» »

Prepoved tehnologije na prehodu za pešce

Prepoved tehnologije na prehodu za pešce

Reuters - Reuters poroča, da bodo v New Yorku gotovo uvedli prepoved iPodov ter mobilnih telefonov ob prečkanju ceste. Predvidena kazen naj bi bila 100 dolarjev. Prepoved so sprožile tri smrtne žrtve od lanskega septembra.

Zvezna vlada noče omejiti uporabo tehnologije, vendar svari, da veliko ljudi med rabo prenosih naprav preprosto pozabi na cesto. Nezavedno zato stopijo pred avtobuse in avtomobile, pravi Carl Kruger, senator iz New Yorka.

116 komentarjev

«
1
2 3

Gwanaroth ::

Hehe, Amerika...
Lights often keep secret hypnosis..

HairyFotr ::

Sicer mi gredo ljudje ki imajo MP3 playerje bolj naglas kot jaz doma zvočnike in jih sploh ne briga kaj se dogaja okrog njih na živce...
Ampak 3 žrtve v cca. pol leta v mestu velikosti New Yorka se meni ne zdi tako kritično, da bi bilo to treba z zakonom prepovedati...

HairyFotr ::

Aha.. 3 žrtve v okrožju Brooklyn... ampak verjetno je še vedno precej majhen procent žrtev v prometu.

Gwanaroth ::

Lahko bi bla zgodba tudi prav drugacna.

Primer: prepovejmo avtoradije v avtomobilih, saj dekoncentrirajo voznika med vožnjo in so bili zaradi tega povoženi 3 ljudje v New Yourku. Pa naj prepovejo avtoradije!

Zakaj taprvo, kamor navržejo krivdo, je moderna tehnologija?
Lights often keep secret hypnosis..

Puzo ::

Mislim, da bi lahko Amerikanci BOLJ poostrili nadzor nad samimi ulicami New Yorka in njihovem kriminalu kot pa pešcom in jihovim prenosnim napravam.. ja sej po eni strani pa začne se vedno pri malem..
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

madmitch ::

Bodo prepovedali tudi časopise na prehodih, mogoče dež, poledico, majhne otroke, bejbe z dobrimi nogami in ostalimi pritiklinami?

Butlni kronani.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

PaX_MaN ::

Sem prepričan da se bo našel kdo, ki bo tožil Apple, zakaj v navodilih ni opozorila pred tako nevarnostjo. Se pa absolutno strinjam, da je američane treba obvarovati pred lastno stupidnostjo.

JurijTurnsek ::

ta zakon po moje ni nič hudega, samo dokazal bo tvojo krivdo ko se boš vrgel pod avtobus... arogantnost ljudi pri prečkanju ceste je treba nekako pozdravit... (tudi če se spozabiš si si čisto sam kriv)

se bodo pa lahko policisti ponoči zabavali, ko bo kdo prečkal prazno cesto s ipodom in ne bo nikogar ogrožal, pa ga bodo maltletiral...fun fun fun.
http://www.slatnaskejta.com

Grimlord ::

Sem slišal po radiu dopoldan, pa sem si mislo: "Kdo drug kot pa američani..."....
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

jlpktnst ::

Ma folk ko stopi pod avtobus z mp3 playerjem na glavi bi stopu pod bus tudi brez. Sicer je pa to stvar vsakega posameznika. Js poslušam reči ko je treba bit zbran pa me še niso povozli, torej se da.

Dr_M ::

pr nas so tut govoril, da so prizgane luci na avtomobilih podnevi brez veze, pa telefoniranje voznika tut nebi smel prepovedat med voznjo...
a ste vidl kdaj, kako vozi voznik ki telefonira med voznjo? :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jumping Jack ::

Kako je mišljena tale prepoved? Če so playerji prepovedani samo na prehodih, je potem dovolj, da pred prehodom pritisneš pavzo, ali moraš potegnit slušalke iz ušes? Ali morda zadostuje, da pred prehodom nehaš pritiskat na gumbe in gledat na display? Tole mislim, da ne bo nič pomagalo, ker kdor opazi, da je prišel do prehoda, najbrž tudi ne bo stopil pred avto... Ga torej sploh ne bi smel vzeti s sabo, če misliš prečkati vsaj en prehod? :\

Mimogrede... prepovedali bodo MP3 playerje, strelno orožje pa bo še naprej dovoljeno? :\ Hm, verjetno zato, ker MP3 playerji očitno ogrožajo življenja, medtem ko je strelno orožje namenjeno obrambi in torej ljudi ščiti. Right? Ah ne, narobe razmišljam. Žrtve strelnega orožja so večinoma taki ljudje, ki jih itak ni škoda, medtem ko so uporabniki MP3 playerjev (oz. njihovi starši) dragoceni potrošniki, ki jih je treba na vsak način zaščititi. Ja, to bo to.

