je uspelo pognat k6-2 na 555 -tki : http://www.spacewalker.com/english/faq_...
http://www.spacewalker.com/english/faq_...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava procesorja?

Oddelek: Strojna oprema
141335 (921) steiner
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533617 (3011) AtaStrumf
»

Kateri program za hlajenje procesorja ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101096 (971) capitanoss
»

AMD K6-500MHz a se da al ne?

Oddelek: Navijanje
81065 (957) Boky
»

star plata+K6

Oddelek: Pomoč in nasveti
81332 (1275) yjj

Več podobnih tem