» »

Kakšno akustiko v avto?

Kakšno akustiko v avto?

pixma ::

Cao...
Zanima me kakšno akustiko se naj dam v svoj avto...Vsi govorijo različno....
Če gdo ve za dobro akustiko za največ 350€ ( ojačevalec + zvočniki pomožnosti enosistemski ) največ so lahko dvosistemski...

Prosim za odgovore čim prej...:))
Pomoč je vedno dobrodošla

ferdo ::

blaupunkt avtoradijo pa primerne 4 zvočnike, pa če ti ostane kej denarja notri vrži wofer pa si že prekoračil 350€.

#000000 ::

Čimcenejšo da ti je ne ukradejo.

snajper_SLO ::

Posvetuj se na tej strani ti bodo zelo pomagali !
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

ferdo ::

Praviš, da vsi govorijo različno.. to pa zato ker tudi vsi slišimo različno, vsaka ušesa majo drugo ozvočenje
Ti zaupaj svojim ušesom in izkušnjam, če si pa zelen za ušesi, pa pejt v kak autocenter oz. center kjer se ukvarjajo z autoakustiko po informacije pa ti bodo vse znali svetovat.

1/3 živlenja prespimo v postli pa tut za postlo ti bodo vsi drgač rekli...
dobr da ne sprašuješ za kako žensko se bi odloču, to bi bil pa še večji problem.... glede dnarja pa..:\ se najde kdo k ve

za kakšen auto se to gre? imaš že original zvočnike?kaj ti pri ozvočenju največ pomeni?moreš bit opredeljen?

pixma ::

Avto imam golf 3...ima dva zvočnika ne originalniva samo tok da slišiš...premišlljeval sem da bi si nabavil dva visokotonca dva srednje tonca in dva basna zvočnika glede ojačevalca pa nevem....v avtu imam na sprednjih vratih veliko odprtino in na zadnjih tudi ( odprtina je namenjena za zvočnike saj ima nadeti pokrov )
Pomoč je vedno dobrodošla

AngelOfDeath ::

Zvočnike brez ojačevalca ? No - go
edit: Slovnica

SepoX ::

Evo jst sm dal za vse skupi 130 jurjev:
- Ojačevalec JBL GTO 75.4
- DLS ovalci zadaj in prednji sistem primerni ojačevalcu
- Wooferček v prtljažniku.

Špila ko hudič, dobr premiga notranje organe.

igor0203 ::

SepoX, ovalci in sub zadaj ne grejo skup. Razen, če imaš ovalce v škatli oz. za vsakega ovalce svojo škatlo.

perci ::

Sej mu ne gre za kvaliteto, važn da mu notranje organe premika :D.

igor0203 ::

Vem, da se ne gre za kvaliteto, samo tko lahko uniči ovalce. Drgač pa tud mene v Cliotu lepo v hrbet masira, pa mam samo woofer zadaj in pa spr. sistem. :D

kixs ::

AngelOfDeath:

ce so zvocniki dovolj obcutljivi, jih lahko prav lepo gonis samo z avto radiem in bo vec kot dovolj na glas!

igor0203 ::

Ja samo ne wooferja

SepoX ::

In zakaj bi uniču ovalce? Sej niso take sile v igri...

Imam predolg avto, da bi imel samo sprednji sistem in woofer. Sploh je pa že v original ozvočenju bila varianta taka, kot jo imam jst (torej z wooferjem v prtljažniku), samo da pač ni original zvočnikov.

Se mi ne zdi verjetno, da ne bi Volvo pomislil, da se lahko zadnji zvočniki na polici uničijo zarad wooferja.

kixs ::

Fora ovalcev zadaj in wooferja v istem prostoru - prtljaznik - je v tem, da se woofer in basi ovalcev izkljucujejo. Tako dobis dejansko slabse base. Zato je ze prej en napisal, da moras ovalce dat v svojo skatlo - izolirat od wooferja. Razen, ce imas na ovalcu kretice in tako nizke tone izklopis.

JIM22 ::

Mogoče kaj tle najdeš. http://www.evolutioncaraudio.com/
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

SepoX ::

Pa ja, sej ti itak ojačevalc poseka nizke tone na ostalih zvočniki, razen wooferju.

igor0203 ::

Ojačevalec ti sam od sebe nič ne poseka nizkih tonov, razen, če sam tko naštimaš. ;)
Ovalce pa lahko uničiš, če imaš woofer zadaj in to tako, da jim membrano odtrga,ker jih woofer zabija in se neenakomerno trese.

koyotee ::

Pred kratkim sem kupil Nizkotonski zvočnik Blaupunkt GTb 300 + Avtoojačevalec Caliber CA1252N spredaj Komponentni sistem Avtozvočnikov Caliber CRC6 (16 cm) gnano z Avtoojačevalec Caliber CA502N in spila solidno ;)

cene pa si sam preracunaj ker se mi res ne da 0:)
lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tero ::