Kot že rečeno, only in America...

edge540 ::

Tri smrtne žrtve? 15 M ljudi v mestu pa bodo prepovedali to ker so 3 povozli? Ker so slučajno meli pri sebi iPode?

Res me zanima koliko ljudi je bilo v tem času ustreljenih. Verjetno malo več kot trije. Pa so prepovedali orožja?

:( God bless America.:(

darkolord ::

Orožja ne morejo prepovedat 8-)

Fr33man ::

Se strinjam s prepovedjo, dober mesec nazaj je na železniški v Ljubljani punci vlak odrezal obe nogi, ker je prečkala progo in poslušala mp3, pri tem pa ni slišala opozoril. Na ta način se vsaj opozori preveč brezskrbne ljudi, ki z mp3jem v ušesih pozabijo na okolico. Mislm zarad mp3-ja bo punca večno invalid.

Bakunin ::

prepovejmo clovesko neumnost.

Daedalus ::

Mislm zarad mp3-ja bo punca večno invalid.

Ja, mp3 jo je porinil pod vlak:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kriko1 ::

... dober mesec nazaj je na železniški v Ljubljani punci vlak odrezal obe nogi, ker je prečkala progo in poslušala mp3...
Pravilno, pravilno! Kurja glava! Piše lepo da je hoja čez progo smrtno nevarna.
Par mesecev nazaj, mi lih ena taka kurja glava (taka z mp3 v ušesih, volume 160%, ko hodi strmi v tla) skočla izza vogala na cesto - pa sploh ni bilo na prehodu za pešče. Bremzo sem pohodil koliko se je dalo in sem lih kakih 20 cm pred njo ustavil. Kokoš sploh ni odskočila, nič, samo pogledala, ter naprej počasi zadeto prečkala cesto.
Še premalo nesreč je in prepoved ne bo nič pomagala - kurje glave so kurje glave - ali ima mp3 v ušesih ali zatopljeno razmišlja v xyz stvari namesto da bi bila oseba pozorna na prečkanje prehoda.

opeter ::

Jaz bi prepovedal dostop do interneta, ker internet poneumlja nekatere ljudi, ki pišejo bedarije, ti pa s tem poneumaljajo ostale.
Se popolnoma strinjam z Daedalusom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Filo ::

Daedalus: "Ja, mp3 jo je porinil pod vlak:\"

hehehehe

No ja uglavnem sej to se povsod dogaja. Folk preveč vse jemlje vse samoumevno ffs.

Makaron_hater ::

V ameriki zarad ušesnih tehnikalij v pol leta umrejo 3-je.
Pri nas zaradi divjanja v 3 mesecih na cestah umre 30 ljudi.

darkolord ::

In kaj? Torej so 3 življenja premalo za tak preprost ukrep?

Poldi112 ::

Meni se ne zdi preprost. Omejuje pravice veliko ljudi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tear_DR0P ::

zanimivo da je ravno appleov iPod tisti krivec, sonyev walkman pa že nekaj let obstaja naokrog, a še ni bil kriv čeprav je že na štajerskem umrl človek, ki se je med sneženjem sprehajal po progi s slušalkami na glavi in ni reagiral na zvočne signale lokomotive - v tujini pa tudi verjetno obstaja kak podobno bizaren primer
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Izi ::

Če bodo rešili eno samo življenje, bo ukrep več kot upravičil svoj obstroj.

Gluhi ljudje vedno precej bolj uporabljajo oči in dvakrat več pogledujejo naokoli, da kompenzirajo svojo pomanjkljivost.
Tisti, ki pa se prostovoljno naredijo gluhe zaradi poslušanja, pa ni opaziti, da bi kaj bolj zavzeto pogledovali okoli sebe, še prav nasprotno, potopijo se v glasbo in hodijo po mestu kot kakšni zombiji :D
Vsi ostali pa moramo z dvojno mero previdnosti paziti na te zombije. Povsem pravilen ukrap. Tokrat so se Američani izkazali za precej napredne.
Seveda bi bilo potrebno prepovedati čisto vse zadeve, ki imajo slušalke in te oglušijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

dbevfat ::

ponovno primer, kjer so se prav butasto lotili napačnega vzroka. Kaj če bi prepovedali tudi razmišljanje, ker zamišljeni ljudje pozabijo pogledat levo-desno, ko grejo čez cesto?

