» »

Se sploh plača hladit rame?

Se sploh plača hladit rame?

SkyNet ::

Sem opazil članek na overlockers cafee, kako je tipo uredil hlajenje ramov na svoji Gf2 gts (oz. pro) tako da jih je z uporabo rebr in artic silver II lahko navil iz 334 (default) na slabih 400Mhz.
Jaz imam Gf2mx 400 in imam rame na default isto kot on, torej 334Mhz. Sedaj jih lahko maximalno navijem na 365, brez vsega. Bi pa seveda rad prišel še višje. Vsaj za 20Mhz. Doma imam artic silver II in ogrobna reba od PentiumaII. Moj namen je torej spojit rebra na rame in jih tako upajoč navit malo višje. Sem pa ugotovil da rami sploh niso vroči??? Pri delovanju sem potipal vse rame in nobeden ni bil vroč, niti malo. Medtem ko se gpu seveda greje in to kar precej.
Ne vem če je to normalno? Torej bi sploh kaj pridobil če bi al gor rebra in pasto? Ali bi ostal na istem (365mhz)?

P.S. Gpu je na 258 (maximalno) -blue orb & AS II
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

SkyNet ::

No in sedaj sem ugotovil da se v resnici ne splača dajat rebr in paste na rame. Ker nisem pridobil ničesar. Sem pa strn vrgel okoli 3300 Sit za pasto in silikon. Jebat ježa...
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

tec ::

Vsaka sola nekaj stane. Meni je pa kar pomagalo na mojemu staremu Bansheeju, sem rame lahko dvignil za 10-15 mhz, kar brez dodatnih reber in hlajenja ni slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

LojzePek ::

Kak sploh veš če se ti bo pomagal, ko boš mel hladilnike gor? Jest zdej tud nevem če bi si dal hladilnike gor

tec ::

Tko ko je skynet reku, ce se grejejo jih hladis, ce se ne, dodatno hlajenje nima efekta. Na mojmu Bansheeju se je vse grelo ko hudic, ker sem en element za voltazo uravnavat stran odlotal. Tko, da je bilo dodatno hlajenje proca in ramov nujno, ce sem hotu da je sploh delalo

Malecky ::

Hladilnike na RAM se daje takrat ko imaš namen dvigniti voltažo ramu.

LojzePek ::

S čem pa dvigneš voltažo ? Jest sem do sedaj dvigoval samo frekvenco (ali se močim?)

tec ::

Telebajsek: Hladilnike se daje na rame takrat, kadar se ti prevec grejejo.
Pek: Gre podobno, kakor pri platah. Gor prlotas upor ali potenciometer

kuglvinkl ::

NA mojem starem GeF 256 Yuan krep, sem lahko z režami navil RAMe iz 140MHz na 180. Brez morda za 10 MHz.
Your focus determines your reallity

SkyNet ::

Saj.
Zdaj imam namen poiskat članek kako dvignit voltažo na ramih.
Če kdo ve kako se to naredi (Gf2 mx400 -Leadtek) mu vsaka dela -če mi seveda pove:)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

SkyNet ::

Odkril sem da se voltaže ramov ne da dvignit na kartici ampak prek plate. In to tako da zvišaš napetost ki jo plata dovaja kartici iz 3.3V na 3.6V.
Kako to naredit na moji Msi 6340 pa ne vem. Upam da om kaj našel (wish me luck:))
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

McWolf ::

Tist je I/O voltage, pomaga pa en kurc
Go tell it on the mountains!

SkyNet ::

Jebo mast, pa ja obstaja način da zvišam ramom megasrčke? Če ne bom pa core zvišal pa ga navil na 300:):):)
Yeah, dream on...
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

||_^_|| ::

s tole I/O voltažo zvišaš tut voltažo sys. ramov in vseh kartic.

tec ::

Jest na zalost nimam nobenga geforca ampak lahko poskusis dvignit voltazo ki uravnava, najverjetneje procesor. Malo poglej po kartici za napetostni regulator, ima 3 ali 4 nogice. Jest sem imel LinFinity in sem na netu nasel za njega en pdf, ki je lepo razlozil kaj naj bi delal. Ce zelis ti ga lahko po mailu posljem.
No na njega potem sam upor prlotas. Ce ima 3 nogice, potem ga prlotas na zunanji dve, ker je srednja minus,ce pa ima stiri bos pa pac moral pogledati v pdf

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

SkyNet ::

Hvala vseeno a to ni to.
Na xbitlabs je članek o tej voltaži za kartico. Gor na kartici je čip za uravnavanje napetosti GPUja. Za rame pa piše da morem na plati nastavit iz 3.3 na 3.6. Njihov modifikator je zapisal da so imeli neko asusuovo plato ki to udejanjanje podpira (prek mostičkov). Torej kolikor razumem se gre samo za agp ne za i/o.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

billy ::

Tec...govoris o regulatorju ki uravnava napetost na procesorju??

skynet...zakaj nebi enostavno mailal tipu ki je dvignil rame na svoji kartici na 400 pa ti naj on pove kako je to naredil

tec ::

billy: Jup..z njim, naj bi se dvignila napetost

billy ::

tec...aha cool...predvidevam da imas te nacrte samo za visanje napetosti graficnih kartic...ali mogoce tudi za osnovne plosce?

SkyNet ::

Tec: Hvala sicer za te informacije, ampak to že vem. Ker sem prebral v članku na xbitlabs.
Tale čip je samo za uravnavanje napetosti procesorja (gpu), ne pa tudi za rame. Vendar bom vsekakor probal zvišat napetost gpuju.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

tec ::

billy: U bistvu imam nacrt za tocno ta LinFinity stabilizator, kjer pise kako kaj dela. Za plosce pa nimam zal nicesar.

skynet: No, porocaj o rezultatih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

kuglvinkl ::

Če boš bral Anantech, boš ugotovil, da se navijanje GPU-ja ne splača.
Your focus determines your reallity

SkyNet ::

No, v bistvu bi jaz rad dvignil voltažo za rame, da bi rame navil. Ne vem zakaj se vse ustavi na 366 če gre pa baje celo do 395...
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936832 (5158) Goldee
»

navijanje starih grafik

Oddelek: Navijanje
221238 (914) sirotka
»

9800 pro vmod (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684417 (2850) obadek
»

Problem z Volt modom na GF4 TI4200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1046629 (5137) _Dejan_
»

CPU interface in 9x množilnik

Oddelek: Navijanje
401598 (1124) kalisto

Več podobnih tem