Eh vse to so prešvoh moči.
Jaz šparam zdaj denar da si bom kupil D7 ojačevalec
;)
Pol pa še nekaj vuferčkov in to je to...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

pixma ::

SPL - dynamics so tako najboljši ojačevalci sam cene so preprevelike
Pomoč je vedno dobrodošla

igor0203 ::

Eh bolj te srat prime, ko vidiš kake SQ zvočnike vredne 2000+€. Samo je pa res, da tud špilajo ceni primerno.

koyotee ::

Tero če nimaš pametnega predloga potem bodi tiho, človek ima na voljo 350eur in ne 2k :|
p.s.. in ko bos dal na 30% moči ti bo razpadu avto...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

pixma ::

Cao!..Kaj pravite na tole:
Visokotonci Pioneer TS-S15 --> tile bi bili na sprednji armaturi.
Srednjetonci Blaupunkt IC 107 --> tile na vseh štirih vratih.
Nizkotonec Blaupunkt GTb 300 --> ta čist odzadi.

+ ojačevalca za vsak sistem posebej ( Caliber CA1252N in Caliber CA502N ).
Vse skupaj naj bi me udarlo po žepu 350€...vezano bi bilo vse v zaporedni vezavi..
Pomoč je vedno dobrodošla

igor0203 ::

viktorce, od kod pa si? Če si kje iz okolice NM, pejt v Brežice v Elektronika in tam Danija vprašaj, kaj bi se dalo dobit za tak denar. Pa še za kak popust se bo dalo zmenit. ;)

Drgač pa računaj, da bi pri takem sistemu rabil še kretnice, če hočeš, da vsak zvočnik špila svoje frekvence oz. da imaš frekvence lepo pokrite.

pixma ::

vem ja vseeno hvala....za kretnice mi je reko kolega, da nabavi ..+ kondenzator + kabli
Pomoč je vedno dobrodošla

koyotee ::

kondenzatorja pri tako mali moči neboš rabil, ni pa narobe :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

strumf666 ::

Če iščeš cenejši sistem za v avto potem se najbolj splača 16+tw spredaj in sub v prtljažnik pa na 4-kanalca vežeš oboje. Če ne izbereš ravno kašniš čudnih zvočnikov ali ojačevalca, ti bo za malo denarja zelo dobro igralo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

koyotee ::

sistem z dvema ojačevalcema boljše igra
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

globoko grlo ::

in zakaj ni ok en 4 kanalni ojačevalec, zakaj morta bit 2 dvokanalna

koyotee ::

no pa daj prosim najdi en primeren 4kanalni ojačevalec za komponente ki jih je izbral
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

igor0203 ::

Jst ga imam v avtu, je pa stal 300€. Z njim poganjam spr. sistem in sub. Če hočeš poslušat, si dobrodošel.

pixma ::

Kaj pa naj jaz dam v svoj avto, da bo špilalo tako, da bo v njegovi okolici pretresno hlače + to da mora biti lep čist zvok. Imam na voljo 600€.

Zvočniki naj bodo enosistemski visoko, srednje ter bass. + ojačevalci naj bodo za vsak sistem posebej. + kretnice in ostale potrebne stvari.:)
Pomoč je vedno dobrodošla

igor0203 ::

Poglej na www.avtoakustika.com, kjer imaš precej takih tem. Za 600€ se bo že dalo nekaj solidnega skupaj spacat.

snajper_SLO ::

To sem mu jaz že napisal v četrtem sporočilu za AA forum :)
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

pixma ::

:D ...hej kakšen ojačevalec mi priporočate za ta sistem...zvočniki Impulse CM-652..premišljeval sem o tem ojačevalcu Impulse SD-500..
a bi bla dobra odločitev ali bi se dala kakšna cenejša izvedba prav tako dobro izvesti...kesnej še želim priklopit še en tak sistem ( zdaj ne gre ni € )
Pomoč je vedno dobrodošla

Sisho ::

Predlagam radio ALPINE v konbinaciji z zvočniki HERTZ, boljših visokotoncev za to ceno ne dobiš, pa še wooferja ne rabiš ker seka kot hudič.>:D
dqw


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoakustika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23133656 (6458) darck
»

Fersterker in zvocniki.

Oddelek: Pomoč in nasveti
453111 (2577) T0RN4D0
»

Ojačevalec v avto- potreben dodaten akumulator?

Oddelek: Zvok in slika
113474 (3258) ;-)
»

Avto Akustika Hyundai Atos

Oddelek: Loža
111966 (1630) Lincolin
»

[Avtoakusitka] - Subwoofer

Oddelek: Zvok in slika
71087 (994) Jackal

Več podobnih tem