Al pa še bolje: naj ne prepovejo ničesar, problem se bo pa rešil sam od sebe. :)
nvr2fat

dejanslo ::

pol pa dajmo razdelit ljudi na 2 razreda: a) mutec; b)nemutec

in pol naj za mutce velja ta ukrep, prepoved vožnje, prepoved nošnje vžigalnika, ...
There`s More Than One Way To Do It

stalker ::

Al pa še bolje: naj ne prepovejo ničesar, problem se bo pa rešil sam od sebe. :)

Se ne morem bolj strinjat!

JurijTurnsek ::

@TEAR_drop: mp3 playerji so olj "problematični" od walkmana zato, ker je glasbo moč brez kakaršnegakoli prestantka pošlušati po veliko ur hkrati (zato so znantveniki opozarjali na veliko večjo stopnjo poškodb sluha pri mladostnikih)...ne rabiš obrniti kasete, baterija naj bi zdržala dlje (morda tudi ne), in mp3 je tako manjhen proti walkmenu, da te sploh ne moti (kot da ga ni)...

sicer pa...mp3 playerji in bicikli in podobna prevozna stredsta so pa še večja katastrofa...saj se v vrtcu še vedno učijo levo desno pogledat ane...|O
http://www.slatnaskejta.com

__luka__ ::

ma ne krivit mp3 playerjev za to da ljudje niso pozorni na svet okoli nas. Mene še noben ni zbil, ko sem poslušu mp3je in se vozu z biciklom, tudi peš ne, tako da posploševat take zadeve se ne sme.
z uvedbo te prepovedi ne bodo rešl nobenega! zakaj? ker tisti k bo stopu na cesto pa ne bo pozorn ga bo itak avto/bus/vlak zbiu in bo šou rakom žvižgat, pač bo preveč zamišljen in ne bo opazu prehoda/ceste/tirov in bam. nasrkal (po nepotrebnem) bodo samo tisti, ki bodo previdno šli čez cesto in jih bo na drugi strani čaku policaj. in je mesto bolj srečno in ima več denarja!
lp
the truth is out there

Pyr0Beast ::

Kaj pa omejitev glasnosti na like 70dB ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MrStein ::

In kaj? Torej so 3 življenja premalo za tak preprost ukrep?

Vsi trije so v mesecu dni pred dogodkom jedli spagete.
Prepovedat spagete !
Koliko zivljenj se moramo izgubit, preden odgovorni ukrepajo proti spagetom !?!?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Looooooka ::

cist pravilen zakon.debatirat o njegovi korektnosti je pa neumno.
dejstvo je da je folk debilen in da te vec stane ce mors placvat za njihovo rehabilitacijo kokr ce jih lepo z 100 dolarji kaznujes 1x 2x.
posledica bo to da si bojo ob prehodu za pesce pac dol dal slusalke ker se bojo spomnl.
pac...nismo v socializmu tko da kazen da te policaj vseka po glavi in ti pove "A JE DOST BOLEL al bi rada se avto cutla" pac ne mormo uvest.
Po zepu lahka pa vsazga udarjo.

snow ::

> a ste vidl kdaj, kako vozi voznik ki telefonira med voznjo?

Sem začutil bolečino v vratu, ko se mi je voznik, ki je telefoniral od zadaj zaletel v avto. Moram omenit, da sem stal na miru pri rdeči luči?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

hamax ::

ker sta 2 azijca umrla med 48 urnim igranjem igerc bomo le te prepovedal?
se vam ne zdi to mal neumno?

edge540 ::

>>cist pravilen zakon.debatirat o njegovi korektnosti je pa neumno.

S prvim delom se ne strinjam, se pa z drugim.

Aja slišal sem da se je pred cajtom nekdo ponoči zaletel v drevo in umrl. Prepovejmo vožnjo ponoči!

galimim ::

to lahko samo v ameriki:D
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

Puzo ::

Najraje naredijo iPod z GPS navigacijo, katera ti bo po slušalkah sporočala kako se priblizuješ semfaorju oz. blizine ceste natancneje ::D
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

__luka__ ::

Loooooooka:
kako lahko trdiš da je človek zmožen se spomnit da more dat slušalke dol ker je biu 2krat kaznovan, ne bo se pa spomnu pogldeat levo pa desno k bo pršu do ceste? IMHO ne bodo dosegl s tem zakonom čist nič.
3je mrtvi v 15miljonskem mestu v roki pol leta? kako lahko iz treh mrtvih sploh sestavš nek vzorc, ki se ponavlja, pri treh mrtvih je to zgolj naključje.
LP
the truth is out there

djurodrljaca ::

Aja slišal sem da se je pred cajtom nekdo ponoči zaletel v drevo in umrl. Prepovejmo vožnjo ponoči!


Ne, treba je prepovedat drevesa!

NiMH ::

Jaoo ti američani...:D :D Očitno res nimajo kaj bolj pametnega delat kot si izmišljujejo neke zakone, ki so povrh čisto bzwezni...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Puzo ::

Aja slišal sem da se je pred cajtom nekdo ponoči zaletel v drevo in umrl. Prepovejmo vožnjo ponoči!



Ne, treba je prepovedat drevesa!


Ne, treba bo prepovedat temo>:D
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

Lamur De Zur ::

Ocitno je ta, ki je predlagal ta zakon kar lepo omejen. Saj od Amerikanosov lahko pricakujemo vse mozne stvari...

madmitch ::

Mah, prepovejmo Ameriko.


Podnevi in ponoči.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

cekr ::

Da ne boste preveč modrovali; naredite poskus - slušalke na ušesa, volume na ful, potem pa hodite ob cesti. Vsak naj to poskusi potem bo pa videl, da strahovi niso brez osnove.
Problem vsega ne nastane v konicah, ko so ceste polne, ampak v času, ko ne pričakuješ, da ti bo nekdo pripeljal za ritjo. V normalnih razmerah ga slišiš, na kar si tudi navajen in pripravljen, če pa imaš useša zamašena z glasbno na ful, potem pa izgubiš občutek in takrat hitro narediš traparijo.


Pa še:
niso problem Američani in njihova neumnost, ko pride do absurdnih tožb, to je problem sodobne pogoltnosti odvetnikov, ki sproducirajo večino nesmiselnosti. Neumnost je pri vseh narodih več ali manj enaka. Za začetek bi bilo dovolj, da bi prepovedali odvetnike. Rešili bi marsikater problem, ki že v osnovi sploh ne bi nastal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Poldi112 ::

No, seveda se poveča nevarnost če imaš glasbo na full. Ampak zakaj bi zdaj jaz dobil kazen, če imam glasbo na normalni jakosti, pa še zgolj samo eno slušalko v ušesu? Vedno več je enih stvari, ki te umetno omejujejo zavoljo tvoje varnosti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Lamur De Zur ::

Cekr saj imas prav glede nevarnosti in da pac slabse "zaznas" nevarnost, ce imas muzko ful na glas. Samo, da pa to prepovejo z zakonom, je pa bedarija popolna. Ce si pac tak debil, da ne pogledas levo in desno ko preckas cesto, fuck it...

edge540 ::

>>Da ne boste preveč modrovali; naredite poskus - slušalke na ušesa, volume na ful, potem pa hodite ob cesti. Vsak naj to poskusi potem bo pa videl, da strahovi niso brez osnove.

Kaj kje piše da moreš poslušat na ful? Vsakemu, ki ima IQ višji od povprečne letne temperature more bit jasno da je to prvič škodljivo za ušesa in drugič potencialno nevarno. Ker maš enega od dveh ''navigacijskih'' čutov ''izklopjenih''.

Komu ni jasno to pa naj ga avtobus povozi. Na svetu je dovolj ljudi, naj naravna selekcija naredi svoje.

StajercSSS ::

Vnesite tukajne rabiš obrniti kasete, baterija naj bi zdržala dlje (morda tudi ne), in mp3 je tako manjhen proti walkmenu, da te sploh ne moti (kot da ga ni)...

Počen komentar.. Pa prepovejmo iPode,za tem pa kasete,ker so 4 umrli,ker so na prehodu menjavali kasete..Prepovejmo baterije,ker so menjavali baterije..

Zakaj sploh komentirate? Zakon je itaq počen.

Najbolje,da prepovemo ljudi,jih pobijemo,pa bo mir na svetu,živali in rastline pa bodo lahko zdravo v miru živele..:\
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved tehnologije na prehodu za pešce (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
1169486 (6695) driver_x
»

Apple iPhone in zavzetje Hollywooda?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
214249 (3275) Stepni Volk
»

Boginja zmage se je odločila za jabolko

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
123933 (3251) klemen22
»

Glasbeni založniki kršijo pravice potrošnikov?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
134206 (3213) matjash

Več podobnih tem